.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 94
  1. #1

    Angry Данък върху лихвата% ...

    Какво мислите, за данъка които искат да наложат върху лихвата, която се трупа върху парите, които човек е внесъл в банката??? ... Тя не стига, че лихвата е 8%, а те искат да сложат данък от 6% ... тоест остават ти 2%, през които ти се надяваш някакси твоите спестявания да се увеличат малко... По голяма простотия не можаха да измислят ... Да слагат данък на спестяванията на хората ... Как не се накрадоха?!? ...
    Живот съм: болка, вяра, вик и топла рима, и вина. Нотирам този кратък миг, преди да стана тишина.

  2. #2
    Супер фен Аватара на bilqnavod
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 262
    Ами естествено не е добре. Но съобщиха, че в другите държави има такава практика. Нали трябва да сме по калъп с европейците и така...

  3. #3
    Даже лихвата не е от 6% ами цели 10 ...
    Живот съм: болка, вяра, вик и топла рима, и вина. Нотирам този кратък миг, преди да стана тишина.

  4. #4
    Супер фен Аватара на Oldschool
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    1 583
    Някой е чел-недочел и се пъне... Това е налог в размер на 10% от постъпленията по лихвата, т.е. 10% от тези 8%. Напълно нормална практика, която е въведена в много страни и си е логична, защото печалбата от лихва пак си е печалба и е редно да бъде обложена.

  5. #5
    А заплатите както в останалите страни ли са? Хайде да си говорим истините?! Всичко мара втасала та опряха до спестяванията на хората и да им взимат % от лихвите... И на края ще вземе да се окаже, че тези пари, които е внесъл човек в банката не са достатъчни и се е оказал този човек 'борчлия' ;д нищо чудно .... Както и простотията която напоследък се говореше, за правенето на минималната заплата по райони ... пълна глупост...
    Живот съм: болка, вяра, вик и топла рима, и вина. Нотирам този кратък миг, преди да стана тишина.

  6. #6
    Супер фен Аватара на Oldschool
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    1 583
    Tова оправдание с другите страни отдавна се изтърка...
    Налог върху всички доходи е нещо нормално, а ако някой си напъне мозъка ще се сети, че така ще постъпват много повече пари от всичките богаташчета, които държат огромни влогове и живеят от лихвите, които са им... необлагаеми. Малко мисъл, моля...

  7. #7
    Ето го смисъла ... че предавания като "Стани богат", "Сделка или не" и прочие ... са хазартни игри и т.нар. собственици на тези хазартни игри си плащат данък в определен размер, но когато спечеля пари от тези предавания те биват отново облагани с данък ... така държавата взима пари веднъж от този данък за хазартните игри.. и още веднъж от мен, че аз съм си ги спечелила ... Ще си говорим изтъркани лафове докато продължаваме да си казваме: "в другите страни е така, а ние не сме на нивото на другите страни" ... : )) Мисля, че тази дискусия ще мине към друга насока и няма да се дискутира само въпросния данък върху лихвите така че благодаря, че изказа мнението си по въпроса, беше ми драго да прочета и мнението на други хора как мислят за този данък Лека и спокойна вечер.
    Живот съм: болка, вяра, вик и топла рима, и вина. Нотирам този кратък миг, преди да стана тишина.

  8. #8
    Супер фен Аватара на Oldschool
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    1 583
    Хазарта се облага с патентен данък, а ти плащат данък върху печалба... различни неща са и не се плаща едно и също нещо два пъти.

  9. #9
    Повече от фен
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    В кибер пространството ...
    Мнения
    403
    Нормално ,че го направиха, че даже закъсняха.Мисля ,че имаше някакъв рекорд за депозитите на българите.Незнам точно от коя година,но по памет нещо от сорта на 40 милярда + левчета.Ами крайно време е да се насърчи инвестирането във частния сектор,а не всеки да плаче ... криза е криза е ... ще бъде криза ,докато икономиката не живне,а това ще стане ,когато обикновеният българин започне да си управлява парите и инвестира.Пак казвам доста късно го приеха.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Oldschool Виж мнението
    Някой е чел-недочел и се пъне... Това е налог в размер на 10% от постъпленията по лихвата, т.е. 10% от тези 8%. Напълно нормална практика, която е въведена в много страни и си е логична, защото печалбата от лихва пак си е печалба и е редно да бъде обложена.
    Добре, че има хора като мен и други, които знаят, че в повечето страни няма такъв данък в европа.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от amadeuskb Виж мнението
    Нормално ,че го направиха, че даже закъсняха.Мисля ,че имаше някакъв рекорд за депозитите на българите.Незнам точно от коя година,но по памет нещо от сорта на 40 милярда + левчета.Ами крайно време е да се насърчи инвестирането във частния сектор,а не всеки да плаче ... криза е криза е ... ще бъде криза ,докато икономиката не живне,а това ще стане ,когато обикновеният българин започне да си управлява парите и инвестира.Пак казвам доста късно го приеха.
    Приятелю - инвестирането не се насърчава по този начин - да, ще излязът някакви пари това е ясно, но въпроса е какво ще стане с тях - вместо това да вземат да насърчават малкия и средния бизнес, вмомента става точно обратното - монополистите владеят държавата, а масово фирмите фалират. Факт.

  12. #12
    Супер фен Аватара на Oldschool
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    1 583
    тогава изнеси комунистическите пари в Швейцарски банки

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Цитирай Първоначално написано от amadeuskb Виж мнението
    Нормално ,че го направиха, че даже закъсняха.Мисля ,че имаше някакъв рекорд за депозитите на българите.Незнам точно от коя година,но по памет нещо от сорта на 40 милярда + левчета.Ами крайно време е да се насърчи инвестирането във частния сектор,а не всеки да плаче ... криза е криза е ... ще бъде криза ,докато икономиката не живне,а това ще стане ,когато обикновеният българин започне да си управлява парите и инвестира.Пак казвам доста късно го приеха.
    К'во ще управляваш с минималните заплати, които се плащат? Къде ще инвестираш? К'ви инвестиции ще направиш? Въобще, какви са тези филми, които те гонят? Ще инвестираш тогава, когато имаш излишни пари. В случай че дори не ти стигат няма как да правиш инвестиции. "Едрите риби" са хората с пари, но тях не ги интересува обикновения човек, работник, българин да има повече пари. Те се стремят да не дават и малкото, което дават. Инвестиции от всеки - да, ама след 100-150 години у нас, а към момента - в някоя нормална държава.

  14. #14
    Супер фен Аватара на Oldschool
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    1 583
    четене с разбиране?

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от radoschetyy Виж мнението
    предавания като "Стани богат", "Сделка или не" и прочие ... са хазартни игри и т.нар. собственици на тези хазартни игри си плащат данък в определен размер, но когато спечеля пари от тези предавания те биват отново облагани с данък ...
    Това не са хазартни игри За да имаш хазарт трябва да залагаш твои пари. Простата цел на този данък е :
    когато хората си държат парите в банки държавата обеднява - не се влагат парите в икономиката . Демек на общ план всеки обеднява.

  16. #16
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 345
    за вас не е добре за други е
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  17. #17
    Повече от фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    435
    Не виждам как ще се стимулира икономиката като се орежат и без това ниските доходи. За да инвестира бизнеса, то трябва да има платежоспособни клиенти.
    От друга страна - вместо тея пари да се трупат в сметките на хората и да стоят в банките, държавата си ги прибира. Повече спестявания в банките - лихвения процент по кредитите намалява. По-малко пари в банките - нямат предпоставки да намалят лихвения процент.
    Извод: Хем оставаме с по-малко пари по сметката, хем ни излиза по-скъпо да си изтеглим заем, хем няма условия за инвеститорите.

  18. #18
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 345
    данъка не е върху сметката а върху лихвата

    имаш 1000лв лихва 10%

    100лв - 6% са 6 остават ти 94лв не те ограбват толкова много
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  19. #19
    Повече от фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    435
    Голяма част от хората не си теглят лихвите, а ги трупат по сметките.

  20. #20
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 345
    Цитирай Първоначално написано от Makenzi97 Виж мнението
    Голяма част от хората не си теглят лихвите, а ги трупат по сметките.
    добре това не променя нещата
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  21. #21
    Повече от фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    435
    Добре, според теб какви са положителните черти на този данък?(Не целя да се заяждам, интересна ми е гледната ти точка)

  22. #22
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 345
    Цитирай Първоначално написано от Makenzi97 Виж мнението
    Добре, според теб какви са положителните черти на този данък?(Не целя да се заяждам, интересна ми е гледната ти точка)
    за теб са отрицателни за държавата положителни тя ще забогатее
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от Makenzi97 Виж мнението
    Голяма част от хората не си теглят лихвите, а ги трупат по сметките.
    Именно! Целта е да не го правят, защото така държавата не печели, даже губи и респективно всеки един човек в тази държава не печели, а даже губи.

  24. #24
    Повече от фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    435
    Държавата колкото ще да забогатее, без развит частен сектор кел файда. А за да се развие тоя сектор трябват инвестиции. От къде ще дойдат тия инвестиции - или от спестявания, или от банков кредит. За размера на лихвения процент съм писал по-горе, няма да се повтарям.

  25. #25
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 345
    Цитирай Първоначално написано от Makenzi97 Виж мнението
    Държавата колкото ще да забогатее, без развит частен сектор кел файда. А за да се развие тоя сектор трябват инвестиции. От къде ще дойдат тия инвестиции - или от спестявания, или от банков кредит. За размера на лихвения процент съм писал по-горе, няма да се повтарям.
    да речем че сбора на всички лихви е 10милиарда 6% са 600 милиона
    и ако мислиш че бай Иван ще бачка 20г да събере пари да ги внесе в банка и ще чака още 20 да си направи фирма лъжеш се
    иди в страните дето има такъв закон и питай някой който е успял там като се интересуваш
    Последно редактирано от haritov : 11-29-2012 на 09:47
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си