.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Question Страдам от безсъния.Моля дайте съвеити!

    От около месец насам не мога да спя като хората.Всяка вечер като си легна само се въртя в леглото в продължение на няколко часа(около 3/4) и не мога да заспя.Ежедневието ми е горе-доло еднообразно,но не мисля,че това е проблемът.Всеки ден ставам около 3/4 часа(следобед) и хапвам нещо.След това към 6/7 излизам с приятели за около 2/3 часа да играем баскетбол,а понякога и само да се поразтъпча.Като се прибера започвам да играя на комютъра до към 3/4 часа сутринта и си лягам.Знам,че не е много добре да правя така и затова последната седмица пробвах да си лягам по-рано и следователно да ставам по-рано,но това не реши проблема ми.Една вечер даже като се легнах(беше към 3:30) и пак не можех да саспя но се въртях в леглото до 7 сутринта-тогава майка ми се събуди и ми каза да отида до парка(който е доста близо до мястото където живея) и да побягам.Послушах я и ходих да бягам около два часа.Като се върнах даже бях още по-свеж.Само дето ме болеше главата от това,че не съм спал.Тогава майка ми ми даде някакви хомеопатични(btw тя е лекар) и заспах като бебе.
    Не желая да пия лекарства всяка вечер преди да заспя,затова моля дайте ми някакви съвети.Сега си лягам къв 1/1 и нещо(заспивам към 3/4 часа) и спя до към 12/13 часа.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Стани по-рано, ще издържиш един ден сънен и ще заспиш вечерта по-рано.

    Аз, за да си оправя режима, 1 ден не спя и лягам направо другата вечер.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  3. #3
    Супер фен Аватара на druzilla
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    България
    Мнения
    1 182
    И аз имам г/д същия проблем (все пак пиша това в 5 сутринта ).Спи ми се страшно много,чувствам се супер изморена,но като легна само се въртя с часове.Ежедневието ми също е доста еднообразно,но съм забелязала,че в дните в които излизам за повече време - заспивам по-лесно.Просто бъди по-активен през деня и пробвай и съвета на Chacho.М/у другото чела съм,че безсънието може да е причинено от стрес.Може би има нещо,което подсъзнателно те тревожи? И все пак,ако майка ти е лекарка - мисля,че тя е по компетентна по въпроса от нас.

  4. #4
    Голям фен Аватара на x7aZzy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    740
    Това не е безсъние, това е нарушение в цикличността на съня. Ти спиш от 4 до 13 ---> общо 8 часа. Напълно достатъчно, за да функционираш нормално. Просто се е разместил биологичният ритъм. Няма за какво да се притесняваш.
    Аз например от месец вече лягам в 3 и ставам в 8, това са 5 часа сън. И пак е нормално. Още първия семестър учихме, че 4 часа сън са минимумът, за да си здрав. Нормалната продължителност при повечето хора е 8 часа.
    Слушай Чачо.
    Последно редактирано от x7aZzy : 07-25-2012 на 08:31


    Съжалявам. Не преминавам през линия, която очертавам [!]

  5. #5
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Прочети Безсъние на Стивън Кинг

  6. #6
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Компютърът и безделието са ти виновни.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  7. #7
    И аз съм така това е от жегата +42t

  8. #8
    начи спиш пекалено много за това ежедневие.. ако да речем това става по учебно време ще си по уморен защото ше ставаш рано и ала бала.. но когато седиш на компа и излизаш да се размотаваш с приятели не се уморяваш толкова много особено умствено .. тей че моя съвет е да си намериш некво занимание и да лягаш по-късно .. аз например също ставам към 12 но лягам към 5,6 ..дори и по-късно

  9. #9
    Ставай по-рано, какво е това ставане в 2-3 ти си проспиваш целият ден , и бъди по-активен през деня. Иморявай се повече, недей да киснеш толкова време пред компютъра

  10. #10
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    един ден си легни в 11, но гледай на предната вечер да не си спал изобщо
    ще видиш колко бързо ще си оправиш режима
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    1 373
    И аз имам такива нощи.Понякога всички ги имаме за съжаление.
    Но да е всяка вечер ... не знам, по - добре ходи на лекар и ако искаш може да пробваш това - една вечер не си лягаш въбоще, както и деня след нея и после си лягаш в 22 или 23.Мисля, че може да ти помогне.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си