.
Отговор в тема
Страница 8 от 8 ПървиПърви ... 45678
Резултати от 176 до 186 от общо 186
  1. #176

    Unhappy Моля за помощ!

    Здравей!
    Имам нужда от помощ!
    Дадоха ми да направя курсова задача по информатика, но аз си нямам представа какво трябва да правя...
    Ако можеш да ми помогнеш, ще ти бъда изключително задължена! Много ми е важно!
    Ето я и самата СЛОЖНА за мен задача:


    Съставете програмна система за съхранение и обработка на резултатите от проведените
    матури (зрелостни изпити) при завършване на средно образование. Всеки завършващ ученик
    трябва да се яви на задължителна матура по български език и литература. Освен това трябва да
    избере матура по поне един друг предмет. Данните за проведените матури са следните: име на
    ученик (знаков низ с дължина до 40 знака, съдържащ име, презиме и фамилия разделени с точно
    по един интервал), служебен уникален номер (знаков низ с дължина 10 знака), училище (знаков
    низ с дължина до 50 знака), населено място (знаков низ с дължина до 40 знака), предмет (знаков
    низ с дължина до 30 знака, съдържащ редовни букви на кирилица), оценката получена на изпита
    по този предмет (реално число с два знака в дробната част). За един ученик могат да бъдат
    въведени данни за няколко изпита.
    1. Създайте структура за съхранение на информацията от проведените изпити. Въведете и
    контролирайте цяло неотрицателно число N, определящо броя на наличните оценки от
    проведените матури. След това въведете данните за учениците и получените от тях оценки.
    Контролирайте коректността на данните: за един ученик (определен от служебния му номер) не
    трябва да се въвежда оценка за един и същи предмет няколко пъти.
    2. Изведете списък с оценките за всички ученици, съдържащ служебен номер, име на
    ученика (името да се отпечата във вида: фамилия и инициали на името и презимето, пр.: “Иван
    Петров Димитров” да стане “Димитров И. П.”), населено място, предмет и оценка (с точност до
    два знака в дробната част). Списъкът трябва да бъде подреден в нарастващ ред по служебния
    номер. Полетата да бъдат разделени със запетая последвана от интервал, а накрая на реда да има
    точка и запетая (’;’). Пример:
    0000000001, Димитров И. П., Пловдив, математика, 6.00;
    3. Въведете име на предмет и изведете списък на всички ученици имащи оценка по този
    предмет, подреден по намаляване на оценките, а учениците с равни оценки да бъдат подредени
    по азбучен ред. За всеки ученик да се изведат име, училище, населено място, оценката по
    предмета и средна оценка на ученика от всичките му зрелостни изпити. Средната оценка да бъде
    отпечатана с точност до два знака в дробната част.
    Указание към задачата.
    При решаване на задачата по програмиране трябва:
    а) да се опише словесно използваният алгоритъм;
    б) да се опише на хартия решението на задачата C++
    в) да се коментира написаният текст на програмата като се посочи предназначението на
    основните променливи и структури от данни, и използваните функции.

  2. #177
    Здравей!
    Имам нужда от помощ!
    Дадоха ми да направя курсова задача по информатика, но аз си нямам представа какво трябва да правя...
    Ако можеш да ми помогнеш, ще ти бъда изключително задължена! Много ми е важно!
    Ето я и самата СЛОЖНА за мен задача:


    Съставете програмна система за съхранение и обработка на резултатите от проведените
    матури (зрелостни изпити) при завършване на средно образование. Всеки завършващ ученик
    трябва да се яви на задължителна матура по български език и литература. Освен това трябва да
    избере матура по поне един друг предмет. Данните за проведените матури са следните: име на
    ученик (знаков низ с дължина до 40 знака, съдържащ име, презиме и фамилия разделени с точно
    по един интервал), служебен уникален номер (знаков низ с дължина 10 знака), училище (знаков
    низ с дължина до 50 знака), населено място (знаков низ с дължина до 40 знака), предмет (знаков
    низ с дължина до 30 знака, съдържащ редовни букви на кирилица), оценката получена на изпита
    по този предмет (реално число с два знака в дробната част). За един ученик могат да бъдат
    въведени данни за няколко изпита.
    1. Създайте структура за съхранение на информацията от проведените изпити. Въведете и
    контролирайте цяло неотрицателно число N, определящо броя на наличните оценки от
    проведените матури. След това въведете данните за учениците и получените от тях оценки.
    Контролирайте коректността на данните: за един ученик (определен от служебния му номер) не
    трябва да се въвежда оценка за един и същи предмет няколко пъти.
    2. Изведете списък с оценките за всички ученици, съдържащ служебен номер, име на
    ученика (името да се отпечата във вида: фамилия и инициали на името и презимето, пр.: “Иван
    Петров Димитров” да стане “Димитров И. П.”), населено място, предмет и оценка (с точност до
    два знака в дробната част). Списъкът трябва да бъде подреден в нарастващ ред по служебния
    номер. Полетата да бъдат разделени със запетая последвана от интервал, а накрая на реда да има
    точка и запетая (’;’). Пример:
    0000000001, Димитров И. П., Пловдив, математика, 6.00;
    3. Въведете име на предмет и изведете списък на всички ученици имащи оценка по този
    предмет, подреден по намаляване на оценките, а учениците с равни оценки да бъдат подредени
    по азбучен ред. За всеки ученик да се изведат име, училище, населено място, оценката по
    предмета и средна оценка на ученика от всичките му зрелостни изпити. Средната оценка да бъде
    отпечатана с точност до два знака в дробната част.
    Указание към задачата.
    При решаване на задачата по програмиране трябва:
    а) да се опише словесно използваният алгоритъм;
    б) да се опише на хартия решението на задачата C++
    в) да се коментира написаният текст на програмата като се посочи предназначението на
    основните променливи и структури от данни, и използваните функции.

  3. #178
    Някой, който разбира от информатика и програмиране на с++ може ли да реши следната задача? Да се състави програма, която въвежда едно естествено число n и записва във файл f всички числа <n двоични запис, на които представлява симетрична редица от нули и единици. Да се изведе съдържанието на файла. Програмата да работи с меню.

  4. #179
    ЗАДАЧА НА "C++"

    Да се реализира клас "комплексно-число" имащо две член-данни: цяла(real) и имагинерна(imaginary) част - цели числа.Дефинирайте операции за обектите на този клас: отрицателна стойност,събиране,изваждан е,умножение, деление.Бинарните операции да действат и с операнди - комплексно и цяло число.Да се напише член-функция за извеждане на комплексно число във вида:

    real +/-i imaginary

    В главната функция на програмата да се илюстрират всичките дейности с комплксни числа.

    МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРЕН..

  5. #180
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Kyzmov Виж мнението
    ЗАДАЧА НА "C++"

    Да се реализира клас "комплексно-число" имащо две член-данни: цяла(real) и имагинерна(imaginary) част - цели числа.Дефинирайте операции за обектите на този клас: отрицателна стойност,събиране,изваждан е,умножение, деление.Бинарните операции да действат и с операнди - комплексно и цяло число.Да се напише член-функция за извеждане на комплексно число във вида:

    real +/-i imaginary

    В главната функция на програмата да се илюстрират всичките дейности с комплксни числа.

    МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРЕН..
    Тея курсови вървят по 25 лв. бе мой.. Кой ще ти е направи за безпари

  6. #181
    GrigorB
    Guest
    Аз минах HTML, CSS и в момента изучавам JavaScript. Не съм про, но ще опитвам да помагам ако някой изобщо пита по темата. Само набързо да препоръчам- Има готини програмки в AppStore и Google Play на "SoloLearn". В даскало като няма какво да правя си ровя по тях и правя упражнения. Имat html, css, python, javascript, php, SQL, C++, C# и още поне 5-6 които изпускам. Също мога да препоръчам https://www.freecodecamp.com/ и https://www.codecademy.com/ , като и двете са безплатни. Иначе тъй като никой не може да помни наизуст всичко, http://www.w3schools.com/ ето този сайт е идеален ако искате да си припомните нещо и доста бързо можете да намерите каквото ви трябва.

  7. #182
    Boyan_Ot_City
    Guest
    Здравейте.
    От скоро съм във форума, но като го разгледах ми допадна. По начало съм изад Океана, по точно в Канада от 12 години.
    Каквото мога да напиша че тук получих специалност Компутърен Техник до Професионално ниво което е База.
    Oт програмните езици познавам Visuel Basic 2010, Delph 6 i Python 3.4.0. до първите стъпки.
    Бих искал да ви подскажа че е важно да се направи разлика между Open Source и "Нормален Соурс.

  8. #183
    Ще помагам за задачи на C++.

  9. #184
    Здравейте! Може ли някой да ми реши тази задача на C++:
    Програмата с функция main() и избор чрез меню на функции за :
    - Въвеждане от клавиатура на размерност ( с проверка за коректност ) и елементи на масив от реални числа P (N) ( N <= 25 ) ;
    - Изчисляване на средно-аритметичното от числата в масива , които са зададен интервал [min,max];
    - Изчисляване на сумата на различните от нула числа и броя не нулевите числа в масива
    - Намиране на минималното положително число в масива и неговия пореден номер
    - Извеждане не екран на резултатите от съответното изчисляване , както и на въведените числа в масива ( с подходящи текстове )
    Последно редактирано от healthylife7337 : 12-11-2017 на 13:33

  10. #185
    Здравейте днес се регистрирах тук надявам се да ми помогнете.Искам да ви попитам дали този хард диск https://www.olx.bg/i2/ad/hard-disk-w...ml#:b1e872b496 ще може да тръгне на тази платка asus p5gl-mx.Благодаря предварително.

  11. #186
    Като цяло, той маркира цял ред като грешка, без милиметър шанс за грешка.
    Последно редактирано от Blubalu : 10-01-2021 на 10:07

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си