.
Отговор в тема
Страница 13 от 26 ПървиПърви ... 39101112131415161723 ... ПоследнаПърви
Резултати от 301 до 325 от общо 643
  1. #301
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    я разкажете малко ква е хавата с бенките че искам една да си отстраня но пък е близо до сърцето и няксиии

  2. #302
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Цитирай Първоначално написано от marilyn Виж мнението
    Обичам, когато спонтанно хваща китарата и започва да свири някоя наша любима песен. Така ме сваляше в началото...
    О, върна ме много назад във връзката с бившия, а един друг след него се опитваше да ме свали с китара.

  3. #303
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Наскоро ме остригаха 300лв за 2 бенки, даже днес лекарката ми разправя "искаш ли нещо за белезите" оптимистка.
    Тва е манипулация по здравна каса, да го еВа!

    Цитирай Първоначално написано от 102 Виж мнението
    я разкажете малко ква е хавата с бенките че искам една да си отстраня но пък е близо до сърцето и няксиии
    Отиваш при джипито, казваш що те притеснява бенката и получаваш направление код 04 за дерматолог. Избираш си онкодерматолог!!! и отиваш за процедурата. Прави се с местна упойка, като преди това сестрата те *дере* образно казано с игла, на едното одрано слага физиологичен разтвор, на другото одрано капва упойка, за да се види дали си алергичен. При инжектирането на упойката си пощипва, после усещаш само леко дърпане, докато пича връзва конците. Отстранената бенка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! отива за хистологично изследване. Там е възможно да се наложи да платиш такса /доколкото знам, е 30 лева/. Хистологията излиза до 10 дни. Важно е бенката да е изрязана до здраво.
    Последно редактирано от kalpazanka : 12-02-2014 на 18:32

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  4. #304
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    мен парите не ме притесняват а тва че е близо до сърцето
    някси ме възпира

  5. #305
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Първата, която махнах, беше близо до сърцето. И в област, в която минава презрамката на сутиен. 1 година я търпях, 1 година брах страх, минавайки пред кабинета на дерматолога, виждайки хората с онкодосиета там. Когато започна да щипе и пари при къпане, взех най-накрая направление и се реших. Само взех моя за кураж и го помолих, ако колабирам, да не ме влачи за косата, че полагах тогава големи грижи за нея.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  6. #306
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    и го помолих, ако колабирам, да не ме влачи за косата, че полагах тогава големи грижи за нея.
    !! АХХАХАХАХ !
    мен главно ме притеснява защото е такава не по тялото а леко излезнала /не знам как точно да го обясня/ и се притеснявам ако някое момиче ме драска там при игра да не ми я раздере и откърши /предполагам никак няма да е хубаво че се е отделила така/

  7. #307
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Релефна, искаш да кажеш. Точно такива две махнах в разстояние на малко повече от година. Останалите, които са на нивото на кожата, не ме тревожат. Поне докато не започнат да нарастват и не си променят пигментацията.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  8. #308
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    тези на нивото на кожата даже си ги харесвам

  9. #309
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Тва е манипулация по здравна каса, да го еВа!
    Ами всъщност не го покрива здравна каса за съжаление. Аз имам още 2-3 релефни които искам да махна, ама ще видим кога ще стигна. Всъщност аз отидох с идеята да махна тях, обаче тя си намери някаква на гърба която била "рискова" та махнах нея и една под мишницата която ми пречеше. Хистология плащах 40лв на тая на гърба, на другата не съм и правил. На мен лично ми препоръчаха дерматоложка в Токуда като една от най-добрите практикуващи в момента и за това отидох. Според мен си идва доста цифра за такава процедура и може би по другите болници е по-евтино. Като цяло тая под мишницата беше някаква малка и повърхностна и я резна за нула време, даже не ме ши. На гърба обаче бая е копала като гледам сега раната.

    Едит: никога не съм харесвал Лидокаина и не бих го определил точно като леко щипене, ама се преживява.

    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Първата, която махнах, беше близо до сърцето. И в област, в която минава презрамката на сутиен. 1 година я търпях, 1 година брах страх, минавайки пред кабинета на дерматолога, виждайки хората с онкодосиета там. Когато започна да щипе и пари при къпане, взех най-накрая направление и се реших. Само взех моя за кураж и го помолих, ако колабирам, да не ме влачи за косата, че полагах тогава големи грижи за нея.
    Ама страх те е от скалпели или от игли ? Защото ако съм аз ще седя да ме реже цял ден, толкова много бенки имам които мога да махна, само дето ще трябва да продам колата да им платя после.
    Последно редактирано от draid : 12-02-2014 на 18:59

  10. #310
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    стига деее
    влизам в тая тема да чета романтични глупости, а не бенки, рани и конци...
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

  11. #311
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    kalpazanka говори с такава любов за тези неща
    PartyLadyCrasher

  12. #312
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Ами всъщност не го покрива здравна каса за съжаление.
    Айде, бе! На краставичар краставици се опитваш да продаваш в момента. Здравноосигурена съм И в България и бенките ги махах именно в родината!

    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Ама страх те е от скалпели или от игли ? Защото ако съм аз ще седя да ме реже цял ден, толкова много бенки имам които мога да махна, само дето ще трябва да продам колата да им платя после.
    Точно страх не бих казала. Гадното идва после, когато не можех да нося една чиния с храна да речем в лявата ръка, защото това създаваше напрежение в шевовете. Гадостта да се промивам с физ разтвор, а накрая махането на интрадермалния.
    Втората бенка беше с два прости конеца, ама и там усещането не беше върховно. Въпреки това си предпочитам спокойствието и ако се наложи, ще се подложа и трети път.

    Цитирай Първоначално написано от LadyDi Виж мнението
    стига деее
    влизам в тая тема да чета романтични глупости, а не бенки, рани и конци...
    Обещавам да се загубя от хоризонта на форума за следващите 2 месеца
    Последно редактирано от kalpazanka : 12-02-2014 на 19:06

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  13. #313
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Виж сега, значи има два варианта.

    1.Вече не се покрива
    2.Преебали са ме нещо

    И в двата случая, аз отидох с направление на преглед, след което говорих с лекарката и тя каза, тези неща не се покриват от здравната каса. Сега дали ги е сметнала като козметична процедура или нз какво, факт е че дадох 300лв за двете с едната хистология. Нито ме е била градушка нито обичам много да давам пари, когато мога да се възползвам от държавата така че мога да те уверя, ако можех да не плащам в случая щях да се радвам.

    Като оставим това на страна кажи ми къде си ги махала, за да отида да си махна другите и да си платя съответно само хистологията. Отбелязвам, че другите които имам да махна са релефни, но класифицирани като безопасни към момента.

  14. #314
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Махах бенка на 10 ноември. Първата я махах септември 2013.
    Самият факт, че си в Токуда, означава, че няма да пропуснат да те обръснат на сухо. Сори.
    Мен се опита една кака да ме изпързаля така, ама си обърнах гърба. По 25 лена на бенка + 35 за хистология, а аз отивам с направление. Да, да, ама не!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  15. #315
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Махах бенка на 10 ноември. Първата я махах септември 2013.
    Самият факт, че си в Токуда, означава, че няма да пропуснат да те обръснат на сухо. Сори.
    Мен се опита една кака да ме изпързаля така, ама си обърнах гърба. По 25 лена на бенка + 35 за хистология, а аз отивам с направление. Да, да, ама не!
    Ама аз пак ти казвам, че не съм заминал ей така в Токуда, просто там ми препоръчаха дерматоложка. Аз нямам проблем да отида и на друго място, за това те питам къде си ги махала с направление. И едно направление за една бенка ли го смятат ? Не ми е проблем да плащам и по 30-40-50лв на бенка + 30лв хистология, но ако отида в Токуда да си махна още 3 или 4 които искам вероятно ще трябва да оставя 500-600лв, а като цяло ако мога да ги спестя го предпочитам силно.

    Иначе от към обслужване нямам никакви забележки към Токуда.

  16. #316
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Иначе от към обслужване нямам никакви забележки към Токуда.
    При тези цени остана и да имаш!

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  17. #317
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Благодаря за помощта.

  18. #318
    anonymous708973
    Guest
    Само някой може ли да ми обясни как бенка може да е наблизо до сърцето :д Сърцето ти е мааааалко по-навътре в гръдния кош.

  19. #319
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Само някой може ли да ми обясни как бенка може да е наблизо до сърцето :д Сърцето ти е мааааалко по-навътре в гръдния кош.
    Като ти нахака иглата в гърдите за да ти бие упойката ще разбереш как може.

  20. #320
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Само някой може ли да ми обясни как бенка може да е наблизо до сърцето :д Сърцето ти е мааааалко по-навътре в гръдния кош.
    Там, където се лепят електродите за прекордиални латерални отвеждания на ЕКГ Дано това обяснение ти е по-ползотворно че явно лаишкото ти дразни слуха

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  21. #321
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    много спрела пинкпан7хера

  22. #322
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    май не е сега времето да кажа, че на бившия, който имаше многого бенки по гърба му ги свързвах с химикал в съзвездия и разни сладки фигурки хаха

  23. #323
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    XXAAXXAAXXAAXXAAXAXXA

  24. #324
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от Dagichka Виж мнението
    май не е сега времето да кажа, че на бившия, който имаше многого бенки по гърба му ги свързвах с химикал в съзвездия и разни сладки фигурки хаха
    А, баш! Много навреме! Давай идеи на draid как да си запълва времето

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  25. #325
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    не знаех че kalpazanka има забавна страна

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си