.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    372

    Въпрос към шофьорите?

    Отдавна имам книжка, но от скоро имам кола и съм забравил някои правила по пътя.

    На тази картина, която съм нарисувал, кой от шофьорите трябва да мине първи? 1 или 2? И двамата имат стоп, без никакви други знаци. Знам, че ако 2 отиваше направо или на дясно, той е с предимство така и за другият, но в този случай как седят нещата? Или въобще ако се срещнат на главният път по този начин, кой от 2мата пуска другият?

  2. #2
    Ако няма задаващи се автомобили по главната улица и двата автомобила могат спокойно да преминат А иначе - зависи от шофьорите

  3. #3
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Няма защо да се пропускат, защото преминават едновременно през кръстовището)

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    372
    Е как така ще минат едновременно. Да си представим, че сега те са на главният път, 1-вия иска да завие наляво (надолу демек) а 2-рия на дясно (нагоре) , и другите общо взето ги изчакват да могат да направят предимството, кой ще отстъпи, за да може първи да завие? Няма как и 2-мата да завият едновременно, понеже и 2-мата чакат точно пред кръстовището и ако тръгнат да поемат лентите си ще се ударят на Х на кръстовището, заначи някои трябва да изчака другият?

  5. #5
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Не те разбрах, но по картинката както е зададена, просто тръгват едновременно и се разминават един до друг в посоките си точно както си ги начертал стрелките, кое му е сложното ))

  6. #6
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    372


    Тези посредата в кръстовището на главният път сега. Единият от наш поглед отива наляво, друг надясно. И 2-мата влизат в кръстовището едновременно както на снимката и как ще преминат сега? Няма начин да преминат едновременно без да се ударят. В такава ситуация въобще има ли правило за изчакване и предимство? Или просто могат да преминат едновременно без да се ударят, а от друга страна аз просто заради малкият опит не мога да си го представя или схвана.
    Последно редактирано от sa6opi4a : 09-22-2012 на 13:51

  7. #7
    Повече от фен Аватара на SMALLVILLE
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    328
    Ами пак си минават едновременно. Нямат пресечна точка. Иначе ако примерно има по-малко място и не могат да минат заедно, се разбират кой първи да мине. Зависи от кръстовището колко е голямо. Пък и на двупосочен път с две ленти като завиваш на ляво инструкторa не ти ли е казвал да не се буташ в дясно, а малко по в ляво към средата до маркировката. Разбира се не толкова, че да влизаш в насрещното де.
    Последно редактирано от SMALLVILLE : 09-22-2012 на 13:58
    Бъди щастлив с това, което имаш, докато се бориш за това, което желаеш!

    http://www.vbox7.com/play:637f3cd2

  8. #8
    Повече от фен Аватара на SMALLVILLE
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    328
    Единият от наш поглед отива наляво, друг надясно.
    какво значи от наш поглед, ще ме убиете. :d Човека е ДАЛ ЛЯВ МИГАЧ. Това, че на теб ти се пада дясно няма нищо общо

    Извинявам се за двата поста един след друг. Нещо се бъгна.
    Бъди щастлив с това, което имаш, докато се бориш за това, което желаеш!

    http://www.vbox7.com/play:637f3cd2

  9. #9
    Супер фен Аватара на ccdesigns
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 773
    Тоя дет завива наляво е първи!
    "Не е важно другите да те мислят за идиот, важното е ти да се мислиш за идиот."

  10. #10
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    372
    ccdesigns как така този на ляво е първи? От 2-те гледни точки на шофьорите, и 2-мата взимат едни и същи завой с предимства, а всички други ми казват, че завиват едновременно или се разбират помежду си, ако са прекалено близо.

  11. #11
    Повече от фен Аватара на SMALLVILLE
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    328
    Той се бъзика, не го слушай. :d Младене недей да бъркаш хората. :d
    Бъди щастлив с това, което имаш, докато се бориш за това, което желаеш!

    http://www.vbox7.com/play:637f3cd2

  12. #12
    Повече от фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    372
    Младене, ше те таковам. Значи минават едновременно в такива ситуации. Запомних. Няма правило тогава.

  13. #13
    BadBlueTroll Мега фен Аватара на psychopath
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    София
    Мнения
    9 889
    Представи си, че пресичаха кръстовището и продължаваха направо... същата работа е и тук. : )

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си