.
Отговор в тема
Страница 8 от 199 ПървиПърви ... 4567891011121858108 ... ПоследнаПърви
Резултати от 176 до 200 от общо 4966
  1. #176
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    TheBeliever

    Мъфини със сирене
    Необходими продукти
    2 ч.ч. брашно - 1 бяло, 1 царевично
    1 и 1/2 ч.ч. натрошено сирене
    2/3 ч.ч. олио
    1 ч.ч. + 2 с.л. кисело мляко
    1 ч.л. сода
    2 бр. яйца
    ким и настърган кашкавал, маслини по желание

    Пресейте брашното в купа. В друга купа разбийте яйцата, киселото мляко, содата и олиото. Добавете брашното към мократа смес и след това сложете сиренето, ако обичате - и маслини. Поставете хартиена кошничка във всеки отвор (или намажете с масло и поръсете с брашно). Разпределете тестото до 3/4 от височината на отворите. По желание отгоре може да поръсите с малко ким или настърган кашкавал. Печете около 20-25 минути в предварително загрята до 180 С фурна. Извадете от фурната, охладете за около 5 минути и извадете кексчетата от формата.
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  2. #177
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Цитирай Първоначално написано от bloodyF Виж мнението
    лангидите са ми подобни на бухтички, със сиренце, топено, саламурено, кашкавал, лютеница, мед, сладко..с всичко ми вървят :Д
    милинки имах предвид, да, не бях сигурна как се пише, че тук различно го чувам, и с и, и с е..
    сандвичи с яйце и сирене на парти грил ? принцеси (странджанки) ?
    тези сандвичите с яйцето баба ми ми прави много често като съм при нея и на мен много ми харесват :3 а и са супер бързи
    мисля , че ще станат и на фурна, в случай че нямате парти грил :3
    друга идея, не от този тип : макарони/кускус със сирене/кашкавал ; бързо стават, ако не друго
    а аз откакто си купихме сандвич-мейкър се родих; сутрин , ако не ми се занимава, един сандвич мятам и съм готова, супер бързо става и е много по-вкусно отколкото обикновените сандвичи
    виж и гофрети стават за закуска , но ако имаш гофретник (а ако нямаш и решиш да си купуваш-гледай за три в едно-тата-сандвич-мейкър, гофретник и за тригълни сандвичи, по-удобни са, а и няма нужда да си купуваш три отделни уреда, просто взимаш един с приставки и воала )
    Принцесите с яйце и сирене стават и във фурна, да. То е долу-горе едно и също май. :д

  3. #178
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Не съм сигурна дали съм го споменала, обаче пробвали ли сте запечени броколи с няколко вида сирена? Сууупер вкусно е.
    Everything changes, but beauty remains ...

  4. #179
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    ^аз ги правя задушени в тиган...много по-яки са - остават хрупкави и не са толкова сухи
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  5. #180
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от PullMeCloser Виж мнението
    Не съм сигурна дали съм го споменала, обаче пробвали ли сте запечени броколи с няколко вида сирена? Сууупер вкусно е.
    Обожавам неща със сирена. Ненавиждам броколи. Сигурна съм, че ако ги обичах, щеше супермного да ми хареса.

    Аз май тоя петък (оформя ми се като тенденция, хаха) ще направя едно пиле с ориз, едни мъфини (вероятно ябълкови) с цветничка глазурка и още нещо, но се чудя какво. Запеканка ли някаква, нещо постничко ли, крем супа ли...
    Последно редактирано от PinkPan7her : 11-26-2012 на 20:52

  6. #181
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    И аз мразя броколи, но това е вкусно, повярвай :Д Дори няма вкус на броколи, а по-скоро на ...сирене. Обожавам и аз всякаки сирена, мисля, че ще ти хареса. Аз си го правя с повече сирена, абе много е вкусно. Даже май има вкус по-скоро на ...чушки(които аз мразя,де, но определено не ми беше гадно това).
    Everything changes, but beauty remains ...

  7. #182
    anonymous708973
    Guest
    Не мога. Мирише ми отвратително дори по време на готвене... Супермалко неща не ям, това е едно от тях. Спанака го обичам суров, под друга форма - не, но броколите не мога да ги гледам.

    Ооо, ще взема една домашна пица да направя... или някакъв тарт.

  8. #183
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Направи пицата с няколко сирена :Д Ох, много съм досадна с тия сирена, но това ми е любимата пица :Д
    Everything changes, but beauty remains ...

  9. #184
    anonymous708973
    Guest
    Ооо, обожавам, обаче мъжо е много месояден :д Мога да направя компромис: селска пица - няква мръвка (не много ароматна), синьо сиренце, моцарела, кашкавал, лук, домат, маслинки. Готиното е, че хлебопекарната ще свърши досадната и времеемка работа по тестото вместо мен. :д

    И си харесах и това - http://iliotalk.blogspot.com/2010/10/blog-post.html. Маслено тест но може да се прави в хлебопекарна, а времето ми е ограничено, за да го меся. Вярно, че не иска много, но все пак... Вариант е да се направи с бутер тесто.

    Сефте попадам на мъжки кулинарен блог.
    Започва с някви размисли за живота, което е иновативен подход:
    Едно от най-ценните неща, на които ме е научила майка ми е да не разчитам на никого. До ден днешен всеки път, когато мързелът застрашително започва да взема надмощие над поведението ми, в главата ми прозвучава гласът й: "Имаш си ръчички, имаш си и крачета...". Да, определено не й е било лесно да върти домакинството с трима мъже, първичната реакция на всеки от които е да си опъне краката на фотьойла и да гледа телевизия, докато всичко останало се върши "от само себе си".
    http://blogovoditel.com/users/iliota...68/?page_num=1 - Това не е лошо, ама иска пържене, а вкъщи избягваме.
    http://iliotalk.blogspot.com/2011/06/blog-post.html
    http://iliotalk.blogspot.com/2011/01/blog-post_13.html

    Оле, ужас, само месо гледам :д

    http://iliotalk.blogspot.com/2010/05/blog-post_19.html - и едни уж здравословни овесени бисквитки <3

  10. #185
    Нещо съм се запалила по шоколада и тея дни седях и се чудих кво се съм правила.Ей сега преди секунди се сетих -БОНБОНИ!!
    Таа ако някой е правил шоколадови бонбони и са се получили добре (и са били вкусни) да драсне една рецепта да пробвам и аз
    Ето подобни :


  11. #186
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    аз много искам да направя киш..
    някой правил ли е? как му се получи и рецепта , ако може?

    ето ви друга идея: пататник!
    много обичам :Д правила съм 3-4 пъти, страхотно ми се получава
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  12. #187
    anonymous708973
    Guest
    Оо, и аз съм майсторка на пататника

  13. #188
    Момичета (и момчета), да ви споделя какво измайсторих снощи за десерт. Наричам ги ореховки и много ги правя особено около Коледа. Стават много бързо и моите в къщи ги обожават Ето рецепта:

    125 гр. масло
    1 ч. ч. брашно
    2 с. л. захар
    1 ванилия
    1 ч. ч. смлени орехи
    1/4 ч. л. сол , пудра захар за овалване

    Приготовление :
    Смесете всички продукти / без пудрата захар / и оформете от получената хомогенна смес топки с големината на орех. Получените топки се пекат в предварително загрята фурна на 200 гр . за около 15 минути. Докато са още топли се овалват в пудрата захар.

  14. #189
    anonymous708973
    Guest
    А стават ли такива лепкави като истински?

    И колко броя излизат? Снимка имаш ли?

  15. #190
    Супер фен Аватара на someonerandom
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    1 710
    Правя спагети Choice!!
    Като цяло имам някакви основни умения като спагети(не Choice ),яйца,всякакви месни продукти,сандвичи и подобни,колкото да оцелея,докато съм сам в нас за повече време,обаче не мога да се оправя с нищо по-сериозно
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead

  16. #191
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Цитирай Първоначално написано от mirorforse Виж мнението
    Нещо съм се запалила по шоколада и тея дни седях и се чудих кво се съм правила.Ей сега преди секунди се сетих -БОНБОНИ!!
    Таа ако някой е правил шоколадови бонбони и са се получили добре (и са били вкусни) да драсне една рецепта да пробвам и аз
    Ето подобни :

    И двата вида изглеждат адски апетитно. Аз по едно време щях да правя шоколадови трюфели ама...

  17. #192
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Леле,откога не бях влизала в този раздел,изобщо забравих,че имам тема,а то я гледай какво станало Честно казано за сега няма да използвам книжки и гугъл за някои рецепти,докато не изпробвам повечето от тук

  18. #193
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Тъй като много от нас обичат дюнери,а и момчето по-горе спомена ще ви дам една рецепта за дюнер.Преди много ми се искаше да го направя,но като тези,които продават,а тайната била в мариноването на месото От тази рецепта гледах аз,заповядайте.

    Има два варианта. Първият е да мариноваш месото за да мирише така както в купешкият дюнер. Другият вариант е да сложиш подправките в соса (това е бързият вариант, ако изведнъж решиш да го правиш, че иначе трябва време за мариноване на месото). Всъщност крайният вкус е един и същ и при двата варианта.

    За мариноване на пилето: накисваш го в смес от вода, няколко лъжици оцет, малко бяло вино и следните подправки: щипка индийско орехче, няколко семенца карамфил 5-6 примерно, щипка чер пипер, няколко щипки кимион, няколко щипки канела. По нета в рецептите има и още подправки, но тези са напълно достатъчни за да докараш вкуса на Мимас. Трябва да кисне поне 2-3 часа,през това време може да опържите картофите.

    Соса се прави така: кофичка кисело мляко + 2-3 лъжици майонеза + смачкан чесън + сол.

    Ако го правиш по бързата процедура, слагаш канелата, карамфила, индийското орехче, кимиона и чер пипера в една кофичка кисело мляко + чесън + 2-3 лъжици майонеза + сол.


    А ето и рецепта за питки,от тези,които са като палачинки.

    За тестото трябва 180г. брашно,сол 1 ч.л, дори половинка ще е добре и 100мл топла вода.Омесва се тестото и се оставя за 15 мин в хладилника.След това се разделя на топки,с големината на яйце,разточва се на много тънко и се пече на сух загрят тиган за около 1мин и от двете страни.

  19. #194
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416
    Тъй като много от нас обичат дюнери,а и момчето по-горе спомена ще ви дам една рецепта за дюнер.Преди много ми се искаше да го направя,но като тези,които продават,а тайната била в мариноването на месото От тази рецепта гледах аз,заповядайте.

    Има два варианта. Първият е да мариноваш месото за да мирише така както в купешкият дюнер. Другият вариант е да сложиш подправките в соса (това е бързият вариант, ако изведнъж решиш да го правиш, че иначе трябва време за мариноване на месото). Всъщност крайният вкус е един и същ и при двата варианта.

    За мариноване на пилето: накисваш го в смес от вода, няколко лъжици оцет, малко бяло вино и следните подправки: щипка индийско орехче, няколко семенца карамфил 5-6 примерно, щипка чер пипер, няколко щипки кимион, няколко щипки канела. По нета в рецептите има и още подправки, но тези са напълно достатъчни за да докараш вкуса на Мимас. Трябва да кисне поне 2-3 часа,през това време може да опържите картофите.

    Соса се прави така: кофичка кисело мляко + 2-3 лъжици майонеза + смачкан чесън + сол.

    Ако го правиш по бързата процедура, слагаш канелата, карамфила, индийското орехче, кимиона и чер пипера в една кофичка кисело мляко + чесън + 2-3 лъжици майонеза + сол.


    А ето и рецепта за питки,от тези,които са като палачинки.

    За тестото трябва 180г. брашно,сол 1 ч.л, дори половинка ще е добре и 100мл топла вода.Омесва се тестото и се оставя за 15 мин в хладилника.След това се разделя на топки,с големината на яйце,разточва се на много тънко и се пече на сух загрят тиган за около 1мин и от двете страни.

    Остава само вие да изберете какво ще съдържа плънката,освен месо,картофи и сос.

  20. #195
    Повече от фен Аватара на Game_Fan98
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    357
    Ами май е същото.

    Ето и рецептата ми за плънка:

    Тъй като нямам шиш с месо вкъщи направих така

    За месото:

    Взимате една пилешка пържола.
    Слагате я за най-малко 12 часа в следната марината:

    олио,оцет,сол,черен пипер и чубрица и индийско орехче.

    После задължително в хладилника.

    След това я изпичате.Тъй като съм в апартамент и нямам скара я направих на грил
    тиган.
    После нарежете месото на кубчета.

    Картофките са по-вкусни когато са бланширани,но ако не можете да намерите-
    и с обикновени става вкусно.

    Нарежете картофките на кубчета.

    Киселите краставички ги нарежете на не много едро.

    И сега най-важното-слагате пилето,картофките и киселите краставички
    в питката.Завивате питката и слагате малко чеснов сос.

    И готово!

    П.С.-Сервирайте с една чаша айран.


    До fenkaaa:
    Аз си купих соса и питките,но другия път ще пробвам домашно.

    Може маринатата да е ваша,но аз тази я знам от майка си.

  21. #196
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Желаещи да ми предложат някакъв по-нестандартен/екзотичен сос за спагети?

  22. #197
    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
    Желаещи да ми предложат някакъв по-нестандартен/екзотичен сос за спагети?
    Една моя приятелка яде спагетите със сирене и забележи КИСЕЛО МЛЯКО. По-нестандартно здраве му кажи.
    Виж на какво попаднах http://www.beu.bg/%D1%80%D0%B5%D1%86...-news6328.html номномном
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  23. #198
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    домашно песто - смлени ядки /фъстъци, бадеми, кашу - печени - 1 малък пакет към 50гр/ с босилек /други зелениии, ако ядете - евентуално риган, мащерка/ накълцан мн ситно, зехтин поне 50 мл - сурово пресован, сол, чесън, горчица/ лют сос или чушка
    (за по-мързеливите - направо смляно на майонеза с пасатора всичко - може да има индийско орехче, )

    сос с пресни домати и маслини - в тиган слагаш мнооого зехтин /поне 100 мл/ в него се изсипват маслини и гъби /поне по 300 гр обезкостени и нарязани/ и се пържат 10-тина минути (според гъбите - най-добре да са горски - кладница примерно, и с печурки става, но не е толкова яко) после се слагат пресни домати (обелени, без семки, нарязани на кубчета), подправки на вкус (черен пипер, индийско орехче, кимион, босилек, сол) още 2-3 минути се оставят в тигана и вътре се изсипват сварените спагети

    и на двете може да се сложи твърд кашкавал/ сирене...и в двата соса може да се сложи и пармезан на прах/ настърган - не знам как се води - тея от кутиите в супермаркетите (най-ароматни са)
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  24. #199
    anonymous708973
    Guest
    Въпрос:

    http://honeyandmilk2.wordpress.com/2...8%D0%BD%D0%B8/

    В тази рецепта какъв алкохол се слага според вас? Дали може да е бакарди? Или да използвам Малибу (кокосов ликьор) - той повече ме кефи като идея, ама май ще се бие вкусово с ванилията и с канелата?

  25. #200
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    Според мен ще стане с пина колада или нещо такова по-меко. Така че малибуто е добър избор, въпреки кокоса : )
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си