.
Отговор в тема
Страница 5 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 132
  1. #101
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от Doom_Stalker Виж мнението
    Добре.... *grabs spellbook*

    А ако методите му не работят, на кого ще се обадиш?

    Ами демоните, първите 7 минути са по темата. http://vbox7.com/play:128076f0fe

  2. #102
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Намерих си интересен филм "Тайните на Райха".

  3. #103
    Супер фен Аватара на D*Rose
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    1 508
    Ако не друго, поне звучи интересно.

  4. #104
    здрасти мой човек това, което си преживял се нарича на английски Lucid Dreaming или на наш език - Осъзнат сън. Така и на мен ми се е случвало тъй че не си откачен Осъзнат сън е сън при който сънуващият е наясно, че сънува докато сънят се случва. Когато сънуващите осъзнават, те могат да участват активно във въображаемите преживявания на съня, а често и да ги манипулират. Осъзнатите сънища могат да бъдат изключително живи и реални в зависимост от степента на самоосъзнатост на сънуващия по време на съня. Накратко съществуването му е научно доказано, дори има случаи, в които се "събуждаш" и виждаш такива силуети които те наблюдават или крещят например. На мен лично ми се е случвало да "сънувам" подобен сън където всичко беше на забавен каданс и след това мигновено преминава в адски бърз - creepy as hell та докато съм го сънувала съм гледала с широко отворени очи и съм викала но да се върнем на темата - понякога осъзнатите сънища започват ако си прекалено уморен и преди да заспиш тялото ти се изключва и не можеш да се движиш. Надявам се да съм помогнала и не фрийквай само

  5. #105
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Звучи ми като сънна парализа.

  6. #106
    Неймлес, ти за гностицизъм чувал ли си? От известно време ти чета постовете и оставам с впечатлението, че си поредното необразовано пишлеме с промит мозък.. Вземете да прочетете нещо различно от библията, която и без това през годините е била редактирана, били са премахвани/добавяни неща към нея в полза на една или друга личност и съдържанието, което е останало е меко казано безполезно.
    А колкото по темата, авторът очевидно е изпаднал в сънна парализа..
    Друго възможно обяснение би могло да бъде свързано с окултизма, но силно се съмнявам, че си правил дадени ритуали или магии, а и веднага ще ми се нахвърлят отгоре съфорумците.
    Последно редактирано от Quid : 03-03-2013 на 08:04

  7. #107
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Мислиш че окултизма има ефект ли?

  8. #108
    Окултизмът е доста широко понятие.
    Но в конкретни случаи мисля, че има ефект да.

  9. #109
    Супер фен
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    България
    Мнения
    2 110
    Авторе,ако е било сънна парализа,ти пожелавам другия път да видиш яка мацка
    "Две неща са безкрайни-Вселената и човешката глупост,но за първото не съм сигурен"-Алберт Айнщайн

  10. #110
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Quid Виж мнението
    Окултизмът е доста широко понятие.
    Но в конкретни случаи мисля, че има ефект да.
    Ти правиш ли ритуали и магии и за какво? Имат ли ефект?

  11. #111
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    331
    сменете дилъра ...

    бтв смята се че индианската магия е една от най-силните ..

  12. #112
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Ти правиш ли ритуали и магии и за какво? Имат ли ефект?
    Лично аз повече чета от колкото практикувам и поради тази причина не съм правил нищо по-сложно от прост кабалистичен кръст, но баща ми се занимава с рейки от известно време и покрай него се познавам с рейки мастери и съм се убедил, че умеят да лекуват чрез отдаването на енергии и оттам си правя извода, че някои окултни техники имат реален ефект.

  13. #113
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Quid Виж мнението
    Лично аз повече чета от колкото практикувам и поради тази причина не съм правил нищо по-сложно от прост кабалистичен кръст, но баща ми се занимава с рейки от известно време и покрай него се познавам с рейки мастери и съм се убедил, че умеят да лекуват чрез отдаването на енергии и оттам си правя извода, че някои окултни техники имат реален ефект.
    Не знаех какво е кабалистичен кръст и "рейки"... Гугълнах и се оказа че тези неща съм ги правил и аз под една или друга форма. Веднъж така излекувах един човек, чрез прехвърляне на енергия. Иначе медитация практикувам, но не съм чел нищо за нея, тя просто си дойде естествено. Не я наричам никак, не правя никакви ритуали, не изричам никакви специални думи, това според мен са глупости. Имената и ритуалите не са основното, тяхната конкретика е без значение.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 03-03-2013 на 17:07

  14. #114
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Не знаех какво е кабалистичен кръст и "рейки"... Гугълнах и се оказа че тези неща съм ги правил и аз под една или друга форма. Веднъж така излекувах един човек, чрез прехвърляне на енергия. Иначе медитация практикувам, но не съм чел нищо за нея, тя просто си дойде естествено. Не я наричам никак, не правя никакви ритуали, не изричам никакви специални думи, това според мен са глупости. Имената и ритуалите не са основното, тяхната конкретика е без значение.
    До скоро и аз смятах церемониалната магия (именно тези ритуали с изричане на думи и т.н.) за глупост, но попаднах на няколко форума (един български и няколко чужди) и няколко книги, и се оказва, че има хора, които се занимават с разни подобни щуротии като призоваване на демони, ангели и разни духове, "драконова магия", уика и други.
    Не казвам, че това е реално и има ефект, но си струва да се прочете това онова ако човек има време. Дори се замислям върху това да пробвам някои "магии" да проверя до колко са достоверни.

  15. #115
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    ^ И аз преди се интересувах от тези неща. Но това са глупости. Това са жалки хорица по форуми дето се изживяват като магьосници, и толкова са потънали в потребните си заблуди, че магиите им се струват реални. И те като всяка останала групичка си обменят взаимно "интересна" информация с цел да засилят общия резонанс на заблудата. Основата на тези малки полу-религиозни и езотерични групички в интернет според мен не са магиите. Основният въпрос е - на кого изобщо му е необходима магията? Явно някой хора толкова са изкушени от всичката сила, която магията уж притежава, че са готови да повярват в нея. Защото тя би им дала някаква сила, някакво решение на всичките им проблеми. Затова и се търси. И по интересния въпрос - за какво човек би ползвал магията? Да отмъщава на враговете си? Че какви врагове имат тия интернет "магове"? Леля Цецка от горния етаж, понеже си е надула телевизора ли? А може би искат да спечелят голямата любов, или да натрупат пари... все неща които теоретично биха запълнили живота им. Ето около тези мотиви се гради общата идея на интернет езотериката и магиите. Забрави всичките ритуали, церемонии, езотерични теории, свещенни думи, магове, рейки и т.н. глупости. Това е само параван. Но зад него стоят желанията и комплексите на всеки един отритнат от обществото младеж.
    Поне такова е моето обяснение - специално за тия малки форумни колективи. Там те си създават едно малко общество, където взаимно обменят глупости с цел да се изживяват като нещо, което не са. С цел да си "повярват" взаимно. Информацията в тези форуми има точно такава цел, и с малко по-задълбочен анализ се вижда на кого и за какво служи.

    Иначе има лечители и хора занимаващи се с магия, но те играят съвсем други игри.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 03-03-2013 на 19:36

  16. #116
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 342
    призраците съществуват защото Чък Норис убива по-бързо хората отколкото смъртта може да ги обработи
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  17. #117
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    ^ И аз преди се интересувах от тези неща. Но това са глупости. Това са жалки хорица по форуми дето се изживяват като магьосници, и толкова са потънали в потребните си заблуди, че магиите им се струват реални. И те като всяка останала групичка си обменят взаимно "интересна" информация с цел да засилят общия резонанс на заблудата. Основата на тези малки полу-религиозни и езотерични групички в интернет според мен не са магиите. Основният въпрос е - на кого изобщо му е необходима магията? Явно някой хора толкова са изкушени от всичката сила, която магията уж притежава, че са готови да повярват в нея. Защото тя би им дала някаква сила, някакво решение на всичките им проблеми. Затова и се търси. И по интересния въпрос - за какво човек би ползвал магията? Да отмъщава на враговете си? Че какви врагове имат тия интернет "магове"? Леля Цецка от горния етаж, понеже си е надула телевизора ли? А може би искат да спечелят голямата любов, или да натрупат пари... все неща които теоретично биха запълнили живота им. Ето около тези мотиви се гради общата идея на интернет езотериката и магиите. Забрави всичките ритуали, церемонии, езотерични теории, свещенни думи, магове, рейки и т.н. глупости. Това е само параван. Но зад него стоят желанията и комплексите на всеки един отритнат от обществото младеж.
    Поне такова е моето обяснение - специално за тия малки форумни колективи. Там те си създават едно малко общество, където взаимно обменят глупости с цел да се изживяват като нещо, което не са. С цел да си "повярват" взаимно. Информацията в тези форуми има точно такава цел, и с малко по-задълбочен анализ се вижда на кого и за какво служи.

    Иначе има лечители и хора занимаващи се с магия, но те играят съвсем други игри.
    Въпрос, какви предполагаш са тези игри?

  18. #118
    Цитирай Първоначално написано от RagioL Виж мнението
    Въпрос, какви предполагиаш са тези игри?
    И на мен ще ми е интересно да чуя. Също така именно за рейки съм се убедил, че има ефект и е нещо реално.

  19. #119
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от Yen_is_bacK Виж мнението
    сменете дилъра ...

    бтв смята се че индианската магия е една от най-силните ..
    Шаманизъм а?!

    П.П. Вече няколко пъти сменям дилъра.

  20. #120
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от Quid Виж мнението
    И на мен ще ми е интересно да чуя. Също така именно за рейки съм се убедил, че има ефект и е нещо реално.
    Чисто предположение, но ако някой има дадени способности няма да се хаби да пише в разни форуми.

  21. #121
    Цитирай Първоначално написано от RagioL Виж мнението
    Чисто предположение, но ако някой има дадени способности няма да се хаби да пише в разни форуми.
    Както писах по-горе не съм аз човека, който се занимава с рейки а баща ми и някои негови познати.

    ПП: Може и да не съм те разбрал правилно..

  22. #122
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от RagioL Виж мнението

    П.П. Вече няколко пъти сменям дилъра.
    И аз така, стария е в затвора
    Цитирай Първоначално написано от RagioL Виж мнението
    Въпрос, какви предполагаш са тези игри?
    Е, не съм имал конкретни наблюдения над магьосници... Не са точно най-разпространения вид хора. Но предполагам че това са индивиди с развинтено въображение, които много си вярват. И сигурно виждат във всичко наоколо потвърждение на вярванията си, също като средностатистическия християнин. Но така или иначе мога само да гадая, не съм имал възможността да наблюдавам такива хора. Имам наблюдения само върху явлението интернет шаманизъм и wannabe magicians - какво и кой стои зад него, защо е популярно и т.н.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 03-04-2013 на 12:05

  23. #123
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    И аз така, стария е в затвора

    Е, не съм имал конкретни наблюдения над магьосници... Не са точно най-разпространения вид хора. Но предполагам че това са индивиди с развинтено въображение, които много си вярват. И сигурно виждат във всичко наоколо потвърждение на вярванията си, също като средностатистическия християнин. Но така или иначе мога само да гадая, не съм имал възможността да наблюдавам такива хора. Имам наблюдения само върху явлението интернет шаманизъм и wannabe magicians - какво и кой стои зад него, защо е популярно и т.н.
    Ок дай тогава една изложение на наблюденията си.

  24. #124
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от RagioL Виж мнението
    Ок дай тогава една изложение на наблюденията си.
    Мисля че имам ясна преценка за това доколко съм опознал определящите връзки между вътрешния свят на тези хора и техните действия. Все пак, за едно такова изложение би било нужно огромно количество от информация, тъй като човешката психика е комплексна система, работеща едновременно на различни нива. Което ще рече че едни и същи действия имат съвсем различна потребност за своите деятели. Но все пак, има много общи връзки. Различията в проявленията им обаче се дължат изцяло на индивида.

    И така.... Да, разгледаме първо някои от основните моменти:
    - Вяра в "налудничави" концепции (взаимовръзки между идеи), които имат малко доказателства за тяхната истинност. Това от своя страна поражда една постоянна нужда да се дават аргументи в подкрепа на тази концепция.
    И само да вметна, това поведение е обща черта във всички "общности", където хора обменят идеи. Същото се случва и в разговора между религиозни хора, между хора с общи интереси, и изобщо хора които са привлечени по една или друга причина в някаква общност. Важното в случая е че подобен тип общности обуславят като цяло социалния живот, но само някои определени общности, които не са всеобщо приети (точно като тази на интернет магьосниците), остават "ъндърграунд".

    - Въпреки че са "неприети" от обществото, тези групи споделят същите характеристики като всяка една група - да подсилват изживяванията на всеки един член чрез постоянно влагане на енергия(идентифициране, асоцииране) в дадена обща идея или концепция. Групата има консолидиращ характер - тя дава сигурност и действията на другите членове допълнително засилват резонанса у всеки едни член.

    - Това което прави тези групи различни, е съвсем логично факта, че в тях участват "различни" хора - предимно такива, които не са приети в своето обкръжение, затова търсят алтернативно такова. И там имат възможност да споделят информация и така взаимно да усилват резонанса на изживяванията си. "Различните" хора може често да нямат нищо общо помежду си,(като биографични данни и мотиви), и често идеите въпреки че са еднакви, изпълняват различни функции в отделните членове. Тук вече става много комплексно - има различни интернет типажи, които пишат едни и същи неща с коренно различен умисъл. И това всъщност е в основата - конкретната предадена информация в тези среди (текстове, филми и т.н.) не е важна. Важна е енергията, която участниците в тези среди, предават на тази информация. Тя обикновено има характер на "затвърдител" на общата идея на групата, но в по-дълбок план - тя винаги служи на отделния индивид - в затвърждаването на някаква негова асоциация, на някаква негова характеристика, която общата идея му дава, и в нея той намира его-стимул. Тук вече - според зависи. Има пубери, които искат да се изживяват като магьосници; Има хора които винаги търсят да знаят повече ; Има и чисти откачалки. "Пуберската фаза"на вярвания в такива концепции е съвсем ясна, и тя е всъщност преобладаваща - затова постоянно във всеки форум се сменя "членската маса" - хората идват, взимат си това, което им е нужно, радват се известно време на новото си себеизживяване (стъпило на съответната концепция), и след това излизат от тази фаза. Тук според мен е грешно да се използва думата "израстване", защото в повечето случаи тези хора просто сменят старата концепция с нова (която изпълнява нови потребности). Така или иначе в "пуберската фаза", познанието върху съответната идея, практика, концепция, е просто смешно. То е приведено до сляпа вяра и използването на заучени фрази, а реално познание върху идеята липсва. Но тези хора не се интересуват от познанието, те са в тези среди просто заради изживяването - психичното удовлетворение, което получават от съответните идеи.
    Естествено има и хора, които се интересуват от чисто любопитство. Те обаче не извличат съществено себеутвърждаване от конкретните идеи, а са по-скоро заинтересовани от истиността на тези идеи.
    А има и доста откачалки - хора които толкова са се припознали в тези идеи, че те са станали неизменна част от тяхната реалност. Обикновено са интелигентни, а в основата на тази самоидентификация често стои личен проблем, някакво негативно изживяване, което трябва да бъде компенсирано. Точно затова тези хора се вглъбяват много в конкретните идеи. Те са се идентифицирали до такава степен с идеите, че за тях те са станали самата реалност. И тези хора са най-силните "резонатори", а обикновенно пуберите се опитват да им подражават - чрез игри на съгласявания, хвалебствия и др. подобни.
    А има и много хора, които просто са повярвали в тези идеи. Те са там колкото да гравитират около нещо, в което са нарекли "истината". Но те в повечето случай не са много активни.

    Всички тези типажи водят началото си от вътрешни фактори, които действат паралелно, и съотношението между тези фактори създава една неповторима комбинация за всеки член. По нея може да се установи точния характер на потребността от членуване в подобни среди.

    Колкото до самата информация (Магия, Мистика, Езотерика), която служи за параван на всичко това... нейната истинност не ме касае. И коментара ми не е насочен към потвърждаването или опровергаването й . Съвсем ясно е обаче, че тя задължително е пречупена през призмата на общата идея на групичката.

    Това естествено е нищожен анализ, очертал съм само контурите. Вече за да се изясни пълната и конкретна причина за появата на такива "общности", трябва да се направи самостоятелен психо-анализ на всеки един член, и оттам да се "засекат" общите показатели. При всички случаи, явлението "интернет мистицизъм" е динамична система от разнообразни хора, които изпълняват различни роли... Но във "профила" на всеки един от тях трябва да се търсят причините за асоциирането с подобни среди и дейности.

    ПП: Също така, има огромна разлика между практическа магия и форумен мистицизъм. Второто предлага идеи, не практики, и затова привлича съвсем други видове хора. А иначе тия дето търсят как да правят магии, това са отхвърлени тийнейджъри или разни отчаяни хорица, намерили последна надежда в разни глупости.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 03-12-2013 на 17:00

  25. #125
    докторе, за какво си се кръстил Доктор Сатан или е просто така.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си