.
Отговор в тема
Страница 6 от 8 ПървиПърви ... 2345678 ПоследнаПърви
Резултати от 126 до 150 от общо 186
  1. #126
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Някакъв сайт с видео (най-вече) уроци да се обясняват някои основни неща за c++ ,ама кадърно ? Някой ако има идея може да даде линк,ако не му е трудно

  2. #127
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от inloveinsomeone Виж мнението
    Благодаря за помощта! В час сме писали ето това нещо "cout<<''a''<<a<<endl;'', но чак след като сме въвеждали формулата за лице? Има ли значение, дали ще го запишем под лицето или след "cin>>a;''?
    По принцип това като гледам изписва : (a и стойността на а) Не виждам за какво е, общо взето трябва да имаш някакъв вход на а за да излезе, но дали ще е след cin>>a или накрая, то все ще разпечата едно и също. cout<<endl е за край на реда.

    Цитирай Първоначално написано от DownloadVirus Виж мнението
    Някакъв сайт с видео (най-вече) уроци да се обясняват някои основни неща за c++ ,ама кадърно ? Някой ако има идея може да даде линк,ако не му е трудно
    По принцип има един канал във youtube thenewboston имаха не лоши видеоуроци на различни теми, конкретно за c++ не знам как са нещата, но може да прегледаш тук : http://www.youtube.com/watch?v=tvC1W...85DE8440AA6B83

    Иначе http://www.pluralsight.com/training но е платено, въпреки че много от курсовете се намират онлайн в piratebay.
    Последно редактирано от draid : 01-06-2014 на 13:08

  3. #128
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Ще прегледам ютуба..Превъртях набързо за 2мин 2 клипа и изглежда надеждно май,ама ще се види.Дано свърши работа.

  4. #129
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    youtube.com/EDU ако напишеш ти дава достъп до образователен портал - има категории и прочие - разгледай си там.

  5. #130
    Не гледайте отговорите преди да се отговорили на въпросите, иначе няма да ви е интересно! И така:

    1.Напиши името на човек от срещуположния пол.
    2.Кой е любимия ти цвят от тези - Жълт,черен,зелен,син или червен
    3.Първият ти инициал: А-P,Л-Р,С-Я
    4.Месецът ти на раждане
    5 .Кой цвят харесваш повече-черен или бял
    6.Напиши името на човек от същия пол като теб
    7.Любимото ти число
    8.Калифорния или Флорида
    9.Кое харесваш повече: Езерото или океанът
    10.Напиши желание.


    Отговорите:

    1.Това е името на човека,в който си истински влюбен.
    2.Ако си избрал:
    Червено - Ти си жив и изпълнен с любов.
    Черен - Ти си скромен и агресивен.
    Зелен - Твоята душа е щастлива и излъчваш спокойствие.
    Син - Ти си човек със спонтанен характер.
    Жълт - Ти си щастлив човек и даваш добри съвети на другите хора.
    3.Ако инициалът ти е:
    А-Р - Имаш много приятели и любов в живота
    Л-Р - Опитваш се да се насладиш на живота и любовта ти скоро ще
    разцъфне.
    С-Я - Обичаш да помагаш и бъдещето ти изглежда добро.
    4.Ако си роден през:
    Януари-Март - Годината ще е много добра и ще разбереш, че си се
    влюбил в този, който не си очаквал.
    Април-Юни - Ще имаш силна връзка, но тя няма да трае дълго.
    Юли-Септември - Ще имаш незабравима година с много промени.
    Октомври-Декември - Годината няма да е от най-добрите, но ще
    откриеш сродна душа.
    5.Ако избереш:
    Черно - Живота ти ще тръгне в различна посока, ще има много
    промени и ще се радваш на тях.
    Бяло - Ще намериш приятел, който ще ти се доверява и ще
    направи всичко това, но може и да не го разбереш.
    6.Това е най-добрият ти приятел.
    7.Това е броят на близките ти приятели, които ще имаш в живота.
    8.Ако избереш:
    Калифорния - Обичаш приключенията.
    Флорида - Романтична душа си.
    9.Ако избереш:
    Езерото - Верен си на приятелите и си малко резервиран.
    Океан - Ти си спонтанен и обичаш местата с много хора.
    10.Желанието ти ще се сбъдне, ако пуснештова в друг форум до 1 час!!!

    УСПЕХ!!!!

  6. #131
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    ^Каква е тая глупост бе момче/момиче не виждаш ли, че това е тема за програмиране.

  7. #132

    Smile Анимации Dev C++

    Здравейте! Нуждая се от малко помощ относно анимации в Dev C++. Имах идея да направя изгрева и залеза и игра на волейбол, но нямам никаква представа как се прави. Ще съм много благодарна ако някой се отзове!

  8. #133
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Бих ти препоръчал да минеш на Visiual Studio и да потърсиш някакви туториали, надали точно за това dev c++ ще може да ти свърши работа по най-лесният начин. И все пак не съм достатъчно запознат, за да изкажа компетентно мнение и аз навремето харесвах dev c++

  9. #134
    Супер фен Аватара на mayaaa
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 868
    C++

    Добре, зацепих тотално!!

    Ей това ми е задачата:
    Задача С1. ТЕЛЕФОН 112

    N-те населени места на един район, номерирани от 1 до N, са свързани с пътища. След като
    паднал сняг, останали проходими само M пътни отсечки, всяка от които свързва две от населените
    места. Изнервени граждани, които пътуват от едно населено място до друго – по работа, или просто
    така, атакуват многократно операторите на телефон 112 с въпроси от вида „Може ли да се стигне от
    селището X до селището Y в момента?“
    Напишете програма no112C, която да помага на операторите на телeфон 112 да отговарят
    бързо на въпросите.
    Вход
    На първия ред на стандартния вход ще бъдат зададени числата N и M. На всеки от следващите
    M реда – по два номера на град, свързани с проходима пътна отсечка. Следва ред с броя Q на
    обажданията и Q реда с по два номера на град, на всеки от тях – населените места, за които се отнася
    съответният въпрос.
    Изход
    На стандартния изход програмата трябва да изведе отговорите на зададените въпроси – битов
    низ (последователност от нули и единици) с дължина Q знака, като знакът 0 на i–та позиция
    означава, че за въпроса с номер i не е възможно да се стигне от едното населено място до другото, а
    знакът 1 – че може.
    Ограничения
    2 ≤ N ≤ 1000
    1 ≤ M ≤ 2N
    0 < Q ≤ 100000
    Пример
    Вход Изход
    9 9 100
    1 2
    3 4
    5 6
    7 8
    9 5
    7 2
    8 2
    6 9
    1 7
    3
    1 8
    6 2
    4 7


    На конзолата ми върви, но като я пускам на система се преебава... Не знам работили ли сте на система, но тя е на Linux, а компютърът ми компилира под Windous и сигурно от там идва проблема. Дава ми Compilation Error като грешка. Или в двойния vector (vector <vector <int>> car; ) или в създаването на празни под вектори после (car.push_back(vector<int>()); ) и проблемът, според мен, но не мога да си обясня защо и как да го оправя. Ето кода, ако някой разбира, моля ви, да ми помогне:
    #include <iostream>
    #include <vector>
    #include <queue>
    using namespace std;
    vector <char> K;
    vector <vector <int>> car;
    int key, used[1005];
    void bfs (int from, int to)
    {
    queue <int> fak;
    fak.push(from);
    used[from]=1;
    key=0;
    while (!fak.empty())
    {
    int t=fak.front();
    if (fak.front()==to)
    {
    K.push_back('1');
    key=1;
    break;
    }
    fak.pop();
    for (int z=0; z<car[t].size(); z++)
    {
    if (used[car[t][z]]!=1) fak.push(car[t][z]);
    used[car[t][z]]=1;
    }
    }
    if(key!=1)
    {
    K.push_back('0');
    }
    }
    int main ()
    {
    int N, M, f, t;
    cin>>N>>M;
    for (int i=0; i<=N; i++)
    car.push_back(vector<int>());
    for (int y=0; y<M; y++)
    {
    cin>>f>>t;
    car[f].push_back(t);
    car[t].push_back(f);
    }
    int Q, f1, t1;
    cin>>Q;
    for (int h=0; h<Q; h++)
    {
    cin>>f1>>t1;
    for (int w=1; w<=N; w++) used[w]=0;
    bfs (f1, t1);
    }
    for (int j=0; j<K.size(); j++) cout<<K[j];
    cout<<endl;
    return 0;
    }

  10. #135
    Супер фен Аватара на mlakniwe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 616
    Ако може малко помощ с една задача на C++, не съм много сигурен дали е вярна до сега и за функциите ако може някви разяснения
    http://prikachi.com/images/223/7073223o.jpg
    http://prikachi.com/images/224/7073224y.jpg

    ето го кода ми, даже не знам дали е верен, но някой неща не знам как да ги напрая
    Код:
    #include<iostream>
    #include<string>
    #include<vector>
    #include<fstream>
    #include<algorithm>
    #include<iterator>
    
    
    using namespace std;
    
    class CSalary{
        string m_strProfession; 
    	double m_dSalary;
    public:
    CSalary(){};//Podrazbirasht se konstruktor
    
    CSalary(const string& strProfession,const double& dSalary){
    	m_strProfession=strProfession;
        m_dSalary=dSalary;
    }//Ekspliciten konstruktur
    
    CSalary(const CSalary &ob){
    	m_strProfession=ob.m_strProfession;
    	m_dSalary=ob.m_dSalary;
    }//Kopirasht konstruktur
    
    string getProf(void)const{
    	return m_strProfession;
    }
    
    double getSalary(void)const{
    	return m_dSalary;
    }
    
    void setProf(const string&strProfession){
    	m_strProfession=strProfession;
    }
    
    void setSalary(const double&dSalary){
    	m_dSalary=dSalary;
    }
    
    friend ostream&operator<<(ostream&os,const CSalary&s){
    	os<<s.m_strProfession<<" "<<s.m_dSalary<<endl;
    return os;
    }
    
    friend istream&operator>>(istream&is,CSalary&s){
    	is>>s.m_strProfession;
    	is>>s.m_dSalary;
    	return is;
    }
    
    CSalary&operator=(const CSalary&ob){
    	m_strProfession=ob.m_strProfession;
    	m_dSalary=ob.m_dSalary;
    	return *this;
    }
    
    bool operator<(const CSalary&s)const{
    	return(m_strProfession<s.m_strProfession);
    }
    
    bool operator==(const CSalary&s)const{
    	return(m_strProfession==s.m_strProfession);
    }
    double operator *(const CSalary&obj)
    {
    	return m_dSalary*obj.m_dSalary;
    }
    }
    
    class CCalcCorr
    {
    	vector<CSalary*>m_vCity1;//danni za grad1
        vector<CSalary*>m_vCity2;//danni za grad2
    
    	double m_dCorr;//korelacionen koeficent
    	 
    	CCalcCorr(const string& strFileName1,const string& strFileName2)
    	{
    	ifstream f(strFileName1.data());
    	if(!f)
    		throw "File Not Found!";
    	else
    	{
    		f>>m_dCorr;
    		copy(istream_iterator<CCalcCorr>(f),istream_iterator<CCalcCorr>(),back_inserter(m_vCity1));
    		sort(m_vCity1.begin(),m_vCity1.end());
    	}
    	ifstream ff(strFileName2.data());
        if(!ff)
    		throw "File Not Found!";
    	else
    	{
    		ff>>m_dCorr;
    		copy(istream_iterator<CCalcCorr>(ff),istream_iterator<CCalcCorr>(),back_inserter(m_vCity2));
    		sort(m_vCity2.begin(),m_vCity2.end());
        }
    	}
    
    }

  11. #136
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    ^Каква е тая глупост бе момче/момиче не виждаш ли, че това е тема за програмиране.
    Просто хората в буквалният смисъл не знаят къде се намират!

  12. #137
    Бих искал да ви попитам,тъй като със сигурност повечето от вас,са в пъти по-компетентни от мен в програмирането,коя книга бихте ми препоръчали за програмиране за С# ? Какво можете да ми споделите за книгата на Светлин Наков и компания,мисля че доста голяма реклама си правят в книгата,от колкото учебен материал ? Благодаря Ви !

  13. #138
    Здравейте! От известно време съм започнал да разучавам C++ и C#, като повече ми хареса първото. Имам 1 въпрос обаче. В бъдеще C++ за какво ще се използва (освен за game development). Вече се запознах кой език за каква технология е, демек Java за Андроид, PHP/Python/Ruby за Server-side, JavaScript за Client-side и т.н. Чудя се, след като написах няколко прости проекта на C++, дали да продължа и да правя с времето по-сериозни проекти, или да сменя езика?

  14. #139
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Колкото и да не ми се ще, ако има някой на "ти" с Java и по-специално с JFrames & JPanels мооооля да ми пише ЛС.
    Мисля, че нещото не е кой знае колко сложно, убягва ми един тънък момент и вече се вбесявам на себе си и тъпотията си
    Става въпрос, че основното ми GUI е в JFrame-a, имам ComboBox с различни фигурки, целта е user-a да избере фигура и да я чертае върху JPanel-a. Това, което ми се опъва зверски е array-я по някакъв начин - примерно ако имам "Линия, Кръг, Квадрат", мога да си направя paintComponent-a v Panela да позволи рисуване на само едното от тях, без значение какво е избрано от Combobox-a.
    Ох, не знам дали го обясних добре, просто ще се радвам на едно леко посритване и жокер. Може и някакъв туториал, ама толкова неща вече пробвах от нета, че ... не знам и аз.
    Благодаря предварително на отзовалите се (ако има такива )

  15. #140
    Здравейте! Може ли помощ за тази задача?
    Да се напише програма, която създава структура KAT с полета име на водач, адрес, марка автомобил, модел, регистрационен номер, цвят, застраховка, година на производство. Да се въведе цяло число n и след него n на брой данни от тип KAT. По въведен регистрационен номер да се отпечатва името и адреса на водача. Да се намери броя на автомобилите без застраховка и да се отпечатват регистрационните им номера. Да се отпечатват всички данни за автомобилите по-стари от 15 г. Да се намери броя на автомобилите от зададена марка и да се отпечатва модела и цвета им.

  16. #141
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от martinfast Виж мнението
    Здравейте! От известно време съм започнал да разучавам C++ и C#, като повече ми хареса първото. Имам 1 въпрос обаче. В бъдеще C++ за какво ще се използва (освен за game development). Вече се запознах кой език за каква технология е, демек Java за Андроид, PHP/Python/Ruby за Server-side, JavaScript за Client-side и т.н. Чудя се, след като написах няколко прости проекта на C++, дали да продължа и да правя с времето по-сериозни проекти, или да сменя езика?
    Бъркаш се малко и сега ще ти кажа къде. C/C++ е хардкор програмиране, това са едни от най-тежките езици които се използват към момента. Голяма част от софтуера, игрите включително и OS са писани на C/C++ също и част от Embedded системите. Това е език който няма да изчезне скоро и ще остане доста търсен. C е език от средно ниво, което прави работата на системите ползващи го доста по бързо от тези писани на езици от високо ниво. C++ например вече е обектно ориентиран език от високо ниво, въпреки че пак е далеч по-труден от другите езици от високо ниво като Java, C# да речем. C/C++ са платформено независими заедно с Java, докато C# е дело на майкрософт и е изцяло платформено зависим. С Java също се пише server side и то доста, но това се случва на друго ниво, има си Java EE за целта, дори бих казал, че никой не прави GUI на ръка вече в java, защото е доста тежък и безмислен процес. PHP е най-разпространеният език за web. JS е скриптов език ползван за web.

    Ако станеш добър в C/C++ ще имаш възможност да усвоиш след това другите езици от високо ниво сравнително бързо, но ако смяташ да се занимаваш с C/C++ забрави шарениите на сайтовете, там ще си на хард кодене. Ако искаш да се занимаваш с разработка на сайтове, насочвай се към C#/PHP/HTML/JS/CSS/jQuerry

    Цитирай Първоначално написано от shmatarok Виж мнението
    Колкото и да не ми се ще, ако има някой на "ти" с Java и по-специално с JFrames & JPanels мооооля да ми пише ЛС.
    Мисля, че нещото не е кой знае колко сложно, убягва ми един тънък момент и вече се вбесявам на себе си и тъпотията си
    Става въпрос, че основното ми GUI е в JFrame-a, имам ComboBox с различни фигурки, целта е user-a да избере фигура и да я чертае върху JPanel-a. Това, което ми се опъва зверски е array-я по някакъв начин - примерно ако имам "Линия, Кръг, Квадрат", мога да си направя paintComponent-a v Panela да позволи рисуване на само едното от тях, без значение какво е избрано от Combobox-a.
    Ох, не знам дали го обясних добре, просто ще се радвам на едно леко посритване и жокер. Може и някакъв туториал, ама толкова неща вече пробвах от нета, че ... не знам и аз.
    Благодаря предварително на отзовалите се (ако има такива )
    За съжаление почти нищо не помня от swing, къде ви карат това да го пишете ? Предполагам в някой университет. Най-рано Неделя ще имам възможност да погледна в някоя книга кое как беше. Като цяло тия работи да се пишат на ръка са ужас. Какво ползваш NetBeans, Eclipse ?
    Последно редактирано от draid : 03-31-2014 на 18:16

  17. #142
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    За съжаление почти нищо не помня от swing, къде ви карат това да го пишете ? Предполагам в някой университет. Най-рано Неделя ще имам възможност да погледна в някоя книга кое как беше. Като цяло тия работи да се пишат на ръка са ужас. Какво ползваш NetBeans, Eclipse ?
    Принципно Netbeans и да, университетски мъки са това. Така или иначе се оправих уж като ми върнат курсовата ще видим, ако съм го оплескала прекалено много, дано поне да е pass някакъв. draid, доколкото знам работиш нещо такова, пишете ли ги такива филми на ръка изобщо толкова стресиращо ли е всичко, че вече почнах да се притеснявам за моята евентуална бъдеща кариера

  18. #143
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Честно казано не знам някой да се занимава със swing. Повечето неща вече са изнесени към web. Java EE предимно, поне последно като говорих с едни пичове от SAP Labs Bulgaria, те също бяха на мнение, че swing е умряла работа. Много тежко е за писане на ръка хайде с netBeans се ядва до някъде, ама в eclipse например... Виж multithreading е нещо което е много важно и при всички случай биха те питали на интервю. Голям плюс е да си се занимавал с такова програмиране, а и е доста тънка работата там. Като цяло в една средно голяма фирма никога няма да пишеш всичко ти. Сигурно са ви учили на принципа "разделяй и владей". Java EE, предполагам нищо не сте разглеждали ? Там имате Networking socket-и, протоколи и т.н. JDBC, JPA, REST, JSP, SERVLETS, EJB's, JSF от Java SE важно е да хванеш основите - класове,абстрактни класове, наследяване, обекти, полиморфизъм, интерфейси, изключения, дженерици, колекции и нишки. Това са основните неща общо взето. Алгоритмите са доста голямо предимство ако ги поназнайваш. Навсякъде се гледа максимално да се избягва повтаряемостта на кода и писането му ръчно, което за голяма част от кода е безмислено.

    В твоя случай има едни книги Core Java на теб ти трябва първи том, там има 3 глави за Graphics
    Programing, Event Handling и User interface components with swing. Това са около 200 стр от книгата които могат да са ти полезни сигурно.

    Гледам че са затрили старото издание из нета и не ми се търси, за това ще ти дам и двата тома. Осмо издание, но надали 9-то го има цялото качено някъде изобщо. Аз го поръчвах от Англия и беше към 100€ тогава, сега нямам идея колко струват, но при всички случай са доста пари. Разликите не са големи.
    Последно редактирано от draid : 04-03-2014 на 12:13

  19. #144
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Благодаря ти много за споделеното мнение и за линковете!

    Общо взето при нас се отдели голямо внимание на swing компонентите, целият втори семестър и част от първия правим gui-та, divide & conquer ни го представиха наскоро, заедно с алгоритмите, основите ги взимахме първия семестър, сега почваме JSF. Значи май се движим добре горе-долу, имайки предвид, че ми остават още две години да го уча това.

  20. #145
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    JSF е нещо важно и съвременно, отдели му внимание. Като учите JSF, прочети и за JSP. Имма тук и една книга за Java EE която не е лоша, като ги почнете ме подсети да ти я дам. Ако се занимаваш още 2 години с Java, надали ще имаш сериозни проблеми при намирането на стаж/работа след това.
    Последно редактирано от draid : 04-03-2014 на 20:18

  21. #146
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Благодаря много още веднъж, като човек, който има нужда непрекъснато да слуша за personal experience в съответната сфера, мисля, че споделената информация ми е/ще ми е от голяма полза.

  22. #147
    Повече от фен Аватара на teen95
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    338
    Някой може ли да ми обясни как се създават менюта във VC# ? Мерси предварително

  23. #148
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    777
    Имам нужда от помощ с едни графики от eurostat и НСИ (Excel), някой желаещ да помогне, много ще съм благодарен ? Знам, че си говорите за много по-сериозни неща и съм далеч от темата, но и аз съм отчаян ... Мерси !

  24. #149
    Здравейте! Имам да правя за домашно в Excel една таблица и някой от задачите, свързани с нея са ми непонятни.

    http://prikachi.com/images.php?images/187/7334187e.png

    Това е таблицата и някой неща съм ги изпълнил, но се затруднявам за II римско номер 5, 6 и 7. Много ще съм Ви благодарен, ако ми помогнете, защото от това ми зависи срочната оценка!

  25. #150
    isaaam
    Guest
    Здравейте, аз съм 9 клас и ще помоля ако някой може да ми направи 1 програма на Паскал за броене на числа но когато изброи 5 числа да спира.Благодаря предварително!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си