.
Отговор в тема
Страница 5 от 8 ПървиПърви 12345678 ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 181
  1. #101
    Яка темичка ^_^ Да питам маска за премахване на луничките Благодаря предварително

  2. #102
    Цитирай Първоначално написано от monroe999 Виж мнението
    какви проблеми си имала с лицето?
    Ами, супер често ми излизаха пъпки. Не акне, но си имах бая и то главно по челото, сега се изчистих много добре
    The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow

  3. #103
    Tonichkka с маска едва ли ще махнеш луничките. Може би, избелващите кремове ще ти свършат по-добра работа. Носи и висок слънцезащитен фактор. Мен не ме притесняват луничките - дори ми харесват, имам няколко и си ги нося с кеф.

  4. #104
    ето още малко полезно инфо http://beauty.fashion.bg/article/734...-za-lunichkite

  5. #105
    Tonichkka, мажи лицето с лимон ,избелва добре
    The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow

  6. #106
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    Цитирай Първоначално написано от Психея Виж мнението
    Момичета, ето една бърза, лесна и подходяща маска за кожата на лицето, която си правя веднъж поне на 2 седмици, въпреки че ходя на face fitness и съм свръхдоволна.
    Ето и маската- няколко лъжици едро смляно царевично брашно и една лъжица кисело мляко, се объркват до получаването на по-гъста кашичка и се намазва лицето с нея..в началото започва лекичко да щипе, но това не е притеснително. Малко преди да изсъхне маската на лицето, с пръсти започвате да натискате лекичко, по-скоро да галите лицето с кръгови движения като отстранявате полузасъхналата маска.По този начин се прави много нежен пилинг на лицето, за да се отстранят наслоилите се мъртви клетки. След като отстраните маската, се получава леко зачервяване на лицето, дължащо се на притока на кръв към лицето от движението на пръстите. След това намазвате лицето си с разбит белтък с няколко капки лимонов сок. След като изсъхне маската, се отмива с топла (но не гореща) вода, след което веднага със студена, за да се затворят порите.
    Всъщност, маската е много стара, от времето на майка ми още, а може и от на баба ми времето, но е много ефектна.
    Тъкмо си я направих, само че при царевичното брашно и киселото мляко добавих и една кафена лъжичка сода бикарбонат. Страшно съм доволна, кожата ми стана невероятно мекичка.

  7. #107
    Още една ефикасна маска за избелване на кожата е тази с мая и кислородна вода. Не знам дали върши работа за луничките, но с петната от пъпки прави чудеса!

  8. #108
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    ^ сподели пропорциите?

  9. #109
    Не знам точните пропорции, но си я правя от известно време и винаги слагам приблизително една четвърт от бучката мая и малко кислородна вода. Всичко става на око-идеята е да се получи нещо като разбита готварска сметана. Мажеш и седиш докато стегне. Още докато търсех тази маска, ми направи впечатление, че всеки седи различно време с нея-някои по 5-10 минути, други 15-20. Аз лично я държа 10 минутки и има ефект! Все пак заради кислородната вода не ми се щеше да прекалявам с маската, но си я редувах с маска от мая и мляко или пък вместо мляко-вода. Два пъти в седмицата си я правех с кислородна вода, два пъти без и ефектът е осезаем! Много съм доволна! Сега вече си я правя веднъж, максимум 2 пъти в седмицата, просто много ми харесва как ми влияе на кожата
    ПП: Маската е по-подходяща за мазна кожа, защото си изсушава доста.

  10. #110
    за мен най-добрата маска е да си намажеш кожата с кисело мляко,да изсъхне и повтаряш..хем мазното от кожата маха,хем оставя кожата мека..

  11. #111
    Супер фен Аватара на aniezina
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    Някъде там....
    Мнения
    1 113

    Smile

    Цитирай Първоначално написано от PureSoul Виж мнението
    ПП: Маската е по-подходяща за мазна кожа, защото си изсушава доста.
    Маската звучи супер и обезателно ще я пробвам, но това, че изсушава и я смяташ за подходяща за мазна кожа е грешка. Мазната кожа не винаги е хидратирана кожа. Дори напротив. Когато кожата ти има недостиг на хидратация, чувства се суха, тя се омазнява за да се овлажни. Премахвайки насилствено цялата мазнина от нея ти предизвикваш още повече омазняване и цикълът става безкраен. Ето защо, за мазна кожа (от която аз страдам) трябва да се стремиш към хидратиране и премахване на ИЗЛИШНИЯ себум. Ако слуд процедура (маска, миене, почистване и т.н.) усещаш кожата си опъната значи трябва да смениш метода, той изсушава кожата ти прекалено.


    И да не е спам една рецепта за почистване:
    Вземате няколко вида масла, аз използвам смес от арганово масло, масло от гроздови семки и зехтин, екстра върджин. Маслата, които използвате зависят от вашия тип кожа, прочетете в нета има много инфо за влиянието на различните масла и кои за каква кожа са подходящи, но препоръчвам зехтинът да си остане. Когато купувате маслата, прочетете или попитайте, ако са извличани чрез термични методи не ги вземайте, високата температура променя свойствата им и те вече не са така полезни. В шепата си слагам 1 капка от аргановото, 1 капка от гроздовите семки и 2 капки от зехтина. С тази смес хубаво масажирам лицето си, което е хубаво преди това да сте почистили с гел или дори ексфориант. След масажа напарвам лицето си (може с чиста вода, може и с вода с цвят от лайка) и отмивам с навлажнена с топла вода хавлия (топла, но не прекалено че да не се изгорите) После веднага изплаквам със студена, нанасям кремът си и готово! Преди използвах и маска с хума след тази процедура, но я изместих в друг ден, за да позволя на кожата си да се възползва най-пълноценно от маслата.
    Идеята е, че както знаем от химията подобни се разтварят в подобни, т.е. мазнините по кожата ни, заедно с мръсотията, която се е загнездила в тях, се разтварят в други мазнини - маслата. Аз съм с мазна кожа, и ефектът е обратен от очакванията - кожата ми не се омазнява, а нормализира, заради влиянието на маслата.
    Последно редактирано от aniezina : 07-08-2013 на 08:39
    Хвърлиха ме в Пирифлегетон а сега преплувам Ахерон. После ще се гмуркам в Мнемозина. Следва Кокит а след нея Стикс. Сетне ще се давя в Лета, докъто изтезаната ми душа се моли за водите на Еридан...
    http://bgpentagram.bulboard.com

  12. #112
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    1 ч.л. хума, 1 ч.л. кисело мляко, 1 ч.л. лимонов сок, 1 ч.л. сода бикарбонат се разбъркват добре. Нанасят на измито лице. След 15 мин. се измива с хладка вода.
    Току-що я отмих.
    Страхотна е!

  13. #113
    Супер фен Аватара на lqlq89
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    1 716
    В темата за коса една съфорумна беше дала следния линк, така че и тук ще го споделя: http://www.usmihnatden.com/2012/08/8.html

    Правих си днес тази за лице с какао и кафе (същата я бях гледала преди година в предаването На кафе) Смятам да си я правя всчка седмица. Един път една за почистване купена и след няколко дни тази
    Иначе съм си правила и пилинга с утайка (то май всеки го е пробвал). Също съм си изполивала косата с кафе и съм стояла 10-15 минутки.
    Научих, че трябва винаги да се разделяш с тези, които обичаш с думи на любов. Може пък това да е последният път, когато се виждате.

  14. #114
    Кажете нещо за черни точки..

  15. #115
    Цитирай Първоначално написано от bogitooo12 Виж мнението
    Кажете нещо за черни точки..
    Парна баня с лайка,лентички и добра козметика.
    Днес си направих любимата ми маска - с мед.Използвах го като ексфолиант (беше се захаросал) и седях 15 минути с него.Кожата ми винаги остава много мека и хидратирана.Обожавам тази маска.

  16. #116
    Голям фен Аватара на monroe999
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    907
    Цитирай Първоначално написано от bogitooo12 Виж мнението
    Кажете нещо за черни точки..
    СОДА!!!!!!!!!!!!!!!

  17. #117
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636
    Една подхранваща маска с какао и мед
    https://www.youtube.com/watch?v=flyqV4R4wEs&hd=1

  18. #118
    Здравейте, момичета и аз ще се присъединя към темата с един въпрос, казаха ми за пилинг да си търкам лицето със сол, дали има ефект и някои пробвал ли го е?

    И бихте ли ми препоръчали маска за леко проблемна и суха кожа (малко акне на челото и брадичката)

  19. #119
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636
    Цитирай Първоначално написано от sweet_summer_love Виж мнението
    Здравейте, момичета и аз ще се присъединя към темата с един въпрос, казаха ми за пилинг да си търкам лицето със сол, дали има ефект и някои пробвал ли го е?

    И бихте ли ми препоръчали маска за леко проблемна и суха кожа (малко акне на челото и брадичката)
    Пилинг със сол? На лицето??
    Така яко ще ти изсуши кожата като стой та гледай. Че и на суха кожа , направо може да се сбръчкваш от съсухряне. Солта си е изсмукващ влагата агент , слагат я в някои шампоани за много мазна коса. И за някакви лосиони против целулит срещу подпухване с морска сол съм чувала. Но на лицето просто не мога да си представя да се прилага.

  20. #120
    за гладка и мека кожа на тялото утайка от кафе и морска сол

  21. #121
    И аз опитах тази - 1 ч.л. хума, 1 ч.л. кисело мляко, 1 ч.л. лимонов сок, 1 ч.л. сода бикарбонат се разбъркват добре. Нанасят на измито лице. След 15 мин. се измива с хладка вода.
    Много съм доволна! Кожата ми стана мека и гладка

  22. #122
    Добавям една малко екзотична маска за лице:
    Продуктите
    За приготвянето на маската ще са ти необходими съставки, които лесно можеш да намериш в супермаркета. Но се увери, че купуваш качествени продукти.
    ½ к.ч. какао на прах (ако успееш да намериш гранулирано, би било още по-добре)
    4 ч.л. овесено брашно
    ½ ч.ч. мед
    4 с.л. сметана
    По-подробно - маска за лице

  23. #123
    Искам само да кажа, че от домашните маски за лице по-хубаво няма. Само ти си знаеш какво има вътре в самата маска.

  24. #124
    а някой избелващ крем за лице да препоръчате който сте ползвали и има ефект

  25. #125
    Цитирай Първоначално написано от elena.markova Виж мнението
    а някой избелващ крем за лице да препоръчате който сте ползвали и има ефект
    Аз съм използвала в продължение на месец разбит белтък и сок от лимон , на предварително почистено лице с топла вода и тампон, непосредствено преди сън, а след това лицето си мажа обилно със 100% чисто бадемово масло. На сутринта кожата ми е като бебешко д*пе и тенът ми е много свеж. Не без значение смятам, че е и ефектът от упражненията за лице, които правя против бръчки и за стягане на лицевата мускулатура.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си