.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 21 от общо 21

Тема: Астма

  1. #1
    Повече от фен Аватара на Ou7oFmYhEaD
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    308

    Астма

    Възможно ли е наличието на астма без хрипове и упорита кашлица? И също така ако някой знае какво точно представлява този вид астма която се активизира само при възпалителен процес в организма или просто настинка, лечима ли е. И по-точно появата на пристъпи само тогава.
    Times have changed and times are strange
    Here I come , But I ain't the same

  2. #2
    Супер фен Аватара на bEbsI
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    1 033
    Възможно е - аз нямам хрипове и кашлица понякога само задух.Астмата като цяло си е постоянна - просто я поддържаш с медикаменти,за да не пречи на качеството ти на живот.Обикновено казват ,че или израства в пубертета или остава завинаги.Активизира се когато се появят алергени - тичинков прашец,прах,косми от домашни животни. При мен се съчетава със хрема. Аз като цяло я имам от 4 годишна - сега съм на 20. Преди 3 год. си спрях всякакви медикаменти,защото се чувствах добре и сега също е така - единствено когато цъфтят липи и т.н лигавиците ми се дразнят. И все пак се консултирах с лекар за цялата тая история не го правя на своя глава.Ако имаш още въпроси пиши.
    Destiny is for losers.It's just a stuped excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

  3. #3
    Голям фен Аватара на Eskapel4o
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    680
    Цитирай Първоначално написано от bEbsI Виж мнението
    Възможно е - аз нямам хрипове и кашлица понякога само задух.Астмата като цяло си е постоянна - просто я поддържаш с медикаменти,за да не пречи на качеството ти на живот.Обикновено казват ,че или израства в пубертета или остава завинаги.Активизира се когато се появят алергени - тичинков прашец,прах,косми от домашни животни. При мен се съчетава със хрема. Аз като цяло я имам от 4 годишна - сега съм на 20. Преди 3 год. си спрях всякакви медикаменти,защото се чувствах добре и сега също е така - единствено когато цъфтят липи и т.н лигавиците ми се дразнят. И все пак се консултирах с лекар за цялата тая история не го правя на своя глава.Ако имаш още въпроси пиши.
    аз имам астма от малък и съм с една малка сива помпичка наречена вентолин ....

  4. #4
    Повече от фен Аватара на Ou7oFmYhEaD
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    308
    Благодаря за отговорите, въпроса е там, че астматичните пристъпи се появяват само като съм болна и с темпертура, а това страшно много измъчва. Скоро ми предстои лечение, надявам се успешно. Относно израстването не съм сигурна, че моят случей е такъв. Аз съм на 16. А пристъпи съм имала и като малка но бяха единични случеи през годините, не им обръщах внимание.
    Times have changed and times are strange
    Here I come , But I ain't the same

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    И аз съм с астма и то от много години вече. Преди и аз като теб ги получавах само като съм болна, сега боледувам много по-рядко, но пък от време на време си ги получавам пристъпите. Да чукна на дърво, рядко се случва.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  6. #6
    Моите асматични пристъпи са съпроводени с алергии и се активизират Юни ,продължават две -три седмици. Благодарение на НЕмедикаментозно лечение - хомеопатия тази година просто минах метъра.Преди ме задушаваше , гърдите ми свиреха като цигулка ,получавах конюктивит, кашлица ,хрема със обилни секрети,ортикарии и какво ли още не .И това от далечната 1996 година.Преди 5 години започчнах с хомеопатията и сега има резултат От няколко години съм твърдо убеден,че идеята на лекарствата- букет от химикали и отрови е не да ти реши проблема а да те направи зависим към даденото лекарство.Разбира се има някои заболявания , които няма как да не се третират с въпросните химикали , но това само при сериозно болни , инфектирани и т.н.
    Хомеопатията използва естествени природни вещества и извлеци за да се направят препаратите , които наистина помагат и решават проблемите

  7. #7
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    ^Помага, когато се уцели чувствителния тип. Иначе нито вреди, нито помага.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  8. #8
    Мега фен Аватара на darkPaladin
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    планета на маймуните
    Мнения
    3 095
    всъщност хомеопатията лекува колкото чай ако се ноложи някакво по-сложно лечение е безполезна

    истината е че милиарди са умрели защото е нямало антибиотици а не защото са ги приемали
    ОДИН!!!

  9. #9
    Повече от фен Аватара на Ou7oFmYhEaD
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    308
    ^
    Съгласна съм с теб за антибиотиците. По-добре си го изпии и се излекувй отколкото, да се влачиш години наред недоизлевкуван и накрая е така, както аз се докарах. Защото били много вредни и причинявали гъбички. Но всеки път щом се разболея и почна антибиотик, пристъпите намаляват и изчезват за няколко дни. Друг е въпроса за кортикостероидите и вредата им при продължителна употреба.
    Times have changed and times are strange
    Here I come , But I ain't the same

  10. #10
    Мега фен Аватара на darkPaladin
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    планета на маймуните
    Мнения
    3 095
    Цитирай Първоначално написано от Ou7oFmYhEaD Виж мнението
    ^
    Съгласна съм с теб за антибиотиците. По-добре си го изпии и се излекувй отколкото, да се влачиш години наред недоизлевкуван и накрая е така, както аз се докарах. Защото били много вредни и причинявали гъбички. Но всеки път щом се разболея и почна антибиотик, пристъпите намаляват и изчезват за няколко дни. Друг е въпроса за кортикостероидите и вредата им при продължителна употреба.
    хубавото на кортикостероида че имат противовъзпалителен ефект противоалергичен ефект и тн с две думи карат те да си на седмото небе и са доста полезни при правилна употреба
    но ако ги приемаш продължително организма изведнъж се свлича на земята
    доста мога да разкажа за това как съм ги ползвал и какви са били последиците но там вече има доста сложни житейски разкази
    и въпреки всичко може да се каже че са повече полезни отколкото вредни
    ОДИН!!!

  11. #11
    Същото се отнася и за антибиотика - приемаш си го и в един момент получаваш алергия към него и когато ти е нужен - йок- не може да се използва. Относно хомеопатията - когато хомеопатът ти предпише правилното хомеопатично лекарство ,то успехът е сигурен. традиционната , алопатична медицина лекува симптомите , докато болестта си остава .Хомеопатията има за цел да премахне болестта а не се концентрира върху симптома.
    " Едно от най-големите предизвикателства за успешното хомеопатично лечение е намесата на ятрогенни болести, причинени от алопатичната медицина чрез прилагането на химически медикаменти."

  12. #12
    Каквото и да е- спортувай. Знам че помага при такъв род заболявания.

  13. #13
    Banned Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    771
    Аз като малък сам имал астма ама някакси ми е минала о.О не знам как ахха сигорно е щото сам бил егати дивото :Д

  14. #14
    Мега фен Аватара на darkPaladin
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    планета на маймуните
    Мнения
    3 095
    Цитирай Първоначално написано от georgi12 Виж мнението
    Същото се отнася и за антибиотика - приемаш си го и в един момент получаваш алергия към него и когато ти е нужен - йок- не може да се използва. Относно хомеопатията - когато хомеопатът ти предпише правилното хомеопатично лекарство ,то успехът е сигурен. традиционната , алопатична медицина лекува симптомите , докато болестта си остава .Хомеопатията има за цел да премахне болестта а не се концентрира върху симптома.
    " Едно от най-големите предизвикателства за успешното хомеопатично лечение е намесата на ятрогенни болести, причинени от алопатичната медицина чрез прилагането на химически медикаменти."
    я кажи кой симптом лекува антибиотика че ми стана интересно
    мислех че унищожава бактериите

    каквото и да ми пишеш за хомеопатията тя няма да може да излекува един нефрит примерно
    ОДИН!!!

  15. #15
    Прочети внимателно написаното.

    http://bilki.bg/index.php?m=320&lang...2&bilki_p=1390
    Последно редактирано от georgi12 : 08-23-2012 на 14:14

  16. #16
    Мега фен Аватара на darkPaladin
    Регистриран на
    Feb 2010
    Град
    планета на маймуните
    Мнения
    3 095
    Цитирай Първоначално написано от georgi12 Виж мнението
    Прочети внимателно написаното.

    http://bilki.bg/index.php?m=320&lang...2&bilki_p=1390
    супер а колко е широк спектъра на действие знеш ли?
    ОДИН!!!

  17. #17

    Unhappy

    Цитирай Първоначално написано от magneticfields Виж мнението
    Каквото и да е- спортувай. Знам че помага при такъв род заболявания.
    според мен не може да се спортува..поне на мен ми забраниха особено тичането,защото после се задушавам и получавам пристъп.

  18. #18
    Повече от фен Аватара на Ou7oFmYhEaD
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    308
    Когато няма пристъп или задух, недостиг на въздух се движа, правя си всичко, спортувам но за бягането си ме е страх да го почна. А познавам хора които преди живееха на урбазони, а сега спортуват и правят какво ли не, просто болестта затихва в даден момент, после се обостря пак и така.
    Times have changed and times are strange
    Here I come , But I ain't the same

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Цитирай Първоначално написано от ivetmanova Виж мнението
    според мен не може да се спортува..поне на мен ми забраниха особено тичането,защото после се задушавам и получавам пристъп.
    Може да спортува по принцип, ама тичането специално не е препоръчително. То вече си зависи и от развитието на болестта. Аз също не мога да тичам, после ми трябва много време да си стабилизирам дишането.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  20. #20
    Aз имам астма и съм с един инхалатор "Будиеър", много ми помага и не мога без него ;х една сутрин/вечер да не си пръсна става лошо (пристъп или просто кашлица) а моята астма се активизира при наличие на акари :Х КОЕТО Е ПОСТОЯННО, но може и да я израстна с пубертета, знае ли човек ;д

  21. #21
    Повече от фен Аватара на Ou7oFmYhEaD
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    308
    Някой от вас бил ли е на лечение с Фликсотид 250?
    Times have changed and times are strange
    Here I come , But I ain't the same

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си