.
Отговор в тема
Страница 11 от 199 ПървиПърви ... 7891011121314152161111 ... ПоследнаПърви
Резултати от 251 до 275 от общо 4966
  1. #251
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Някой може ли да предложи изпитана рецепта за баница със сирене без кисело мляко?

  2. #252
    Супер фен Аватара на Sarafina
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 025
    Ето една страхотна със сирене, кашкавал и сос Бешамел.

    1 пакет кори
    100 г масло
    250 г сирене
    250 г кашкавал
    1 с.л. брашно
    30 масло
    2 ч.ч. прясно мляко
    4 яйца
    1 щ. индийско орехче
    1 щ. сол

    Занимавка си е, ама си заслужава.

    А иначе прави се стандартно - кора, масло, кора, сирене, кашкавал, масло, кора, кора... Както сметнете за добре.
    Прави се соса Бешамел от брашното, маслото (30 г), млякото, накрая се слагат яйцата и подправките. Залива се баницата със соса хубаво, за да отиде навсякъде и се пече. Прияде ми се
    Последно редактирано от Sarafina : 12-12-2012 на 16:12

  3. #253
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Благодаря!

    Оказа се, че са ми се развалили корите и няма да я правя днес. :Д Но си запазвам рецептата.

  4. #254
    Да се разпиша и аз :д На 18 съм и когато ми е скучно си избирам някоя рецепта от нета и се пробвам ;д
    За сега най-добре ми се получават пиците и кексове
    Ето и две лесни рецептички от мен :


    Торта с готови блатове и течен шоколад:
    1 опаковка готови бели блатове за торта (три блата) 1 бурканче течен шоколад (350 - 400 г) 400 г заквасена сметана бита сметана за украса (или пресни плодове, кокосови стърготини, ядки...) Смесват се сметаната и течният шоколад. Започнете да подреждате тортата, като редувате блатовете със слой от получения крем. Накрая тортата се намазава отгоре и отстрани с остатъка от крема. Украсява се с шприцована бита сметана, ядки, пресни плодове и пр. - според вкуса и фантазията! Тортата се прибира в хладилника и се поднася на следващия ден. ЗАБЕЛЕЖКА: Блатовете не се сиропират! ...



    ии любимата ми салата - Рошава салата ;д
    • 300 гр. зеле
    • 75 гр. шунка
    • 50 мл. цедено мляко
    • 50 гр. майонеза
    • 1 чаена лъжичка горчица
    • 20 гр. кашкавал
    • копър
    лично аз не обичам горчица и не слагам .. на скоро бях в един ресторант и си поръчах същата,само че имаше + кисели краставички и варени картофи,а нямаше зеле,цедено мляко и майонеза .. НО и двата варианта са много хубави

  5. #255
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Ето вчерашното ми произведение.Тортата се меси,по принцип и става мнооого вкусна.Съжелявам,че съм я снимала така,но явно някой от нашите я е разрязал докато съм спала


  6. #256
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    и аз правих торта с крем и мандарини миналата седмица, но докато се сетя да я снимам беше изядена...
    как стържеш шоколада без да ти се разтопи, докато го правиш?
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  7. #257
    Супер фен Аватара на Wednesday666
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 063
    Мацки, сори, че малко ще ви поспамя, обаче довечера искам да направя изненада на гаджето, обаче не може да ми роди акъла абсолютно нищо интересно, което да сготвя..
    Иска ми се да ви помоля за някаква идея, няма значение дали е сложно или не, бива ме в кухнята, просто нищо не може да ми роди акъла..
    Почетох малко от това, което сте писали, но реших да ви попитам за нещо ваше лично, което да ви е любимо, нещо музата ми за идеи я няма тези дни..

  8. #258
    Супер фен Аватара на Sarafina
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    1 025
    Най-добре нещо, което обича най-много и потърси снимка в нета. Макар че ако нямаш много опит в готвенето, купи и една пица за всеки случай

  9. #259
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    Цитирай Първоначално написано от Wednesday666 Виж мнението
    Мацки, сори, че малко ще ви поспамя, обаче довечера искам да направя изненада на гаджето, обаче не може да ми роди акъла абсолютно нищо интересно, което да сготвя..
    Иска ми се да ви помоля за някаква идея, няма значение дали е сложно или не, бива ме в кухнята, просто нищо не може да ми роди акъла..
    Почетох малко от това, което сте писали, но реших да ви попитам за нещо ваше лично, което да ви е любимо, нещо музата ми за идеи я няма тези дни..
    ами зависи каква кухня обичате.... можеш пица или спагети примерно... и нещо сладичко можеш да направиш... искаш просто да го изненадаш или имате специален повод ? щото ако е специален измисли нещо по... ами дето не се яде често

  10. #260
    Супер фен Аватара на Wwwooow
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    В театъра
    Мнения
    2 955
    Цитирай Първоначално написано от fenkaaa Виж мнението
    Ето вчерашното ми произведение.Тортата се меси,по принцип и става мнооого вкусна.Съжелявам,че съм я снимала така,но явно някой от нашите я е разрязал докато съм спала

    мммм : ))) Еми нормално да я разрежат и аз ако бях и аз щях да я разрежа,че даже нямаше и да я намериш ;д така като гледам
    Браво !
    В мойта сцена на живота,
    вече ще си публика,
    и от ъгъла ще гледаш,
    как ще блестяя..

    И аплодират ме, по име викат ме.


    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=440091 влез...

  11. #261
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    fenkaaa, в какъв смисъл "се меси" тортата? Може ли рецепта, че аз досега все с готови блатове съм правила.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  12. #262
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    За блата

    3 яйца
    1ч.ч захар
    1/2ч.ч олио
    1 кофичка кисело мляко с една ч.л сода
    Брашно около 700гр.

    За крема

    1л. прясно мляко
    2 яйца
    7с.л брашно
    Кора от лимон
    1 пакетче краве масло
    1ч.ч захар и 1ч.ч пудра захар

    .. Смлени орехи за украса,шоколадови стърготини или каквото си изберете,по желание

    Приготвяне:

    Продуктите за тестото се смесват и се омесва твърдо тесто.Разделя се на 8 пити,които се точат на тънко и се пекат докато порозовеят.Приготвя се млечно-маслен крем и се реди - блат,крем и т.н до края.Отгоре се украсява по желание с каквото имате Това е.

  13. #263
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    Цитирай Първоначално написано от TheBeliever Виж мнението
    fenkaaa, в какъв смисъл "се меси" тортата? Може ли рецепта, че аз досега все с готови блатове съм правила.
    преди да хапваш си я смесваш в чинията ( поне аз така го разбирам,а и има доста такива вкусотии,които се ядат така)

  14. #264
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Цитирай Първоначално написано от FuCKkK13 Виж мнението
    преди да хапваш си я смесваш в чинията ( поне аз така го разбирам,а и има доста такива вкусотии,които се ядат така)
    Нее,не така ;д В смисъл.. за тази торта е задължително блатовете да не са готови,а да се месят.

  15. #265
    Новатор съм в кухнята,но май се спрвям....... Най-сложното което правих беше козунак за Великден,но успях само да го опитам преди майка ми и мъжът ми да го ометат........ Иначе любимата ми рецепта е за спагети болонезе,към която прибавих доста продукти и подправки.....

  16. #266
    Аз съм малка и не готвя за някой,който да се прехранва с това,което готвя .
    Та по темата:
    Много обичам да готвя : направо ми е страст даже по едно време гледах най-различни готварски предавания.
    Обичам да правя спагети,пици и попринцип много лесни неща.
    Баници с готови кори или ориз...такива неща нищо особено - е мисля,че се получават,защото всичките ми приятели,които са ги опитали никога не са се оплаквали,а искат винаги още
    П.П. - На 14 съм

  17. #267
    Супер фен Аватара на tonssy
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    2 245
    мм доста добре изглежда тази торта :д
    Иначе по темата- на 16 съм, не се интересувах от готвене до преди около 1 година някъде, но напоследък (особено с това коледно настроение! :д ) имам все по- голямо желание да правя сладки, бисквити, кексове и т.н. Нямам голям опит и признавам, че ако не следя всичко по рецептата, може би нищо няма да ми се получи от половината неща, които правя
    Сега за Коледа съм се засилила да правя меденки, някакви курабиики и друг вид бисквити. Понеже за меденки има доста различни рецепти, някой от вас правил ли е? Ще ми е полезно да пробвам някоя изпитана

  18. #268
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    Цитирай Първоначално написано от fenkaaa Виж мнението
    Нее,не така ;д В смисъл.. за тази торта е задължително блатовете да не са готови,а да се месят.
    аха ясно.. аз си помислих,че се смесва като си го сложиш в чинията,защото съм виждала рецепти за много сладки неща,които са смесват - могат и без,но като се смесят е по-вкусно

  19. #269
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    Цитирай Първоначално написано от tonssy Виж мнението
    мм доста добре изглежда тази торта :д
    Иначе по темата- на 16 съм, не се интересувах от готвене до преди около 1 година някъде, но напоследък (особено с това коледно настроение! :д ) имам все по- голямо желание да правя сладки, бисквити, кексове и т.н. Нямам голям опит и признавам, че ако не следя всичко по рецептата, може би нищо няма да ми се получи от половината неща, които правя
    Сега за Коледа съм се засилила да правя меденки, някакви курабиики и друг вид бисквити. Понеже за меденки има доста различни рецепти, някой от вас правил ли е? Ще ми е полезно да пробвам някоя изпитана
    аз меденките ги правя с една рецепта за мъфини + понякога мед добавям,режа ги на ромбчета и докато са топли отгоре слагам черен шоколад ( нда.. много обичам шоколад и където мога слагам )

  20. #270
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от tonssy Виж мнението
    Понеже за меденки има доста различни рецепти, някой от вас правил ли е? Ще ми е полезно да пробвам някоя изпитана
    И аз не бях правила, но попаднах на тази рецепта - http://www.supichka.com/2011/12/blog-post_30.html преди няколко седмици и пробвах. Много добре се получиха, а и рецептата е лесна за изпълнение. Само имай предвид, че бухват много, т.е остави повечко разстояние между тях в тавата.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  21. #271
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Deadlock Виж мнението
    Някой може ли да предложи изпитана рецепта за баница със сирене без кисело мляко?
    Ще ти дам рецептата на майка. По-вкусна баница не съм яла.

    Продукти:
    400 г кори „Белла”
    4-5 яйца
    250 мл газирана вода
    120 мл олио
    300 г сирене
    Използва се правоъгълна тава с размери – 22/35 см.
    Кръгла – d=30 см.
    Напръскваме тавата с олио. 2 реда кори, ръсим сирене и така до горе. Нарязваме я на квадрати. Загряваме олиото в метален съд на максимално висока температура – докато започне да пуши съвсем слабо - 5-6 минути. Загряваме фурната на 170° с вентилатор или 190 без. Изливаме олиото по разрезите внимателно, така че да стигне за всички. В купа разбъркваме яйцата с вилица, добавяме сол на вкус и добавяме газирана вода, разбъркваме леко и изливаме. Разклащаме тавата внимателно, за да разпредели сместа и слагаме във фурната. Печем около 40 минути, коричката трябва да стане златиста.
    Баницата се ръси със студена вода, завива се с памучна покривка и се обръща за 20 минути върху дъната на две купи, така че ръбовете да съвпадат.

    Аз вчера правих киш с бекон, зелен лук, гъби, червени чушки и сметана и мъфини браунис (те от от приложение рецепти на андроид :Д :Д). И двете станаха уникални. Пък тия дни чакам рецепта за уникааааален чийзкейк, направо си облизах пръстите, като го опитах.

  22. #272
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от bloodyF Виж мнението
    как стържеш шоколада без да ти се разтопи, докато го правиш?
    Аз го начупвам на няколко парчета и го слагам във фризера за половин-един час. След това изваждам едно по едно и рендосвам/стържа. Преди слагах целия, но се запазваше твърд прекалено малко време и след това ми се разтопяваше. Така на малки парченца е много по-удобно и не отнема толкова много време.
    И спря да се върти за миг земята..




  23. #273
    Супер фен Аватара на tonssy
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    2 245
    Цитирай Първоначално написано от TheBeliever Виж мнението
    И аз не бях правила, но попаднах на тази рецепта - http://www.supichka.com/2011/12/blog-post_30.html преди няколко седмици и пробвах. Много добре се получиха, а и рецептата е лесна за изпълнение. Само имай предвид, че бухват много, т.е остави повечко разстояние между тях в тавата.
    Мерси, може и тази да пробвам.
    Даа, миналата седмица правих едни бисквити с овесени ядки и те направо си се разляха в цялата тава, та после ги рязах

  24. #274
    anonymous708973
    Guest
    People, ето линк към рецептите, които съм се сетила да снимам сполучливо :д

  25. #275
    Супер фен Аватара на NqkfaNikakva21
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    2 192
    Споделете рецепта за коледни сладки :Д
    Весииии

    Една Любов, Една Борба, Един Отбор


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си