.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 40
  1. #1

    Exclamation Отговарям на всякакви въпроси свързани с цикъл, тампони и др.

    Отговарям на всякакви въпроси свързани с цикъл, тампони и др.Питайте всичко!
    Ще отговоря на два отдавна задавани въпроса:
    1 Какви тампони да ползваме ако сме девствени?
    2 Ще ми се скъса ли химената ако ползвам тампони?
    1-Девствените момичета трябва да ползват тампони MINI или NORMAL
    (аз лично съм най-доволна от O.B). http://www.google.bg/imgres?um=1&hl=...r:4,s:32,i:184 http://www.google.bg/imgres?um=1&hl=...:15,s:30,i:210
    2-Няма да се скъса, но, ако се притесняваш ползвай само MINI. Моля, оценете темата.Благодаря! Изгледайте това за спокоен сън без притеснения https://www.google.bg/url?url=http:/...L3L1ecBxQ5ecAw Тези тампони не биха могли да разкъсат химена.
    Когато ти се наложи да ползваш тампон, запомни, че винаги трябва да махнеш първо станиолчето от задната страна на тампона, за да можеш да разпънеш кончето без да замърсяваш самия тампон. След това трябва да премахнеш и останалото станиолче и внимателно да вкараш тампона дълбоко във влагалището си като оставиш конеца да виси извън тялото ти. Накрая конецът се използва за издърпване на тампона. Тъй като тампонът е пъхнат във влагалището, няма проблем да ходиш до тоалетната с поставен тампон. Когато извадиш тампона от влагалището си, трябва да го увиеш в тоалетна хартия или в някакво пликче и да го изхвърлиш в кофата за боклук, защото тоалетната няма да го поеме.
    Последно редактирано от BEaUty_girl : 07-25-2012 на 13:25

  2. #2
    Искам да попитам нещо, което ме мъчи от отдавна. От няколко месеца искам да ползвам тампони, ама малко ме шубе. Въпросът ми е има ли някаква възможност да се скъса връвчицата на тампона, когато го изваждаш? И как да извадим тампона ако се скъса връвчицата?

  3. #3
    Отговор към Deny05.На мен като ми дойде за първи път много ми харесаха тампоните и исках да ги пробвам обаче така ме беше страх, направо умирах мъчеха ме въпроси като: Ако се скъса конеца и немота да го извадя какво ще правя? Ако не мога да го сложа? Но на скоро ходих на море и нямаше как без тампон и се престраших толкова ми беше удобно на инструкцията си пише всичко няма нищо страшно.Но ако се скъса(в инструкцията си пише)няма страшно просто клякаш и напъваш и той си излиза ако не излезе лесно значи не се е напоил добре. Няма нищо страшно и ти гарантирам че много ще ти харесат и няма да се притесняваш няма да се скъса конеца.

  4. #4

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    1 373
    На мен ми дойде за пръв път декември 2011 ... идваше ми много разбъркано и имаше малко кръв.За последно ми дойде на 11 януари, и то сравнително малко, доколкото си спомням за 2 - 3 дни.Трябва ли да се притеснявам?Благодаря предварително ! Отдавна се каня да споделя това...

  6. #6
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    ^ Принципно в такъв случай би трябвало да посетиш гинеколог. Да, възможно е да не е нещо сериозно или да е свързано с това, че имаш цикъл от скоро, но един преглед никога не би бил излишен.


    Относно тампоните:
    Възможно е да са удобни, но в никакъв случай не са полезни. Не изхвърлят изцяло и достатъчно мръсната кръв, която след врем може да доведе до инфекция. В обикновени случаи е най - добре да се използват превръзки, а в по-специални: като море и басейн - нека си е тогава с тампони.

    Та, да се обърна към BEaUty_girl със съвет да погледнеш важната тема. Има си такава тема и то важна, където всеки си задава въпросите и който може - отговаря. Нека компетентността ти по тази тема да си я изразяваш там. Тъй като в случая тази тема е ненужна.

  7. #7
    Отговор към sweetycherry33.Няма повод за притеснение напълно нормално и при мен така.

  8. #8
    Аз имам няколко въпроса...
    1.Чувала съм,че не е добре да се използват тампони SUPER,а по-скоро MINI и NORMAL.Защо SUPER тампоните не са препоръчителни за използване?
    2.Как се причинява СТШ(синдрома на токсичния шок)?От това,че се използват само тампони и не се редуват с дамски превръзки,или от това,че тампона преседява дълго време във влагалището,или зависи от размера на тампона?
    3.Колко често трябва да се сменят тампоните(на колко часа)?
    Някои хора никога не се променят!
    Te amo mi vida.



    Dulce Maria ♥

  9. #9
    Отговор към Bonbonchencetyy!
    1-Не се препоръчват за момичета(не жени) за да не си разкъсат химената и за това е препоръчитело момичетата и девствените жени да ползват NORMAL и MINI.
    2- СТШ се получава от задържането на мръсната кръв във влагалището (в тялото) затова тампоните трябва да се сменят на 2-4 часа.
    3-Най-безопасно е да се сменят на 2-3 часа.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от BEaUty_girl Виж мнението
    Отговор към Bonbonchencetyy!
    1-Не се препоръчват за момичета(не жени) за да не си разкъсат химената и за това е препоръчитело момичетата и девствените жени да ползват NORMAL и MINI.
    2- СТШ се получава от задържането на мръсната кръв във влагалището (в тялото) затова тампоните трябва да се сменят на 2-4 часа.
    3-Най-безопасно е да се сменят на 2-3 часа.
    Благодаря!
    Някои хора никога не се променят!
    Te amo mi vida.



    Dulce Maria ♥

  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Цитирай Първоначално написано от BEaUty_girl Виж мнението
    Отговор към sweetycherry33.Няма повод за притеснение напълно нормално и при мен така.
    Как ще няма повод за притеснение да не ти идва повече от половин година?!
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  12. #12
    Ами няма повод за притеснение на всяко момиче което познавам и на мен също първата година идва много различно на мен като ми дойде за пръв път чак след 4 месеца ми дойде пак и на приятелките също е било така а сега си им е нормално

  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    1 373
    Цитирай Първоначално написано от BEaUty_girl Виж мнението
    Отговор към sweetycherry33.Няма повод за притеснение напълно нормално и при мен така.
    Мерси...

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    1 373
    Цитирай Първоначално написано от Amore-Mio* Виж мнението
    ^ Принципно в такъв случай би трябвало да посетиш гинеколог. Да, възможно е да не е нещо сериозно или да е свързано с това, че имаш цикъл от скоро, но един преглед никога не би бил излишен.

    Аз вече ходих на гинеколог, преди 2 -3 месеца някъде, но за бяло течение.Направиха ми изследване и гинеколожката каза, че имам недостиг на ... (забравих им името) . Нищо друго не ми каза.Не знам какво е това отношение към пациентите...както и да е, благодаря.Дано да не е нищо сериозно, както каза...

  15. #15
    Супер фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    1 373
    Цитирай Първоначално написано от Violenza Виж мнението
    Как ще няма повод за притеснение да не ти идва повече от половин година?!
    И аз вече започвам да се притеснявам...Дано да не е нищо сериозно.

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Бягай при надежден гинеколог. От скоро имаш цикъл и да ти пропусне месец или да е нередовен, окей, ама 7 месеца да не ти дойде си е баш за притеснение, изобщо не е нормално.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  17. #17
    Повече от фен Аватара на thelover3
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    355
    Носиш ли превръзка/тампон 2/3/4 дена преди да трябва да ти дойде по график?

    Иначе защо повечето ползвате превкъзки? На мен са ми неудобри и ми е некомфортно, особено през лятото. Тампоните са много по-практични.

  18. #18
    Ползвай това с което се чувстваш най-добре

  19. #19
    Здравейте, от миналия месец имам ужасното чувство за постоянно уриниране, мислех си че ще ми мине, но нестана. И така до този месец. Реших се и отидох на личната лекарка, казах и че ми се ходи често по малка нужда до тоалетна, че ми пари и ме болят бъбреците. Но тя се направи на голяма разбирачка и ми изписа едни хапчета които да пия, с което ми каза че би трябвало да се оправя.. Ама ето на не се оправих. Отидох след 7 дни при нея и и казах че несъм се оправила а тя ме прати на ехограф. Гледаха ми бъбреците и откирах че имам песъчинки..
    Взеха ми урина и стерилна урина. Вчера ходих да си взема изследванията, но само едното било готово, всъщност и другото било, но искали пак да дам стерилна урина. Казаха ми е имам чревни бактерии., За които питах няколко пъти но не ми се обесни какво е това? Казаха ми че няма закакво да се притеснявам. Тъй като водя полов живот. а майка ми незнае и неискам да и казвам.. Мислех си, че съм прихванала нещо, но няма как защото ползваме презерватив с приятелят ми.. Апък и мисля че той няма някакви зарази. Сега пък и на всичкото отгоре имам някакво бяло течение, но се съмнявам че това е защото трябва да ми идва след седмица. За сега съм добре вече не ми пари, но пък ме боли. Незнам какво да правя хораа.. Помагайтее, . Миналият месец правих секс на 03. 06 и 2-3 дни след това ми се появиха тези симптоми, веднага си помислих че това е гонорея,защото инкубационният пеериод е от 2 до 7 дни..Тези симптоми ту ми се появяват ту изчезват, незнам притеснявам се како може да е..Ходих миналият ден да си взема пак изследванията,казаха ми че са добри и ми е останала малко пикочна киселина която с много вода ще се изкристализира.Но проблемите ми не свършват до тук,казаха ми че съм добре,но аз не се чувствам така..Отново имам онова чувство че ми се пишка постоянно..Може би защото пия повече вода или незнам?Днес ми дойдее с ужасни болки..Така ме срязваше...отвратително..По азрових се в интернет и видях че симптомите които имам си съвпадат с гонореята,дали несъм я хванала от моя приятел?

  20. #20
    Ами за паренето може да имаш пикочни бактерии не е сериозно, но питай личният лекар отново , а за бsлото течение ако не е жълто и не мирише няма за какво да се притесняваш просто ползвай ежеднeвни превръзки като BELLA panty , Descreet.Немога да ти помогна повече за което съжалявам

  21. #21
    Супер фен Аватара на пAteNцЕ
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    1 750
    Имам мерак да отида на гинеколог.Не че нещо,ама да се уверя че всичко е наред(че от многото четене се понаплаших де). Как протича обикновено посещението при гинеколог? о.О А също и прегледа? о.О

    едит: забравих да спомена,че ако е мъж,ще ме е срам

  22. #22
    Супер фен Аватара на Your.Passion
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    1 325

  23. #23
    Супер фен Аватара на пAteNцЕ
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    1 750
    мерси :-*

  24. #24
    Супер фен Аватара на Your.Passion
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    1 325
    Прочете ли статията ?

  25. #25
    Супер фен Аватара на пAteNцЕ
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    1 750
    чета и препрочитам ако имам въпроси ще питам полезно е и преди съм ровила там,ама не съм намирала това

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си