.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7

Тема: Буфер ..

  1. #1
    Повече от фен Аватара на stefinkaa7
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    312

    Буфер ..

    Здравейте тези дни, ще ходя да си купувам буфер. Въпросът ми е с 2 или с 5 тонколони, ще ми препоръчате да си взема? Някои от моите приятели ми казват да си взема с 2 други с 5 и не мога да реша .. Казват ми, че с 2 тонколони звука е стерео а с 5 моно, т.е да си взема с 2 ли?
    Обичам те !!
    ________________________________________
    Това е невъзможно-казала причината .. Това е безразсъдство-отбелязал опитът .. Това е безполезно-отсякла гордостта .. Опитай .. -прошепнала мечтата ..

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    ако става дума за компютър, тогава зависи каква е звуковата карта, а всички модели настолни компютри от последните години бяха с аудио адаптер, който поддържа 5.1 система говорители, така че ако твоят звуков адаптер поддържа 5.1, ще е по-добре да вземеш такива
    Последно редактирано от npp : 09-29-2012 на 16:14

  3. #3
    Повече от фен Аватара на stefinkaa7
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    312
    Ами от 2007 година ми е компютъра .. Не е нов .. ;d
    Обичам те !!
    ________________________________________
    Това е невъзможно-казала причината .. Това е безразсъдство-отбелязал опитът .. Това е безполезно-отсякла гордостта .. Опитай .. -прошепнала мечтата ..

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    качи си и инсталирай тази програма: http://www.techpowerup.com/downloads/2163/file.html

    като я стартираш, в лявото поле трябва да избереш computer --> summary, и там в дясното поле да потърсиш модела на sound adapter-а

  5. #5
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    Ако ще е буфер за 100лв. и на горе ще ти препоъчам нещо друго.

    Направи си сам буфер. Хем ще се изгазариш пред приятелите хем ще имаш качество.

    Купи си един суб говорител Pioneer или друга хубава марка GZ(Ground Zero)
    http://caraudio-bg.com/subuferi/

    Купи си хубав усилвател препоръчвам ти KODA
    http://www.dinevaudio.com/index.php?...d=35&Itemid=54

    Направи си хубава кутия за суб-буфера. Използвай плътни и хубави дъски /или си купи нови/
    И вече се кефи на хубавия басс.

    Отделно за високи си купуваш някакъв слаб усилвател 4x50W и някакви тонколонки ако не ти се занимава да си правиш, ианче процедурата е същата. Купуваш си говорители за средни и високи,правиш кутия и свързваш към усилвателя.
    http://www.ljclub.net/ -> домашно аудио -> тонколони

    Успех. Купешки буфери не препоръчвам !

    Пък ако не разбираш толкова от тонколони, говорители и усилватели отиваш в един аудио магазин и казваш за еди си каква цена да ти предложат хубав суб говорител и усилвател за него.
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  6. #6
    Фен Аватара на dangerlol
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    268
    Такъв къстъм билд с тонколони от кола може да си направиш единствено ако ти е за слушане на музика.От личен опит мога да то кажа,че ако не става дума за нещо много качествено е пълна набутвация.Игрите и филмите ще ти звучат доста кофти,плюс това ти трябва доста пространство за всичко и отделно захранване.На MaGuSs предложението не му мърдат 300лв и то в най-добрият случай.
    Ако решиш да си с тонколони за компютър до към 200, Logitech и Creative са най-добрите в отношение звук-цена.
    Последно редактирано от dangerlol : 09-29-2012 на 22:16

  7. #7
    Супер фен Аватара на ccdesigns
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 773
    Не ми се вярва да даде толкова пари за колони, че звуковата карта да е от значение. Взимай 5 към 1 за качество, а 2 към 1 за сила. Ти си избираш. Аз лично бих избрал 5 към 1, защото и те си имат прилична сила, стига да не са за 50 лева де.
    "Не е важно другите да те мислят за идиот, важното е ти да се мислиш за идиот."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си