.
Отговор в тема
Страница 6 от 8 ПървиПърви ... 2345678 ПоследнаПърви
Резултати от 126 до 150 от общо 181
  1. #126
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2013
    Мнения
    1 380
    Цитирай Първоначално написано от lqlq89 Виж мнението
    В темата за коса една съфорумна беше дала следния линк, така че и тук ще го споделя: http://www.usmihnatden.com/2012/08/8.html

    Правих си днес тази за лице с какао и кафе (същата я бях гледала преди година в предаването На кафе) Смятам да си я правя всчка седмица. Един път една за почистване купена и след няколко дни тази
    Иначе съм си правила и пилинга с утайка (то май всеки го е пробвал). Също съм си изполивала косата с кафе и съм стояла 10-15 минутки.
    И доволна ли си от кафето върху косата?

  2. #127
    Цитирай Първоначално написано от Психея Виж мнението
    Аз съм използвала в продължение на месец разбит белтък и сок от лимон , на предварително почистено лице с топла вода и тампон, непосредствено преди сън, а след това лицето си мажа обилно със 100% чисто бадемово масло. На сутринта кожата ми е като бебешко д*пе и тенът ми е много свеж. Не без значение смятам, че е и ефектът от упражненията за лице, които правя против бръчки и за стягане на лицевата мускулатура.
    Tова и аз го правя с белтъка и лимона но искъм крем ,

  3. #128
    Цитирай Първоначално написано от elena.markova Виж мнението
    Tова и аз го правя с белтъка и лимона но искъм крем ,

    В търговската мрежа има много и най-различни, само че чети добре в съдържанието каква е избелващата съставка, че може да направиш някоя алергична реакция

  4. #129
    Цитирай Първоначално написано от Психея Виж мнението
    В търговската мрежа има много и най-различни, само че чети добре в съдържанието каква е избелващата съставка, че може да направиш някоя алергична реакция
    да знам че има много но си мислих че ако някоя от вас е доволна от някой крем мога и аз да го пробвам
    а можете ли да кажете няква зимна маска за лице
    Последно редактирано от elena.markova : 01-28-2014 на 13:35

  5. #130
    Правила съм си тази с киселото мляко, тази с домата и още няколко от изброените много ми харесват. Много ми се иска да пробвам някоя с хума и тази с маята

  6. #131
    В момента седя с пролетна маска,канела,кисело мляко,ванилия,мед,ще седя 30 минути,

  7. #132
    Звучи страхотно! Ще пробвам и аз ))

  8. #133
    За черните точки помага маската с киселото мляко и аспирин. Оставяш я 10-15 мин и изчиства страхотно

  9. #134
    аз се каня да почна да си правя маска с хума

  10. #135
    Аз си правя тази с мед и лимони ! Супер е

  11. #136
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2013
    Мнения
    1 380
    Сега си направих маска с мая и прясно мляко, надявам се да има ефект.

  12. #137
    Цитирай Първоначално написано от kamelia_ivanov Виж мнението
    Аз си правя тази с мед и лимони ! Супер е
    +1 мн добре действа срещу пъпки
    а и от тези с хумата съм си правила и кожата става супер мекичка като на бебе

  13. #138

    Talking

    Здравейте, интересна тема , аз лично ползвам фон дьо тен: http://medmall.eu/-fon-do-ten/316-vi...mna-kozha.html ,но тук има и други добри предложения споделени от вас

  14. #139
    Едно от най-любимите ми неща е парната баня със сушени листа от маслодайна роза. Такива листа може да намерите в магазините Refan, аз моите съм ги взел от магазин за български сувенири и всичко българско като цяло.

    Мисля, че всеки знае как се прави парна баня - 500 мл. вода в една тенджера, слагате я на котлона, когато заври водата сложете 1 с.л. от листата. Навеждате се и се напарвате. Това е цялата философия. След това кожата е много тонизирана, а водата ухае невероятно, в резултат от розите.

  15. #140

    ТЕСТ ЗА КОЖАТА

    една интересна статия която на мен ми е доста полезна:

    Почистваме основно лицето си от замърсяване, грим и остаhttp://www.teenproblem.net/forumтъци от крем.

    За тази цел нанасяме върху кожата достатъчно тоалетно мляко за почистване, размазваме го добре и равномерно по цялото лице и след около една минута го изтриваме грижhttp://www.teenproblem.net/forumливо с парче навлажнен памук.

    Изтриването с влажен памук трябва да продължи дотогава, докато той остане напълно чист.

    Измиваме се с хладка вода и изчакаме около 1 час, докато структурата на кожата се нормализира.

    Сега нарязваме малки парчета от тънка и грапава хартия и притискаме по едно листче върху средната и страничните части на челото, поставяме други книжни парченца върху носа, брадичката, бузите и очите. Оставяме хартията около 5 минути върху кожата, след това я снемаме. Понеже харhttp://www.teenproblem.net/forumтията засмуква (поема) секретите от кожата, ще забелеhttp://www.teenproblem.net/forumжим върху нея петна (козметичките наричат това явление „филм"). Те могат да бъдат водни или мазни.

    Сега започваме внимателно да наблюдаваме тези петна - даhttp://www.teenproblem.net/forumли размерът на „филма" се изменя. Тест за кожата от MedMallАко той остане непроменен, тогава се касае за мазна кожа. Ако става по-малък, тогава моhttp://www.teenproblem.net/forumжем да говорим за...

    http://medmall.eu/

  16. #141
    Супер фен Аватара на gabri3lla
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    1 582
    Напоследък използвам утайката от кафето, за да си правя "маска" на лицето. Кожата става много гладка.

    Дайте ни шанс да сбъднем мечтите си. Дайте ни шанс да изживеем дните си. Шофирайте разумно.

  17. #142
    Ето няколко маски за лице, от kaprizna.net


    СРЕЩУ ЧЕРНИ ТОЧКИ

    Сода за хляб

    Смеси 2 лъжички сода за хляб и малко вода и нанеси върху лицето си с кръгообразни масажни движения. Остани така около 10 минути, след което отмий. Повтаряй 3 пъти седмично като ексфолиант.
    Сок от лимон и захар

    Сок от лимон и захар
    Смеси няколко капки сок от лимон с 1 лъжичка захар до получаването на хомогенна смес. Нанеси с кръгови движения и изчакай докато захарта засъхне, след което отмий с хладка вода. Тази маска ще изчисти лицето ти от черните точки и мъртвите клетки, резултатът от което ще бъде по-чиста и мека кожа!
    Смес със семена от ряпа

    Смес със семена от ряпа
    Забъркай каша от вода и семена на земна ряпа и постави върху проблемните зони (най-често около носа, брадичката и челото). Изчакай около 15-20 минути и измий с хладка вода. Повтаряй 2-3 пъти седмично до изчезването на всички черни точки.

    Още по-лесно ще ти бъде да настържеш няколко сурови картофа и да нанесеш върху участъците с черни точки.


    За суха кожа

    Ако имаш суха кожа, избягвай тоалетни води с високо спиртно съдържание. Спиртът ще изсуши още повече кожата ти. Също така, намали алкохолните напитки, защото те нарушават водния обмен на минералните вещества в кожата ти и буквално “изсмукват” влагата от нея.

    За да избегнеш лющенето, старай се да пиеш повече негазирана вода, билкови чайове, както и прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци.

    Маска от моркови
    Тази маска ще повлияе много добре на сухата ти кожа. Настържи на ситно ренде 2-3 моркова, смеси ги с 1 жълтък и нанеси на лицето си за около 20 минути. Отмий с топла вода. Прави тази маска 1 до 2 пъти седмично.
    Краставично мляко

    Препоръчваме за много суха кожа.

    Залей няколко кръгчета краставица с прясно мляко и ги остави на студено за едно денонощие. Сутринта намажи лицето си и когато засъхне, изплакни със студена вода.

    Маска от домат
    Направи си смес от настърган домат, разбъркан с малко неутрално нишесте до получаването на гладка каша. Добави в нея няколко капки растителна мазнина и отново разбъркай. Остави я да действа на лицето си 20 минути.

    Маска с банан
    Намачкай 1-2 банана и го смеси с 3 с.л. кисело мляко. Получената смес нанеси върху кожата на лицето и остави да подейства за 15 минути. Препоръчително е да изплакнеш с отвара от лайка.


    За мазна кожа

    Кисело мляко
    Киселото мляко има способността да изсушава кожата. Разбий добре няколко лъжички от него и добави вътре счукани овесени ядки или нахут. Разбъркай, нанеси и остави да изсъхне върху лицето. След това изплакни с хладка вода и масажиращи кръгови движения.

    Лимон
    Заради киселинността си, лимоновият сок е много ефективен за контролирането на мастната секреция по кожата. Изстискай 1 лимон и добави 2 пъти повече студена вода в него. Нанеси върху кожата си сместта с помощта на памучен тампон. Изчакай да изсъхне и измий с хладка вода.

  18. #143
    Цитирай Първоначално написано от Francheska01 Виж мнението
    За черните точки помага маската с киселото мляко и аспирин. Оставяш я 10-15 мин и изчиства страхотно
    Това и аз съм го пробвала и наистина е много добра маска.

  19. #144
    anonymous708973
    Guest
    Кажете нещо срещу зачервявания и ситни пъпчици.
    По-скоро суха ми е кожата в зимния сезон.

  20. #145
    Цитирай Първоначално написано от whiskyandcocaine Виж мнението
    аз се каня да почна да си правя маска с хума
    и аз си правя понякога с хума но имай предвид че ако кожата ти е суха с хумата ще ти е изсуши още повече сложи си малко арганово или зехтин в маската с хума така няма да се изсуши кожата

  21. #146
    Цитирай Първоначално написано от gabri3lla Виж мнението
    Напоследък използвам утайката от кафето, за да си правя "маска" на лицето. Кожата става много гладка.
    ако започнеш да използваш тази утайка и за скраб натурал за тялото преди къпане ще видиш че колко мека и гладка става кожата

  22. #147
    Момичета искам да ви препоръчам един крем, с който се сдобих наскоро. Знаете чаеното дърво какъв ефект има при акне. Крема е с масло от чаено дърво, успокоява кожата ми и не запушва порите. От серията на Дезърт Есенс е, разгледайте я имат продукти за всякакъв тип кожа

  23. #148
    Извинете, не е по темата, но толкова бях развълнувана и исках да споделя, че се обърках.

  24. #149
    Фен
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    near the water
    Мнения
    145
    Пробвах веднъж да си направя маска с мед, обаче после ми се появиха зачервявания по лицето. Сега най-често си правя почистване с лимон и хладка вода, помага при мазна кожа.

  25. #150
    Оо, и аз съм ползвала продукти на Дезърт Есенс, неведнъж съм казвала, че са страшно добри
    Nothing Last Forever

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си