.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 94

Hybrid View

  1. #1

    91 НЕГ,164 ГПИЕ,9ФЕГ - КОЯ???

    Здравейте!Аз съм от провинцията в близост до София и тази година съм 7ми клас.Смятам да кандидатствам в една от тези гимназии,защото знам,че са най - добрите,пък и искам да знам доста езици.Проблемът ми е,че бях решил испанската,но сноши баба ми ме разколеба и сега се двуомя между тези 3те и просто не мога да избера.Моля ви,наистина някой да ми помогне,да даде мнение,защото не знам какво да правя!Моля ви,наистина,моля ви...

  2. #2

    Spored men 9 ФЕГ e super. Az ucha tam i da ti kaja uchitelite sa mnogo gotini i pecheni i uchilishteto e mn qko. To veche zavisi i ot ocenkite ako mojesh da vlezesh inache kak1v ti e bala ako ne e taina ???

  3. #3
    Някъде 33-34

  4. #4
    Трябва да дадеш конкретен бал.Ако е 33 не съм сигурна дали имаш шанс за немската и испанската. ФЕГ е много добро училище също и там бала е малко по - нисък, но това не говори за качеството а обучението.

  5. #5
    Точният ми бал е 33.892

  6. #6
    Испанската, езика е най-хубав сравнение с другите 2
    BOY

  7. #7
    Не става дума само за това колко е звучен езика, а практичността му. Мисля, че малко трудно ще избуташ за 164 и 91, но е напълно възможно. Зависи и от това къде и как искаш да се реализираш.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от ss9 Виж мнението
    Испанската, езика е най-хубав сравнение с другите 2
    Вижте,аз не искам да уча в София,само за да дойда в Ихтиман и да кажа "Ей,вижте ме,аз уча в софийско училище"!Това е точно толкова глупаво,колкото сексизма.Въпросът е да отида в някоя от тези гимназии,да науча език и след това да уча висше в нормална цивилизована държава!Не е важно какво точно искам,важното е какво е правилно и какво ще ми донесе полза!Всъщност ще ви кажа за какво и защо се чудя.Значи първо в немската има едни Leistung паралелки,които след това взимат дипломи за германско образование,но проблемът е,че се учи само немски и допълваш с английски/руски.Руският на мен ми се вижда безсмислен,пък ако се наложи да го уча,съм българин и ще се справа доста лесно.Английският го уча 9 година в частно училище и ми се вижда тъпо да продължавам(не казвам,че го знам целия,но мисла да си продължа в моя град).В испанската е доста добро обучението,но испански...се учи за 2-3 месеца,а да изгубя 5 години..Макар че има вариант с френски,но това от 9ти клас...Френската е също добро училище и има паралелка френски и немски,но пък съм чувал гадни неща за учителите и учениците там(че учителите искат рушвети,че там ходат богаташчетата,че се държат лошо с по - пълничките (като мен))И понеже тук влизат и по - големи(много вероятно и учещи там) и за това реших да питам,с надеждата някой да даде някакъв съвет,да помогне...

  9. #9
    А може ли да кажеш какво те разколеба за 164? А и не мисля, че можеш да научиш един език за 2-3 месеца било то испански или друг. Сам каза, че учиш 9 години английски и не претендираш, че го знаеш отлично. След като не искаш руски или английски, 91 НЕГ ти отпада. Към испанския явно не си настроен добре. И ти остава 9 ФЕГ. Там има паралелки с АЕ, ИЕ и НЕ. А това, което си чувал за гимназията може и да е вярно, не знам. Но мисля, че си зависи от самите ученици. А тъй като е езикова гимназия смятам, че хората, които учат там са подбрани и възпитани и надали ще си позволят да си правят подигравки. А дори и да стане мисля, че учителите и ръководството няма да гледат с добро око на това.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от sugarcube Виж мнението
    А може ли да кажеш какво те разколеба за 164? А и не мисля, че можеш да научиш един език за 2-3 месеца било то испански или друг. Сам каза, че учиш 9 години английски и не претендираш, че го знаеш отлично. След като не искаш руски или английски, 91 НЕГ ти отпада. Към испанския явно не си настроен добре. И ти остава 9 ФЕГ. Там има паралелки с АЕ, ИЕ и НЕ. А това, което си чувал за гимназията може и да е вярно, не знам. Но мисля, че си зависи от самите ученици. А тъй като е езикова гимназия смятам, че хората, които учат там са подбрани и възпитани и надали ще си позволят да си правят подигравки. А дори и да стане мисля, че учителите и ръководството няма да гледат с добро око на това.
    Ами,ако трябва да съм честен,искам в 164 от 3ти клас,просто снощи баба ми се реши да си изкаже мнението и каза,че това е език,който циганите научават,като отидат да работат там.И това страшно много ме разколеба.Пък и нека не се залъгваме:испанският е втори по говоримост език в света,но го говорят масово бедните хора в страни по - бедни и от България.Освен това Испания не е от най - цветущите държави в ЕС и съответно няма най - престижните университети.Не казвам,че 91 НЕГ ми отпада,просто не зная дали ще е правилно да науча немски невероятно добре и да знам само 2 езика.
    Всички знаем,че на българите не се гледа особено добре никъде по света и трябва да се доказваш и доказваш,и доказваш..съответно трябва да знаеш невероятно много..и така е за хората от големите градове,най-вероятно...И поради тази причина много се чудя дали да науча 2 езика(единия по-добре,единия по-зле) или да науча 1 перфектно и искам съвет какво мислят по - големите,какво са направили те,как се е получило и т.н.,защото не съм имал много шансове,а занапред надали и ще имам и просто трябва да направя нещата правилно..

  11. #11
    Ако бях на твое място и исках 164 още от 3ти клас дори не бих се разколебала. Да, вярно, че Испания в момента не е в цветущо положение, но докато завършиш това може и да се промени. А относно това дали да научиш един език перфектно или два, но не чак толкова добре май зависи от това в какво искаш да се реализираш по-нататък. Имам предвид дали езикът ще ти трябва само устно или ще ти се наложи и да пишеш. А за това, което баба ти ти е казала - ами, честно да ти кажа, не съм чувала за много ученолюбиви цигани, че чак и само те да учели испански. И за край - който или които и езици да решиш да учиш ще са ти от полза, дори руски.

  12. #12
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от vladislavcheto Виж мнението
    .Значи първо в немската има едни Leistung паралелки,които след това взимат дипломи за германско образование,но проблемът е,че се учи само немски и допълваш с английски/руски.Руският на мен ми се вижда безсмислен,пък ако се наложи да го уча,съм българин и ще се справа доста лесно.Английският го уча 9 година в частно училище и ми се вижда тъпо да продължавам(не казвам,че го знам целия,но мисла да си продължа в моя град).
    Това, което се учи там по английски далеч не е граматика и думички, обикновено се четат книги и се правят анализи, есета, съчинения (а , и любимите на германците презентации, речи и т.н.) И става дума за сериозни теми, не за разходки, така че не мисля, че това е пречка. По немски- същата работа. Руски няма като втори език, независимо дали си Sprach или Leistung.

  13. #13
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    91 НЕГ

  14. #14
    closeeonough,какво имаш предвид?

  15. #15
    164 ГПИЕ
    Постъпи грешно... с правилното момиче.

  16. #16
    Повече от фен Аватара на zlatko98
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    420
    Аз съм 91 НЕГ

  17. #17
    Това, което го казах, го знам от момиче, което в момента е 9 клас в 91 НЕГ. Иначе, както каза Пери, зависи какъв език иска да учи, но доколкото разбирам и авторът на темата не е сигурен. Моят съвет е да си ги подреди по желание, не по бал, защото неговият бал като за момче е доста добър.

  18. #18
    Сега изчетох по-горните коментари и искам да кажа, че баба ти е много права, смисъл испанския много, много няма реализация, но не ти пречи да го научиш, когато си търсиш работа ще видиш, че някъде искат втори език, независимо какъв е, учи испански (в 164 наистина е на ниво) и успоредно с него ходи на курсове по АЕ, защото не знам как е положението при английския в 164то. Успех и дано намериш добро решение!

  19. #19
    Ам,благодаря на всички за коментарите,отзивите и съветите.sugarcube,езиците,коит о искам да уча са главно английски,немски,френски и испански,но за съжаление не мога да уча всичките на веднъж и затова търся компромисен вариант и съответно отзиви Понеже много лесно може да те разколебае семейството ти,е малко трудно да направиш съпоставка и затова се налага да търсиш мнения за училищата.А предполагам знаете какво е чувството да те раздират съмнения от сорта на:"Сега грешка ли направих?" "Защо съм толкова тъп?Не можах ли да измисля нещо по - добро?" "Какво ще стане с бъдещето ми?" и т.н. и затова търсех (и все още търся)съвети..

  20. #20
    Според мене не бива да си променяш мнението точно накрая. Нали това си искал още от 3 клас? И аз бях на път да напиша друго училище на първо желание малко преди да си подам документите, но съумях да не го направя и сега нямам угризения. + Не мисля, че семейството ти трябва да има влияние върху езика, който ще учиш, защото все пак ти ще си го учиш и ти ще го ползваш цял живот, а не те.

  21. #21
    Голям фен Аватара на justasmile
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    Sofia
    Мнения
    662
    91 НЕГ... но да знаеш, че в 8 клас е ужасно!! На края на годината има изпит за две специални (немски паралелки) и като цяло, учителите гонят не ниво B1, a C1 ;dd Ако влезеш в НЕГ.. само се надявам да не си със сегашната ми класна (Златкова..)
    Ако не влезеш в специалните паралелки (Leistungs Klasse), оставаш в реалните - Sprache в 12 клас държиш изпит за DSD (DEUTSCH SPRACHE DIPLOM) .. демек, че знаеш немски. До колкото знам в 9 и 10 клас на немски са - история, биология и химия.. А след 10 клас си избираш профил: 1.математика и информатика (2 паралелки са); 2.Български език и литература и история (пак 2 паралелки); 3. Химия и биология (1 паралелка) и останалите две паралелки са Leistung-a.
    В Leistung всичко е на немски (без БЕЛ).. учителите са германци и сте по немска система с немски оценки. Но в 12 клас държите 4 матури + 2-те други задължителни.. Поне доколкото знам - това.
    Хахх.. Ако имаш въпроси за Sprache-то казвай, че главно за там знам, че бившят ми тая година беше 11 клас с математика и информатика ;рр
    ..Когато погледна в очите ти.. сякаш светът свършва...

  22. #22
    Ам,да ако можеш разкажии,justasmile..

  23. #23
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от justasmile Виж мнението
    91 НЕГ... но да знаеш, че в 8 клас е ужасно!! На края на годината има изпит за две специални (немски паралелки) и като цяло, учителите гонят не ниво B1, a C1 ;dd
    Дрън дрън, изпитът не е нищо по- различно от това, което са ти набивали в кратуната цяла година по 20 часа седмично. За матурите е така- накрая са нагъчкани и ти се събират бая неща за има няма 2 седмици. И една малка поправка- от двете задължителни имаш право да държиш само едната, ако се явиш на немска по език- тя ти се зачита и като българска.

    П.П. Sorry za двойния пост.

  24. #24
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    588
    ^^ Така е , но все пак те могат да те насочат , колкото и да е

    Принципно съм за 164 .. После френската и немската //
    Тъй като си писал ,че английския ще продължиш да го учиш отделно от у-щето ,в което кандидатстваш ..
    Мислил ли си за вариант с френски и испански .. ?

  25. #25
    Френски и испански къде?Испанската - всъщност това е паралелката,за която кандидатствам :Д във френската - ммм надали ще ми дадат.Все пак не мога да не се съобразявам с мама и баба,защото от тях и завися...и съм само на 14...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си