.
Затворена тема
Страница 12 от 102 ПървиПърви ... 289101112131415162262 ... ПоследнаПърви
Резултати от 276 до 300 от общо 2539
  1. #276
    Супер фен Аватара на DesireToFire
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 252
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Как бележникът ще е 80 ст? Струва 17, а личната карта е 3 ст :д Ако има подвързия, е друг въпрос :Д

    Оф, искам да се оплача.
    Декември имам изпит по немски - мога и отсега да го взема, защото той реално не проверява знания, а доколко си зазубрил един формат. Обаче искам да науча немски като хората. Воля - никаква. Нито да чета, нито да гледам телевизия, нито да уча думи. Свикнах с английския и сега не ми се почва немския.

    Матурите - ясни.

    Кандидатстването - мазало. Искам маркетинг. Това го има в ПУ, УНСС и НБУ.
    В ПУ - никакъв шанс, в Пловдив няма да остана, защото с нашите ще се избием + няма да имам абсолютно никакъв студентски живот.
    УНСС - нямам нито нерви, нито време, нито желание да се разправям с проклетия им приемен изпит и уроци по математика (?!), както и с "Утре Носете Съответната Сума".
    НБУ - супер много се запалих по идеята, проверих програмата за маркетинга, проучих приемния изпит, намерих си примерни варианти... и онзи ден майка ми ми попари мечтите, като ми заяви, че ако плащала по толкова пари (1200 на семестър, квартира и прочее - абе 600-700 на месец не мърдат), направо да съм ходела в Германия.

    Което пък е тема, която дори не ми се започва. Дългогодишен план ми беше да следвам в чужбина, в частност - Германия. Последните месеци обаче ми се иска да остана да уча в България. Не виждам как ще стане обаче поради горните причини. А и не е сигурно дали ще ме приемат в Германия, защото сътворих едни простотии в училище и ще ми се отрази на досието, което пък го гледат доста. Накрая ще запиша една психология в СУ и това ще е. По едно време исках това да следвам.

    Мамка му. Пълна каша ми е.
    Оо, на мен ми е АБСОЛЮТНО същото в момента. От години исках да уча в UK, но напоследък супер много се разколебах и искам да остана тук. Проблемът е, че пък от още повече време съм знаела какво искам да уча - Архиктектура. Хубаво, но България това няма развитие, даже никакво. Дори и да го запиша, няма къде. Във Варна има в един университет, но едно, че майка ми има много лошо мнение за него, а и не искам там, решила съм си София. Най-добрият вариант е УАСГ, но за там хората се готвят с 2-3 години уроци по рисуване, при това при комисията, която провежда изпита, а аз тепърва ще почвам. И изпита по математика бил много труден, но смея да кажа, че харесвам математиката (все пак 8ма година в МГ ще карам :Д) и ще успея да се подготвя. Но това с рисуването няма как да го наваксам. И точно като при теб единствения друг вариант, който ми остана е НБУ. Само че там даже и специалността ми хареса повече, а именно Интериорен дизайн. Архиктектурата няма бъдеще тук и не виждам смисъл да загубя 2 пъти повече време и нерви в нея, след като накрая пак ще трябва да се хвана да работя с някакъв дизайн. И аз разучих за НБУ, прочетох както и хубави мнения, така и много лоши (главно за учениците там), но реших, че аз като искам, че уча, независимо, че другите не го правят. Е добре, но майка ми ми каза същото като и твоята. Че училището е с прекалено лоша репутация и ако ще дава толкова пари поне да е за UK. Та сега и аз не знам какво да правя. До преди месец цялото ми бъдеще ми беше кристално ясно, всичко бях измислила и изведнъж всичко се промени. Съзнавам, че образованието в чужбина може да ми предостави много повече, но някакси чувствам, че тук бих била по-щастлива, а това би трябвало да е най-важното.
    If ya don’t give a shit ya getcha’ hellyeah
    Throwin’ fists in the pit ya getcha’ hellyeah
    Think you’re fuckin’ with this well hell no.
    Balls, volume, strength getcha come on

  2. #277
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Да, ще си излея душичката тука, барем някой ми помогне.
    От края на 10ти клас искам да уча право. Съответно ваканцията в 10ти, 11ти и ваканцията в 11ти ги пропилях и НЕ учих.
    Нашите имат ипотека и ми заявяват,че едва ли не нямат пари да ме издържат напълно в София и трябва да работя там. Аз съм съгласна-има почасова работа, все нещо ще измисля.
    Обаче майка ми постоянно ми натяква едва ли не,че съм толкова мързелива,че никога никъде няма да ме приемат. Което не е вярно. Обаче като нямам съпорт от никой и ми идва да се гръмна.
    Отделно си мислех за други специалности, обаче това ме дърпа най-силно и си го искам. Другото ми е кореистика/японистика или нещо от сорта. Труден изпит-английски, ама ти разказват играта, но пък шансовете ми да вляза въобще не са малки. Доста ми е объркано честно казано и не знам.
    Дали да продължавам (по-точно да почна) да си уча по история, да си почвам уроците по БЕЛ и да си следвам мечтата или да търся ''на хляба мекото'' и после да се чудя какво ме е патило с нещо,което ми не харесва.
    Отделно сега като ни емнат в училище за пари и т.н. ще ми отнемат ценно време.
    Оф, не знам какво ми се случва в последните дни. Главата ми е разбъркана, нехомогенна каша и не знам как да си подредя мислите и да започна да мисля рационално и да действам и да започвам да правя нещо. Щото в момента кисна и се чудя кой път да избера...
    Не искам да оставам в Благоевград.
    1)с нашите ще се избием вече
    2)пак ще ме карат да работя, защото ''вече съм голяма и трябва да поемам отговорности'', т.е. парите не са основен проблем за София
    3)ЮЗУ е супер саднат университет и като чувам разни истории за изпити, купени с хладилници и перални не ми се ще и аз да опирам дотам.
    4)никакъв студентски живот, ама никакъв. К'вото и да ми разправят-щом те са при мен, ще си имам ограниченията отвсякъде..
    5)искам да съм самостоятелна, всеки иска да започне на чисто, да се почувства като ''голям'', може да ми е трудно, ама след 20 години да се обърна и да си кажа-успях сама, направих го.
    а не ''мама носи, тате меси'' още 10 години и после ще работя като чистачка с диплома по право от ЮЗУ...пф,супер.
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  3. #278
    Супер фен Аватара на DesireToFire
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 252
    [QUOTE=bloodyF;10410931
    Оф, не знам какво ми се случва в последните дни. Главата ми е разбъркана, нехомогенна каша и не знам как да си подредя мислите и да започна да мисля рационално и да действам и да започвам да правя нещо. Щото в момента кисна и се чудя кой път да избера...
    [/QUOTE]
    Абосолютно същото, отново :Х Толкова години планове, за буквално седмица ги забравих. И бтв, имам идея какво да правя, но буквално ми хрумна преди час-два, затова може би бих предпочела да проуча въпроса преди да споделя, че не се знае колко може да е малоумна :Д Все пак се чувствам по-добре, защото имам надежда за план, който в момента ми се струва ако не перфектен, то close enough на перфектен и най-вече, че е нещо, което ще ме направи щастлива.
    If ya don’t give a shit ya getcha’ hellyeah
    Throwin’ fists in the pit ya getcha’ hellyeah
    Think you’re fuckin’ with this well hell no.
    Balls, volume, strength getcha come on

  4. #279
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    DesireToFire, щом имаш финансовата възможност за Англия, те съветвам да не се и замисляш за УАСГ. У нас, дори да те приемат, образователната система е остаряла, като например се учат "Панелки" сума ти време... Базата не може да се сравнява с уникалните 3Д кабинети в хубавите университети (аз говоря за Германия, но в Англия вероятно е дори по- развито). Шансът да си намериш хубава работа с такова западно образование е голям. Докато по настоящем архитекти- вишисти у нас не могат да работят по специалността си.
    Пък и ще е едно уникално преживяване да се откъснеш от този си живот. Не че ще е лесно, но ще е тооолкова интересно ^^
    always late but worth the wait!

  5. #280
    Супер фен Аватара на DesireToFire
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 252
    ^ Аз точно заради това първоначално не се и бях замисляла да остана. А и в УАСГ се замислям вече дали изобщо да се пробвам. Нямам шанс да ме приемат, а и нямам и желание. Наистина половината време там щя е губене на време. Но пък и вече почти съвсем се отказах от Англия. Прекалено много пари за нещо, което вече не съм сигурна че искам. Но пък ще си подам документите и ще се пробвам,з а да не съжалявам после. Това, което ми хрумна вчера (знам че може да е простотия, но именно някой по-запознат тук може да ми каже ако е така :Д) е да си карам бакалавъра тук (Интериорен дизайн обаче) и после да отида за магистър или специализация в Италия. Там, за моята специалност, е повече от перфектната дестинация, но не мога да отида веднага, защото всички университети изискват италиански, дори и програмата да се води на английски. Другия вариант, който не ми харесва особено, е да пропусна една година в която да си работя и да уча италиански и после да ходя там за цялото си образование. Някакво недообмислено е всичко, но поне имам идея и ми е някакво по-спокойно :Д
    If ya don’t give a shit ya getcha’ hellyeah
    Throwin’ fists in the pit ya getcha’ hellyeah
    Think you’re fuckin’ with this well hell no.
    Balls, volume, strength getcha come on

  6. #281
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от DesireToFire Виж мнението
    но майка ми ми каза същото като и твоята. Че училището е с прекалено лоша репутация
    Майка ми преди беше с лошо мнение, но се запозна с човек, който има възможност да издържа дъщеря си и в Англия дори, но все пак тя е избрала да учи в НБУ, така че мнението й се промени. Казва само, че ако ще дава повечко пари отколкото за държавен университет, то поне нека да уча в Германия.

    Блъди, ако корейският/японският не ти е мечта, няма да ти хареса или поне няма да ти съвпадне с очакванията. Това не е просто да учиш думи по език, а цяла филология - пълно потапяне в културата и прочее. Иначе да - бая висока оценка си трябва на изпита по езика.

  7. #282
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Разбирам ви всичките :* отлично !
    Май,май аз поставих началото на тия главоблъсканици,преди няколко страници
    Иве аз имам същия проблем и именно заради това се отказах от медицината(не само заради баща ми,но все пак си оказа влиянието,просто перспективата да ме издържа още 6-7 години и да съм му, едва ли не - длъжна и да ме командва.....никога повече). И аз ще трябва да работя и да живея на общежитие, защото живея на 40 минути от София и наште искат да си остана в къщи и да пътувам всеки ден.А не мерси,достатъчно съм търпяла и искам независимост, колко ще е трудно не знам,но ще се справя. А й моят баща, като твоята майка мисли:няма да те приемат,ти си адски мързелива,няма смисъл да се опитваш и така нататък...... Не знам какъв е тоя баща,честно ви казвам,как може да казваш на детето си,че няма нищо да стане от него........пфф алкохолик с една дума.... Та аз искам с цялата си същност и упоритост да се махна от нас,да ме приемат,да поработвам от време на време и да си живея,ако не хубаво,то поне спокойно...
    Последно редактирано от pifiella : 09-16-2012 на 11:29
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  8. #283
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    bloodyF, при теб не ми е ясно къде е дилемата. Не е като да нямаш никакво време, сядаш си на дупето просто и си четеш материала; то е ясно, че ще е напрегната година, ама пък ако вложиш всичко от себе си, резултатите няма да закъснеят. Вашите вероятно наистина няма да могат напълно да те издържат, обаче както сама казваш - има вариант да работиш почасово и някак да съчетаваш работата с ученето. Следвай си мечтата за Право и това е; за източните филологии се съгласявам с Пантерата.
    Последно редактирано от paradosou : 09-16-2012 на 18:31

  9. #284
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
    bloodyF, при теб не ми е ясно къде е дилемата.
    проблемът е че за 11 години НИКОГА не ми се е налагало да организирам своето време и сега като опря ножа до кокала се чудя как да стане точно..
    и също дали да започвам, дали има смисъл изобщо..
    За Източните култури-като цяло нов език,нова култура ми е много интересно, но това ми е по-скоро backup план , за който да се готвя в последната минута (английският ми смея да кажа, че е на високо ниво).
    Поне не съм единствената с такива родители-мерси Пиф :*
    първият ми баща-не знае къде ходи, камоли да се интересува ще уча ли аз или не.
    вторият-слуша майка квото каже и тайничко ми казва по нещо насърчаващо , но нищо на което мога да разчитам и да съм сигурна
    майка ми-казах ви, действа ми 'садващо' и не ми харесва как се опитва да ме командва като марионетка..
    ама ще се справя, мерси на всички )
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  10. #285
    Колко се радвам, че ви прочетох тревогите, да видя, че не съм сама ...
    Много ме е стегнал гипса за това кандидатстване нещо. На 29ти септември ми е TOEFL и октомври ще си подавам кандидатурата към Англия. Всички ми повтарят, че няма как да не вляза и прочее, но мен все нещо ме яде. От десети клас ми е мечта да уча медийни науки в UK и наистина нямам никакъв, ама никакъв резервен план за това какво ще правя ако не стане? Знам, че е лошо. Знам, че трябва да оглеждам и университети в България, да гледам какво, как, защо. Имам някаква смътна представа да запиша международна политика в СУ или НБУ ако не стане с Великобритания (същата специалност тук категорично съм отказала да я уча), но всичко ми е като в мъгла. Проблемът с издръжката, разбира се, също е висящ.
    А за баловете, да ви кажа, хич не си го слагам - идеята на моя клас за втора бална е да отидем на морето, където да се напият като прасета и да слушат чалга. Това могат да го правят всеки ден в Търново и ми е противна мисълта просто. Да ми мине кандидатстването, веднъж приемат ли ме, намирам си някаква рокля и не го мисля ама хич.
    When you awaken in the morning’s hush
    I am the swift uplifting rush
    Of quiet birds in circling flight.

    I am the soft starlight at night.
    Do not stand at my grave and cry,
    I am not there; I did not die.

  11. #286
    Мега фен Аватара на SuNsEt
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    California,Los Angelis,Sofia,Amsterdam,Bern понякога и в New York :P
    Мнения
    6 148
    Арииии много успехи на всички през последната ни учебна година !!!

  12. #287
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Aaaaaaбитуриенти да лягаме рано,та утре да сме свежи като репички!
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  13. #288
    Честит последен първи учебен ден на всички!
    When you awaken in the morning’s hush
    I am the swift uplifting rush
    Of quiet birds in circling flight.

    I am the soft starlight at night.
    Do not stand at my grave and cry,
    I am not there; I did not die.

  14. #289
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Честит и на вас,душички.
    При мен бързичко мина,видях си част от съучениците,дадоха ни мега гнусната програма и тая година ще я изтикаме бързичко
    успех.
    maDamn

  15. #290
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Честит ви 17 септември.
    Програмата ми е отврат,ама пълен.В петък имам 8 часа при една и съща г-жа......омг
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  16. #291
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    програмата е перфекциозна с тия блокове информатика
    математика-9 часа..неЙ зле :С

    видяхме се с новата класна, пихме кафе със съучениците, тая от уроците ме разочарова, но ми спести 140 лева-няма да се явявам на изпитите за СУ
    няма да имам време да се подготвя

    а тая седмица ни разсипват-15 лева за консумативи и застраховка, искам обувки-30 лева, уроци-30 лева, учебници , при това ги искат нови-поне 30 лева и там...лошо ми стана :С

    октомври-родитело-ученическо-учителска среща за матурите
    и до средата на октомври да сме казали по какво ще ни е втората матура..пф

    и за честитка-само с бели ризи и черни якета и дънки от утре..
    красотичка просто
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  17. #292
    Супер фен Аватара на bloodfrozen
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Far From The Sun
    Мнения
    1 275
    pifiella, направи ми впечатление, че учиш в търговска гимназия и се вдъхнових да те питам нещо. Ще имате ли държавни изпити за придобиване на специалност? Или само ние сме прецакани. С цели два изпита.
    You are broken, I can fix you...

  18. #293
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Цитирай Първоначално написано от bloodfrozen Виж мнението
    pifiella, направи ми впечатление, че учиш в търговска гимназия и се вдъхнових да те питам нещо. Ще имате ли държавни изпити за придобиване на специалност? Или само ние сме прецакани. С цели два изпита.
    O, не си само ти! Имам два - теория и практика. Теорията е нещо от специалните предмети,а практиката се спуска от МОМН и е някакъв проект.И да ще имам специаност 1-ра категория(май се води) офис мениджър.... хахаха гоЕми сме....
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  19. #294
    Супер фен Аватара на bloodfrozen
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Far From The Sun
    Мнения
    1 275
    Отвратително. И при мен е почти същото.. с единствената разлика, че аз съм друга специалност.

    Иначе днес беше доста тъпо, както и се очакваше. Дори и часове имахме планирани, ама ги прекарахме в кафенето срещу даскало.
    You are broken, I can fix you...

  20. #295
    Повече от фен Аватара на maximxxl
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    305
    искам да ви представя мойта програма:
    БЕЛ ЗП-3 часа
    БЕЛ ЗИП-4 часа
    Математика- 2 часа (fail)
    English- 2 часа
    Свят и личност ЗП-2 часа
    Свят и личност ЗИП- 1 час
    Биология ЗИП - 4 часа О.о (i'm going to die)
    Химия ЗИП- 2 часа
    Физика ЗИП - 3 часа
    История ЗИП- 4 часа
    Физ. к-ра ЗП-2 часа
    Физ. к-ра ЗИП-3 часа

    Знам, че програмата ми е най-шибаната...

  21. #296
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    http://prikachi.com/images.php?images/718/5282718S.jpg
    Отчаях се напълно...
    Твоята програма подобна ли е?^
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  22. #297
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    математика 9 часа
    4 часа БЕЛ
    4 часа АЕ
    2 часа РЕ, История, География, Физика, Спорт,Свят и личност
    1 ЧК
    5 часа ИТ + Информатика
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  23. #298
    Супер фен Аватара на bloodfrozen
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Far From The Sun
    Мнения
    1 275
    pifiella, признавам ти програмата за пълен ужас.
    Финансите, статистиката, производствената практика, бизнес английския присъстват и в моята програма + компютърно счетоводство, икономика на предприятието, комплексна практика и още няколко вида практики. Може да изпускам нещо съществено, обаче не разполагам с програмата все още.
    БЕЛ имаме само 2 часа + 1 час ЗИП, което ми се вижда крайно недостатъчно.
    You are broken, I can fix you...

  24. #299
    Моята програма пък е смея да кажа много приятна:

    12 часа математика
    4 часа БЕЛ
    4 часа английски
    4 часа немски
    2 часа история
    2 часа свят и личност
    1 час география
    1 час физика
    1 час ЧК
    2 часа физическо
    Последно редактирано от princo90 : 09-17-2012 на 13:25

  25. #300
    Аз също имам гадна програма ама айде няма да се оплаквам
    пп: bloodfrozen pifiella - къде учите

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си