.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 25 от общо 4966

Hybrid View

  1. #1
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Готвила съм много неща. От зеленчукови и пилешки супи (крем и със застройки), през ориз и кратофи в десетки вариации, яхнии, запеканки, мусаки, меса с н-на брой сосове (обожавам сосове), до какви ли не десерти - курабийки, кейкове, мъфини, палачинки, бухти, мекици, най-различни кремове, и торти (за сега само 4, но с последната и подноса щяха да ометат).

    Обичам да готвя, действа ми разтоварващо. Големи буламачи съм сътворявала, но и имам страшни попадения.

    Рецепта каква да ви дам? Ще видя какво ще забъркам довечера и може да постна отново.

    А, да. На 22 години съм. Но с кулинарните опити започнах към 14-тата си година. И по-рано можеше да е, ако майка ми до тогава не изферясваше с невероятното "Не може да готвиш сама, ще запалиш апартамента".
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  2. #2
    anonymous708973
    Guest
    Уу, дай някаква рецепта за пиле със сирена, че ми е голям мерак

    Готвя по рецепти, добре ми се е получило всичко. Усета все още го нямам - кое след кое се слага в тигана, за да няма нещо сурово и нещо разкашкано.
    Нямам кой знае колко ястия зад гърба си, но ми е приятно да се занимавам в кухнята. Правила съм мусака, гаспачо, запеканка с тиквички и млечен сос... утре ще сътворявам нещо с тиквички - или с ориз на фурна, или кюфтенца.
    От сладките неща най-често правя мъфини.

  3. #3
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Уу, дай някаква рецепта за пиле със сирена, че ми е голям мерак
    По принцип рецептите "със сирена" в основата си са с един простичък сос. В тенджерка или дълбок тиган слагаш да се загрее готварска сметана и добавяш сирена по избор и по желание някаква ароматна подправка. Бъркаш внимателно докато се разтопят сирената, последните минутка-две слагаш подправката и готово.
    Точни пропорции не мога да ти дам защото в повечето случаи го правя на око (и винаги правя прекалено много), но да кажем към 50-100мл сметана и 100-150гр сирене (общо) за порция. Досега съм пробвала различни комбинации на топени сирена (тип "Президент" и подобните), ементал, гауда, пушено сирене (но без "коричката") и обикновен кашкавал. На мен всякак си ми харесва, но както написах по-горе аз съм луда по всякакви сосове, а и сирене обичам много, така че съм доста пристрастна. И бяло саламурено сирене сложих веднъж, но дали не беше хубаво сиренето, или аз нещо обърках - остана леко на бучици. Пак си го изядох де.

    А, на места съм срещала рецепта и с прясно мляко вместо готварска сметана, но не съм пробвала. Все ми се струва, че няма да ми се сгъсти хубаво.

    Аз този сос съм го ползвала за какво ли не - спагети, задушени зеленчуци, гъби Фантазия, филенца, запеканки. Най ми харесва към гъбите и запеканките, но аз и само соса с крутони със яла, така че...
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си