.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 43
  1. #1

    Много се колебая дали да уча след 12 клас

    Здравейте , още малко и съм 12 клас , така имам интерес в тези области-финанси, маркетинг, евентуално работа във фирми,банки ,неправителствени организации , но къде се учи това . Толкова неясна информация представят официалните сайтове на унивеситетите ,че просто нямам думи.Много се чудя дали да уча , в това време всеки е студент , но после какво прави не знам,нека ако някой има наблудение над тези специалности да пише.Има ли някакви курсове свързани с тези специалности ,които мога да изкарам.

  2. #2
    какво бихте ме посъветвали?

  3. #3
    Повече от фен Аватара на kalito126
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    312
    Учи човек,учи!! Това няма да ти навреди със сигурност! Има хиляди университети с банково дело,бизнес и икономика,маркетинг,финанс и и т.н.
    Пък и ако не учиш,какво ще правиш? Освен да си намериш работа не ми хрумва друго(но и това не е лесно).Без висше трудно ще намериш хубава и високопланена работа.
    Просто се усмихни...останалото няма значение!

  4. #4
    Благодаря ти много , искам да те попитам в тези професии банково дело,бизнес и икономика,маркетинг,финанс и има ли хляб в
    тях , къде мога да ги уча , да знам че е хубаво да се учи , но в днешно време всеки е студент ,учи едно, дава пари на вятъра и накрая се чуди какво да прави и съвсем не работи това ,което е учил .

  5. #5
    Повече от фен Аватара на kalito126
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    312
    Ами не мога да ти отговоря еднозначно.Има хора с това образование,които имат заплати по 4000лв. и такива,които дори не си намират работа.Замисли се,какво би правил,ако не учиш.Шансът да те вземат на работа е още по-малък(Кой би взел човек без висше като има такива със?).
    Университет честно казано не мога да ти препоръчам,но ако разпиташ сред познати все ще научиш нещичко.
    Мога обаче да ти кажа,че това опира и до мерак.Ако се стараеш да бъдеш най-добрият,независимо какво точно учиш(бизнес,медицина или нещо съвсем друго) тогава със сигурност ще успееш.
    Просто се усмихни...останалото няма значение!

  6. #6
    Значи ако не се стигне до учене , не че нямам желание , напротив , но да е подкрепено със смисъл не да си уча нещо ето така колкото да кажа че съм студент и че уча нещо . ПравА си (съдя по никнейма ), всичко е относително , ако не уча , мисля да се запиша на курсове за сертификат , които са признати в цяла Европа , мисля че и това не е лошо на фона на българското образование.

  7. #7
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Ако искаш да станеш общак,недей да учиш.Ако искаш нормално бъдеще(то колко да е нормално в България),се запиши да учиш това,което ти е на сърце,което те влече най-много.Недей да мислиш от каква специалност се изкарват много пари,защото това е най-голямата заблуда,в която се вкарват повечето.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  8. #8
    Повече от фен Аватара на kalito126
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    312
    DieselBlood съгласна съм,че трябва да се учи каквото те влече,а не това от което се изкарват най-много пари.stone4 ти решавай,но все пак трябва да имаш някакво образование(независимо дали са курсове или висше).Това за сертификатите не е лоша идея,но там вече съвсем не съм наясно и не мога да ти кажа къде е най-добре да учиш.
    И да,момиче съм!
    Просто се усмихни...останалото няма значение!

  9. #9
    xaxa окей :Д , сега лятото мисля да си изкарам един сертификат-английски език

  10. #10
    Повече от фен Аватара на kalito126
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    312
    Цитирай Първоначално написано от stone4 Виж мнението
    xaxa окей :Д , сега лятото мисля да си изкарам един сертификат-английски език
    Има доста да учиш. Успех!
    Просто се усмихни...останалото няма значение!

  11. #11
    Интересното е ,че една моя роднина сега ги кара и на 3то ниво английският език е равностоен на това да си завършил/а английска гимназия .Иначе курса е около 300-500 лв в рамките на 3 месеца , признат в цяла Европа , чиста работа

  12. #12
    Повече от фен Аватара на kalito126
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    312
    Ти на какво ниво знаеш английски?Защото те те подготвят за самия изпит,а не те учат много-много на самия език.Аз тази година се подготвях да взимат сертификата PET,който си е признат навсякъде,макар и да е детски.Да,курса за три месеца се горе-долу токова,препоръчвам ти да избереш Britanica или някое подобно училище.
    Просто се усмихни...останалото няма значение!

  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 553
    Почни да се занимаваш с форекс търговия.

  14. #14
    Малко по-късно ще ти пиша ,за да ти кажа точно какъв беше сертификата , но иначе кака ми ми каза, че е много доволна , добри учители, добри условия.Иначе 3тото ниво е равносилно на английска гимназия ,4тото вече можеш да преподаваш :Д.
    Нивото ми не е кой знае колко високо , но мисля че с 1,2 ниво не би трябвало да имам проблеми .

    Иначе Cybershot ,какво е форекс търговия?

  15. #15
    Повече от фен Аватара на kalito126
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    312
    Ок.И аз ставам...
    Просто се усмихни...останалото няма значение!

  16. #16
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    С тоя сертификат РЕТ нищо няма да направиш. Не си давай парите за глупости. TOEFL, ITELTS, SAT и Cambridge (2ри и 3ти) си заслужават повече, ако държите на сертификати. В тия специалности, които авторът е изредил, е хубаво да ти е безупречен английския, пък и дори да имаш още 1 чужд език, щото е много конкуренция. Почти всички владеят по 1-2.

    Икономическите университети готвят по тези специалности. Има смисъл от това да учиш. Ако учиш като хората, ще си намериш и добра работа. А и програмите в икономическите университети не са много трудни и спокойно можеш да работиш докато следваш. Не си изпускай възможността, след време ще съжаляваш!
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  17. #17
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    В УНСС ги има всички от изброените от теб специалности. http://www.unwe.acad.bg/bg/pages/172...%B8%D1%8F.html
    В сайта има лесна навигация, може да намериш всичко останало, което те интересува (как и с какво може да се кандидатсва, какво предлагат специалностите и т.н.). А иначе без висше на пазара на труда трудно може да си намериш професия, в която да не вдигаш тежки неща, да не се цапаш или да не стоиш прав по цял ден. Сам си прецени. Колкото до форекс търговията - ето какво е http://forexforum.bg/viewtopic.php?f...156&p=158#p158 Там е пълно с играчи все едно е онлайн покер...

  18. #18
    Сертификата е САТ , в УНСС "Бизнес администрация" ми харесва ,някакви впечатления ? Някакви други идеи за сертификати ,какви други курсове има , бях чул някъде за курсове по мениджмент, търговия и т.н и следователно сертификат.Сега ще погледна "Основите на FOREX търговията" .

  19. #19
    Повече от фен Аватара на kalito126
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    София
    Мнения
    312
    Цитирай Първоначално написано от Chacho Виж мнението
    С тоя сертификат РЕТ нищо няма да направиш. Не си давай парите за глупости. TOEFL, ITELTS, SAT и Cambridge (2ри и 3ти) си заслужават повече, ако държите на сертификати. В тия специалности, които авторът е изредил, е хубаво да ти е безупречен английския, пък и дори да имаш още 1 чужд език, щото е много конкуренция. Почти всички владеят по 1-2.

    Икономическите университети готвят по тези специалности. Има смисъл от това да учиш. Ако учиш като хората, ще си намериш и добра работа. А и програмите в икономическите университети не са много трудни и спокойно можеш да работиш докато следваш. Не си изпускай възможността, след време ще съжаляваш!
    ^^ Аз взимам PET,защото съм на 13 и още не съм стигнала до тези важните. Иначе да,езици трябва да се знаят.Кофтито на ITELTS е,че важи за само две години.САТ не е лоша идея.
    Просто се усмихни...останалото няма значение!

  20. #20
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Човек, учи. Поне се пробвай. То е ясно, че в България реализация за повечето специалности няма, освен ако не си син/дъщеря някому или пък ако имаш необходимите връзки. Но все пак може и да излезе нещо.

    Иначе за университет, например УНСС мисля че ще ти свърши работа.

  21. #21
    Повече от фен Аватара на alleyy
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    362
    Можете ли да ми обясните тези сертификати какво точно представляват ? Равняват се на нещо като висше или ?

  22. #22
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    О, не, кво висше... Просто показват, че владееш езика на определено ниво. Висшето започва там, където свършват сертификатите.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  23. #23
    защо пък не , то нашето образование е едно.. просто лист хартия нищо повече .. и в повечето случай поставено в рамка , на никому необходимо и ненужно..

  24. #24
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Убеден ли си в това? Да не се окаже само, че ще ти е прекалено голям залък? Ем нямаш опит, ем коментираш.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  25. #25
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Учи! Пробвай се.

    Не прави грешката, обаче да учиш нещо, с което смяташ, че ще получиш добри пари. Това е най - голямата заблуда на доста голяма част от обществото. Учи това, което ти харесва и с което искаш да се занимаваш след време.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си