.
Отговор в тема
Страница 7 от 8 ПървиПърви ... 345678 ПоследнаПърви
Резултати от 151 до 175 от общо 181
  1. #151
    Супер темичка, със сигурност ще пробвам някои маски, особено за черните точки.

  2. #152
    Victorria69
    Guest
    Някой да знае маска за суха кожа с пъпки

  3. #153
    всички имаме пъпки, ако не е акне, всичко останало не е страшно, аз съм със суха бяла кожа и на определени места имам малки черни точки, какво ли не съм пробвала да ги правя, не се махат, единственото, което ми остана, да свикна с тях потърси и пробвай, все ще намериш нещо подходящо за теб.

  4. #154
    Аз съм пробвала маска с кисело мляко и наистина помага на мазната кожа. Но много ми харесва маската с прясно мляко и мед!!! Кожата става много по-гладка и мека

  5. #155
    Цитирай Първоначално написано от Victorria69 Виж мнението
    Някой да знае маска за суха кожа с пъпки
    Маска със сода и вода
    След като измиете лицето си с лек лосион за почистване, посипете върху пръстите на ръцете малко сода за хляб. След което с леки кръгови движения, разтъркайте цялото си лице, като избягвате зоната около очите. Изплакнете с хладка вода и в отделен съд смесете няколко лъжички сода и вода. Нанесете на тънък слой върху кожата на лицето и останете така 15-20 минути. Изплакнете с вода и нанесете лек и тонизиращ крем след това.
    Тази е против пъпки. Пробвай може да помогне!

  6. #156
    Маска със сода за хляб е убийство за кожата. Ако си мислите, че така ще си махнете акнето, лъжете се. Доста е агресивна като продукт, изобщо не бива да се използва за кожа.

    Някой път си слагам просто тънък слой мед на лицето. Доста добре почиства и прави кожата сияйна. Намалява възпаленията, успокоява.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  7. #157
    Маска с аспирин, момичета. Много подходяща за проблемна кожа.

  8. #158
    Kak се прави точно?

  9. #159
    Страхотна тема , Още довечера ще я проблав: Лекарството против бръчки. и ще ви кажа какви са резултатите.

  10. #160
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Цитирай Първоначално написано от sevdalina Виж мнението
    Kak се прави точно?
    Аспиринова маска за лице
    Искате да върнете свежия вид на лицето, да изчистите кожата, която да заблести като отражението на слънцето във водата, и да стане мека като усещане за докосване на бебешка кожа. И освен това, искате всичко да се случи бързо, без много усилия и приготовления. За целта ще трябва да отделите 10 минутки, да отидете до аптеката, и да отворите хладилника. А какво трябва да си вземете от там, ето:

    3-4 аспирина
    няколко капки хладка вода
    по избор: кисело мляко, мед

    Приготвяне:
    Стрийте таблетките аспирин на прах. Добавете няколко капки хладка вода и разбъркайте до получаването на хомогенна каша. По избор можете да сложите половин супена лъжица кисело мляко или мед.

    Нанесете така приготвената маска върху лицето с помощта на тампон или с пръсти. Оставете да подейства 10 минути. Измийте с въртеливи движения и хладка вода.

    Допълнителни съвети
    - Маската е подходяща за всички типове кожа. Най-благоприятно влияние има върху мазна и проблемна кожа.
    - Медът изсмуква по естествен начин токсините от кожата. Млякото пък е чудесен натурален продукт, с почистващо и освежаващо действие.
    - Внимавайте при нанасянето на сместа върху лицето. Старайте се да не нанасяте около очите.
    - Тъй като сместа е доста силна, се препоръчва маската да не се прави повече от два пъти месечно.
    - Аспирин можете да добавите към всяка домашна маска, която приготвяте.


    Ето още сайтове за домашни маски-Лице
    ЦЪК
    ЦЪК
    ЦЪК
    ЦЪК
    Последно редактирано от mincheto : 02-09-2016 на 12:23

  11. #161
    Направих си маска с аспирин и останах доволна. Започнах да си правя всяка седмица.

  12. #162
    Monstunter
    Guest
    Супер е темата!!







    ----------------------------------------------------------------
    https://www.neobux.com/?rh=53746F696F6D6F746F3930 Едноминутна (безплатна) регистрация помагаща за дарение.Благодарим за отделеното време!

  13. #163
    И според мен е доста полезна, открих много интересни маски, които ще изпробвам.

  14. #164
    Супер фен Аватара на ParadiseCity
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    1 155
    Не смесвам нищо.. просто си мажа лицето с мед.

  15. #165
    От маската с аспирина и аз съм доволна - аз я правя с апирин, мед и малко прясно мляко, кожата става страхотна после. Другата маска, която си направих скоро и останах доволна е пилинг маска с желатин и прясно мляко. Смятам да я правя всяка седмица. Естествено след това е важно е да намажите кожата с нещо хидратиращо - аз ползвам крем с алое и прополис.
    Ето направо линк с видео за маската със желатина https://www.youtube.com/watch?v=Wu5TienOrsc

  16. #166
    Мега фен Аватара на baby_baby
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    14 251
    Маска с авокадо – за всички типове кожа :
    Авокадото се смачква на каша и се нанася върху кожата. Оставя се да действа 15 минути и се изплаква с топла, а после със студена вода.

    Маска с овесено брашно –за мазна кожа
    2 лъжици овесено брашно се смесват с 1 лъжица сода бикарбонат, добавя се малко вода, за да се получи паста.
    Нанася се с масажни кръгови движения върху влажна кожа, подобно на скраб за лице. Изплаква се с топла вода.

    Скраб от краставица – за всички типове кожа
    Настържете 1 краставица на ситно и смесете с 1 лъжица захар. Нанесете с масажиращи кръгови движения и оставете да действа 10 минути. Изплакнете със студена вода. (Може да се използва и върху лактите и коленете.)

    Срещу черни точки
    Сода за хляб
    Смеси 2 лъжички сода за хляб и малко вода и нанеси върху лицето си с кръгообразни масажни движения. Остани така около 10 минути, след което отмий. Повтаряй 3 пъти седмично като ексфолиант.

    Сок от лимон и захар
    Смеси няколко капки сок от лимон с 1 лъжичка захар до получаването на хомогенна смес. Нанеси с кръгови движения и изчакай докато захарта засъхне, след което отмий с хладка вода. Тази маска ще изчисти лицето ти от черните точки и мъртвите клетки, резултатът от което ще бъде по-чиста и мека кожа!

    Смес със семена от ряпа
    Забъркай каша от вода и семена на земна ряпа и постави върху проблемните зони (най-често около носа, брадичката и челото). Изчакай около 15-20 минути и измий с хладка вода. Повтаряй 2-3 пъти седмично до изчезването на всички черни точки.

    Още по-лесно ще ти бъде да настържеш няколко сурови картофа и да нанесеш върху участъците с черни точки.

    Много ефикасен метод за премахване на черни точки е маската с овесена каша на прах, смесена с розова вода. Нанеси на цялото лице и остани така 20 минути.

    За суха кожа
    Ако имаш суха кожа, избягвай тоалетни води с високо спиртно съдържание. Спиртът ще изсуши още повече кожата ти. Също така, намали алкохолните напитки, защото те нарушават водния обмен на минералните вещества в кожата ти и буквално “изсмукват” влагата от нея.

    За да избегнеш лющенето, старай се да пиеш повече негазирана вода, билкови чайове, както и прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци.

    Маска от моркови
    Тази маска ще повлияе много добре на сухата ти кожа. Настържи на ситно ренде 2-3 моркова, смеси ги с 1 жълтък и нанеси на лицето си за около 20 минути. Отмий с топла вода. Прави тази маска 1 до 2 пъти седмично.

    Краставично мляко
    Препоръчваме за много суха кожа.

    Залей няколко кръгчета краставица с прясно мляко и ги остави на студено за едно денонощие. Сутринта намажи лицето си и когато засъхне, изплакни със студена вода.

    Маска от домат
    Направи си смес от настърган домат, разбъркан с малко неутрално нишесте до получаването на гладка каша. Добави в нея няколко капки растителна мазнина и отново разбъркай. Остави я да действа на лицето си 20 минути.

    Маска с банан
    Намачкай 1-2 банана и го смеси с 3 с.л. кисело мляко. Получената смес нанеси върху кожата на лицето и остави да подейства за 15 минути. Препоръчително е да изплакнеш с отвара от лайка.

    За мазна кожа
    Кисело мляко
    Киселото мляко има способността да изсушава кожата. Разбий добре няколко лъжички от него и добави вътре счукани овесени ядки или нахут. Разбъркай, нанеси и остави да изсъхне върху лицето. След това изплакни с хладка вода и масажиращи кръгови движения.

    Лимон
    Заради киселинността си, лимоновият сок е много ефективен за контролирането на мастната секреция по кожата. Изстискай 1 лимон и добави 2 пъти повече студена вода в него. Нанеси върху кожата си сместта с помощта на памучен тампон. Изчакай да изсъхне и измий с хладка вода.

    За нормална кожа
    Медена маска
    Смеси 2 супени лъжици мед и 1 чаена лъжичка лимонов сок и намажи лицето. След 20 минути измий с хладка вода.

    За гладка кожа
    Разбий на каша месестата част на 1 авокадо и нанеси получената консистенция директно върху лицето. След 15-20 минути изплакни първо с топла, а после със студена вода, за да затвориш порите. След това ще се насладиш на невероятно усещане за гладкост.

    Хидратираща маска
    Смеси по 1 супена лъжица портокалов и лимонов сок с купичка пълномаслено кисело мляко. Разбий до получаване на еднородна смес. Нанеси за 20 минути, после измий с хладка вода.

    Маска против бръчки с лифтинг ефект
    С мед, лимон и хума
    Разбъркай 2 супени лъжици мед, 2 супени лъжици лимонов сок и 1 супена лъжица хума. Нанеси плътен слой и отмий с минерална вода след 20 минути.

    С грейпфрут, брашно и кисело мляко
    Изстискай сока на половин грейпфрут и разтвори в него 50 гр. брашно. Добавяй кисело мляко докато получиш хомогенна смес. Подмладяващата маска се държи 15 минути и се отмива с много вода.

    Срещу акне
    С моркови и жълтък
    Настържи 2 средно големи моркова и ги разбъркай с жълтъка на 1 яйце. Наложи сместа върху измитите лице и шия и след 20 минути свали маската с помощта на тампони напоени в розова вода.

  17. #167
    аз си правих една много готина маска за лице избелваща и против акне от аспирин . трябват ти само аспирин и вода . бъркат се 2 - 3 хапчета с малко вода докато стане гъстичка без много топченца и се маже по лицето . измива се след 15 минути .

  18. #168
    Аз от около 2 години си правя маската от мед и счукан аспирин. Много съм доволна. Хем подхранва хем аспирина действа против пъпки и ексфолира.

  19. #169
    Някой да знае маска за стягане на отпуснатата кожа и намаляване на порите?

  20. #170
    Супер фен Аватара на kompleksar
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    1 070
    Цитирай Първоначално написано от CaliforniaGirl Виж мнението
    Някой да знае маска за стягане на отпуснатата кожа и намаляване на порите?
    http://bukvarche.com/2015/10/16/1575-2/ Надявам се това да ти помогне.
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Явно не си го осъзнал,но вниманието което ти обръщам е повече от незаслужено. Не знам в коя група на детската градина си,но определено по начина на мислене си за там. Това,че използваш детски затапки от които ти гарантирам,че няма ефект (може би начесваш бедната на социален живот душа) ! За бъдеще време ако искаш да имаш честта да общуваш с мен си промени обноските,защото съм способен да забравя за твоето съществуване и това трябваше да бъде направено преди много време. Въобще не ми пиши поредния тъп пост! Няма да впечатлиш,няма и да ме удариш в емоциите. Аз съм възпита човек с ниво на интелигентност гарантирано над твоето и още веднъж ти казвам,ако искаш да общуваш с персона като мен си подбирай приказките! Ти решаваш от тук нататък.

  21. #171
    Цитирай Първоначално написано от kompleksar Виж мнението
    http://bukvarche.com/2015/10/16/1575-2/ Надявам се това да ти помогне.
    Благодаря! Звучи добре, ще я пробвам!

  22. #172
    Може ли да ми дадете предложение за маска против бръчки

  23. #173
    Случайно открих страхотна маска против пъпки: кокосово масло. Купих си едно бурканче био кокосово масло от Лидъл и реших ей така да пробвам. Порите ми се свиха, а пъпките- изчезнаха, направо не можех да повярвам. Мислех си, че след като е мазно, ще ми се появят още пъпки, но ефекта беше точно обратния!

  24. #174
    Мега фен Аватара на pandabear
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    3 696
    Направих си реплика на маската LUSH Cupcake Fresh Face Mask

    хума 4-5 супени лъжици
    натурално какао 1-2 супени лъжици
    пресовано кокосово масло 1 чаена лъжичка
    зехтин 1 супена лъжица
    глицерин 85 % 1 супена лъжица
    домашен акациев мед 2 супени лъжици

    чудничка е : )
    Последно редактирано от pandabear : 03-28-2018 на 17:58

  25. #175
    Аватара на radito98
    Регистриран на
    Apr 2018
    Мнения
    33
    Това кокосово масло го препоръчват като заместител на зехтина за готвене, но пък не знаех, че може да се използва и по този начин…

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си