.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1

    Превод на текст от български на английски (спешно)

    Здравейте Бих искала да ви помоля да ми помогнете. Трябва да напиша някакво съчинение на английски за лично преживяване. Измислих си някаква случка , написах я на български , но ми е трудно да си я преведа на английски Ако някой изяви желание да ми помогне нека ми пише за да му дам текста. Много ще ви бъда благодарна )

  2. #2
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Очакваш да ти преведем целия текст?
    Седни и сама си го преведи, пък ние може да го поправим (евентуално).

  3. #3
    да точно това правя в момента

  4. #4
    Повече от фен Аватара на Nikolcheto24
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    427
    Еми дай някакъв линк и ще се опитам да го преведа.

  5. #5
    Как някой да пише за лично преживяване на английски , като трябва да е лично

  6. #6
    Научете се да мислите на английски, а не да превеждате. Ако говорите с чужденец на този език нямате време да превеждате, какво е казал на български и след това да превеждате това, което искате да кажете на английски и накрая да кажете каквото сте решили.

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от lorito19 Виж мнението
    Научете се да мислите на английски, а не да превеждате. Ако говорите с чужденец на този език нямате време да превеждате, какво е казал на български и след това да превеждате това, което искате да кажете на английски и накрая да кажете каквото сте решили.
    Я ми кажи ти, как се мисли на език, който все още те запъва на превеждането?

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от Necrologist Виж мнението
    Я ми кажи ти, как се мисли на език, който все още те запъва на превеждането?
    Много неща могат да се напишат по темата, но ще ти дам линк към едно видео където е обяснено изчерпателно. Може и да е полезно на другите.
    How to Stop Translating in Your Head and Start Thinking in English Like a Native
    https://www.youtube.com/watch?v=FUW_FN8uzy0

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от lorito19 Виж мнението
    Много неща могат да се напишат по темата, но ще ти дам линк към едно видео където е обяснено изчерпателно. Може и да е полезно на другите.
    How to Stop Translating in Your Head and Start Thinking in English Like a Native
    https://www.youtube.com/watch?v=FUW_FN8uzy0
    Доооооообре, както кажеш.
    Само не виждам как това отговаря на въпроса ми ама няма проблеми, всичко е точно.

  10. #10
    Ако искаш бързо да научиш английски - опитай с тези трикова: https://omegals.bg/2017/02/24/9-%D1%...1%D0%BA%D0%B8/

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от lorito19 Виж мнението
    Научете се да мислите на английски, а не да превеждате. Ако говорите с чужденец на този език нямате време да превеждате, какво е казал на български и след това да превеждате това, което искате да кажете на английски и накрая да кажете каквото сте решили.
    И ти си направи регистрация тук, откопа тема на 6 години, за да напишеш този съвет? Определено мисленето на повече от един език не се отразява добре на някои хора
    Да не говорим и колко си мислите, че говорите и мислите на английски, ама като се сблъскате с англоговорящ си гълтате граматиката
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  12. #12
    Мислете на английски и сте пушка.

  13. #13
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    ... Определено мисленето на повече от един език не се отразява добре на някои хора..
    Ти си живото доказателство .
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си