.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1
    Banned Фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    188

    Question Козметика за лице (момче)

    Здравейте, като мъжки индивид не се грижех особено за лицето си (спазвах хигиена) или може би си е от гена, имам акне в средна форма (нито лека нито тежка...), мазна кожа (постоянно я изсушавам, може би това води до още омазняване)... Та се чудех, Вие като кралици на козметиката (бил съм при дерматолози - 2 жени, едната от България, другата специалист във Франция, след лечението им ефекта е как да кажа - докато стана резистентен) можете ли да ми препоръчате козметика за замаскиране на червените петна, пудра ли да използвам, изобщо какво мога да направя за да се обърна от "Войник" към "Интересен за женския пол". Защото в момента положението не е розово. Имам лоша камера на компютъра и е късно, утре на дневна светлина ще кача снимки за да видите за какво става въпрос. Изчел съм хиляди статии, използвал съм каква ли не козметика (професионална и не), но което си е природа не може да се спре.

    Лека вечер Ви пожелавам!

  2. #2
    С медицинска козметика пробвал ли си? Не мисля, че ако се гримираш ще си по-атрактивен за момичетата. Познаваме ги тея работи и не ни се нравят.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  3. #3
    Мега фен Аватара на MaLkaTa_LaDy
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 159
    За замаскиране на червените петна можеш да си купиш зелен коректор.
    http://www.prikachi.com/images/752/3033752T.jpg - зеления цвят.
    http://taota.com/wp-content/uploads/...x_EXP_2010.jpg - От тази серия аз съм доволна, въпреки че не съм ползвала коректора. Тя е предназначена конкретно за проблемна кожа.
    Взимаш от коректора и слагаш на зачервените места и потупваш. Зеления цвят неутрализира червения. Аз не съм ползвала такъв коректор, но както казаха - ние момичетата разбираме от тези неща и ще си личи. Твой е избора дали ти пука.
    Можеш да си купиш и пудра - http://falseeyelashesinfo.com/wp-con...ove_loreal.jpg
    Тази стои максимално естествено и може и да не си личи, че си с някакъв грим. 30лв струва.

    П.с. Това е начин на замаскиране. По-добре ако не си доволен от дерматолозите, отиди на други. Или просто трябва да си постоянен или може проблема да е вътрешен - начин на хранене или някакви хормони [при момичетата е често срещано, за момчетата не знам]. Ако е така, само с кремове няма да се оправиш. Попитай дерматолога си дали може проблема да е вътрешен. И не яж шоколади и много мазно.
    Somewhere over the rainbow skies are blue, and the dreams that you dare to dream really do come true.

  4. #4
    Повече от фен Аватара на BlackMeow
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    318
    За нищо на света не си купувай пудра!
    Качи някоя и друга снимка, ако е толкова зле положението отиди при друг дерматолог. Какво ти казаха първите две?
    Може да е нещо хормонално, което да отшуми с възрастта.
    Аз те съветвам просто да почистваш лицето и да се грижиш за него - има купища лосиони и почистващи продукти, не се окепазявай с пудри, коректори и бла бла - най-много да ти излезе име.


    И не се залъгвай по думата "професионална" козметика - първата думичка супер често се използва за ловене на балами и парите им. Обикновено най-добрите марки няма да ги видиш масово по аптеките. И още - кое е най-добро за твоята кожа често става ясно на принципа проба -грешка=
    Последно редактирано от BlackMeow : 10-20-2012 на 08:08
    Das Feuer liebt mich

  5. #5
    Banned Фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    188
    Да започна с отговорите:

    1. Добре няма да се гримирам, виж снимките (не исках грим като момиче, ами нещо което да прикрива малко от малко, като фон дьо тен)
    2. От първата не бях доволен и за това отидох при специалист във Франция, не ям сладко въобще, не ям и мазни храни (протеинова диета), тази от Франция ми даде 3 месеца антибиотик от който на 2-рата седмица ми беше лошо (то вярно спира пъпките, но трови организма на max)
    3. И 2-те ми изписаха редки козметични продукти които трябваше да поръчвам, защото не бяха зареждани из аптеките. И 2-те бяха изписали неща които се вземат само с рецепта. Моята кожа е - проба-ефект-резистентност, а не проба-грешка.

    Снимки:
    http://picbg.net/img.php?file=82308f0a5690c80f.png
    http://picbg.net/img.php?file=2660c976c901899a.png

  6. #6
    А хормонални изследвания правил ли си?
    Иначе по мое мнение изобщо не е толкова зле лицето ти колкото го изкарваш. Пак ще ти повторя, не се мацай със фон дьо тен, шансът да си влошиш много повече състоянието е огромен.
    Домашни маски пробвал ли си да правиш?
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  7. #7
    Banned Фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    188
    Да, може да Ви учудя колко неща съм опитал. То не беше хума, то не бяха соли, сол, сода в маски с храна (храна общо казано, имам предвид сок от лимон/портокал, масло, кисело мляко и там други такива). Започвам да се измарям. Това с хормоналния тест не съм го правил, може да видя какво представлява. Благодаря ти за комплимента, но аз лично смятам, че камерата на лаптопа е лоша за да видиш ужаса в пълен размер :/

  8. #8
    Повече от фен Аватара на BlackMeow
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    318
    Цитирай Първоначално написано от SoMuchWin Виж мнението
    Да започна с отговорите:

    1. Добре няма да се гримирам, виж снимките (не исках грим като момиче, ами нещо което да прикрива малко от малко, като фон дьо тен)
    Не се обиждай, аз съм от старата школа, за мен грим като за момче просто няма.

    Интересно ми е дали дерматоложките са ти казали каква е причината за пъпките, постоянни ли са, има ли неща, от които се влошават и излизат повече, или това на снимките е съвсем обичайно?
    И някакъв спомен за имена на неща, които си ползвал?
    Das Feuer liebt mich

  9. #9
    Banned Фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    188
    Ами тази в България каза, че от предишното (последното записано при нея) имало огромен ефект (но преди това бях при французойката, която ме натъпка с антибиотик и силни кремове от които лицето ми стана като изкуствено) и че това е от възръстта. Хормоните още били силно активни бла бла... А за нещата от които се влошават повече не мога да кажа. Не ям сладко въобще, не ям прекалено мазно, солено. Явно наистина трябва да е от само себе си тогава. На снимките е леко влошено, има дни в които се радвам на чисто лице (само подкожни червени петна, но няма грапави пъпки). Ох, ако започна да изреждам всичко което помня и това което не помня. Ще кажа само последните:

    Dermagor Matiderm - измиване сутрин и вечер
    Dalacin T - антибиотик за сутрин/вечер само при нужда (ако има изпъкнало/подкожна)
    Epiduo, gel (Galderma) (ползвам го) - нощен крем против червени петна и вдлъбвания (заглаждал, против белези)
    Garnier Pure Active - онзи с четчицата за почистване на себум (това ползвам в момента), мия лицето с него когато кожата ми е мазна
    Bioderma Sebium AL - при суха кожа зимата (или когато я направя суха от прекалено много козметика) (ползвам в момента)
    Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30 - за летния сезон ползвах - защитен крем 15 мин преди излизане.
    EVELINE Cosmetics - pure control SOS step 1 - не съм го почнал още но за измиване и маска
    Amrita почистващ лосион Розмарин за мазна кожа. Не го ползвам в момента, защото имам друго, но като ги свърша ще го използвам и него. (преди съм го ползвал)
    ERYFLUID лосион на 4% ерутромицинова основа - като далацина, но този антибиотик е в пъти по-слаб от далацина (и скъп май) - ползвам в момента
    Изсушаващ рол-он на Garnier - много бързо действие, но и към него станах резистентен (моливче беше)

  10. #10
    Повече от фен Аватара на BlackMeow
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    318
    Това с яденето и неяденето на неща не е никаква, ама никаква гаранция. Аз имам почти идеална кожа и ям и пия всичко.
    Единственото, което със сигурност е добре, е да пиеш повече вода.

    От каквото аз виждам, ползваш и си ползвал много силни неща. Някои от нещата от списъка ти са ужасно груби и боклучиви - Гарние например. На снимките кожата ти изглежда поизмъчена - не бих се учудила, ако нещата поне лекичка се пооправят, ако поспреш гарниетата.
    От по-достъпните неща биодерма не са зле, препоръчвам ти и да пооставиш кожата да отпочине от повечето химии - пробвай да почистваш с качествен продукт сутрин и вечер.

    А кремовете със слънцезащитен фактор (spf) не се слагат само преди излизане - слагат се в началото на деня, преди да те е "видял" слънчев лъч. Повечето от тези продукти се нанасят през определено време, препоръчвам ти такъв, който може да откара с едно, макс две нанасяния за целия ден, защото от снимките ти кожата ти не изглежда като да толерира наслоявания от продукти.
    Das Feuer liebt mich

  11. #11
    Повече от фен Аватара на smile12345
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    sofia
    Мнения
    491
    ами щом със скъпите и много вредни кремове, хапчета и там каквото си опитвал не става...просто отиди в аптеката и питай за антибиотик или не знам и аз, а иначе аз ходя на дерматолог и съм много доволна за 3 месеца всичко ми се оправи, а кожата ми беше по-зле от твоята..не съм се лишавала от храна, ям си всичко...а иначе от София ли си?

  12. #12
    Banned Фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    188
    Защо питаш дали съм от София? Искаш да се видим ? Сигурен съм, че не си пила антибиотик 3 месеца (или 2 седмици). Щеше да знаеш каква отрова е (говоря за антибиотик против акне, не против болест). Не си прочела темата, smile12345.

    BlackMeow, знам, че храната не е определящ фактор, явно при мен не е. Понеже тренирам бокс и ходя на фитнес на ден пия по над литър вода. Кожата е измъчена, пробвал съм с почивки без нищо (само измивания с вода) и тогава се влошава още повече. Ще те послушам за Garnier (тези маски ги свих от сестра ми, тя заминаваше и аз също - остави ги, викам да ги използвам да не стоят). Спирам го за една седмица. Почистване сутрин и вечер не е достатъчно, кожата ми се омазнява на всеки 3-4-5 часа. Ами дерматоложката не ми каза за такъв (само 1/2 нанасяния на ден). Този трябва да се нанася на 2ч. ако има повече от едно излизане през деня. В момента не го ползвам - тук където съм е дъждовен сезон (знам, че UV лъчите минават през облаците, но се изпотявам и крема се превръща в следи все едно съм се търкал с тебешир).

    Ще те послушам за това да не купувам грим. Бог да ми е на помощ с тази проблемна кожа. Сестра ми ползва една от маските и каза, че ефекта е на момента (както и пише), махнал и мъртва кожа, черни точки, почистил в дълбочина и куп глупости които ги пише на продукта. При мен само измива, маха мазнината от кожата и така до след няколко часа.

  13. #13
    Мега фен Аватара на MaLkaTa_LaDy
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 159
    Литър вода на ден е малко. Трябва да пиеш поне два, ако не и повече.
    Антибиотици съм пила и са ми били антибиотици със спринцовка и също като теб съм ползвала скъпи и качествени продукти. Нищо не помогна, докато не оправих проблема на вътрешна основа - хормони. След това химическите пилинги много ми помогнаха и в момента почти са се заличили всякакви белези. Все си мисля, че трябва да има нещо вътрешно, ако толкова сериозни кремове не помагат...
    Somewhere over the rainbow skies are blue, and the dreams that you dare to dream really do come true.

  14. #14
    Повече от фен Аватара на smile12345
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    sofia
    Мнения
    491
    Цитирай Първоначално написано от SoMuchWin Виж мнението
    Защо питаш дали съм от София? Искаш да се видим ? Сигурен съм, че не си пила антибиотик 3 месеца (или 2 седмици). Щеше да знаеш каква отрова е (говоря за антибиотик против акне, не против болест). Не си прочела темата, smile12345.
    прочетох споко и да 2 месеца и 2 седмици пих антибиотик против акне + се мазах с 2 антибиотика и всичко ми се оправи...и не, питам, защото мога да ти кажа моята дерматоложка...и между другото като ти кажат нещо трябва стриктно да го спазваш, а ти не си довършил нито 1 от леченията, доколкото разбирам..=)

  15. #15
    Banned Фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    188
    И 2-те лечения съм ги изкарал. Това, че на теб са ти предписали по-слаб антибиотик, не означава, че аз съм женчо и на 2-рата седмица не съм издържал. Бас държа, че ако опиташ моята програма ще имаш невероятни резултати, а ако аз опитам твоята, най-много до 4 дена и после резистентност. Забравих да спомена в темата, че имам невероятно бързият метаболизъм. Може и от това да е.

    MaLkaTa_LaDy ти по 2л на ден ли пиеш течности? Това претоварване на бъбреците не е хубаво. Още повече, че идва и зимен сезон и изпотяването е сведено до минимум. Вероятно са хормоните. Ще направя хормонално изследване както ми препоръчаха по-назад в коментарите. Да видим какво ще излезе.

  16. #16
    Мега фен Аватара на MaLkaTa_LaDy
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 159
    2 литра е минималното количество вода, което го водят полезно на ден. А щом и тренираш, трябва да си наясно с това.
    П.с. Аз се опитвам да пия колкото се може повече, когато по-стриктно се следя, достигам границата от два литра.
    Somewhere over the rainbow skies are blue, and the dreams that you dare to dream really do come true.

  17. #17
    Мега фен Аватара на strawberry88
    Регистриран на
    Aug 2011
    Мнения
    10 697
    Цитирай Първоначално написано от Hayashi Виж мнението
    Не мисля, че ако се гримираш ще си по-атрактивен за момичетата.
    Определено !!!

  18. #18
    Повече от фен Аватара на BlackMeow
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    318
    1,5 за жени, 2 литра за мъже - приблизително.
    И наистина пробвай да почистваш с качествени и щадящи неща. Не се шашкай и навивай - има добър шанс да не са хормони. Някои хора просто имат по-чувствителна и проблемна кожа, а твоята за капак е била и залята с купища неща, като една част може да са били доста неподходящи.
    Успех!
    Das Feuer liebt mich

  19. #19
    Banned Фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    188
    Да, спрях Garnier-a и го карам само на антибиотик/почистващ лосион (онзи с розмарина) и нещата леко по-леко се оправят.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си