.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Сертификати признати в цяла Европа

    Здравейте , могат ли тези курсове за сертификат да ни осигурят работа , напоследък станаха доста популярни , мисля да си изкарам сертификат за език и компътри.Вие какво мислите ,какви други видове сертификати има ?

  2. #2
    За компютри не знам дали има,но за езици има едни на Cambridge - C1,C2,C3.Можеш да вземеш SAT или TOEFL,ма за тях не знам къде се признават.IB диплома може да е също от значение..По френски има един сертификат DELF,признат в цяла Европа,по испански е DELE,по немски сертификат от Гьоте институт в София,всичките важат..

  3. #3
    Повече от фен Аватара на alleyy
    Регистриран на
    Mar 2010
    Мнения
    362
    Какво представляват тези сертификати, че отдавна се чудя , и трябва ли да имаш висше или ?

  4. #4
    не , не трябва висше аз точно за това се чудя дали да се записвам ..

  5. #5
    Всеки сертификат за език ще ти е от полза.

  6. #6
    Повече от фен Аватара на Je7
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    398
    Цитирай Първоначално написано от vladislavcheto Виж мнението
    За компютри не знам дали има,но за езици има едни на Cambridge - C1,C2,C3.Можеш да вземеш SAT или TOEFL,ма за тях не знам къде се признават.IB диплома може да е също от значение..По френски има един сертификат DELF,признат в цяла Европа,по испански е DELE,по немски сертификат от Гьоте институт в София,всичките важат..
    C3 няма....
    за немски - DSH, TestDAF, sprachdiplom

  7. #7
    Сертификати по езици вземат най-често ученици, които желаят за учат висше в чужбина и този документ удостоверява пред университета, че те знаят езика и могат да се справят с чуждоезиковото обучение. На други сертификата им е нужен при кандидатстване за работа, изискваща стабилни знания и свободно ползване на езика.
    Някои сертификати имат давност (2 години), други са за цял живот. В зависимост за каква цел ти трябва е нужно внимателно да се подбере най-подходящият.

  8. #8
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Цитирай Първоначално написано от stone4 Виж мнението
    Здравейте , могат ли тези курсове за сертификат да ни осигурят работа , напоследък станаха доста популярни , мисля да си изкарам сертификат за език и компътри.Вие какво мислите ,какви други видове сертификати има ?

    сертификати има за всичко почти
    естествнено,че може да ти осигурят работа-има за фризьори, готвачи, маникюристки и т.н.
    този сертификат за компютри е различен от това да си ИТ специалист и няма как да стане да си намериш работа в някаква голяма фирма като ИТ специалист само с 1 курс
    за езици има работа..било то испански,немски,френски,ан лийски, чувала съм че в някои езикови школи наемат преподаватели (млади) имащи такива сертификати


    сат и тоефл няма НИКАКЪВ смисъл да ги взимаш, те са за прием в чуждестранни унита и никой няма да ти даде бонус за това, че си го изкарал примерно
    +че сата мисля, че има 2 год. давност

    колкото повече езици знаеш,толкова по-=добре
    и определено ако учиш висше ще ти е по-добреплатена работата
    то без висше и сервитьор/ка можеш да станеш, ама това ли искаш наистина?!
    Последно редактирано от bloodyF : 07-18-2012 на 21:25
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  9. #9
    Всъщност,ти не каза за какво точно ти трябва /обучение,работа/...И също така,щом питаш тук,нещо ми говори,че не знаеш много езици.На колко си и какви езици знаеш?

  10. #10
    По английски сертификатите на Cambridge вършат най-добра работа, защото са доживотни и не изтичат след 2-3 години. Съответно може да се насочиш към FCE или CAE в зависимост от нивото ти на езика.

    За компютри - в смисъл на компютърна грамотност ли? За това май се кара курс, който между другото е елементарен и всеки млад човек би могъл да го вземе.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  11. #11
    не мога да кажа ,че знам езика на много високо ниво , но имам представа все пак го уча 12 години :Д , имам желание да си изкарам такъв сертификат за език , който е надежден признат навсякъде, тъй като не знам дали ще продължа да уча след 12 ,не виждам смисъл от това да уча нещо в България с това наше образование ,което е ... как да кажа глупост,загуба на пари и нерви , както и да е ... bloodyF имал ли представа какви са цените за курса и какви други курсове може да запишем освен гореспоменатите.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си