.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 32
  1. #1
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886

    Въпрос за половинки

    Тази вечер между мен и една приятелка се породи спор по следния въпрос..

    За ваша половинка българин/ка и чужденец/ка предпочитате? И в двата случая - защо избирате едното и защо не другото.
    Обосновете се. И ако е второто - от каква народност?


    Понеже знам, че тук пишат хора, които учат/живеят в чужбина, ще ми е интересно и тяхното мнение по въпроса.

  2. #2
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Искам да не е от България - друго разбиране, манталитет, култура ... а и да ме изведе да живея при него/нея

    btw тва е единственото ми условие да сключа брак

  3. #3
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    С мъж или жена?

  4. #4
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    С каквото дойде, нали съм БИ

  5. #5
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    A така, пожелавам ти го, щом това искаш! : )

  6. #6
    The Ruler of Tides Мега фен Аватара на NaOH
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    /dev/null
    Мнения
    4 682
    Българка, разбира се. Не можеш да се разбираш пълноценно с някого в дългосрочен план ако говорите различни езици и нямате общ език, който говорите като майчин. Пък после - ако и двамата желаем, отиваме в някоя бяла държава и се радваме на живота.

  7. #7
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    Да говорите на един език - Да, добре.
    Но да говорите на един език, но всъщност да 'говорите на различни' е доста кофти вариант.
    А в България е трудно да намериш половинка с която да говорите на един език - в преносния смисъл. Особено ако имаш някакви по-разнообразни интереси от "Бой, ебане, пиене и сръПско."

  8. #8
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 326
    човек влюби ли се все му е тая кой какъв е
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  9. #9
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    А какво стана с теб и Мартин

  10. #10
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    Абе не са точно така нещата.
    Влюбването и тръпката са до време..Може да се влюбиш и в маймуна. Ако след това не гледате в една посока, положението е ..чао.

  11. #11
    The Ruler of Tides Мега фен Аватара на NaOH
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    /dev/null
    Мнения
    4 682
    Ем, очевидно трябва да пускам тото.
    Защо си мислиш, че веднага щом вземеш някой чужденец, с него ще говорите на един език? Квито лайнари има тука, такива лайнари има и там, плюс езиковата бариера.

  12. #12
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    Прав си, прав си,.
    Просто в България повечето хора живеят 1 век назад. За мен това си е голяма бариера.Не говоря за любовни отношения, а дори и за чисто приятелски. Все по-трудно общувам с такива застояли хора и все по-лесно с хора с по-модерно мислене.

  13. #13
    The Ruler of Tides Мега фен Аватара на NaOH
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    /dev/null
    Мнения
    4 682
    Еми не общувай с тях, къде е проблема? Чужденците са абсолютно същата твар като нас, по-приятно и по-лесно ще ти е в дългосрочен план ако си хванеш свестен и умен мъж от България, с когото да си имате деца, които да говорят на български, без значение къде живеете. Я си представи например ако например той е италианец, говорите английски и отидете в Дания да живеете? Ще стане баси мешаницата Това задълбава един друг въпрос вече де, който не е за дискусия в момента.

  14. #14
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    Oстави ме мен :Д
    Мен са ми интересни другите.

  15. #15
    Не е до народност, а до дали е "човек" или не е. Важен е манталитетът и все пак да можем да си комуникираме свободно на даден език. Ако си намеря някой, който не говори добре езиците, които говоря аз ... то тогава според мен ще е малко невъзможно да ни се получи.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  16. #16
    Мега фен Аватара на ilovedeath
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    3 045
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    човек влюби ли се все му е тая кой какъв е
    +1

  17. #17
    Banned Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    522
    Цитирай Първоначално написано от NaOH Виж мнението
    Българка, разбира се. Не можеш да се разбираш пълноценно с някого в дългосрочен план ако говорите различни езици и нямате общ език, който говорите като майчин. Пък после - ако и двамата желаем, отиваме в някоя бяла държава и се радваме на живота.
    Дуци дебелото се прави на ескимос във Финландия 6 месеца, пърде и не излезна от бунгалото си и ся много ги разбира.

    Предпочитам не от БГ. Дания му е майката.

  18. #18
    Banned Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    522
    Цитирай Първоначално написано от NaOH Виж мнението
    Еми не общувай с тях, къде е проблема? Чужденците са абсолютно същата твар като нас, по-приятно и по-лесно ще ти е в дългосрочен план ако си хванеш свестен и умен мъж от България, с когото да си имате деца, които да говорят на български, без значение къде живеете. Я си представи например ако например той е италианец, говорите английски и отидете в Дания да живеете? Ще стане баси мешаницата Това задълбава един друг въпрос вече де, който не е за дискусия в момента.
    Че то е толко лесно да излезеш с деца и семейство в друга държава. Че и само с английски. Ходи тичай увит във пукащо фолио дуц.

  19. #19
    The Ruler of Tides Мега фен Аватара на NaOH
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    /dev/null
    Мнения
    4 682
    К'во ти пречи да излизаш бре душицо? Живееш си там, плащаш квартира, плащаш такси, плащаш си данъците, работиш к'вото те наемат и готово. Има много фирми, които наемат без да има нужда да знаеш локалният език.

  20. #20
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    Дай Боже, дай Боже../

  21. #21
    Banned Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    522
    пак ще си говорим сладурчета, трябва да сте много добри в това, което правите за да ви наемат от разстояние, те винаги ще предпочетат хора които или са се доказали или знаят езика и то без семейство, семейството е едно затруднение откъдето и да се погледне.

  22. #22
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886

  23. #23
    Banned Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    522

  24. #24
    The Ruler of Tides Мега фен Аватара на NaOH
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    /dev/null
    Мнения
    4 682
    Цитирай Първоначално написано от drishnyata Виж мнението
    пак ще си говорим сладурчета, трябва да сте много добри в това, което правите за да ви наемат от разстояние, те винаги ще предпочетат хора които или са се доказали или знаят езика и то без семейство, семейството е едно затруднение откъдето и да се погледне.
    "От разстояние"? Никой не говори за разстояние тука, бейби. Отиваш си там и като обикновен гражданин си търсиш работа. Семейството е в дългосрочен план, в краткосрочен само сте двама, които живеят заедно.

  25. #25
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    http://www.youtube.com/watch?v=OzoAkty-5CQ

    aйде спирам, изпростЕх!!!тематично простоооо


    Дриша, ти си моето семейство :***

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си