.
Отговор в тема
Страница 4 от 8 ПървиПърви 12345678 ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 186
  1. #76
    Първо не ми казвайте, че хакването на някакъв си Flex Anticheat 5.05.0 е незаконно и се наказва от закона....Та това е CS 1.6 верига, която само го използват бе...Значи попитах някакъв пич във въпросния сървър и ми каза, че трябва да науча програмния език и също така да мога да пиша на него и някакви си други неща, като разбирането на пакетите на Flexa...Та той ми каза, че винаги, дори и след ъпдейт може отново и отново да го препрограмира и да си пусне wall hack. Не ми казвайте също и че не ми трябват такива глупости...решил съм го вече и искам да се науча и аз да го права. Като не искате направо да ми кажете как се прави просто ме научете стъпка по стъпка или пък какво точно да чета, че да се науча и аз да го препрограмирам и да си пускам хакчето...

  2. #77
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от BAN.ili.NE Виж мнението
    Първо не ми казвайте, че хакването на някакъв си Flex Anticheat 5.05.0 е незаконно и се наказва от закона....Та това е CS 1.6 верига, която само го използват бе...Значи попитах някакъв пич във въпросния сървър и ми каза, че трябва да науча програмния език и също така да мога да пиша на него и някакви си други неща, като разбирането на пакетите на Flexa...Та той ми каза, че винаги, дори и след ъпдейт може отново и отново да го препрограмира и да си пусне wall hack. Не ми казвайте също и че не ми трябват такива глупости...решил съм го вече и искам да се науча и аз да го права. Като не искате направо да ми кажете как се прави просто ме научете стъпка по стъпка или пък какво точно да чета, че да се науча и аз да го препрограмирам и да си пускам хакчето...
    Има само 1 стъпка - пишеш в гугъл как да програмирам, important programming books, how to bypass flex anticheat, is it possible, forums for hacks and cheats,
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  3. #78
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Minwu Виж мнението
    Sh@d0w, е да ама аз не зная с какво искам още да се занимавам (кръгла 0 ). Така да се каже не правя разлика между програмните езици. Ще послушам съвета на Чачо за да видя какво точно ще е най-пододящо за мен и после започвам с практиката.

    Аз по принцип също предпочитам практиката, тъй като много неща ми отвличат вниманието при четенето и трябва 2 пъти да прочета една книга за да разбера за какво иде реч.

    Благодаря за съветите. Само да взема парички и ги почвам. :P
    Ами трябва да мине време, да четеш и следиш сайтове и форуми за програмиране, енциклопедичните статии в Wikipedia, за да добиеш обща култура и да си наясно кое какво е.
    Но ако искаш нещо на български тая е известна книга http://www.introprogramming.info/intro-csharp-book/ не е нужно да я четеш цялата, но първите страници и глави(е първите дузина са с реклами и хваления) дават добра обща представа на български и е съвременна донякъде. В смисъл добре е като за начинаещи, има доста общи приказки за това защо да станеш програмист и т.н.
    Но всички ресурси съществуващи на тема информатика, програмиране, софтуер и т.н. ги има в интернет(а платените даже безплатно), и ти е нужно по принцип само лаптоп и интернет, което е голям плюс в сравнение с другите науки.
    Последно редактирано от Nam3less3 : 07-18-2013 на 23:32
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  4. #79
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от Sh@d0w Виж мнението
    Програмирането е единствения да го наречем предмет, който не можеш да научиш само с четене...

    Почети малко за основите и после започвай направо да си правиш някакви неща. Най - лесния и ефикасен начин да научиш нещо е на принципа проба/грешка. Като опреш до даден казус, който не можеш да решиш питаш в stackoverflow научаваш как се прави и така, следващия път вече знаеш.

    Никога не съм чел книга за програмиране всичко съм си научил сам в нета. В университета единствения предмет който взех с 6 и то от първия път беше програмиране на C. Сега работя като Web developer. Всичко съм научил с опит. Интерсено ми е нещо, чета из нета как става, гледам примери, свалям готови системи и разучавам.

    Тази "специалност" се учи с практикуване не с четене, това не е география или философия. Когато те потърсят за интервю за работа няма да гледат разните хартийки и дипломи или да те питат кои книги си прочел. Ще те попитат за портфолиото ти и какъв реален опит имаш. Един два добре завършени проекта като за начало биха ти били голямо предимство.

    Съжалявам но няма как да се съглася с теб. Има неща които трябва да прочетеш и осмислиш. Трудно е да вземеш да ръчкаш нещо и от нищото да научиш някой неща. Дори това което ти обясняваш, пак е четене. Не разбираш нещо отиваш виждаш кода, в него не разбираш нещо търсиш какво е и как се използва. Просто четенето и практикуването са неразделно свързани неща и то не само в ИТ сферата ами във всичко в което искаш да бъдеш добър. За мен най добре се усвоява с четене и тестване или по обратният път, но едното без другото е невъзможно. И ако твърдиш, че си се научил без да четеш е леко смешно, защото дали ще четеш в интернет дали ще гледаш клипове, кодове и т.н. то е на една основа.

    Цитирай Първоначално написано от Minwu Виж мнението
    Sh@d0w, е да ама аз не зная с какво искам още да се занимавам (кръгла 0 ). Така да се каже не правя разлика между програмните езици. Ще послушам съвета на Чачо за да видя какво точно ще е най-пододящо за мен и после започвам с практиката.

    Аз по принцип също предпочитам практиката, тъй като много неща ми отвличат вниманието при четенето и трябва 2 пъти да прочета една книга за да разбера за какво иде реч.

    Благодаря за съветите. Само да взема парички и ги почвам. :P
    Не си мисли че тия книги се четат като учебник по история. Те са пълни с примери които трябва да разгледаш и най-вече да пробваш. Да се сетиш да добавиш нещо към тях да опиташ да го направиш.

    Цитирай Първоначално написано от BAN.ili.NE Виж мнението
    Първо не ми казвайте, че хакването на някакъв си Flex Anticheat 5.05.0 е незаконно и се наказва от закона....Та това е CS 1.6 верига, която само го използват бе...Значи попитах някакъв пич във въпросния сървър и ми каза, че трябва да науча програмния език и също така да мога да пиша на него и някакви си други неща, като разбирането на пакетите на Flexa...Та той ми каза, че винаги, дори и след ъпдейт може отново и отново да го препрограмира и да си пусне wall hack. Не ми казвайте също и че не ми трябват такива глупости...решил съм го вече и искам да се науча и аз да го права. Като не искате направо да ми кажете как се прави просто ме научете стъпка по стъпка или пък какво точно да чета, че да се науча и аз да го препрограмирам и да си пускам хакчето...
    Дам мечтата на всяко хлапе, да се научи да хаква обикновено индивидите са доста ентусиазирани, започват да търсят и четат нещо, често C/C++ стигат най-далеко до указатели и се удрят в бетонна стена. Успех с хакването.
    Последно редактирано от draid : 07-19-2013 на 00:26

  5. #80
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Мисля си, че Шадоу по-скоро имаше предвид да се запознаеш с основите и оттам да започнеш да опитваш някакви неща, пък ако не ти се получава да се разровиш/да попиташ някъде и да го подкараш на принципа monkey see - monkey do с идеята да зацепиш за какво иде реч. Изобщо ме няма в програмирането, де, единствено пайтън ползвам за динамики в едно 3д приложение и наскоро си поиграх с с# за шейдъри в едно друго (все базови неща са - да не си помисли някой нещо ;д ), но определено си мисля, че е много по-добре (поне от моя опит ;д ) първо да опиташ сам и като не ти се получи и видиш чуждото моментално да ти светне къде ти се губи логиката. Знам ли ... ;д
    Повечето от вас предполагам имат стабилно математика зад гърба си, де.

  6. #81
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от BAN.ili.NE Виж мнението
    Първо не ми казвайте, че хакването на някакъв си Flex Anticheat 5.05.0 е незаконно и се наказва от закона....Та това е CS 1.6 верига, която само го използват бе...Значи попитах някакъв пич във въпросния сървър и ми каза, че трябва да науча програмния език и също така да мога да пиша на него и някакви си други неща, като разбирането на пакетите на Flexa...Та той ми каза, че винаги, дори и след ъпдейт може отново и отново да го препрограмира и да си пусне wall hack. Не ми казвайте също и че не ми трябват такива глупости...решил съм го вече и искам да се науча и аз да го права. Като не искате направо да ми кажете как се прави просто ме научете стъпка по стъпка или пък какво точно да чета, че да се науча и аз да го препрограмирам и да си пускам хакчето...
    Трябва да изчетеш толкова, че докато можеш сам да си го правиш, вече ще си спрял да играеш CS, щото ще са излезли други игри.

    Nam3less те насочи леко. Само ще подметна, че доста дълго време ще се учиш, без да имаш грам идея тва което четеш, какво общо има с целта ти. Ще ти се иска само да си хакваш някаква програма, а пред теб ще има поне 10 учебника, един от които ще прелистваш за повече от месец.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  7. #82
    Голям фен Аватара на asp1r1n94
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    София
    Мнения
    817
    Чачо, би ли пробвал и да кажеш дали :
    Код:
    double digits = 0;
    unsigned int i; 
    unsigned int n=123;
    
    	for(i=0;i<=n;i++)
    		digits+=log10(i);
    ще ти работи...
    щото тоя логаритъм нещо гърми и не го разбирам, защо...
    http://www.cplusplus.com/reference/cmath/log10/

  8. #83
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Заради дефиниционното множество на логаритъмa ти гърми, опитваш се да сметнеш на първата стъпка на цикъла:

    log10(0) = ?

    Което е същото като да си зададеш въпроса "10 на коя степен дава нула?".

    Ако имаш компилационни грешки е вече друг въпрос, щото тва е извадка от кода и ще ми трябва да видя целият и да ми кажеш евентуално каква грешка ти дава. Ако е компилационна - include-нал ли си math.h?
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  9. #84
    Голям фен Аватара на asp1r1n94
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    София
    Мнения
    817
    Ще си се садна в някой ъгъл на стаята...

  10. #85
    Моля помогнете със следната задача. C++
    Да се напише програма, позволяваща да се въведат следните данни за 5 служители: име, адрес, егн и сума на сметка в банка. След въвеждането да се изведат данните за човека имащ най-голямата сума на влога. Използвайте две функции: а) За въвеждане на данните; б) За търсене на съответен елемент и извеждане на резултата.
    Благодарч предшарително!

  11. #86
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    ^Сори за забавянето.

    Код:
    #include <iostream>
    #include <string>
    #include <vector>
    using namespace std;
    
    struct Employee
    {
           string m_Name;
           string m_Address;
           int m_Id;
           int m_accountBalance;
    };
    
    vector<Employee> employees;
    
    void ReadEmployee()
    {
        Employee emp;
        cout<<"\n\n";
        cout<<"\nIme: ";
        cin>>emp.m_Name;
        cout<<"\nAdress: ";
        cin>>emp.m_Address;
        cout<<"\nEGN: ";
        cin>>emp.m_Id;
        cout<<"\nSmetka v banka: ";
        cin>>emp.m_accountBalance;
        
        employees.push_back(emp);
    }
    
    void PrintEmployee(int idx)
    {
        cout<<"\n\n";
     
    
        if(idx<0 || idx>=employees.size())
        {
          cout<<"\nGreshen index!!!";
          return;
        } 
     
     
        cout<<"\nIme: "<<employees[idx].m_Name;
        cout<<"\nAdress: "<<employees[idx].m_Address;
        cout<<"\nEGN: "<<employees[idx].m_Id;
        cout<<"\nSmetka v banka: "<<employees[idx].m_accountBalance;
    }
    
    int FindIdxOfEmployeeMaxBalance()
    {
        if(employees.size()==0)
        return -1;
        
        
        int max = 0;
        int j=0;
        for(int i=0; i<employees.size(); i++)
        {
                if(max<employees[i].m_accountBalance)
                {
                    max = employees[i].m_accountBalance;
                    j = i;
                }
        }
        return j;
    }
    
    
    int main()
    {
        bool done = false;
        int choice = 0;
        
        while(!done)
        {
             cout<<"\n\n\n\n";
             cout<<"\n1.Vuvejdane na slujitel";
             cout<<"\n2.Izvejdane na slujitel po poreden nomer";
             cout<<"\n3.Krai";
             cout<<"\n\nIzbor:";
             cin>>choice;
             
             switch(choice)
             {
                 case 1:
                      {
                           cout<<"\n\n\nVuvejdane na slujitel!";
                           ReadEmployee();
                           PrintEmployee(FindIdxOfEmployeeMaxBalance());
                           break;
                      }
                 case 2:
                      {
                           int num;
                           cout<<"\n\n\nIzvejdane na slujitel!";
                           cout<<"\nBroi slujiteli: "<<employees.size();
                           cout<<"\nPoreden nomer na slujitelq: ";
                           cin>>num;
                           PrintEmployee(num-1);
                           break;
                      }
                 default:
                      {
                           done = true;
                           break;
                      }
             }
        }
        
    }
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  12. #87
    Много благодаря!

  13. #88
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Пак заповядай и ако имаш въпроси, питай
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  14. #89
    Здравей, отново имам въпрос.
    Работя със C#, ASP.NET MVC и трябва да напиша код, който да въвежда данни в базата данни (Entity). Например в една от таблиците да направя нов запис.
    В .aspx си направих една таблица, в кояато да въвеждам новия запис, има бутон Insert и в него мисля да напиша кода, но много не ми е ясно какъв трябва да е, и изобщо дали съм в правилна посока...

  15. #90
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Не съм се занимавал с тези езици.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  16. #91
    Повече от фен Аватара на 8bit
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    490
    Цитирай Първоначално написано от chereshkataaaaa Виж мнението
    Здравей, отново имам въпрос.
    Работя със C#, ASP.NET MVC и трябва да напиша код, който да въвежда данни в базата данни (Entity). Например в една от таблиците да направя нов запис.
    В .aspx си направих една таблица, в кояато да въвеждам новия запис, има бутон Insert и в него мисля да напиша кода, но много не ми е ясно какъв трябва да е, и изобщо дали съм в правилна посока...
    Изобщо не си длъжен да използваш ORM. Давай с нормални SQL заявки, че като не го знаеш, Entity Framework-а няма да ти спести никакво време или усилия. Най-много да оплескаш нещо.

  17. #92
    Добре. Мерси

  18. #93
    very useful information. thanks a lot for this.

    thanks
    99thin

  19. #94
    Голям фен Аватара на Smith_6
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    681
    Цитирай Първоначално написано от ekta.taneja.50 Виж мнението
    very useful information. thanks a lot for this.

    thanks
    99thin
    Въобразявам ли си или долових лек сарказъм?!

  20. #95
    На който му трябва помощ с PHP или MySQL да ми пише ЛС или направо тука :д

    Послепис: @Smith_6 нали знаеш че това е спам бот

  21. #96
    Голям фен Аватара на Smith_6
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    681
    Цитирай Първоначално написано от Deezer Виж мнението
    Послепис: @Smith_6 нали знаеш че това е спам бот
    Има толкова хора без работа, колко му е някой да напише едно съобщение(а и кой ще прави спам бот който да спами веднъж?).


    Цитирай Първоначално написано от Deezer Виж мнението
    На който му трябва помощ с PHP или MySQL да ми пише ЛС или направо тука :д
    Аз имам въпрос: Какво е MySQL ?

  22. #97
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Не можа ли да го google-неш ? База данни е. Безплатна, поради което широко разпространена, ако ме не лъже паметта вече е притежание на oracle.

  23. #98
    Супер фен Аватара на mlakniwe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 616
    Език:C/C++
    Да се състави програма,която съдържа следните функции:
    -Съставяне на два динамично представени стека с целочислени данни, съдържащи се във външен файл.
    -Сортиране на елементите в стековете по метода чрез прост избор/селекция.
    -Запис на изходните резултати във външен файл.
    Главна функция main()-с меню за избор на функции и проверка за състоянието на данните

    Някви насоки и разяснение? Не трябва да използвам масиви

  24. #99
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Можем да имплементираме елементите на динамичния стек така:


    struct StackElement
    {
    int m_data;
    StackElement* m_next;
    };


    Както виждаш, второто поле от структурата сочи отново към елемент от тая структура и това прави динамичната връзка. Така, в даден момент от програмата можеш да си създадеш елемент или да вземеш някой готов и да си го закачиш, като просто насочиш този указател към него.


    За да направиш самия стек, не само елементът му, ще трябва да създадеш два елемента - top и bottom от типа StackElement. Top ще е върхът на стека, а bottom - дъното и първоначално ще съвпадат.

    Добавянето на елемент ще става по следният начин. Създаваш нов StackElement, насочваш top.m_next към него и след това върхът става новодобавеният елемент (top=*top.m_next).

    Премахването на елемент също трябва да премахва елемент от върха.

    Методът на пряката селекция можеш да го намериш в google, той не е кой знае кво, просто трябва да го напишеш на стековски език (да видиш как да го направиш за твоята имплементация на стека).

    Четенето и писането във файл също можеш с google да си го изровиш, не е нещо особено.

    Ако ще подхождаш обектно-ориентирано, ще имплементираш клас стек, който да държи полета top и bottom, да реализира голямата четворка и да направиш методите от условието (ReadFromFile, Sort, WriteToFile, DisplayElementByIdx). Има много англоезични и достатъчно български книги на темата, можеш от ресурсите на ФМИ да си намериш лекции по СДП и да видиш как е направена обектно-ориентирано структурата.

    Менюто надали изисква разяснения - един цикъл с условие за прекратяване на програмата и на всяка стъпка се чете избор на потребителя, след което се извършва желаната операция.


    ПС: Както винаги, ако имаш въпроси, питай. Тоя път съм нахвърлял съвсем бегло нещата, май все така се случва като ти помагам, ще ме прощаваш. ^^
    Последно редактирано от Chacho : 09-18-2013 на 15:59
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  25. #100
    package ddd;

    import java.util.Scanner;
    public class ddddd {
    public static void main(final String[] args)
    {
    Scanner scan= new Scanner(System.in);
    int a= scan.nextInt();
    int b= scan.nextInt();
    int resultat= a+b;
    System.out.println("ddddd" + resultat);
    }
    }

    защо ми дава грешка на Scanner scan= new Scanner(System.in);

    това е java..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си