.
Отговор в тема
Страница 1 от 199 123451151101 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 4966
  1. #1
    Мега фен Аватара на fenkaaa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Мнения
    3 416

    Как сме в кухнята? :дд

    Я да чуем как сте с уменията в кухнята? Споделете кой какво е "сътворил" до сега и на колко сте години? Ако има желаещи,може и да дадете любимата си рецепта

    Лично аз като малка си правех експерименти от време на време,явно е по наследство (майка ми е професионална готвачка). Започнах да се усъвършенствам покрай приятелят ми,който за сега от нищо не се е оплаквал.

    Айде да ви чуя първо вас,тогава ще реша дали да се престраша да споделя какво съм постигнала и аз.




    П.П. Темата ми хрумна съвсем случайно,за тези,които я смятат за глупава,спокойно могат да напуснат без да си изказват мнението.Бих казала,че след това,че съм я пуснала за да се позабавляваме и да разменим и някое друго съветче,би била и много полезна.Тук има и по-големи момичета/жени,които биха споделили опит.

  2. #2
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Готвила съм много неща. От зеленчукови и пилешки супи (крем и със застройки), през ориз и кратофи в десетки вариации, яхнии, запеканки, мусаки, меса с н-на брой сосове (обожавам сосове), до какви ли не десерти - курабийки, кейкове, мъфини, палачинки, бухти, мекици, най-различни кремове, и торти (за сега само 4, но с последната и подноса щяха да ометат).

    Обичам да готвя, действа ми разтоварващо. Големи буламачи съм сътворявала, но и имам страшни попадения.

    Рецепта каква да ви дам? Ще видя какво ще забъркам довечера и може да постна отново.

    А, да. На 22 години съм. Но с кулинарните опити започнах към 14-тата си година. И по-рано можеше да е, ако майка ми до тогава не изферясваше с невероятното "Не може да готвиш сама, ще запалиш апартамента".
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  3. #3
    anonymous708973
    Guest
    Уу, дай някаква рецепта за пиле със сирена, че ми е голям мерак

    Готвя по рецепти, добре ми се е получило всичко. Усета все още го нямам - кое след кое се слага в тигана, за да няма нещо сурово и нещо разкашкано.
    Нямам кой знае колко ястия зад гърба си, но ми е приятно да се занимавам в кухнята. Правила съм мусака, гаспачо, запеканка с тиквички и млечен сос... утре ще сътворявам нещо с тиквички - или с ориз на фурна, или кюфтенца.
    От сладките неща най-често правя мъфини.

  4. #4
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Уу, дай някаква рецепта за пиле със сирена, че ми е голям мерак
    По принцип рецептите "със сирена" в основата си са с един простичък сос. В тенджерка или дълбок тиган слагаш да се загрее готварска сметана и добавяш сирена по избор и по желание някаква ароматна подправка. Бъркаш внимателно докато се разтопят сирената, последните минутка-две слагаш подправката и готово.
    Точни пропорции не мога да ти дам защото в повечето случаи го правя на око (и винаги правя прекалено много), но да кажем към 50-100мл сметана и 100-150гр сирене (общо) за порция. Досега съм пробвала различни комбинации на топени сирена (тип "Президент" и подобните), ементал, гауда, пушено сирене (но без "коричката") и обикновен кашкавал. На мен всякак си ми харесва, но както написах по-горе аз съм луда по всякакви сосове, а и сирене обичам много, така че съм доста пристрастна. И бяло саламурено сирене сложих веднъж, но дали не беше хубаво сиренето, или аз нещо обърках - остана леко на бучици. Пак си го изядох де.

    А, на места съм срещала рецепта и с прясно мляко вместо готварска сметана, но не съм пробвала. Все ми се струва, че няма да ми се сгъсти хубаво.

    Аз този сос съм го ползвала за какво ли не - спагети, задушени зеленчуци, гъби Фантазия, филенца, запеканки. Най ми харесва към гъбите и запеканките, но аз и само соса с крутони със яла, така че...
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  5. #5
    anonymous708973
    Guest
    Каква подправка?

    А след това може ли да сложа сурови пилешки гърди в йена, да ги залея със соса, евентуално да им сложа масло и да ги изпека в микровълновата/фурната? Някакво приблизително време можеш ли да дадеш?

    Обожавам сирена <3

  6. #6
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Аз съм цар в кухнята, но рядко се захващам.
    От съвсем малка започнах да правя разни кремчета за десерт. Постепенно започнах да експерименирам с различни цветове, слагах си и от мен разни неща, приготвях ги по-различен начин. След тях започнах да правя всякакви десерти. Торти, кексове, палачинки, пайове, баклави, сладки баници, веднъж дори домашни бонбони сътворих... каквото се сети човек. Не обичам да ям еднообразна храна, за това често включвам въображението си.
    Докато се усъвършенствах с десертите, често помагах и за основните ястия. От майка ми научих повечето нещо. Баба ми също много ми е показвала, леля ми и тя. С кака ми пък като се съберем в кухнята и става лудница.
    От сравнително скоро си имам доверието да приготвям основно ястие без чужда помощ. В нас има поне 5-6 книги с всякакви рецепти и вървя стъпка по стъпка.
    Попринцип една рецепта я приготвям на няколко пъти. Веднъж се придържам стриктно към написаното, втория път вече сама преценявам кое как и по колко и след третото приготвяне вече започвам да си добавям нови продукти, а някои пропускам. За сега все още нямам много голям списък зад гърба си, но това много скоро ще се промени.
    Салати не обичам да правя. Снощи точно реших да измисля моя си салата. Сложих неща, които аз харесвам, въпреки, че всички бяха против да смесвам сладко, солено, кисело... В крайна сметка купата остана празна и днес ми е заръчано отново да направя същата салата, което е доказателство за кулинарния ми усет.
    Цар съм също така и на сандвичите. При тях оставям въображението си да командва на 100%. Правя всякакви сандвичи, с всякакви размери и комбинирам всички възможни вкусове. Обичам да правя сандвичи и да откривам нови вкусни комбинации.
    Да се похваля, че преди около година ми донесоха и готварски бои, всякакви цветове. От тогава яденето, което приготвям често е шарено. Правила съм шарени палачинки, зелени пържени филийки, веднъж дори се опитах да направя едно пилешко филе синьо, но без много успех. Синееше, но не беше наситено, както се надявах. Незнайно защо родителите ми не одобряват много цветното ядене. Аз го намирам за забавно. Приятелят ми също аплодира това, което правя в кухнята.

    пп: писах прекалено много глупости...
    пп2: на 17 съм
    И спря да се върти за миг земята..




  7. #7
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Аз готвя, защото няма кой друг да готви вкъщи.
    По принцип брат ми аз си падаме по солените неща. Обожаваме картофи. Обикновено ги мием, режем на половина, слагаме в една тава олио, слагаме и картофите обърнати надолу, отгоре се поръсва със сол и това е. Накрая, когато ги извадиш начупваш ги и настъргваш кашкавал отгоре, който постепенно се разтапя Авв, обожаваме.

    Вчера брат ми имаше имен ден и му направих пържено телешко месо с картофи, салата от макарони, кисели краставички, сметана и салам. За десерт направих кекс със сметана отгоре и киви.

    Супи също обичаме - доматена, картофена, пилешка. Дори бяхме опитали рибешка. Иначе, риба с ориз често се прави в нас, макарони с кайма също. Развихрям се от време на време. Такос и начос от време на време, не е сложно. Просто чипса се купува
    На 16 съм.

  8. #8
    Супер фен Аватара на Irti
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    1 512
    Как я направи салатата от макарони? Обясни.

  9. #9
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    дояде ми се соса от сирена, за който разказа TheBeliever, и си представям как ще върви с лешници.. мммм

    готвя от доста време, защото се налага, но рядко разнообразявам менюто с нещо изпипано и вкусно. може би днес ще е денят. :Д

  10. #10
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението

    А след това може ли да сложа сурови пилешки гърди в йена, да ги залея със соса, евентуално да им сложа масло и да ги изпека в микровълновата/фурната? Някакво приблизително време можеш ли да дадеш?
    не, сосът на TheBeliever е готов за ядене, ще се сгъсти прекалено, ако го сложиш и печеш с него пилешки гърди /поне едно 30 минути в печката/, месо в микровълнова сурово е абсурд да се слага...или сваряваш пилето, заливаш със соса, който тя препоръча, настъргваш кашкавал и печеш 10-15 минути или правиш рядък бешамел с мляко, слагаш суровото пиле, парчетата сирена, заливаш с бешамел и печеш...аз слагам индийско орехче и джинджифил на прах на това + черен/ бял пипер, може някаква подправка тип вегета, аз не ги харесвам и не използвам...

    Много, много обичам да готвя...имам любими неща, които правя с кеф, пробвам нови...не ми е забавно само сладкиши да правя - правя мъфини, браунис, торта-парфе, но не ми е забавно...единствено не мога да меся и искрено ме е яд, но има време да се науча...много смешни издънки имам, най-вече с нещата, които не са се готвили никога вкъщи, но се уча и тях да правя като хората вече...
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  11. #11
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от Irti Виж мнението
    Как я направи салатата от макарони? Обясни.
    Начии!
    Сваряваш макароните. Нарязваш кисели краставички на купчета, салама/шунката също. Обърках се, не е сметана, а майноеза лол. Добавяш краставичките, салама и майонезата към макароните и объркваш. Май се води руска салата. Обожавам.

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Една от най-слабите ми страни е готвенето. Ако имам продуктите и рецептата се справям (то така и баба знае), ама да ми дойде на акъла какво с какво да смесвам и какво да слагам... Никакъв шанс. Иначе мога да готвя някакви лесни основни неща. Сладкиши също правя, даже те по ми вървят. Но така или иначе съм адски злояда, а и сама готвя само за себе си, та се оправям.
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  13. #13
    Мега фен Аватара на heartshapedbox
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    BG
    Мнения
    6 295
    Аз много обичам да готвя, но рядко се захващам..А нещата ми се получават страхотни в повечето случаи.
    Предимно правя солени неща, падам си най-вече по италианската кухня. Готвя вегетариански неща, не ям месо от години.
    Пека и разни сладки работи, най-често мъфини или меденки . (:
    И съм цар на еклеровата торта, муахаха.

  14. #14
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от AliceSw Виж мнението
    не, сосът на TheBeliever е готов за ядене, ще се сгъсти прекалено, ако го сложиш и печеш с него пилешки гърди /поне едно 30 минути в печката/, месо в микровълнова сурово е абсурд да се слага...или сваряваш пилето, заливаш със соса, който тя препоръча, настъргваш кашкавал и печеш 10-15 минути или правиш рядък бешамел с мляко, слагаш суровото пиле, парчетата сирена, заливаш с бешамел и печеш...аз слагам индийско орехче и джинджифил на прах на това + черен/ бял пипер, може някаква подправка тип вегета, аз не ги харесвам и не използвам...
    Дам. Аз този сос го прибавям при вече сготвеното ястие, без допълнителна обработка.

    С бешамела наистина би се получило добре. Може парченца сирене да се увият в тънко нарязаните филенца, като рулца, които да се залеят с бешамел. Или просто да оставиш пилешките гърдички да се мариноват час-два в равни части соев сос и лимонов сок, черен пипер и малко чесън на прах (по желание), след което да запечеш в йенското за 20-30мин с капак на предварително загрята фурна.

    Колкото до подправката за соса - аз не винаги слагам. В някои случаи си ми ухае достатъчно добре, пък и зависи за какво ще ползвам соса. Ако е за спагети слагам я босилек, я риган. Един-два пъти съм пробвала с мащерка и става много добре. Но аз понякога правя такива странни комбинации с подправки, че не знам дали имам право да давам съвети.
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  15. #15
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Аз мога да правя само ако имам точна рецепта пред себе си и меря абсолютно всичко точно, за да няма гафове :Д
    Всъщност май единственото по-сложно нещо, което съм правила, е мъфини. Последно правих преди една година, половината бяха с боровинков пълнеж, а другата- с вишни. Бяха наистина супервкусни и много ме е яд, че не запазих рецептата :\
    Иии другите неща, които мога да правя, са салати. :Д Няколко пъти съм пекла кюфтата и това е.

    Едит: леле, това със сирената е уникално, особено с мащерка звучи... <3 И аз съм правила пилешко със сос от сирена, но моя беше от Маги фикс :Д
    Everything changes, but beauty remains ...

  16. #16
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Обожаваме картофи. Обикновено ги мием, режем на половина, слагаме в една тава олио, слагаме и картофите обърнати надолу, отгоре се поръсва със сол и това е. Накрая, когато ги извадиш начупваш ги и настъргваш кашкавал отгоре, който постепенно се разтапя Авв, обожаваме.
    Препоръчвам ви да опитате и от бъркоча, който аз си правя.
    Сварени картофи намачквам/настъргвам в една тавичка, настъргвам отгоре сирене и кашкавал и хвърлям малко масло. Слагам в парти грила или печката за 10-15 мин. макс. и е готово.
    И в микровълновата съм опитвала, но нещо не ми харесва.
    Голяма вкусотия.
    И спря да се върти за миг земята..




  17. #17
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Препоръчвам ви да опитате и от бъркоча, който аз си правя.
    Сварени картофи намачквам/настъргвам в една тавичка, настъргвам отгоре сирене и кашкавал и хвърлям малко масло. Слагам в парти грила или печката за 10-15 мин. макс. и е готово.
    И в микровълновата съм опитвала, но нещо не ми харесва.
    Голяма вкусотия.
    Ще се пробва!

  18. #18
    Супер фен Аватара на Irti
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    1 512
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Начии!
    Сваряваш макароните. Нарязваш кисели краставички на купчета, салама/шунката също. Обърках се, не е сметана, а майноеза лол. Добавяш краставичките, салама и майонезата към макароните и объркваш. Май се води руска салата. Обожавам.
    Руската салата е без макарони. Инак ще го пробвам. Аз засега ще добавя една малко на пръв поглед странна рецепта.

    Стар хляб се кисне в купа с вода, вади се, стиска се, за да се махне водата и се намачква в друга купа. Режат се домати на ситно, слага се олио/зехтин. Сол и други подправки. Доста проста работа и доста вкусна, ама отначало като си представиш хляб+вода..

    Знам страшно много рецепти. Майстор съм в месищата. Ще напиша по-после нещо.

  19. #19
    Мега фен Аватара на PullMeCloser
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 520
    Дриймърке, това с картофите аз го правя така: пак ги режа наполовина, пак ги нареждам, но отгоре, преди да са изпечени, слагам различни сирена и се запича така. Забравих, преди това или ги вариш малко, или ги запържваш пак леко, за да не са напълно сурови. Ии, сварени картофки, после запечени с масло и копър <3
    Everything changes, but beauty remains ...

  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Germany
    Мнения
    1 267
    Оу,вдъхновяваща тема ;3
    Аз не съм правила много опити в кухнята до сега,но това което съм правила ми се е получавало сравнително добре (за начинаеща като мен ;д)..бих прекарвала повече време в кухнята ако имах и повече време.
    Иначе при мен нещата стават само с подробна рецепта.
    на 13 съм.

  21. #21
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Аз се пробвам на не много полезни, но пък вкусни храни- повече ме влече да правя сладкарии. От солените предпочитам да си взема готови панировки/миксове.
    За годините- боря бръчки. Повече не ви трябва да знаете.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  22. #22
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от PullMeCloser Виж мнението
    Дриймърке, това с картофите аз го правя така: пак ги режа наполовина, пак ги нареждам, но отгоре, преди да са изпечени, слагам различни сирена и се запича така. Забравих, преди това или ги вариш малко, или ги запържваш пак леко, за да не са напълно сурови. Ии, сварени картофки, после запечени с масло и копър <3
    Ще пробвам
    Лазаня и мусака също се правят често в нас.

  23. #23
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от TheBeliever Виж мнението
    Или просто да оставиш пилешките гърдички да се мариноват час-два в равни части соев сос и лимонов сок, черен пипер и малко чесън на прах (по желание), след което да запечеш в йенското за 20-30мин с капак на предварително загрята фурна.
    И накрая добавям соса от сирена?
    Ау, йена и керамика - никога в предварително загрята фурна. Можело да се пукнат/пръснат.

    Цар съм също така и на сандвичите. При тях оставям въображението си да командва на 100%. Правя всякакви сандвичи, с всякакви размери и комбинирам всички възможни вкусове. Обичам да правя сандвичи и да откривам нови вкусни комбинации.
    Я сподели?
    И за салата искам да чуя.

    Преди седмица-две ядох сандвич с телешко кюфте и шайба ананас (и някви зеленчуци, де) + екзотичен дресинг, каквото и да значи това. ОБЛИЗАХ СИ ПРЪСТИТЕ!!

    Хора, дайте ми рецепта за ризото. Майка го прави страшно вкусно, мяза на мусака по форма... ама ми се иска да е по-течно. Бях яла такова във Фенси, беше със зелена ябълка и синьо сирене и ... АМММММ!!!

  24. #24
    Мега фен Аватара на TheBeliever
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    6 033
    Цитирай Първоначално написано от PullMeCloser Виж мнението
    Ии, сварени картофки, после запечени с масло и копър <3
    Даааа. Особено ако са пресни бейби картофки... Може и да се запържат лекичко в много мазнина, вместо да се пекат. Ох, как ми се приядоха.

    Edit: Пантерке, да соса със сирената накрая при сервирането.

    А това за керамика и йена в загрята фурна за първи път го чувам. Гювечетата винаги така ги правя и не съм имала проблеми.
    Последно редактирано от TheBeliever : 11-12-2012 на 18:26
    I'll forget the love letters you never fuckin' wrote

  25. #25
    Кат мъж ;ддд Мога да правя пържени яйца и препечени филиики..като обикновено забравям котлона и тостера ;дд

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си