.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 53
  1. #1

    Испански или немски ?

    Според вас испански или немски?
    Последно редактирано от (-_-) : 07-24-2012 на 18:20

  2. #2
    Супер фен Аватара на Wednesday666
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 063
    Испански.

  3. #3
    Голям фен Аватара на shutUp
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    979
    немски с пет ръце.

  4. #4
    Ами аз уча испански и да ти кажа не е толкова труден колкото го изкарват много хора в испанския граматиката е лесна, там всичко е лексика (е, вече си зависи до човека кое му е по-лесно) за това ще кажа испански, тъй като нямам идея в немския за какво иде реч

  5. #5
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от MaggieP Виж мнението
    Ами аз уча испански и да ти кажа не е толкова труден колкото го изкарват много хора
    моля испанския е един от най-лесните езици хахаха

  6. #6
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Уча и двата езика.
    На мен лично немският ми беше по-лесен, защото го уча с по-голямо желание.
    И двата езика са приятни, може би за повечето хора испанския ще е по-лесен.
    Но аз оставам с две ръце и два крака за немски!!!
    И спря да се върти за миг земята..




  7. #7
    определено - немски

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Уча и двата езика.
    На мен лично немският ми беше по-лесен, защото го уча с по-голямо желание.
    И двата езика са приятни, може би за повечето хора испанския ще е по-лесен.
    Но аз оставам с две ръце и два крака за немски!!!
    Как така учиш и двата в кое училище в кой град ?

  9. #9
    Немския може да ти влезе малко повече в употреба, ама е по труден. Ако имаш желанието го хващай него.

  10. #10
    Напротив немския е толкова прост език,че няма накъде..Уча немски и знам закакво става на въпрос,не се занимавай.По-добре испански.. По-интересен е

  11. #11
    Учил съм немски 12 години и ще следвам в Германия и аз знам за какво става на въпрос ;d Вярно, че немския е скучен, обаче отваря повече врати след това. Затова казвам, ако има желание да учи немски. Ако иска да му е интересно и забавно, да не се занимава с него.

  12. #12
    Ами той си знае,ако немският му харесва да се захваща с него.Но не му го препоръчввам....Той сам ще си реши.Каквото и да решиш няма да съжаляваш.А защо неискаш да се занимаваш с английски??

  13. #13
    Всеки това, което го влече, мен повече ми харесва немския от испанския, тъй като съм го учил.

    PS. Стига с тези теми, разбираме, че ти е скучно и ти е притеснено, но изкарай бал и после мисли за гимназии, да не вземеш да изкараш слаб бал и всичките ти мечти да отидат на кино. (:

  14. #14
    Попринцип повече харесвам испанския,но всички казват,че немският отваря повече "вратички" и затова питам

  15. #15
    Не искам да те отказвам нито от немския нито от испанския но аз лично за 8 години учене на немски много не научих труден е немският език. Поне за мен.

  16. #16
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от (-_-) Виж мнението
    Как така учиш и двата в кое училище в кой град ?
    Отговорих ти и на личното съобщение.
    Уча в езикова гимназия с първи език немски. Испанският ми е като СИП. Освен тези двата езика, уча още два, а тази година ще започват и СИПовете по пети език.
    Град няма да ти казвам, едва ли тази опция я има само при нас.
    И спря да се върти за миг земята..




  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Отговорих ти и на личното съобщение.
    Уча в езикова гимназия с първи език немски. Испанският ми е като СИП. Освен тези двата езика, уча още два, а тази година ще започват и СИПовете по пети език.
    Град няма да ти казвам, едва ли тази опция я има само при нас.
    E, супер. В София няма паралелки с немски и испански език, мисля, че тези СИПове по ИЕ ги няма.

  18. #18
    Супер фен Аватара на Wednesday666
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 063
    Повече вратички с немски? Боже.

    Половината свят говори английски, другата испански. Кой викате отваря повече вратички?

    Германия, Австрия и там кои още имат за пръв език немски - да, но Латинска Америка е по-голяма, да не говорим, че в Америка примерно сте за никъде с немски.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Wednesday666 Виж мнението
    Повече вратички с немски? Боже.

    Половината свят говори английски, другата испански. Кой викате отваря повече вратички?

    Германия, Австрия и там кои още имат за пръв език немски - да, но Латинска Америка е по-голяма, да не говорим, че в Америка примерно сте за никъде с немски.
    Еми всъщност зависи за какво му трябва...немският е много по-добре от испанския...Германия е една от най-силните икономики в света, висшето образование е евтино, немски фирми има в цяла България, както и в целия свят във всякакви отрасли...дори с туризъм да реши да се занимава да отиде на морето и всичко е руснаци и немци...испанци не съм видяла...сигурно има де, но малко...а и кво като Латинска Америка говори испански...да не би да има много фирми тука?Или пък са някви супер проспериращи, че да емигрираме там!
    Според мен трябва да си избереш това, което предпочиташ, но и наистина моят съвет е да помислиш дали искаш и имаш възможност да учиш в чужбина...защото в Австрия и Германия образованието е съответно безплатно и около 500 евро на семестър...а все пак е на ниво...вярно че животът е скъп, но пак излиза по-евтино от Англия например, а в Испания не съм чула толкова масово да се ходи да се учи
    Човекът не ви пита за английски...може и да знае ...

  20. #20
    Супер фен Аватара на Sarafina
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 025
    Точно така - в Европа немският се търси много, след английския се нарежда той. Така че по-полезен ще ти бъде немския, но испанският е по-интересен, звучи по-хубаво и е по-лесен. Аз уча и двата наред с английския разбира се и знам за какво става въпрос. В Латинска Америка да, може да говорят испански, но нито икономиката им е силна, нито стандарта на живот висок, не знам за някой да иска да емигрира там. В Испания е почти същото с една идея по-напред. Аз лично го уча за удоволствие. Но я виж - Германия, Австрия, Швейцария и Белгия срещу Аржентина, Перу, Чили и Мексико Че в Перу още има индианци. Та така - съжалявам за объркания пост.

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от Sarafina Виж мнението
    Точно така - в Европа немският се търси много, след английския се нарежда той. Така че по-полезен ще ти бъде немския, но испанският е по-интересен, звучи по-хубаво и е по-лесен. Аз уча и двата наред с английския разбира се и знам за какво става въпрос. В Латинска Америка да, може да говорят испански, но нито икономиката им е силна, нито стандарта на живот висок, не знам за някой да иска да емигрира там. В Испания е почти същото с една идея по-напред. Аз лично го уча за удоволствие. Но я виж - Германия, Австрия, Швейцария и Белгия срещу Аржентина, Перу, Чили и Мексико Че в Перу още има индианци. Та така - съжалявам за объркания пост.
    Абсолютно...и аз това имах предвид...човекът може да си избере какво предпочита да учи, но ако се замисли за образование и работа по-нататък...за мен немският е отговорът

  22. #22
    Английският е отговорът,така ли не разбирате?Навякъде се говори английски,и навсякъде където отидеш искат от теб да го говориш така че..няма какво да пиша повече.Всеки сам си избира,но АНГЛИЙСКИЯ Е ЕЗИКА

  23. #23
    Супер фен Аватара на DeviL_AsS
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 941
    Испански,определено.

  24. #24
    добре де...авторът на темата дори не е уточнил...може и да учил английски...а и то вече английският е като българския...не е плюс, а просто е задължителен

  25. #25
    Супер фен Аватара на Wednesday666
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 063
    Цитирай Първоначално написано от victimofpain Виж мнението
    Еми всъщност зависи за какво му трябва...немският е много по-добре от испанския...Германия е една от най-силните икономики в света, висшето образование е евтино, немски фирми има в цяла България, както и в целия свят във всякакви отрасли...дори с туризъм да реши да се занимава да отиде на морето и всичко е руснаци и немци...испанци не съм видяла...сигурно има де, но малко...а и кво като Латинска Америка говори испански...да не би да има много фирми тука?Или пък са някви супер проспериращи, че да емигрираме там!
    Според мен трябва да си избереш това, което предпочиташ, но и наистина моят съвет е да помислиш дали искаш и имаш възможност да учиш в чужбина...защото в Австрия и Германия образованието е съответно безплатно и около 500 евро на семестър...а все пак е на ниво...вярно че животът е скъп, но пак излиза по-евтино от Англия например, а в Испания не съм чула толкова масово да се ходи да се учи
    Човекът не ви пита за английски...може и да знае ...

    Аз не говоря за Европа. Аз говоря за цял свят. Знаеш ли точно колко е голяма Латинска Америка? Германия е много силна, обожавам я тази страна, но не е по-голяма икономическа сила от Америка.

    Автора/авторката пита кой от двата. Ако говори за Европа само - немски. Ако говори за цял свят - испански.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си