.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    проблеми с потта

    проблема ми е,че потта ми мирише много силно и натрапчиво не е от лична хигиена защото знам,че повечето ще кажат това къпя се постоянно ползвам дезодоранти,но изпотя ли се съвсем малко...и миризмата е ужасна искам да попитам ако някой има същия проблем да сподели !! Възможно ли е да проблем с организма?

  2. #2
    Повече от фен Аватара на mkio
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    375
    Възможно е да имаш проблеми с ендокринната система и е хубаво да се прегледаш.

  3. #3
    здр да може да си за ендокринолог аз съм в същото положение и съм жена което е още по кофти. та по темата за съжаление освен някоя скрита болест тези неща се дължат на наднормено тегло ако има такова употреба на бира и алкохол никаква не трябва и консумация на много вода и мед също и употреба на много повече плодове и зеленчуци това мога да кажа проблема може да идва и от бъбреци иили сърдечни проблеми ако си с повече килограми намали ги възможно повече и много вода пии

  4. #4
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от marcho Виж мнението
    проблема ми е,че потта ми мирише много силно и натрапчиво не е от лична хигиена защото знам,че повечето ще кажат това къпя се постоянно ползвам дезодоранти,но изпотя ли се съвсем малко...и миризмата е ужасна искам да попитам ако някой има същия проблем да сподели !! Възможно ли е да проблем с организма?
    ВЪЗРАСТ§ПОЛ?!

    Сама по себе си потта не мирише на нищо!

    „Миризмата“ идва от разпадните продукти на нормалната бактериална флора живееща по/във тялото на човека, която в идеални условия – тъмна, много влажна и много топла среда се развива експлозивно.

    „Личната хигиена“ е важна но не е решаваща.
    „Космите“ нямат отношение към „миризмата“.

    Решение:
    в началото през ден-два ползвай прост не скъп антибактериален сапун примерно „сейфгард“. (2-3лева)
    ползвай „Одорекс-Део“ според упътването, но по-често от написаното в него (към 10 лв)
    след всяко къпане ползвай „Balea Deo Kristal“ (от ДМ магазините, струва към 4лв и се ползва около една година)
    До тук вече няма да миришеш на НИЩО
    За да миришеш на „нещо“ си избери – аромат на гел/стик/дезодорант (първото е най-добро) и го апликирай по себе си. Ще се изненадаш.
    Това е!

    p.s. Горенаписаното е валидно и безобидно за МОМЧЕТА!

  5. #5
    да и аз съм жена много е кофти нямам наднормено тегло даже съм слабичка..според мен определено не е нормално ти ходила ли си на ендокринолог?

  6. #6
    Малко пояснение на по-горния коментар. Чрез потта се отделят протейни, които се използват за храна на микроорганизми по кожата и техните метаболити миришат на тази неприятна миризма. Използвай продукти, потискащи потоотделянето в области като подмишниците, има много рол-он-и и т.н.

  7. #7
    здр аз съм в същото положение и трябва да изследваме щитовидната жлеза тат и мат изследване и да се видят стойностите и радиокативния инсулин

  8. #8
    В пубертета повечето са така, просто ще ти трябва повече време за личната хигиена и големи запаси дезодоранти. В училище си носи мокри кърпички и се бърши всяко междучасие. А можеш и да си купиш от аптеката специални "подложки" за блузи, няма да си личи, че си изпотен и няма да миришеш толкова Забравих да кажа, че има и специални минерали, разрови се в нета, дано да намериш нещо.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си