.
Отговор в тема
Страница 6 от 199 ПървиПърви ... 23456789101656106 ... ПоследнаПърви
Резултати от 126 до 150 от общо 4966
  1. #126
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Germany
    Мнения
    1 267
    Да ви се похваля днес направих първият си опит за правене на мъфини.Добре се получиха,рецептата по принцип е с плодове но аз не ги ям с плодове,за това отгоре сложих ядки (орехи/бадеми) и шоколадчета.
    Ето рецептата ако има желаещи да я пробват..(: водят се Breakfast Muffins..нищо че ги ям по всяко време на деня ;д
    140 г разтопено масло
    250 г брашно
    1 с. л. бакпулвер
    1 и 1/4 с. л. канела
    1/4 ч. л. сол
    1/2 ч. л. ванилова есенция
    150 г захар
    150 мл прясно мляко със стайна температура
    1 голямо яйце със стайна температура

    Приготвяне:

    • Фурната се загрява на 200 С.
    • Формичките за мъфини се намасляват.
    • В голяма купа се смесват брашното, бакпулверът, канелата и солта.
    • В друга купа се разбъркват маслото, ваниловата есенция, захарта, млякото и яйцето.
    • Течната смес се влива към брашното и се разбърква внимателно.
    • Най-добре да се разбърка само 10-12 пъти по часовниковата стрелка.
    • Ако се използват плодове - нарязани или цели, те се овалват в брашното и се прибавят към сместа.
    • Във всяка форма за мъфини се поставя по 60 мл от тестото.
    • Пекат 15-17 минути до златист цвят.
    • Охлаждат се 15 минути, след което се изваждат и се охлаждат напълно върху метална скара.

    аз ги пекох малко повече,защото за 15мин ми бяха още сурови. Ето снимка
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...44747807_n.jpg

  2. #127
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    На палачинките какво слагате?
    Аз най-често си ги хапвам с шоколад. Веднъж с течния шоколад сложих и банан - много вкусно стана. Опитвах и с мед, но не ми хареса.
    Когато ги приготвям за закуска слагам само кашкавал и сирене. Опитвала съм и с шунка.
    Някакви други идеи, като за изключително претенциозни хора? Конфитюри, мармалади и такива неща не обичам.
    И спря да се върти за миг земята..




  3. #128
    anonymous708973
    Guest
    Аз съм научена да ям първата със сирене, след това - с домашно сладко
    Но много ми харесва с шоколад И банан + натрошение бисквити също.

  4. #129
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    На палачинките какво слагате?
    Аз най-често си ги хапвам с шоколад. Веднъж с течния шоколад сложих и банан - много вкусно стана. Опитвах и с мед, но не ми хареса.
    Когато ги приготвям за закуска слагам само кашкавал и сирене. Опитвала съм и с шунка.
    Някакви други идеи, като за изключително претенциозни хора? Конфитюри, мармалади и такива неща не обичам.
    Банан, течен шоколад и натрошени бадеми <3
    Или, различни сирена- чедър, гауда, каквито обичаш, и примерно някакво филе, пак е много вкусно.
    Everything changes, but beauty remains ...

  5. #130
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    На палачинките какво слагате?
    Аз най-често си ги хапвам с шоколад. Веднъж с течния шоколад сложих и банан - много вкусно стана. Опитвах и с мед, но не ми хареса.
    Когато ги приготвям за закуска слагам само кашкавал и сирене. Опитвала съм и с шунка.
    Някакви други идеи, като за изключително претенциозни хора? Конфитюри, мармалади и такива неща не обичам.
    шоколад,банан,кокосови стърготини- най- често това

  6. #131
    Цитирай Първоначално написано от FuCKkK13 Виж мнението
    шоколад,банан,кокосови стърготини- най- често това
    И БИСКВИТКИ! обикновени, натрошени бисквити : ) номномном
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  7. #132
    наскоро си правих пържени яйца и ....... ги изгорих

  8. #133

  9. #134
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    На палачинките какво слагате?
    Аз най-често си ги хапвам с шоколад. Веднъж с течния шоколад сложих и банан - много вкусно стана. Опитвах и с мед, но не ми хареса.
    Когато ги приготвям за закуска слагам само кашкавал и сирене. Опитвала съм и с шунка.
    Някакви други идеи, като за изключително претенциозни хора? Конфитюри, мармалади и такива неща не обичам.
    Шунка, кашкавал и майонеза!!!

  10. #135
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    На палачинките какво слагате?
    Аз най-често си ги хапвам с шоколад. Веднъж с течния шоколад сложих и банан - много вкусно стана. Опитвах и с мед, но не ми хареса.
    Когато ги приготвям за закуска слагам само кашкавал и сирене. Опитвала съм и с шунка.
    Някакви други идеи, като за изключително претенциозни хора? Конфитюри, мармалади и такива неща не обичам.
    ако си падаш по малко по-изчанчените работи - шунка + кашкавал + конфитюр (аз лично предпочитам от горски плодове). видях, че си писала, че не ги обичаш, но като ги съчетаеш със соленото вкусът е коренно различен.

  11. #136
    Супер фен Аватара на Irti
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    1 512
    Салата дебела шуба.

    1 глава лик, половин веяна риба или солена цаца, 3-4 яйца, 10 картофа, 5-6 моркова, 3-4 с.л кисело мляко, 2 кутийки майонеза и 1 глава червено цвекло.

    Майонезата се разрежда с киселото мляко. Картофите и морковите се сваряват и се нарязват на кубчета поотделно. Твърдо сварените яйца се нарязват наситно. Червеното цвекло също се нарязва на ивици. На дъното на тава се слага нарязания лук. Намазва се е с майонезата. Отгоре се нарежда накъсаната на малки парченца риба, така че да се образува втори пласт. Пак се полива с майонеза. Следват ред картофи, майонеза, яйца, майонеза, моркови и тъй докато свършват продуктите. Най-отгоре се слага цвеклото (ама може и без него.. ше го еба и цвеклото гадно) и се покрива с останалата майонеза. Салата престоява в хладилника за 24 часа. Преди поднасяне се реже като торта.

    За дами, които се не плашат от калориите и за здрави мУже.

  12. #137
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Благодаря за предложенията. Ще ги опитам през уикенда.
    Минавам и да ви покажа едни много симпатични пици, с които мисля да се поглезя в скоро време:
    И спря да се върти за миг земята..




  13. #138
    Мега фен Аватара на SurfSky
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    3 346
    Слагайте снимка като зготвите нещо , пиците по горе изглеждат .... ВКУСНО

  14. #139
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    на палачинките-шоколад или сладко/конфитюр
    не обичам солени палачинки, както и такива с мед

    сетих се за една зимна салата, която правим често през зимата вкъщи :Д
    сварени картофи се настъргват, кисели краставички, колбас, майонеза, малко дижонска горчица, сварени яйца, сирене
    (количеството на продуктите зависи от това на картофите най-вече, ако е 1 кг картофи -> 1 буркан кисели краставички, 200 гр шунка, 2 майонези , 3-4 яйца, 100-150 гр сирене)
    много ми е вкусна :Д а и става супер бързо
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  15. #140
    Май добре се справям, по-трудното е да се захвана. Приготвям си неща, които аз харесвам. Правя предимно картофки, спагети и различни салати.

  16. #141
    Добре, да кажа и аз моята изпитана и проста рецепта за зимна салатка ;д
    7 неща, равни количества (по колкото прецените) :
    варени картофи
    варени яйца
    шунка
    зелен лук
    краставица
    ябълка
    кисело мляко + майонеза.
    По принцип идеята е всичко да е на кубчета и по една чаша (млякото и майонезата ОБЩО една), но може и по половин, може по две, колкото искате, важното е количествата да са равни. Супер вкусна е
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  17. #142
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    ммм я някой да даде някоя хубава рецепта с рибешко филе... даже ако може и изпробвано да е ще е супер

  18. #143
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    http://recepti.gotvach.bg/r-2435-%D0...B8%D0%B1%D0%B0 реших това да направя.. понеже аз ще готвя днес и ндам...

  19. #144
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Риба с хляб... звучи гадно :Д сподели после как се е получило. Аз вчера правих кифлички, но бяха пълен фейл, дори и външно :Д
    Everything changes, but beauty remains ...

  20. #145
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    вече тествах и ориз с пилешко, картофена крем супа и мъфини с банан от supichka.com. всичко се получи добре, но мъфините са страхотни! препоръчвам горещо рецептата. (:

  21. #146
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Deadlock Виж мнението
    вече тествах и ориз с пилешко, картофена крем супа и мъфини с банан от supichka.com. всичко се получи добре, но мъфините са страхотни! препоръчвам горещо рецептата. (:
    Сайтът е страхотен, радвам се, че ти е харесал.
    Аз утре планирам топчета с круши и сирена, мусака, ябълков щрудел. Ще видим докъде ще го докарам :д

  22. #147
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Навсякъде и по всяко време!
    Мнения
    1 548
    Преди не можех да готвя, но в един момент като заживееш сам искаш не искаш се научаваш. Готвя с желание и удоволствие, но не винаги имам време и настроение. Иначе мога да готвя много неща-пиле с ориз, пиле с картофи, ориз със зеленчуци, ризото с месо, без месо, спагети, всякакви картофени запеканки-вегетариански или с месо, мусака, пилешка или свинска кавърма, лазаня, риба и телешко не мога да ги готвя на манджи, но мога да ги сготвя като чисто месо, свинско с гъби и сметана, омлети и въобще яйца всякакви варианти, и други манджи, но не се сещам в момента. От супите правя страхотно пилешка, правила съм и картофена и доматена и също станаха много вкусни. Салати също правя, с десертите не съм много на ти, но когато ми се занимава правя. И с месенето още се запознавам. На 22 съм.

  23. #148
    от малък обожавам да готвя.. първите ми манджи бяха червен пипер, олио, оцет, сол, цветя от градината каквито има и го предлагаш за манджа и си мислих че някой ще го яде.. това беше на 7 год.. сега правя каквото ми хрумне, днес в една тава сложих печени чушки, салам, яйца, някакви подправки по желание, изпекох и поръсих обилно със сирене е кашкавал, оставих да си хване корица и свърши :Д

  24. #149
    Супер, обаче не се случва много често вече, поради липса на време. Обичам да готвя, когато съм в настроение. Цар съм на мъфините. Шоколадови. Ванилови. Шоколадови с ядки. Шоколадови без ядки. Шоколадови с банан, с корички от портокал и лимон. Каквито се сетиш. Иначе мога да готвя и основни ястия като мусака, ориз с пилешко, каквото ти хрумне. Винаги съм получавала овации за готвенето ми. И съм на 16.

  25. #150
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Сайтът е страхотен, радвам се, че ти е харесал.
    Аз утре планирам топчета с круши и сирена, мусака, ябълков щрудел. Ще видим докъде ще го докарам :д
    Да мина да кажа, че и трите ги оправих :д
    Мусаката пак стана малко водна, не успя да остане на мазнина, но... това ще го оправим. Като пусна статиите в блога, ще пусна линк.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си