.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Cool Всичко за перфектния маникюр

    Бях попаднала на няколко теми за грижа за ноктите. Даже аз бях пускала такива Аз даже си гризях ноктите, но благодарение на този форум вече отказах тоя навик и съм много доволна. Идеята ми е да направя една обща тема, в която ще има единствено и само информация за ноктите! Грижа за тях, как да ги лакираме, добри маникюристи и т.н.

    Грижа за ноктите
    Ноктите са изградени от твърд протеин наречен кератин. А протеинът е един от градивните елементи, които изграждат тялото. Грижата за ноктите спомага за опазване пръстите на ръцете и краката от травми, а също така те ни помагат да взимаме малки обекти.
    В последните сто години ноктите стават по – важни от козметична гледна точка, отколкото от защитна за пръстите.

    Маникюра е грижа за красотата и здравето на ноктите и ръцете. Основен маникюр би трябвало да се прави веднъж седмично. А на всеки 4-6 седмици, ще е добра идея да се търсят услугите на професионални маникюристи.

    Защото те знаят как да ги направят освен по – красиви, а и по – здрави. Очевидно голяма част от това, което ще намерите в тази тема се отнася за всеки, който иска да запази здравето и красотата на ноктите си, а и това те да са дълги.
    Да поддържате ръцете и ноктите си чисти и полирани не изисква всекидневна визита до студио за маникюр. Има лесни и практични начини с които можете да поддържате ноктите си винаги свежи и красиви.

    Мръсотията
    Може да я премахнете от ръцете и ноктите си само с хладка вода и сапун, ако под ноктите ви има мърсотия достатъчно е да ги измиете с четка за нокти.
    Ако ръцете и ноктите ви са оцапани с масло достатъчно е да ги измиете с препарат, който съдържа агенти за разграждане на мастни разтвори.

    Инфекции
    Ако ноктите ви са ронливи, пожълтели и се делят от нокътното легло тогава става въпрос за гъбична инфекция. Необходимо е да се консултирате с лекар.

    Основна грижа на ноктите

    - Да се измиват ръцете с мек сапун, с помощта на четка за нокти
    - Накиснете ръцете си в топла вода за няколко минути, за да омекнат ноктите
    - Много леко избутване на кожичките отдолу на нокътя, само ако те са дълги и прикриват голяма част от нокътя.
    - Режете ноктите на еднаква дължина
    - Заоблете краищата на ноктите и ги изпилете добре
    - Ако ръцете ви са сухи, мажете ги поне три пъти дневно с крем.


    Източник:http://www.bgstuff.net

    Декорация
    Ето и няколко канала в Ютуб със страхотни маникюри! Аз честно не си падам много по дългите нокти, късите повече ми харесват и за това съм се спряла на тези два канала: Meliney Nail Art Channel и TotallyCoolNails - и двата канала имат страшно яки маникюри! Най-много ми харесва маникюра на Ютуб от канала на Meliney и маникюра с Андроид на TotallyCoolNails! Може да потърсите и Facebook manicure. Ако сте с къси нокти, пишете Short Nails, ако сте с дълги просто оставяте така, защото повечето уроци са за дълъг маникюр Но понеже търсих повече за да обогатя темата намерих и още няколко канала, в които има невероятни уроци за маникюр! Ето ги: Roslion90 , Cutepolish и LOVE4NAILS . Страхотни идеи има

    Кожички
    Ако дълго време не си поддържате ръцете в добро състояние, то те няма да приличат на нищо. Основен проблем са и гадните, твърди кожички. Опитваме се да ги махнем със зъби, но получаваме разкървавена раничка около нокътя, която още повече загрозява ръцете ни Но за щастие има решение за всичко! Има един гел за кожички Perfect. Казват, че не бил скъп и вършил перфектна работа!

    Бели петна

    Намерила съм една статия за белите петна, но реших да ви я разкажа
    Белите петна могат да бъдат предизвикани от 3-ри проблема.
    - липса на цинк
    - резултат от предишно нараняване на нокътя
    - знак за болест


    При липсата на цинк трябва да ядем повече от тези храни: бирена мая, лук, чесън, консерви от месо, риба, бял хляб и прясно мляко. Важно е да знаете, че плодовете и зеленчуците не са богати на цинк. Това означава, че вегетарианците може да развият дефицит на цинк.

    Спомнете си дали не сте се ударили някъде преди време? Преди 1-2 седмици? Ако отговорът е ДА, то белите петънца по ноктите ви са резултат от прескрипване на врата, затискане или нещо от този род.

    Ако нито едно от тези неща не помогне по-добре се консултирайте с лекар за тези бели петна, защото е възможно те да са знак за болест. Погледнете тази страница: ЦЪК , където ще видите и други признаци за болести.

    Гризане на нокти
    Самата аз преди имах този навик, но благодарение на хората, които ми помогнаха се отказах от този навик. Оправих се като слагах Daum Excol на ноктите ми всяка сутрин и вечер. Това е страшно горчив безцветен лак. Като опиташ да си гризеш ноктите той започва много да ти горчи и така. Слагах си го и на кожичките, защото и тях гризях Не е евтин, мисля че го взех някъде за 10 лв. може би. Не си спомням много Другото нещо, което е нжно, за да се спре този навик е ВОЛЯТА!

    Надявам се темата да ви харесва! Благодаря за четенето! Дано да ви е полезна информацията! Ако имате въпроси тук е мястото!
    Последно редактирано от Ягодка : 07-12-2012 на 16:33

  2. #2
    Супер фен Аватара на fizzyg
    Регистриран на
    Feb 2011
    Мнения
    2 769
    Браво Много полезна тема!

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    България
    Мнения
    2 110
    Полезна тема,браво!Предлагам да се направи важна!
    "Две неща са безкрайни-Вселената и човешката глупост,но за първото не съм сигурен"-Алберт Айнщайн

  4. #4
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    http://www.youtube.com/user/julieg713/videos Ето тук също има клипчета с много готини декорации.

  5. #5
    Голям фен Аватара на pepa97
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    808
    Чудесна тема

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от pepa97 Виж мнението
    Чудесна тема
    И аз мисля така.. Защо не я направиха важна.. Щеше да е от голяма полза на потребителите

  7. #7
    От известно време съм постоянно с лак, изобщо не го оставям да се лющи, когато малко започне да се разваля го чистя и правя нов. Преди казваха, че ноктите трябвало да си почиват от лаковете, пожълтявали, не знам какво, и трябвало да се оставят без лак от време на време. Та чудя се в момента да се лакирам ли или да го оставя да "диша" ;д Има ли нещо вярно според вас?
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  8. #8
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    ^ Ако им слагаш основа за лак не пречи да си постоянно лакирана и няма да пожълтяват..

  9. #9
    Основа никога не слагам, защото изсъхват сто часа ;д Не са пожълтели, а от 3-4-5 месеца не са били без лак за повече от половин час.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  10. #10
    Супер фен Аватара на kitty02
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Някъде из Тетевен .. <3
    Мнения
    2 715
    Полезна тема!

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си