.
Отговор в тема
Страница 2 от 199 ПървиПърви 1234561252102 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 4966
  1. #26
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    И за салата искам да чуя.
    Ох, на мен любимата ми салата е Париж от Хепи. Правя си я сама супер сполучливо. Не е нещо нечувано, но е уникално вкусна.
    Значи, зелена салатка, домати, краставици, аз и царевица слагам понякога. Дресингът е с млечен сос и босилек(аз я харесвам с повечко), отгоре запечени сиренца.
    Everything changes, but beauty remains ...

  2. #27
    Супер фен Аватара на Supermassive____
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    2 812
    От известно време почнах сам да си готвя. Гледам разни рецепти в нета, предавания и пр.. и пробвам. Да ви кажа, добре ми се получават боламачите Като цяло готвенето ми доставя удоволствие и действа доста успокояващо особено след работа. (:

  3. #28
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    дам, направих соса с лешници към пилешко. стана много вкусно, благодаря за идеята! (:

  4. #29
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от TheBeliever Виж мнението

    А това за керамика и йена в загрята фурна за първи път го чувам. Гювечетата винаги така ги правя и не съм имала проблеми.
    Може. Мен ме наплашиха и не смея. Много ме е страх от внезапни силни шумове, та ако нещо гръмне, ще получа инфаркт :Д

  5. #30
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Всичко мога да готвя, каквото не знам как се прави - прочитам и пак го правя

  6. #31
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Радвам се,че темата ви харесва Дойде и моят ред да споделя.Като за начало на 17 съм.Не са сравнително много нещата,които съм приготвяла,но не са и чак толкова малко ;д.Обичам да готвя независимо дали има ядене,или не,а просто за да се упражнявам над нови и нови неща.Още когато бях на 12 или 13,помня че приготвих 1-вата си пилешка супа ,но 2-3 години след това си го карах на по-лесните работи - яйца (приготвяла съм ги много начини,на очи,бъркани и т.н), пържени картофи,кюфтета,кебапчета и общо взето всичко,което може да се пече на скара Та до 14 годишна си го карах така.На 15 тръгнах с момчето,с което съм и сега,както вече казах,покрай него се усъвършенствах.Като се захванем и двамата да правим нещо,дай това от тук от там и вземе,че се получи .

    Освен както казах,по-основните и лесни неща съм правила няколко вида супи,мусака (кой ли не я спомена вече,айде и аз да не остана по назад ;д),спагети със какви ли не сосове по рецепта,печени кюфтета с топено сирене,пиле с картофи,ориз (приготвяла съм го по много начини,днес го правих със зеленчуци) от тестените - сладкиши,торти,пици,лучниц и други.Салати какви ли не видове съм майсторила ;д .. Това е г/д,за което се сещам.Има и още,като се присетя може да пиша,така или иначе всеки ден измислям да забъркам нещо.


    Ще ви дам една лесна рецепта за огретен,може на някои от вас да е позната.От всичко,най-много си обичам огретена За желаещите,ето и рецептата по моя начин на приготвяне:

    4-5 големи картофа, шунка или салам, кашкавал, сирене, топено сирене, 1 ч.ч прясно мляко, (царевица, грах - за по лесно от тези в консервите), гъби.
    Който иска може да не слага всичко от изброеното,зависи вече от вкуса,кой какво харесва и какво не,но ви го казвам както аз си го правя.

    Приготвянето е много лесно.

    Сварявам картофите,през това време нарязвам шунката (салама) на кубчета.Изчаквам докато се сварят картофите,след като ги извадя ги обелвам и ги намачквам като за картофено пюре и ги овкусявам на сол.Добавям нарязаният на кубчета колбас към намачканите картофи,след което натрошвам определено количество сирене (по лична преценка),слагам 2 с.л топено сирене (за предпочитане да е течно),след това наливам чашата с прясното мляко и към всичко това си прибавям царевицата,граха и гъбите.
    Слагам го да се пече за около 20-тина минутки,след което настъргвам кашкавала отгоре му и го оставям още 5-10 мин,докато се запече кашкавала.

    Много е лесно и става много хубаво
    Последно редактирано от fenkaaa : 11-12-2012 на 23:07

  7. #32
    Повече от фен Аватара на Game_Fan98
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    357
    Готвя си ако майка ми и баща ми работят до късно.
    Правя си едни спагети,отделно си правя шопска салата(без нея не сядам да вечерям).
    Ако искам нещо по-така си правя и чеснови хлебчета (по тарикатския начин),ако не ми стига
    си правя някой друг сандвич и до там.
    Знам,че не изглежда естествено момче да готви
    ама така....Ако мама и тати работят
    до късно трябва да се научиш да оцеляваш

    На 14 години съм.

  8. #33
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Game_Fan98 Виж мнението
    Готвя си ако майка ми и баща ми работят до късно.
    Правя си едни спагети,отделно си правя шопска салата(без нея не сядам да вечерям).
    Ако искам нещо по-така си правя и чеснови хлебчета (по тарикатския начин),ако не ми стига
    си правя някой друг сандвич и до там.
    Знам,че не изглежда естествено момче да готви
    ама така....Ако мама и тати работят
    до късно трябва да се научиш да оцеляваш

    На 14 години съм.
    Глупости съвсем нормално е и мъжете да готвят.

  9. #34
    Повече от фен Аватара на Game_Fan98
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    357
    Тва си го крия.За момчетата от моя клас е гейско.

  10. #35
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от Game_Fan98 Виж мнението
    Тва си го крия.За момчетата от моя клас е гейско.
    Момчетата от твоя клас са глупави.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  11. #36
    Супер фен Аватара на Irti
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    1 512
    Сега ще добавя няколко по-хубави рецепти, които често правя. Майка ми ме е учила на всичко. Мисля, че един мъж трябва да може да готви и че въобще не го прави гей, а даже печели повече точки пред жената.

    Първо малко сладки работи:

    Масленки

    1 ч.ч. пудра захар и 1 ч.ч мека мас се разбиват на сняг. Едно по едно се прибавят 2-3 яйца и 1 ч.ч кисело мляко. Постепенно се прибавя брашно колкото поеме за по-меко тесто. С формички или шприц се оформят сладки и се пекат на силна фурна.

    Крем с карамелизирана захар

    Един литър прясно мляко завира и се сваля от огъня. Карамелизира се 1/2 ч.ч захар и се изсипва на тънки струйки в млякото. Бърка се докато се стопи карамела. Размива се 1 ч.ч нешесте и се сипва в млякото. Ароматизира се сс две ванилии.

    Една рецепта за сладки

    1 ч.ч. кисело мялко, 1 ч.ч. извара, 4-5 яйца, 1 ч.л. сода, 2 ч.ч. захар, 1 ч.ч. мас.
    От всичко това се правят топчета овалват се в захар и се пекат.

    Кайсиев сладкиш

    4 яйца, 300гр захар, 200гр масло, 1 компот от кайсии.

    Тавичката се маже с масло, Отцедените плодове от компот се нареждат с дупките надолу. Яйцата и захарта се бият до побеляване, след това при непрекъснато бъркане се прибавят брашното и маслото. Изсипва се върху кайсиите и се пече. Топлият сладкиш се полива със студения сок от компот и се реже изстинал.

    Крем караме ( най-добрият сладкиш за мен и най-лесният)

    1 литър прясно мляко, 8 с.л захар, 5-6 яйца. Разбърква се хубаво, налива се в чаши и се пече. Или в тава направо и после всеки куса.

    Бухти

    2 яйца, 1 ч.ч кисело мляко с 1 ч.л сода. Меси се твърдо тесто, разстила се на кора и се реже на формички. Може и на дребни топчета.

    Кифлички

    1 ч.ч. прясно мляко, 1 ч.ч стопена мас, 1 щипка захар и 1 сол, мая едно кубче или 1 пакетче. Маята се слага в топлото мляко със захарта, солта и малко брашно и се чака да втаса. После се изсипва в брашното, слага се маста и се меси меко тесто. Точи се кора, реже се и се правят кифли с различен пълнеж. Страхотни са.

    Кратките и прости рецепти винаги стават едни от най-вкусните. Но както казах аз обичам предимно с месо да се занимавам и да си угаждам.

    Пилешка кавърма

    Необходими продукти за 2 порции: 400 гр. пилешко филе, 1 глава лук, 200 гр. гъби, 1 голям морков, 1 червена чушка, 2 яйца, 1 чаша бяло вино, ронена чубрица, щарена сол, черен пипер, олио.
    В по-голям тиган се нагорещява мазнината. Лукът и морковът се режат на ситно и се запържват в сгорещено олио. Пишелкото филе се нарязва на късчета и след като лукът е добил златист цвят, се слага в мазнината и се завърта няколко пъти, докато побелее. Добавят се нарязаните на полумесеци гъби и чушката, нарязана на ленти. Когато леко поомекнат, се добавя чаша бяло вино или вода и подправките. Изчаква се да поизври 10-15 мин. и след това кавърмата се разпределя 2 гювечата. Запича се на 200 градуса 20-30 мин. В гювечетата се чука по едно яйце и се изчаква леко да се втвърди. Г/д 5 мин.

    Облечено пилешко бутче

    4 бр пилешки бутчета, пикантина, 1/2 пакът бутер тесто, 4 парченца шунка, малко кашкавал
    Изпичаме бутчетата по стандартен начин, поръсени с пикантина. След това върху всяко слагаме 1 парченце шунка и кашкавал. От отпусналото се бутер тесто изрязваме ленти по дължина, широки около 2 сантиметра. Вземаме една лента, издърваме я леко и с нея започваме да завиваме бутчето, като се стараем да се застъпи леко (тестото). Така правиме и другите и ги запичаме пак докато се зачерви тестото.

    Пълнен заек

    250 г. ориз, 100г бекон, 200г пресни гъби, 1 пакетче масло, джоджен, чубрица, черен пипер, сол, червен пипер, пикантина, 1 стрък праз.

    Плънката се запържва и се пълни заека. Пече се около 2 часа. Лесно и вкусно.

    Знам и още много за месо, ама взех, че огладнях от това писане. Тези ако са ви интересни ще дам още.
    Последно редактирано от Irti : 11-13-2012 на 07:56

  12. #37
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Ирти, кифлички, златен си :Д Само че не може ли тази мас да се замени с нещо друго?
    Everything changes, but beauty remains ...

  13. #38
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Ирти, забравил си да споменеш, че за пълнен заек е хубаво да има по-едро животно Иначе задушеното е много добра алтернатива.

    Мисля да изпробвам тия бутчета, интересни ми се видяха.

  14. #39
    Супер фен Аватара на NqkfaNikakva21
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    2 192
    Супер темичка!

    Значиии, ще дам една малко по-различна рецепта от тази на ирти за пилешкото.

    Кръстила съм го пилешко в затвор хаха
    Нарязвате си и запържвате до златисто пилешко филе, добавяте по вкус - примерно гъби, царевица, грах, чушка .. Отделно рендосвате кашкавал и го посипвате в/у пилешкото, обръщате и веднага повтаряте, но трябва да стане бързо, че да не изсъхне кашкавалът ... и воала :Д

    Много обичам и да правя брауни.
    3/4 яйца
    1 чаша захар
    сол, ванилия, шоколад
    1 чаша брашно
    1 пакетче какао
    1 пакетче масло (голямото, но не го слагате цялото)
    Разбивате яйцата със захарта, а в отделен съд смесвате другите съставки. После ги смесвате в едно до хомогенна смес, начупвате шоколада и печете на около 150градуса, в/у хартия за печене, не повече от 20мин. Уникално е!

    Аз много обичам когато пържа месо да добавям грейпфрут, на зелената салата добавям портокал и ядки, в омлета също слагам мандарина/портокал. Доста добри комбинации :Д

    Обожавам и всякакви запеканки да правя.
    Една рецепта за картофени кюфтенца:
    Сварявате си картофи, намачквате ги, добавяте кромид, овалвате ги в галета/друга панировка и печете/пържите.
    Картофи соте: (страшнии)
    Отново варите картофи, чакате да изстинат!, нарязвате ги на купчета, запържвате ги, поръсвате с копър и воала!
    Весииии

    Една Любов, Една Борба, Един Отбор


  15. #40
    anonymous708973
    Guest
    Мисля, че един мъж трябва да може да готви и че въобще не го прави гей
    Точно. Определено мога да бъда спечелена с храна :д

    Тия масленки бих ги направила с кеф, за да се упражня за Коледа, но тая мас мога ли да я заменя с масло? Май ще станат по-твърди обаче...

    П.С. В момента правя руло "Стефани", кюфтета от тиквички и баница. Като станат, ще пусна снимки. :д
    Последно редактирано от PinkPan7her : 11-13-2012 на 14:33

  16. #41
    Супер фен Аватара на NqkfaNikakva21
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    2 192
    Относно маста ... не я заменяйте, става адски по-вкусно с нея и дори не се усеща, че е мас ...
    Весииии

    Една Любов, Една Борба, Един Отбор


  17. #42
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Пантерке, ще ти покажа няколко идеи от интернет, които си бях откраднала:



    Става атрактивна закуска, въпреки, че повечето като вкус не са нищо особено. Когато има гости, също е добра идея да се направи нещо такова, въпреки, че отнема страшно много време.
    Иначе за сандвичите нямам какво да споделя много. Хващаш една или две филии и слагаш каквото ти е пред очите. Рядко се получават лоши комбинации.
    Последното откритие, което направих е, че краставиците и кашкавала са добра комбинация. Може малко маргарин отдолу (аз предпочитам без него), отгоре краставички и над тях кашкавал. Запича се докато започне да се разтопява кашкавала, не се изчаква да стане златист. Така краставичките остават свежи отдолу, а не се загряват и не губят вкуса си. От опит мога да кажа, че топлата краставица е отвратително нещо.
    За закуска на мъжката част приготвям и едни специални 'двойни' сандвичи. Слагам примерно кашкавал, краставица, домат и най-отгоре кайма и запичам на скарата. След това обръщам сандвича и от долната страна слагам същите продукти и отново запичам. Получава се дебел и засищащ сандвич.
    И спря да се върти за миг земята..




  18. #43
    Супер фен Аватара на SpiritInBlack
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 963
    при мен е много зле положението

  19. #44
    Супер фен Аватара на Irti
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    1 512
    Цитирай Първоначално написано от NqkfaNikakva21 Виж мнението
    Относно маста ... не я заменяйте, става адски по-вкусно с нея и дори не се усеща, че е мас ...
    +1. Можеш да сложиш и олио, ама няма да е същото. Или пробвай с разтопено масло. Де да знам, аз с мас ги правя.

    Да си поговорим малко за шницели.

    По ловджийски:

    4, шницела, по 50г олио и масло, 1 глава ситно нарязан лук, 1 чаша нарязани на филийки печурки, магданоз, половин лимон, 1 лъжица брашно, половин чаша бульон, може и от кубче, черен пипер, сил, 2 супени лъжици сметана.

    Шницелите се посоляват, поръсват се с черен пипер и се овалват в брашно. Изпържват сев горещо олио. Слагат се на йенска чиния и се покриват с фолио. В маслото и олиото се задушават лукът, гъбите и магданозът. Прибавя се черен пипер лимонов сок и сол. Шницелите се отвиват и сместа се разпределя върху тях. Мазнината се угасява с бульона и се разбърква с 1 лъжица брашно и със сметаната. Разбърква се на огъня и след като се посгъсти, се изсипва върху шницелите.

    Шницел със сос от сирение.

    4 шницела, 30 г масло, а за соса - 30 гр масло, 2 скилидки чесън, 125 г сметана, 125 г топено сирене с гъби, черен пипер, сол.

    Шницелите се начукват и се изпържават в маслото. За соса маслото, сметаната и скучаният чесън се слагат на огъня и се стоплят, като непрекъснато се бъркат. Прибавя се сиренето, нарязано на ситно, и стои на котлона докато стане като крем и се внимава да не загори. Подправя се с червен пипер и сол. Шницелите се сервират със соса, сипан до тях на чинията, и с юфка за гарнитура.


    Печенето агнешко бутче

    Требват ви едно агнешко бутче около 2 кила, 5-6 скилидки чесън, сушен розмарин, 2 с.л масло, 4 с.л брашно, 1/4 ч.чаша зехтин, 1 с.л риган, сол, черен пипер, 1 с.л. захар, картофи.

    Загрейте фурната до 180 С. В агнешкото бутче се правят прорези, в които се слагат резенчета чесън, а месото се натрива със сух розмарин. Бутчето се поставя в найлонов плик за печене във фурна - завързан и с един отрязан край. Бутчето се пече приблизително 2 часа - по 30 минути на 1/2кг месо. Приготвя се сос от сока, изтекъл от месото в плика - необходим в някъде около 1 ч.чаша. В тиган разтопете 2 с.л. масло. Добавете 4 с.л. брашно. Когато се разтворят добре, бавно прибавете течността от печенето, като бъркате непрекъснато, за да не се образуват бучки. Oбелете картофите и нарежете на по-едри парчета. Запържете ги в 1/4 чаша зехтин, сока от 1 лимон, 1 с.л. риган сол и пипер на вкус и 1 с.л. захар. След това картофите се прехвърлят в тавичка и се пекат на умерена фурна от 1 до 1-1/4 часа, като се разбъркват периодично и се поливат със зехтинова смес.

    Много яка рецепта. Леко трудна. Имам я от някаква изрезка.


    Свински ребра в сос от чесън и магданоз

    Свинските ребра да не се отделят, за да не изпаднат между скарата. Соса приготвяме от олио, счукан чесън, магданоз, морска сол и оцет. Всичко се разбърква добре. Когато скарата е вече нагорещана, поставяме ребрата, предварително посолени. След като месото е готово се поставя в голям съд, където се нарязва и се поднася, напоено в соса.

    Знам и много рецепти за мезета, защото всяка зима правя. Сушена сланина, варена сланина, суджук, пастърми и всякакви подобни.

    Подобни ми ти работи.

    Последно редактирано от Irti : 11-14-2012 на 08:27

  20. #45
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Ирти, тея ребърца ако ги метна във фурната (поради липса на скара) ще се получат ли? Такова нещо не съм готвила досега, а пък много ги обичам.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  21. #46
    Повече от фен Аватара на Game_Fan98
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    357
    Ето и нещо от мен:

    Пилешки Хапки с кашкавал

    -пилешко филе (половин килограм).
    -кашкавал (250 грама са достатъчни)
    -яйца(2-3)
    -брашно(обикновено слагам 4-5 супени лъжици)
    -галета(колкото брашното)
    -сол
    -олио

    Сварявам пилешкото филе заедно със солта.
    После го оставям малко да се охлади и го режа обаче на по-едро.

    Кашкавала се настъргва отделно.

    После завивам пилешкото в кашкавал като притискам.

    Накрая овъргалям хапките в брашното,после го овъргалям в яйце,
    накрая в галетата и пържа.


    Бях го чел преди в един сайт,обаче промених това онова и сега
    са супер.Много вкусни стават.


    П.С.-Сервирайте с чеснов сос.


    Цаца

    -цаца
    -брашно
    -олио
    -лимон
    -бирааа

    Ако цацата е още замръзнала я оставям да се размрази.
    След това овъргалям всяка рибка в брашно и пържа.

    Като се опържи изстисквам малко лимонов сок.

    Сервирайте с една чаша бира.
    Последно редактирано от Game_Fan98 : 11-14-2012 на 13:35

  22. #47
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Тепърва ми предстои да се превърна в кулинарен маг :Д, засега са ми сравнително скромни уменията. Последно правих бисквитена торта, ама не от тия стандартните, които са супер лесни и стават за 15-20 минути, ами по по-различна рецепта :Р (може по-късно да я постна). Изключително рядко се случва да ме осени музата и да предпочета да си правя експерименти в кухнята пред това да почета книга примерно или да отидем да се помотаем с приятели.

  23. #48
    anonymous708973
    Guest
    Да се похваля, че и кюфтенцата от тиквички, и рулото "Стефани", и баницата ми се получиха идеално :д

  24. #49
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    всичко,което ми се стори вкусно готвя ... почти всеки ден дори и да има нещо у нас аз си правя и ей така нещо странично ... май най много обичам пици и спагети да правя + торти и изобщо сладки с шоколад .. салати всякакви си правя,но обичам да е с поне 5-6 неща ...задушени зеленчуци също много често си правя... обикновено пиша с какво разполагам цъкам няколко рецепти от нета и която ми хареса ... 16


    edit: а да... едно от нещата,които много обичам,но рядко правя е крем карамел с кроасани ( с шоколад)

  25. #50
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от FuCKkK13 Виж мнението
    всичко,което ми се стори вкусно готвя ... почти всеки ден дори и да има нещо у нас аз си правя и ей така нещо странично ... май най много обичам пици и спагети да правя + торти и изобщо сладки с шоколад .. салати всякакви си правя,но обичам да е с поне 5-6 неща ...задушени зеленчуци също много често си правя... обикновено пиша с какво разполагам цъкам няколко рецепти от нета и която ми хареса ... 16


    edit: а да... едно от нещата,които много обичам,но рядко правя е крем карамел с кроасани ( с шоколад)
    Дай някоя любима рецепта

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си