.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 28
  1. #1

    Креатин на 16 години

    Здравейте, на 15 години съм и след няколко месеца ставам на 16 и смятам да си взема креатин, който да пия около 1-2 месеца. Причината е, че съм в застой и със силата, и с килограмите. От Април 2011 до Април 2012 качих 12 кг с тренировки в залата и стабилно хранене, но пак съм слаб. Тогава бях 1.66 50 кг сега съм 1.70 62 кг. От 3 месеца не съм качил нито грам даже свалих 1 а се скъсвам от ядене - по 5 пъти на ден храни с много белтъчини. На ден приемам по 1,5-2 грама белтъчини на телесно тегло. Но спрях да качвам килограми и нямам сила - на лежанката правя с 45 кг 7-8 повторения, ръката ми е 32 см... Напоследък ям и храни богати на креатин като телешко, риба тон, херинга но пак няма ефект. Явно само с правилно хранене няма да стане затова реших да си взема креатин монохидрат наесен, защото знам, че помага за сила, и да започна по една програма само с базови упражнения, а сила в базовите упражнения носи и маса. Въпросът ми е вредно ли е на тази възраст да го взимам, защото съм чел не 1 и 2 теми, в които хората споделят за сърдечни и други проблеми от креатин. Смятам да взема 1, макс 2 опаковки. Какво мислите ?

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Кажи какво е това правилно хранене и щом искаш сила почни стартинг стрента лифтс файвхфайв

  3. #3
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Не мисля, че ще ти се отрази зле, може да опиташ. За такива периоди креатинът е добър избор. Но въпреки това разнообрази тренировките. Ако искаш сила - има тренировки, специфични за сила. Ако искаш маса, можеш да смениш на някакъв друг сплит. Също така можеш да се опиташ да повишиш още малко калориите. Чийтинг дни в хранителния режим вкарваш ли? Ако не, пробвай!

    А и имай едно наум, че отначало се качва по-бързо.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  4. #4
    То няма да е начало защото тази година от февруари до юли ходих на зала сериозно сега го карам само на лостове и през сетпември пак ще започна първо 1 месец кръгови и след това смятам да взема креатина и да започна по една програма Фитбул която включва базови упражнения като лежанка,наклонена лежанка, лежанка с тесен хват, военна преса, странична преса, набирания (подхват или надхват) с тежест, скрипец (подхват или надхват), сгъване за бицепс, разгъване на щанга от лег за трицепс, кофички с тежест, лег преси. Тяга и клек не правя заради проблеми с кръста. Ако ти се чете ето това е програмата http://www.fitbul.com/fitbul-strength-size-program

  5. #5
    DownloadVirus какво е това правилно хранене ? Ами ето един примерен нетренировъчен ден - 1 ядене нескуик с 400 мл мляко - около 20 гр белтъчини 2 ядене 1 консерва херинга с 2 филии хляб - около 30 гр белтъчини 3 ядене 3 варени яйца и 1 банан - около 23 гр белтъчини четвърто ядене пържола с ориз - около 25 гр белтъчини и пето ядене пилешко с картофи и 2 филии хляб + салата с риба тон и маруля - около 25 гр белтъчини. Станаха около 110-115 гр белтъчини за деня. Понякога си позволявам да сменя някое от яденетата с нещо не толкова полезно но като цяло такива неща ям, също доста често и кисело мляко и гъби понякога късно вечерта си позволявам бадеми, фъстъци, сладолед, но пак не напълнявам.

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    По-добре не яж толкова често..Оправи си малко храната като главно махнеш тази херинга,защото е консервирана,в закуската вкараш повече мляко или по-добре някое яйце и 1 банан. Като цяло яж сутрин обед вечер и междинни снакс само. Иначе може да пробваш ИФ или просто да направиш това по-горе. Освен протеинът другите неща гледай въглехидратите и мазнините според това дали ще качваш или сваляш. Като ще качваш вкарваш и ориз/картофи в 2 хранения .

  7. #7
    Е това е примерен ден понякога ям и някое хамбургерче с луканка и други работи най-често закуската ми е нескуик с 400 мл мляко картофи също хапвам доста често. Значи казваш 3 хранения ? не мисля че ще направя 3200 калории с толкова хранения... А главният ми въпрос беше вреден ли е креатинът за мен ????

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Не е вреден освен ако нямаш заболели бъбреци,но по-нататък ще имаш повече полза от него.. И не ти казвам в 3 хранения да вкарваш 3200 калории,а да имаш 3 основни хранения и 2 снакса(демек по-леки не основни хранения) А как стигна до заключението,че ти трябват 3200 калории?

  9. #9
    От бб тийм си го сметнах, а там също видях и една тема за един който беше имал проблеми заради креатина и докторът му казал че като го пиеш сърцето и мускулите растат, а кръвоносните съдове не и затова може да има проблеми има много такива теми на пострадали и затова малко се колебая, но пък има хора от училището ми които с тоя креатин станаха изроди само за 2 месеца и след това си запазиха масата ...

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Тва са някои характерни черти на ААС,не на креатин

  11. #11
    Значи нищо не може да ми стане така ли ? защото четох какви ли не работи за тоя креатин че до рак водел и т.н. .....

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Да бе,съмнетилни глупости. Чел съм статия подобна дето хората очевидно не знаят кво пишат от една страна можело до рак даже да доведе от друга помага много за работоспособност на мозъка в малки количества и тъй.

  13. #13
    Ти пил ли си и ако да имаше ли някакви проблеми ?

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Пил съм и съм нямал проблеми

  15. #15
    Добре ще ти се доверя но смятам да не правя зареждаща фаза нали не е задължително мисля да вземам по 5-10 гр на ден но не знам преди или след тренировка и с какво ?

  16. #16
    Супер фен Аватара на bathory
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    У Цецови..
    Мнения
    1 756
    Най-добре попитай някой, който е наясно, а не във форума. Тук всички много знаем, но дали е така..
    Pain is inevitable. Suffering is optional.

  17. #17
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от bathory Виж мнението
    Най-добре попитай някой, който е наясно, а не във форума. Тук всички много знаем, но дали е така..
    Какво ни е на форумните нинджи? :/
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Без зареждаща фаза. Почваш си направо 5 грама сутрин 5 грама след тренировка и в нетренировъчни по 5 грама сутрин и това е. Пий си пак достатъчно водица

  19. #19
    петте грама колко време след тренировката да ги взема ? веднага или след 10-15-20 мин ?? Също така четох че е добре да се приема с мед

  20. #20
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    когато имаш първа възможност,не е от голямо значение ,добре ще е в рамките на половин максимум 1 час. Да приема се с някакъв въглехидрат с висок ГИ , мед банани ,по-добре стафиди .. Аз го папам с банани принципно

  21. #21
    креатин малат и аргинин

  22. #22
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    А бе хубаво креатин малат и аргинин,ама не всички искат да си дават парите за висококачествени боклуци ,ако ме разбираш..

  23. #23
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    Цитирай Първоначално написано от bathory Виж мнението
    Най-добре попитай някой, който е наясно, а не във форума. Тук всички много знаем, но дали е така..
    тва че ти нямаш никакъв опит и познание относно суплименти не значи, че и другите нямат....
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

  24. #24
    Мега фен Аватара на fenastz
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Land of the blind
    Мнения
    3 221
    Закъснял си бате, креатина се почва от 7-годишна възраст
    Не знам - това са две думи и се пишат ОТДЕЛНО

    Цитирай Първоначално написано от TykaSePisheNick
    Вие сте много глъми.Са ревете, че темата е стара, ама после някой като направи нова тема със същото заглавие ще има да ревете "има такива теми" и нз. си кво..В шибаното си трупане на мнения и сами се обърквате..

  25. #25
    DownloadVirus някоя марка да ми препоръчаш ? и монохидрат ли е най-добре за мен ? Първо наесен ще пробвам с протеин и ако не съм доволен до януари ще си взема креатин.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си