.
Отговор в тема
Страница 7 от 199 ПървиПърви ... 345678910111757107 ... ПоследнаПърви
Резултати от 151 до 175 от общо 4966
  1. #151
    Вчера реших и аз да се направя на майстор и издирих една рецепта за ябълков пай.
    Трябваше да изглежда така:

    Но след голяма борба в кухнята стана :

    Ябълков кекс.. но въпреки всичко се изяде за секунди
    Днес мисля да пробвам една леко трудна торта, но доста вкусна. Виенска шоколадова торта :

    Честно казано не я препоръчвам на хора, които не са големи любители на шоколада, защото от едно парче умираш от сладко

  2. #152
    Цитирай Първоначално написано от mirorforse Виж мнението
    Виенска шоколадова торта :
    рецептата. веднага.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  3. #153
    Супер фен Аватара на NqkfaNikakva21
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    2 192
    Желаещи да ми я направят?
    Весииии

    Една Любов, Една Борба, Един Отбор


  4. #154
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    рецептата. веднага.
    шоколад – тъмен 500 гр.
    масло – 200 гр.
    захар – пудра 120 гр.
    брашно – 2 с. л.
    яйца – 4 бр.
    шоколад – бял 150 гр.
    сметана – 400 мл.
    ром - 2 с. л. (по желание, но става изключително вкусно и ароматно с него)

    Блатът се приготвя, като 150гр. тъмен шоколад се разтопява на водна баня.(след това го остави за малко да се поохлади, но не го слагай в хладилника). Маслото се разбива със 100гр. от захарта,прибавят се жълтъците един по един,поохладеният шоколад, брашното и разбитите белтъци с щипка сол.Сместа се излива в намаслена кръгла форма (гледай да не е много голяма - моята е с диаметър около 25-30см.) и се пече около 40 мин. в загрята фурна на 180 градуса. Центърът може да излгежда леко кремообразен. Изважда се от формата и се охлажда.
    Тва е за блатът.. попринцип може и да си го купиш готов, но аз лично предпочитам да си го правя сама. Става по-бавно, но много по-вкусно, а и е по-голям от готовите.. сама си реши.Ако са купешки сложи 2.
    Сметаната за пълнежа се загрява, прибавя се 200гр. тъмен шоколад, когато се разтопи, се маха от огъня, охлажда се (стайна темп.) и се слага в хладилника за най-малко 2 часа.След това се разбива с микрес на пухкав крем и се прибавя рома. (ако искаш може да започнеш с правенето на пълнежа, а след това блатът, защото иначе 2 часа ще се чудиш какво да правиш )
    Блатът се разрязва на 2 равни кръгчета (да не го срежеш през средата ) и се пълни с 2/3 от крема. Останалият крем е за украсата.
    Тортата се намазва с тънък слой крем отгоре и отстрани.
    За да се приготви украсата на тортата се използват шоколади оцветени различно. Примерно черен и бял или там къвто си изебреш (има шоколади с ягода и т.н.)
    Другото е от теб.. избираш дали да ги разтопиш и да украсиш с шприц или да нарендосваш половината или пък някаква друга техника. Аз лично нареждам и пурички - тези шоколадовите на пападопулос, но честно казано украсата сама си решаваш как и с какво да я напрвиш.
    Последно редактирано от mirorforse : 11-25-2012 на 10:43

  5. #155
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    Цитирай Първоначално написано от PullMeCloser Виж мнението
    Риба с хляб... звучи гадно :Д сподели после как се е получило. Аз вчера правих кифлички, но бяха пълен фейл, дори и външно :Д
    аз го правих без бутертестото ... стана много хубаво,нашите го харесаха, въпреки че баща ми беше скептично настроен... дори казаха, че скоро пак ще се прави

  6. #156
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    Цитирай Първоначално написано от mirorforse Виж мнението
    Виенска шоколадова торта :

    Честно казано не я препоръчвам на хора, които не са големи любители на шоколада, защото от едно парче умираш от сладко
    правила съм я.... на всички,които мислят да я пробват - режете на малки парченца.... едно че е леко тежка друго че е много сладка... и нея и една която прилича леко на Гараш ги режа на много тънки парченца че са наистина много сладки

  7. #157
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979






    //полигавих си се вчера с тия палачинки
    вместо 24, станаха 6 с тоя шибан керамичен тиган, ама карай да върви
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  8. #158
    Интересувам се от италиански рецепти, нещо по-различно от това, което постоянно срещаме в България. Хайде някой ако знае и желае, нека сподели.

  9. #159
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Аз пък след малко повече от месец ще правя торта за рожден ден. Ще търся някакви рецепти, но със сигурност няма да станат по същия начин, защото ще променям. Ако някой е харесал някаква торта или рецепта, да пише тук. Ако никой не отчете, ще си ползвам въображението и ще измисля нещо.

  10. #160
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Тори, една приятелка прави тортата с кроасаните и крем-карамела за някои специални поводи и става разкошна, всички са много очаровани винаги :Д
    съветвам те обаче да я направиш веднъж по-рано, за да видиш дали ти се получава рецептата (каквато и да е торта)..
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  11. #161
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Мерсиии, ще поровя още малко и ще реша. Определено звучи добре.

  12. #162
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    Цитирай Първоначално написано от mirorforse Виж мнението
    Днес мисля да пробвам една леко трудна торта, но доста вкусна. Виенска шоколадова торта :
    Как стана? И може да пуснеш снимки, и аз искам да я направя.

  13. #163
    Цитирай Първоначално написано от bloodyF Виж мнението
    Тори, една приятелка прави тортата с кроасаните и крем-карамела за някои специални поводи и става разкошна, всички са много очаровани винаги :Д
    съветвам те обаче да я направиш веднъж по-рано, за да видиш дали ти се получава рецептата (каквато и да е торта)..
    ах и това е много яко!
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  14. #164
    Цитирай Първоначално написано от mirorforse Виж мнението
    Но след голяма борба в кухнята стана :

    Ябълков кекс.. но въпреки всичко се изяде за секунди
    mirorforse, напиши ми, моля те, рецетпата за този ябълков кекс

  15. #165
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Търся предложения за бързи закусчици от сорта на бухти, мекици, курабийки и подобни, че започнах да се изчерпвам. Може би нещо, което се замесва от предната вечер. Без претенции за сладко или солено. Идеи?
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  16. #166
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от marsita Виж мнението
    mirorforse, напиши ми, моля те, рецетпата за този ябълков кекс
    Аз го правя така:

    Нуждаеш се от:

    4 яйца
    1 чаена чаша захар
    2 чаени чаши настъргани ябълки
    2/3 чаена чаша олио
    2 чаени чаши брашно
    1 бакпулвер
    1 ванилия
    ½ кафeна лъжичка хлебна сода

    Ябълките можеш да настържеш, но така се губи сока им. Иначе, можеш и да ги нарежеш на кубчета. Обели ги задължително преди това. Всичко се разбърква в една купа и накрая се сипва в тава. Печеш а като го извадиш можеш да поръсиш пудра захар отгоре.

  17. #167
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    Цитирай Първоначално написано от TheBeliever Виж мнението
    Търся предложения за бързи закусчици от сорта на бухти, мекици, курабийки и подобни, че започнах да се изчерпвам. Може би нещо, което се замесва от предната вечер. Без претенции за сладко или солено. Идеи?
    аз си купувам едни готови питки за малки пици.. на предната страница пуснаха едни пици - подобни са питките.. и примерно аз си запържвам някакъв колбас,маслини и още нещо можеш да сложиш и това го пържа леко и после добавям лютеница и продължавам докато не се сгъсти.. слагам на питката,натрошавам сирене - може и домат да си сложиш,слагам във фурната за малко и като го извадя отгоре и малко кашкавал и готово.. пицата ми е готова за 15 мин. ако фурната е зарята... то е колкото питката да омекне...

  18. #168
    Цитирай Първоначално написано от heartshapedbox Виж мнението
    Как стана? И може да пуснеш снимки, и аз искам да я направя.
    За съжаление нямам снимки (фотоапарата нещо се ебава), иначе тортата стана.Блата ми малко прегоря отгоре, но след като го намазах с крема не си личеше А и нямаше вкус на изгоряло .. Направи я няма да сгрешиш Само ще те посъветвам да наглеждаш блата ( ако го правиш сама), защото моя уж не беше готов,оставих го без надзор за 5,6 минути и като го извадих вече беше започнал да прегаря

  19. #169
    Цитирай Първоначално написано от marsita Виж мнението
    mirorforse, напиши ми, моля те, рецетпата за този ябълков кекс
    DisappointedDreamer ти я написа и моята е горе/долу същата Само киселото мляко не го видях, но.. мисля, че може и без него.

    2 яйца
    1 ч.ч. захар
    около 1 кг обелени и настъргани ябълки
    около 500 гр. кисело мляко (става по-нежно и пухкаво тестото)
    около 300 гр. брашно
    3,4 супени лъжици олио
    1 бакплувер
    1 ванилия
    2 щипки канела (за аромат)
    ии 1,2 щипки сода .. сравнително същото е, както вече казах Попринцип сама си преценяваш на око, но това са съставките

    Разбиваш яйцата със захарта,бакплувера и ванилията,прибавяш киселото мляко и след това брашното, докато не стане горе/долу гъста смес ( гледай да не е прекалено гъстa ). Настъргваш ябълките,прибавяш канелата в тях(по желание е ) и прибавяш всичко в сместа. Разбъркваш,сипваш в една тавичка или форма за кекс и пъхаш в печката. Като стане готово от горе поръсваш с разтопен на пара шоколад илии пудра захар (или и 2те ). Айде Бон Апети!

  20. #170
    Цитирай Първоначално написано от TheBeliever Виж мнението
    Търся предложения за бързи закусчици от сорта на бухти, мекици, курабийки и подобни, че започнах да се изчерпвам. Може би нещо, което се замесва от предната вечер. Без претенции за сладко или солено. Идеи?
    Попринцип с бутер тесто има много вкусни закуски, които са лесни.
    Първия вариант е бутерки с кренвирши
    Продуктите са :
    1 пакет бутер тесто
    4 кренвирша
    червен пипер
    чубрица
    1 яйце

    Разточваш леко (и много внимателно) бутер тестото и го режеш на еднакви квадрати.Режеш кренвиршите с дължината на квадратите.В единия край на квадрата слагаш кренвирша,поръсваш с чубрица и червен пипер и завиваш. В тавичка предварително намазана с олио или застлана с хартия за печене нареждаш бутерките,намваш отгоре с яйцето и печеш, докато не бухнат и не порозовеят.

    Втория вариант е:
    Трябва ти 1 пакет бутер тесто,300 грама колбас,200 гр. лютеница.

    Разтилаш тестото върху масата и го нарязваш на правоъгълничета (гледай да не са много малки или много големи),намазваш ги отгоре с лютеница,нарязваш колбаса на лентички и го слагаш върху лютеницата.Завиваш на пурички и ги слагаш в предварително намазана с олио тавичка (за да не загорят от долу). Печеш докато не порозвеят и не бухнат. Семейството ги обожава!!

  21. #171
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Цитирай Първоначално написано от TheBeliever Виж мнението
    Търся предложения за бързи закусчици от сорта на бухти, мекици, курабийки и подобни, че започнах да се изчерпвам. Може би нещо, което се замесва от предната вечер. Без претенции за сладко или солено. Идеи?
    лангиди?
    палачинки?
    миленки?
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  22. #172
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от bloodyF Виж мнението
    лангиди?
    палачинки?
    миленки?
    Палачинки правя през ден-два, и те са в кюпа с останалите омръзнали ми закуски.

    Тези лангиди за първи път ги чувам - вкусни ли са? Става ли да се топкат в мед, примерно? Или да се мажат с топено сиренце? Май ще ги пробвам.

    А "миленки" или милинки? Защото за миленки не съм чувала, но пък аз и "бургазлийка" не бях яла, ама ми се случи. Но виж, милинки не съм опитвала да правя все още, може да се пробвам.

    Мерси за хубавите идеи.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  23. #173
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Аз не съм от най-сръчните в кухнята, но долу-горе ми се получават нещата. Препоръчвам ви тази рецепта за пиле с гъби и сметана. От първия път ми се получи и е много вкусна.
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  24. #174
    Пълна скръб съм кухнята, единственото, което мога са пържени картофи и варени/пържени яйца. Иначе съм правила опити да готвя. Последният безуспешен опит беше някаква рецепта за пълнени картофи на фурна, които веднага след като ги пробвах, заминаха в кофата

  25. #175
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Цитирай Първоначално написано от TheBeliever Виж мнението
    Палачинки правя през ден-два, и те са в кюпа с останалите омръзнали ми закуски.

    Тези лангиди за първи път ги чувам - вкусни ли са? Става ли да се топкат в мед, примерно? Или да се мажат с топено сиренце? Май ще ги пробвам.

    А "миленки" или милинки? Защото за миленки не съм чувала, но пък аз и "бургазлийка" не бях яла, ама ми се случи. Но виж, милинки не съм опитвала да правя все още, може да се пробвам.

    Мерси за хубавите идеи.
    лангидите са ми подобни на бухтички, със сиренце, топено, саламурено, кашкавал, лютеница, мед, сладко..с всичко ми вървят :Д
    милинки имах предвид, да, не бях сигурна как се пише, че тук различно го чувам, и с и, и с е..
    сандвичи с яйце и сирене на парти грил ? принцеси (странджанки) ?
    тези сандвичите с яйцето баба ми ми прави много често като съм при нея и на мен много ми харесват :3 а и са супер бързи
    мисля , че ще станат и на фурна, в случай че нямате парти грил :3
    друга идея, не от този тип : макарони/кускус със сирене/кашкавал ; бързо стават, ако не друго
    а аз откакто си купихме сандвич-мейкър се родих; сутрин , ако не ми се занимава, един сандвич мятам и съм готова, супер бързо става и е много по-вкусно отколкото обикновените сандвичи
    виж и гофрети стават за закуска , но ако имаш гофретник (а ако нямаш и решиш да си купуваш-гледай за три в едно-тата-сандвич-мейкър, гофретник и за тригълни сандвичи, по-удобни са, а и няма нужда да си купуваш три отделни уреда, просто взимаш един с приставки и воала )
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си