.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Метаболизъм

    Здравейте!
    Може ли някак да се ускори метаболизмът ? Има хора ,които ядат от всичко по много и винаги не надебеляват.
    Човек може ли да си ускори метаболизмът значително или например да го направи бърз като на такива хора?

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    може би ,като натрупаш дооооооста мускулна маса..

  3. #3
    Звучи смешно и знам един начин, не съм го пробвала но пред мен са го правили. В шише наливаш 1 литър минерална вода и добавяш 1 супена лъжица сол. Разклащаш добре, за да се разтвори солта и за половин час трябва да го изпиеш. Малко е гадничко, ако не обичаш солено, но помага. Това се води за пречистване и няма странични ефекти. Само ако решиш да пробваш си стои в къщи. Виж и тази статия http://www.moetodete.bg/za-jenata/7-...tabolizum.html .
    Цитирай Първоначално написано от FlashMX
    Аз най се кефя на Лъвовете... Няма човек който да познавам да е лъв и да е некъв тъпанар, злодей или нещо от сорта.
    marto98 написа:
    не съм циганин ве а и ко кат съм 98 ? иначе ся детето в корема на прияталката ми нема ли да умре????? нали кат пиеш ескапел умира и пикае кръв после ????

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    глупости на таркалета..най-добре се самолиши да даваш съвети ..

  5. #5
    Мега фен Аватара на SurfSky
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    3 346
    А за забавяне на метаболизма ?
    Може би захар вместо сол? xd ( в кръга на шегата )

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от SurfSky Виж мнението
    А за забавяне на метаболизма ?
    Може би захар вместо сол? xd ( в кръга на шегата )
    Забързване на метаболизма-тонизиращи вещества:кафе,кока-кола,черен и зелен чай. Забавяне на метаболизма-релаксиращи,отпускащи вещества: чай от мента,маточина и подобни. Продават се готови пакетирани по магазините.
    И освен това,тонизиращите вещества за които споменах засилват движението на червата,перисталтиката. Приетата храна минава по-бързо през тях и по-малка част от нея се усвоява. Обратно,подтискащите нервната система забавят перисталтиката на червата(тънките черва),храната престоява по-дълго време в тях и усвояването и се засилва.
    Освен това тонизиращите вещества засилват дейността и на ендокринните жлези отговарящи за обмяната на веществата. Примерно много кафе-засилена обмяна и увеличено горене-отделяне на повече адреналин от надбъбреците. Който е катаболен хормон и води до засилено разграждане.
    По-голямо натрупване на маса може да се постигне и по естествен път като се избягват негативните емоции,водещи до повишено отделяне на адреналин,както вече казах той е катаболен хормон на разграждането.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си