.
Отговор в тема
Страница 55 от 199 ПървиПърви ... 54551525354555657585965105155 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 351 до 1 375 от общо 4966
  1. #1351
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от galaxy29 Виж мнението
    точно от теб очаквах да го ползваш туй :д
    аз не искам да го замествам, защото съм гнуслива, просто ми изглежда по-добро, но е тоооооооооолкова скъпо
    Не мога да помогна аз, със желатин си желирам каквото ми трябва и никога не ми е ставало гумено на вкус, а съм правила цяло парфе. На места обаче съм яла толкова гадно желирани кейкове, аааааа, някой така се е изсилил с желатина, че не се ядат.

  2. #1352
    По-добре да не влизам в кухнята, защото или ще я подпаля или ще хвърчат пръсти
    http://www.styleable.co.uk/wp-conten...1-IKD2100Z.jpg

  3. #1353
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Не мога да помогна аз, със желатин си желирам каквото ми трябва и никога не ми е ставало гумено на вкус, а съм правила цяло парфе. На места обаче съм яла толкова гадно желирани кейкове, аааааа, някой така се е изсилил с желатина, че не се ядат.
    не ми е това проблема, аз също нямам проблем с желирането
    бях прочела някакво негативно мнение за желатина, но се оказа, че се отнасяло за веганите :Д

  4. #1354
    anonymous708973
    Guest
    Е, то и за маята има негативно мнение, но лично аз се старая да не издребнявам.

  5. #1355
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Цитирай Първоначално написано от galaxy29 Виж мнението
    момичета, фламбирали ли сте :д
    С майка в кухнята - да. Иначе ме е страх.

  6. #1356
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Аз пък си умирам за сладко от скоро време . Ето две от последните ми изобретения.


    Това беше най-вкусното нещо, което съм яла в скоро време!

    Иииии.. фунийки


  7. #1357
    Мега фен Аватара на galaxy29
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    11 775
    и вкусно ли става
    аз си представям мъжа ми как фламбира, толкова ще е секси
    сигурно ще изяви желание, както обича да си играе с огъня, само да му дам идеята :д

    а пък и аз се старая да не дребнавича, но често не ми се получава ;/

  8. #1358
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    Цитирай Първоначално написано от fenkaaa Виж мнението
    Аз пък си умирам за сладко от скоро време . Ето две от последните ми изобретения.
    изглежда ужастно

  9. #1359
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Цитирай Първоначално написано от 102 Виж мнението
    изглежда ужастно
    Изглежда така, защото отгоре е заливан с разтопен шоколад и оставен в хладилника известно време, просто не му беше достатъчно, защото не издържах и реших, че е време да го опитам вече . В повечето случаи 1 нещо колкото по-ужасно изглежда отвън, толкова по-хубаво е отвътре. Както казах, не че се хваля, това е най-вкусното нещо което съм опитвала от много време насам и интересното е, че вътре има майонеза, което в началото и на мен ми беше странно, но реших да опитам и се получи върховно (майонезата изобщо не се усеща, но тя прави сладкото) .. всичко друго е само КАКАООО И ШОКОЛАД <33

  10. #1360
    Мега фен Аватара на SurfSky
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    3 346
    Хора ,оня ден реших да правя шоколадови купички ... Разтопих шоколад,надух един балон и го потопих ... (След това балона трябваше да се извади,и когато шоколада се втърди да спукам балона и да остане шоколадовата купичка ...) Още като потопих балона и след 2-3 секунди балона грумна ... Резултат тапети,хладилник,таван ... Всичко в шоколад
    Резултат : FAIL

  11. #1361
    Затова следващият път слагаш балона в една тенджера и затваряш с капака аз така правя защото ако се спука да измия само тенджерата а не цялата кухня.а и много важно нещо не забравяй да измиеш балоните преди да ги натопиш в шоколада

  12. #1362
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Цитирай Първоначално написано от SurfSky Виж мнението
    Хора ,оня ден реших да правя шоколадови купички ... Разтопих шоколад,надух един балон и го потопих ... (След това балона трябваше да се извади,и когато шоколада се втърди да спукам балона и да остане шоколадовата купичка ...) Още като потопих балона и след 2-3 секунди балона грумна ... Резултат тапети,хладилник,таван ... Всичко в шоколад
    Резултат : FAIL
    Това се случва, когато мъж се хване да готви.

    Майтапя се, вие мъжете сте в пъти по-добри готвачи от жените. Неслучайно повечето професионални готвачи са предимно мъже.

  13. #1363
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от fenkaaa Виж мнението
    Майтапя се, вие мъжете сте в пъти по-добри готвачи от жените. Неслучайно повечето професионални готвачи са предимно мъже.
    Двете изречения нямат абсолютно никаква връзка помежду си.

    Аз тези дни ще правя баварски крем - http://www.supichka.com/2014/02/bavarski-krem.html

    А в петък вечер ще се яде пилешко с киноа. Пилето в марината за няколко часа - равни части соев сос, олио/зехтин, бяло вино/лимонов сок + черен пипер.

    Напоследък ми е суперлюбимо да си правя wrap с пушена сьомга, обикновена Екскуиза и някаква зелении вътре - спанак, салага айсберг, рукола, каквото е под ръка.

  14. #1364
    и аз готвя като мъж - веднъж месечно за специален повод, старая се цял ден, омазвам всичко възможно, накрая шедьовър. Ако останем обаче на мен да се изхранваме ....... ;х
    последно правихме една адски вкусна шоколадова наденичка :Д състояща се от разтопен шоколад, натрошени бисквитки, сушени плодове ... всичко това омесено с малко масло и замразено за няколко часа да живее Супичка
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  15. #1365
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Двете изречения нямат абсолютно никаква връзка помежду си.
    Или просто не ме разбираш. Имам предвид, че мъжете са по-добри готвачи от нас, точно поради тази причина по ресторантите примерно, можеш да видиш по-скоро мъж готвач отколкото жена. Чист пример.

  16. #1366
    Не са по-добри, но не им се налага да готвят всеки ден. Те правят гурме, не варят боб и шкембе чорба за жена си, която крещи от масата "мъжооооо, ракията!" По тая причина готвят с удоволствие, а готвенето като всяко изкуство иска любов, за да стане хубаво.
    Няма разделение на мъжете или жените са по-добри готвачи.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  17. #1367
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    По-добри са, защото са по-търпеливи и могат да се съсредоточат върху това, което правят, а не да си мислят за още 100 неща. ;]
    Welcome to the Jungle...

  18. #1368
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Цитирай Първоначално написано от DarkTemplar Виж мнението
    По-добри са, защото са по-търпеливи и могат да се съсредоточат върху това, което правят, а не да си мислят за още 100 неща. ;]
    Това не го разбирам. Аз като се хвана да правя което ми е интересно и да обичам, все правя и мисля само него.
    Шоколада може да е бил твърде горещ и за тва да се е спукал балона.

  19. #1369
    Мега фен Аватара на Rabalka
    Регистриран на
    Sep 2012
    Мнения
    3 652
    Цитирай Първоначално написано от fenkaaa Виж мнението
    Или просто не ме разбираш. Имам предвид, че мъжете са по-добри готвачи от нас, точно поради тази причина по ресторантите примерно, можеш да видиш по-скоро мъж готвач отколкото жена. Чист пример.
    Остави я тя е доста простовата няма как да те разбире.
    Дай рицептата за сладкиша с майнозета ако не е таина де

  20. #1370
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Цитирай Първоначално написано от Rabalka Виж мнението
    Остави я тя е доста простовата няма как да те разбире.
    Дай рицептата за сладкиша с майнозета ако не е таина де
    Не мисля, че е простовата, просто не ме е разбрала правилно.

    Ето ти рецептата, от там, откъдето аз съм я гледала:

    1 опаковка майонеза
    1 ч.ч. вода
    2 ч.ч. брашно
    5 с.л. натурално какао
    1 ч.ч захар

    1 пакет бакпулвер
    Ванилия - капки есенция
    200 г. шоколадов кувертюр, за глазурата
    100 г. масло, за глазурата

    Пресейте брашното с бакпулвера. Смесете заедно сухите съставки и разбъркайте с тях майонезата и водата. Бъркайте, докато се хомогенизира сместа и добавете ванилията.

    Изсипете сместа в намаслена и набрашнена тавичка и сложете да се пече за около 25 мин в предварително загрята на 180 градуса фурна. Проверете готовността с клечка - сладкишът трябва да остане сочен, а не сух.

    Пригответе глазурата като разтопите шоколада или кувертюра на водна баня и добавите маслото. Разбъркайте докато се получи гладка смес. Готовият сладкиш се охлажда леко, вади се в поднос и се залива с глазурата, щом се охлади докрай.

  21. #1371
    Мега фен Аватара на Rabalka
    Регистриран на
    Sep 2012
    Мнения
    3 652
    Мерси утри ште се пробвам и ште споделя кво сам направила.

  22. #1372
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Rabalka Виж мнението
    Остави я тя е доста простовата няма как да те разбире.


    Идеално я разбрах, просто аргументацията й е малоумна.

  23. #1373
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Съжалявам уважаеми дами, знам че се борите за еманципация постоянно и самоотвержено, но мъжете са далеч по-добри готвачи от жените. Не знам на какво конкретно се дължи, но най-добрите готвачи в света са 90% мъже, както и най-високо платените.Това не значи, че няма и жени, но във "висшата" кухня са предимно мъже. И да не повярвате, но мъжете готвачи, готвят всеки ден.
    Последно редактирано от draid : 02-21-2014 на 19:24

  24. #1374
    Аз пък сигурно не бих яла 90% от големите шедьоври на разни известни готвачи, но то затова всеки, който е готвил за мен казва, че съм принцеса.
    Все още не съм си направила мъфини аз, крайно време е да се организирам.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  25. #1375
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Ааа не обичам капризни от към храна хора, ям абсолютно всичко без 2 неща :P

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си