.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710

    Дискова херния и джуджуцу

    Проблемът е следният-наскоро проявих желание да се запиша на джуджуцу,обаче отпреди 2 години някъде,след като ходих на киокушин и муай-тай бях на път да развия дискова херния и ми препоръчаха/заповядаха да не се занимавам повече с бойни спортове,поне за известно време.Оттогава походих на плуване,заздравих си мускулатурата на пояса и сякаш нямам проблеми.Обаче все пак не знам.Хернията не е напреднала,даже не знам дали е развита напълно.Някой има ли идея дали е възможно двете д а се съчетаят,като примерно веднъж седмично пак си плувам за кръста?
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead

  2. #2
    Супер фен Аватара на slicky
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    1 389
    Недей.

  3. #3
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    с тия акробатики, дето ги има в джиу - джицуту, по - добре не се пробвай
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  4. #4
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710
    Не е като да не го очаквах...
    А някой като цяло да има идея за боен спорт,с който да мога да се занимавам?
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead

  5. #5
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Има хора, които тренират бойни изкуства с дискова херния, че дори им се отразява добре. Ако се притесняваш, бягай от граплинга и си продължи с някое страйкинг изкуство. Макар че не си ограничен кой знае колко, като изключим Борба, джудо, ММА, самбо, джуджуцо. Имаш все пак много варианти - бокс, кикбокс, муай тай, карате, таекуондо, у шу, айкидо. Може да помислиш за нещо с оръжие - лък, меч, пръчка, нож, пистолет, т.н.

    На твое място сигурно щях да се запиша на шотокан карате или айкидо (приятна идеология), пък с времето да мисля някакъв вариант да тренирам въпреки хернията каквото и да било.


    ПС: Може би ще намериш малко мотивация тук:
    http://answers.yahoo.com/question/in...4231140AASOpkS

    Както и тук, макар и да не е баш твоят случай:
    http://www.youtube.com/watch?v=V6ydPPR009o
    Последно редактирано от Chacho : 08-06-2012 на 05:16
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  6. #6
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    307
    всичко зависи от това колко развита е хернията ти, 'щото от едната до другата крайност разликата е огромна. аз от няколко години вече тренирам с лека дискова херния и вродено гръбначно изкривяване и се чувствам отлично, никакви болки все пак имай предвид, че повече от половината трениращи в ЖЖ/БЖЖ залите ги боли кръста малко или много за това по-добре се насочи към някое друго БИ. а пък ако непременно искаш да е граплинг, ходи си направи рентгенови снимки и ще те свържа с човек, който точно и ясно ще ти каже дали може да тренираш или не

  7. #7
    Абе най-добре си е лекар да те погледне пак, дори да се чувстваш добре. Виж и за холистичния метод за лечение на дискова херния, това че не я усещаш в момента, не значи че е отшумяла или няма да се появи пак.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си