.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867

    Пинове на процесор

    Има 2 паднали пина на amd 5400+.Може ли да се възстановят по някакъв начин и ако да какъв е начина?

  2. #2
    Фен Аватара на dangerlol
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    268
    Слагаш ги в сокета,на местата на които трябва да са и се молиш да правят контакт с процесора.Друг начин няма.

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    а с поялник и тинол може ли да се запоят?

  4. #4
    Фен Аватара на dangerlol
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    268
    Мой на чип 5на5санта(грубо казано) има 940 пина(поне),нямаш начин да запоиш каквото и да е без да прецакаш нещо друго.

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    Цитирай Първоначално написано от dangerlol Виж мнението
    Слагаш ги в сокета,на местата на които трябва да са и се молиш да правят контакт с процесора.Друг начин няма.
    а това може ли да стане само,че слягам тинол да може да се закрепят пиновете или елпроводящо лепило,или на мястото на пиновете проводници.Какво мислиш?

  6. #6
    Фен Аватара на dangerlol
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    268
    Не пробвай,че да не стане по зле.Разстоянията са по малки от милиметър.Да нацапаш с лепипо или нещо друго и нама да захапе никога.Чупил съм 1 пинче от ам2 процесор и като го сложих в сокета работеше(извадил съм късмет че прави контакт).

  7. #7
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    Все пак пробвай по начина на @dangerlol, ако не стане рискувай да го запоиш и безтова вече нищо не става от процесора. Преди това изчисти поялника хубаво и го изтържи, така че да хваща тинола добре. Запои с тънък и остър поялник. Гледай да не докосваш другите пинове. Използвай и пинсета.

    П.П. Гледай след спойката тинола да не хваща съседен пин, че може да стане лошо.
    Последно редактирано от MaGuSs : 11-19-2012 на 22:28
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    сложих пиновете в сокета,не стана нищо ;Д.Сега как да извадя пиновете от сокета?

  9. #9
    Това със запояването забрави.. процесора се асемблира във специални лаборатории с помощта на специални уреди. Паднал ли е пин.. забрави за случая. То за това тоя чип се намира на такова място на дъното, че да неможе да му се случват такива работи. При положение, че си стои в сокета незнам кво си правил, че да се счупат.
    Последно редактирано от KiKo0o : 11-26-2012 на 16:00
    Don't Worry, Be Happy.

  10. #10
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    Цитирай Първоначално написано от KiKo0o Виж мнението
    Това със запояването забрави.. процесора се асемблира във специални лаборатории с помощта на специални уреди. Паднал ли е пин.. забрави за случая. То за това тоя чип се намира на такова място на дъното, че да неможе да му се случват такива работи. При положение, че си стои в сокета незнам кво си правил, че да се счупат.
    може би човека е искал да си преброи пиновете на процесора или прсото да си изчисти фнездото за по-добра връзка?

    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    не е важно как са паднали пиновете- СЕГА как да махна пиновете от сокета??

  12. #12
    Фен Аватара на dangerlol
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Варна
    Мнения
    268
    махаш дъното,и го обръщаш наобратно...
    Гледай да го направиш някъде където няма да изгубиш пина.

  13. #13
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    Цитирай Първоначално написано от koko95 Виж мнението
    не е важно как са паднали пиновете- СЕГА как да махна пиновете от сокета??
    с малък и не много силен магнит...

    П.П. Пробвай такъв от отвертка.
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  14. #14
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    А така лепни му един магнит, че да може да преебеш още 100 неща. После направи изключително умното нещо да пипаш с метали около платките и като те гледам какъв си индианец най много да почнеш да ревеш на вашите да ти купят нов компютър. Научете се че по хардуера не се пипа даже, преди да сте се "заземили" , камоли да ровиш с разни несвойствени предмети.

  15. #15
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    А така лепни му един магнит, че да може да преебеш още 100 неща. После направи изключително умното нещо да пипаш с метали около платките и като те гледам какъв си индианец най много да почнеш да ревеш на вашите да ти купят нов компютър. Научете се че по хардуера не се пипа даже, преди да сте се "заземили" , камоли да ровиш с разни несвойствени предмети.
    Точно мене не ме учи как да пипам по харда...
    И няма да рева на нашите. Даже няма да си купя комп, че ще ми е по-добре, да се отърва малко от тези купчини желязо.

    П.П. Какво ли не съм правил на моя комп и нищо му няма. Късо на дъннат платка. Има ли му нещо? Не... -Тогава грешката ми беше, че бърникам при включен компютър, на моя си отговорност, но да кажа все пак за другите, при бачкане по хардуер - това никога не се прави.
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  16. #16
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от MaGuSs Виж мнението
    Точно мене не ме учи как да пипам по харда...
    И няма да рева на нашите. Даже няма да си купя комп, че ще ми е по-добре, да се отърва малко от тези купчини желязо.

    П.П. Какво ли не съм правил на моя комп и нищо му няма. Късо на дъннат платка. Има ли му нещо? Не... -Тогава грешката ми беше, че бърникам при включен компютър, на моя си отговорност, но да кажа все пак за другите, при бачкане по хардуер - това никога не се прави.
    Това не беше относно теб, но като гледам какви ги пишеш и ....

    Има си принципи на програмиране, принципи на решаване на задачи, също както си има и принципи за боравене с хардуер, да не говорим, че си има и начин по които се държат електронните компоненти. Това, че 90% си мислят, че щото нищо не е станало на въпросният, го правят по правилния начин е друг въпрос.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си