.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 90
  1. #1
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302

    Question Енергийни напитки , кафе .... ?

    Здравейте съфорумници , искам да ви попитам нещо и ако може малко съвети На 14 години съм. Значи всеки ден преди даскало пия кафе и закусвам.В дскло понякога пия енергийни напитки, абее в седмицата 3-4 пъти пия или redbull или Monster защото просто усещам че имам малко нужда от енергия. Пиенето на кафе и енергийни напитки може ли да доведе до някакъв проблем?Знам само че може да доведе до проблем с сърцето.Също така като си разтворя ръката има леко трептене. Това проблем ли е ? някъде четох че това може да се дължи на проблем с кръвта Ааа употребяването на тези напитки можели да причинява акне или да прави повече хормони един вид ?? Или акнето ми е просто заради пубертета? Ако може да ми отговорите на тези въпроси ще съм ви много благодарен

  2. #2
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Чернодробни проблеми могат да ти навлекат въпросните енергийни напитки, пък като комбинираш и кафе, може да излезеш и от ритъм. Найс, а?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  3. #3
    Голям фен Аватара на Mladenoff
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    677
    на 14 и всяка сутрин пиеш кафе? толкова ли искаш да се направиш на голям ? след време адреналин ще трябва да ти бият сутрин, за да се събудиш. трябвало му енергия, хахаха. ми яж, наспивай се и ще имаш енергия, на 14 си, не на 41....

  4. #4
    Голям фен Аватара на besso
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    552
    Ще си докараш проблеми със сърцето и нервите хлапе. Малък си, кипиш от енергия, какво повече искаш?

  5. #5
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    ставайте вие в 6 часа и да видим на кой няма да му трябва кафе с тва тъпо дскло никога немога да се наспя :X като съм втора смяна пия много малко кафете и енергийни напитки

  6. #6
    Голям фен Аватара на besso
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    552
    Мислиш, че не сме ходили и ние на училище и че спим до 12 ли? На всеки му е трудно ставането в 6, доскоро работех работа, която налагаше да ставам нощем в 4:30. Така, че какво не бих дал да ти имам проблемите

  7. #7
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    Цитирай Първоначално написано от besso Виж мнението
    Така, че какво не бих дал да ти имам проблемите
    оо не говори така защото незнаеш нищо за проблемите ми кат влезеш в мгто с преписване и после учителите ти покажат какво е МГ и че не е за теб и че трябва да почнеш да учиш а ти просто не можеш да учиш но тва е друга тема ! А по темата: явно ще трябва да намаля кафето и ще спра да пия енергийни напитки :X

  8. #8
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    Цитирай Първоначално написано от Mladenoff Виж мнението
    на 14 и всяка сутрин пиеш кафе? толкова ли искаш да се направиш на голям ? след време адреналин ще трябва да ти бият сутрин, за да се събудиш. трябвало му енергия, хахаха. ми яж, наспивай се и ще имаш енергия, на 14 си, не на 41....
    Почти всяка сутрин пия 3в1 или само нескафе понякога с мляко/! Не се правя на голям! ии как да се наспивам за 5-6 часа ле човек вчера съм си легнал в два часа защото гледах с приятели навън шампионската лига как да се наспя до 6 часа
    Последно редактирано от pepochko : 11-22-2012 на 13:53

  9. #9
    Голям фен Аватара на gugenceto2
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    584
    ^^
    Ами като не можеш да се наспиш лягай по-рано......

  10. #10
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    ами как да легна по рано живеем в 21 век все пак. гледам към 12 да съм си легнал но рядко се получава

  11. #11
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    433
    Абе я бягай да спортуваш, ще видиш как ще си заспиваш навреме..

  12. #12
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    Ukhtar тва е много добра идея самоче графикът ми в дскло и извън дскло е мн натоварен и няма кога :X оот другата седмица смяятам да тръгна на фитнес . И има огромна разлика от тва да заспивам и от тва да си лягам първо тряа да си легна па тогава да заспя

  13. #13
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    433
    С какво толкова ти е натоварен графика, че ми стана любопитно...

    Като си скъсваш гъза от физическа работа ще спиш като бебе

  14. #14
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    ами програмата ми за делниците е нещо подобно 1. 7:30 - 2:00 съм на дскло 2. До към 3:00 оставам в дскло с фр от класа (отиваме в някое кафе да пием нещо или в някой ресторант да обядваме ) 4. Към 3:30 съм си в къщи почивам си половин час 5. към 4 и нещо сядам да си науча и да си напиша домашните най много до 5 часа 6. след тва преглеждам на бързо компа оговарям са с някой фр и излизаме към 6часа и са пребирам към 8-9 часа . Най късно в 9 заради тъпия вечерен час После вечерям задължителну у нас с наще и след тва или са опъвам на дивана да гл тв или на лаптопа или понякой път излизам с фр да гледаме мачове или нещо подобно ./ Е тва ми е графика почти всеки ден. Ако почна да тренирам нещо ще трябва да зарежа ученето и наще няма да са много доволни апък и сиг може да повтарям 8 клас щото са оказа че в мгто са иска доста учене :Х аз за един час едвам си научавам , защото ся в 8 клас съм с натоварената програма с разказвателни предмети и информационни и информатика

  15. #15
    Голям фен Аватара на .Wonder
    Регистриран на
    Sep 2012
    Мнения
    528
    Lol, "графикът" ти е лишен от физическа активност. Чакай да ти го опростя и нагледно да видиш какво правиш:
    1.Ядеш
    2.Почиваш си
    3.Учиш и пишеш домашни
    4.Излизаш навън с приятели, с които предполагам не тичате и не се напрягате особено, така че това пак спада към графата с не-напрягащите дейности

    Решението е да отрежеш част от времето, с което си навън с приятели и да го замениш с фитнес или практикуване на някакъв спорт.

    Soooo не разбирам защо твърдиш, че са ти нужни всички тези енергийни напитки и кафета. Та ти докато ядеш си седнал, докато си почиваш си седнал/легнал, докато пишеш домашни си седнал и единственото време, в което си прав, е докато се разхождаш с приятели, въпреки че предполагам че с тях седите на пейки или в беседки.
    Последно редактирано от .Wonder : 11-22-2012 на 18:12

  16. #16
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    Цитирай Първоначално написано от .Wonder Виж мнението
    Lol, "графикът" ти е лишен от физическа активност. Чакай да ти го опростя и нагледно да видиш какво правиш:
    1.Ядеш
    2.Почиваш си
    3.Учиш и пишеш домашни
    4.Излизаш навън с приятели, с които предполагам не тичате и не се напрягате особено, така че това пак спада към графата с не-напрягащите дейности

    Решението е да отрежеш част от времето, с което си навън с приятели и да го замениш с фитнес или практикуване на някакъв спорт.

    Soooo не разбирам защо твърдиш, че са ти нужни всички тези енергийни напитки и кафета. Та ти докато ядеш си седнал, докато си почиваш си седнал/легнал, докато пишеш домашни си седнал и единственото време, в което си прав, е докато се разхождаш с приятели, въпреки че предполагам че с тях седите на пейки или в беседки.
    ee в кръга на шегата се напрягаме - oбикаляме моловете и сe разхождаме по главната обикаляйки магазините Ама няма от др. седмица ще тръгна на фитнес и ще видим какво ще стане.

    аа за енергийните напитки и кафето сутрин имам огромната нужда от тях иначе 100% ще заспя или на спирката или в рейса или в дскло с тях съм и по концентриран в дскло , но смятам да ги спра защото мисля че майче много вредят особенно тва леко треперене на ръцете което имам мноого ме плаши :X

  17. #17
    Само чета какви глупости пишеш и се чудя на какъв фитнес ще ходиш? Ще издържиш 1 месец, като си докараш 1-2 травми и ще приключиш.. После ще пишеш коментари в Vbox7, като:
    "Химици", "Тва е само химия" и т.н.

  18. #18
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    theer - гледам че тва ти е първото комплексарско мнение айде ти ходи да си коментираш във вбокса при твойте приятелчета хейтъри И за твоя информация през миналата лятна ваканция ходих 3 месеца на фитнес и не съм се отказвал но заради ученето и "доброто ми бъдеще " спрях за да мога да уча за матурите 7 клас.! и съм тренирал 2 години футбол

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от pepochko Виж мнението
    theer - гледам че тва ти е първото комплексарско мнение айде ти ходи да си коментираш във вбокса при твойте приятелчета хейтъри И за твоя информация през миналата лятна ваканция ходих 3 месеца на фитнес и не съм се отказвал но заради ученето и "доброто ми бъдеще " спрях за да мога да уча за матурите 7 клас.! и съм тренирал 2 години футбол
    На 14 съм, тренирам активно от 2 години, футбол съм играл 7-8 години, но спрях. Ученето и тренировките ги съчетавам успешно. Хммм, защо не виждам нищо добро в твоето бъдеще?!..

  20. #20
    Голям фен Аватара на .Wonder
    Регистриран на
    Sep 2012
    Мнения
    528
    Цитирай Първоначално написано от pepochko Виж мнението
    аа за енергийните напитки и кафето сутрин имам огромната нужда от тях иначе 100% ще заспя или на спирката или в рейса или в дскло с тях съм и по концентриран в дскло , но смятам да ги спра защото мисля че майче много вредят особенно тва леко треперене на ръцете което имам мноого ме плаши :X
    Нуждата от тези течности си е лично и само втълпена от теб. Изяж един плод сутрин и ще видиш, че концентрацията ти в училище няма да се понижи, не се тревожи.
    За да се приспособиш към ранното ставане, а като гледам обичаш да си лягаш късничко , започни да си лягаш всеки ден с няколко минути по-рано, десет или петнадесет минути са достатъчни. Така, докато се усетиш, ще се чувстваш уморен в десет и тридесет и ще си лягаш тогава. Чувството на сънливост непосредствено след ставане сутрин е напълно нормално, аз също го изпитвам, тъй като съм принудена да ставам в шест и двадесет всеки ден. Просто след като станеш сутрин, направи няколко лицеви опори или потичай на място, за да "събудиш" организма си по-бързо и лесно : 3

  21. #21
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    Цитирай Първоначално написано от theer Виж мнението
    На 14 съм, тренирам активно от 2 години, футбол съм играл 7-8 години, но спрях. Ученето и тренировките ги съчетавам успешно. Хммм, защо не виждам нищо добро в твоето бъдеще?!..
    къде си играл футбол, за кой отбор ? какво тренираш ? И вообще не ме познаваш че да говориш за бъдещето ми

  22. #22
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    Цитирай Първоначално написано от .Wonder Виж мнението
    Нуждата от тези течности си е лично и само втълпена от теб. Изяж един плод сутрин и ще видиш, че концентрацията ти в училище няма да се понижи, не се тревожи.
    За да се приспособиш към ранното ставане, а като гледам обичаш да си лягаш късничко , започни да си лягаш всеки ден с няколко минути по-рано, десет или петнадесет минути са достатъчни. Така, докато се усетиш, ще се чувстваш уморен в десет и тридесет и ще си лягаш тогава. Чувството на сънливост непосредствено след ставане сутрин е напълно нормално, аз също го изпитвам, тъй като съм принудена да ставам в шест и двадесет всеки ден. Просто след като станеш сутрин, направи няколко лицеви опори или потичай на място, за да "събудиш" организма си по-бързо и лесно : 3
    ами да сиг. е така но много често лягането ми не зависи само от мен благодаря ти за съветите ще се опитам да ги използвам

  23. #23
    Голям фен Аватара на besso
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    552
    Измисли си 1001 оправдания да продължаваш да пиеш енергийните напитки. Ми добре, предупреден си за страничните ефекти, после няма да се оплакваш от безсъние, бодежи под ребрата и прескачане на сърцето...

  24. #24
    Повече от фен Аватара на pepochko
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    302
    Цитирай Първоначално написано от besso Виж мнението
    Измисли си 1001 оправдания да продължаваш да пиеш енергийните напитки. Ми добре, предупреден си за страничните ефекти, после няма да се оплакваш от безсъние, бодежи под ребрата и прескачане на сърцето...
    мисля че по нагоре казах че ще се опитам да ги спра и няма да си измислям оправдания защото явно както каза wonder "Нуждата от тези течности си е лично и само втълпена от теб." сигурно е така

  25. #25
    Футбол не съм играл "професионално", в момента се занимавам с кросфит.. Остави ме мен, но "ами да сиг. е така но много често лягането ми не зависи само от мен", с какво толкова се занимаваш, че не зависи от теб? Като вдигнат баща ми по никое време, заради някакви малоумници, това наистина не зависи от него, но не виждам ти с какво може да се занимаваш, че за не зависи от теб... Лека нощ

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си