.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5

Тема: Мисъл

  1. #1
    Супер фен Аватара на wiiwa
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    1 170

    Мисъл

    Как тълкувате мисълта ,,В днешно време хората знаят цената на всичко и стойността на нищо. '' ?
    Последно редактирано от wiiwa : 10-17-2012 на 17:01

  2. #2
    Според мен знаят цената на всичко, защото вече всичко си има цена, но са изгубили стойността на тези неща. Тоест вече не знаят каква е стойността на дадено нещо. Пример : Когато бях малка не знаех колко струва една кукла , но за мен тя беше единствената, неповторима. Стойността и беше безгранична. В днешно време ще купиш на едно 11-12 годишно момиче кукла, но тя най-вече ще се интересува каква и е цената (за да се похвали пред приятелки) и по този начин губи стойността си дадения предмет.
    Лично мнение Ако е за домашно или нещо подобно не ме слушай. Не съм от най-умните и може да означава нещо съвсем друго.

  3. #3
    Ми, тупаници..

  4. #4
    ,,В днешно време хората знаят цената на всичко и стойността на нищо. ''- всичко се измерва в това колко струва на борсите, колко популярно е, колко можеш да спечелиш от него...толкова сме се вторачили в повърхността на нещата че не можем да ги видим отвътре- тяхната сантиментална и духовна стойност, което всъщност е истински ценното...Като срещнем някого на улицата съдим за него по външния му вид...без да се опитваме да го опознаем отвътре...да "видим' душата му...но трябва да запомним едни- Стойността на нещо не се измерва в цената му на борсите!

  5. #5
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Виж мечтите на хората, взаимоотношенията им, забавлението, ежедневието, мислите. Има много повече материално, отколкото би трябвало да има. Всъщност има едни дежурни приказки, които можеш да изредиш, че не всичко е пари, богатства, блаженства, мимолетност. Но не разчитай на това, че се подразбират тези неща, а кажи защо смяташ, че е важно да не сме материалисти. Какви са последиците от такова мислене, до какви грешки ни води? Още по-интересно ще е, ако успееш да упрекнеш същевременно и крайната "духовност", която преминава в едно изкуствено и сляпо отказване от материалната същност на света. Тоест, можеш да коментираш изчезналият реализъм.

    Ето още малко хляб: можеш да помислиш върху играта на думи: "Стойността на цената" и "цената на стойността". Както и да се опиташ да коментираш нещата във вселенски план, изключвайки хората от уравнението. Да не изхождаш от мисли, чувства, опит, спомени, чужди възгледи. Това като някакво допълнение.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си