.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1
    hurryup
    Guest

    Проблем - със сладкото

    Здравейте хора , имам гаден проблем ... Значи не мога да спра да ям сладко ... постоянно ми се яде , на ден ям по много сладко ... Когато ми се прияде - отивам и си купувам , но след 2 часа пак ми се яде ... Доста е опасно това , има риск от диабет , а и едно момиче от класа ми вече има и много ме е страх ... пробвал съм да замествам със плодове , но не ми се получава .,... Някой може ли някак си да ми помогне ?

  2. #2
    Вода, много от нея, подтиска захарните нужди. И пробвай меда, полезна алтернатива е. Ако ядеш много шоколад, пробвай натурален вместо млечен. И не е нужно да спираш напълно сладкото, но просто го ограничи и смени с по-здравословно такова. Хората не премахват лошите си навици, а ги заместват с други.

    edit: И яж храна с повече фибри - за да не огладняваш толкова бързо.
    Последно редактирано от HornedDemoN : 12-17-2012 на 15:07

  3. #3
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Ъ, откога нуждата от сладко е нещо лошо? о.о Иначе - мед и повече плодове. А водата доколкото знам разтваря захарта в кръвта...

  4. #4
    Супер фен Аватара на tonssy
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    2 245
    Еми в случая е нещо лошо, защото явно не може да се контролира и постоянно му се яде.
    Пий повече вода и се опитай да намалиш количеството сладко, което ядеш. Замени шоколадовите бисквити с някакъв вид пълнозърнести, шоколада с поне 70% черен и т.н. Това си зависи и от волята ти.
    Последно редактирано от tonssy : 12-17-2012 на 15:25

  5. #5
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Проблема ти е, че имаш слаба воля. Не може да искаш да намалиш сладкото и в момента, в който ти се прияде, да хукваш към магазина. По-нагоре ти го казаха - вода, плодове, мед, натурален шоколад. Друг вариант е да си кажеш, че ще ядеш само сладко, което сам си приготвиш. Ако го спазваш стриктно би трябвало след петия път да те домързи и да предпочетеш да изядеш една ябълка, вместо да бъркаш кекс
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  6. #6
    Според мен е до воля.

    Аз пък съм другата крайност... не ям сладко със седмици.. не се сещам даже. Почти не консумирам захар.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  7. #7
    Въпреки, че имате такова желание за консумация на сладки храни, все пак трябва да знаете, че те влошават паметта и умствените способности на мозъка. Ето повече информация как да се справите с проблема:

    http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%...B0%D0%BD%D0%B5

  8. #8
    Супер фен Аватара на Whyniser
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Благоевград
    Мнения
    1 341
    Определено е до воля. Отказах сладкото , газираното година има вече и нищо ми няма. Нито тахикардия, нито нищо. Все още жив и здрав и нямам проблем с това.
    Все същия ™G-Baby™

    Лудият се оплаква,
    че хората не го познават,
    а мъдрецът —
    че не познава хората.


    House M.D.
    -Sometimes we can't see why normal isn't normal.

  9. #9
    Да, съгласна съм, че е необходима малко повече воля за да се ограничи консумацията на сладки храни. Все пак ако изпитваш непреодолимо желание да хапваш нещо сладко, можеш да пробваш с плодове или кисело мляко с мед.

  10. #10
    Мега фен Аватара на strawberry88
    Регистриран на
    Aug 2011
    Мнения
    10 697
    Цитирай Първоначално написано от marilyn Виж мнението
    Според мен е до воля.
    Да!

  11. #11
    Голям фен Аватара на besso
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    552
    Захарта действа успокоително и затова хората се пристрастяват към сладкото. Вместо да се напъваш да спреш да го правиш, по-добре хубаво помисли какво в ежедневието ти ти причинява стрес и намери начин да се справиш с това. Така и нуждата от ядене на сладко ще изчезне.

  12. #12
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    Хрумна ми 1 - 2 свдмици да караш само на сладко и нищо друго. По този начин ще се отвратиш и после никога повече няма да го докосваш. А по - нормален вариант е просто да си наложиш да се ограничаваш ежедневно.
    always late but worth the wait!

  13. #13
    Мега фен Аватара на bloodyF
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Heaven
    Мнения
    9 979
    изяж 5 шоколада поред, докато не почнеш да повръщаш
    така се отвратих от шоколада и сега не е нещо, за което си мечтая
    но виж някоя торта, щрудел :Д не отказвам
    Нека спрем войната по пътищата заедно. /В памет на Милена Б./


  14. #14
    "Ако не можете без сладко, а искате да се ограничите, изяжте малко парченце лютива чушка - тя ще раздразни сладките рецептори в устната кухина и ще намали впечатлението към сладкото."

    Още за: СЛАДКО ПРИСТРАСТЯВАНЕ
    от framar.bg

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си