.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17
  1. #1
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886

    Въпрос за езици

    Според вас колко езика мога да уча наведнъж?
    Мисля, след като ми свършат изпитите, да се запиша на курс по 1 език, да се опитам вкъщи, чрез учебници и инфо в интернет да уча 2-ри и в същото време да си усъвършенствам 3-ти.
    Дали ще успее мозъка ми да приеме толкова разнообразна информация и най вече да я запомни?

  2. #2
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Ще се окашиш,карай ги един по един.
    maDamn

  3. #3
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Език се учи в страната, в която се говори. Тук колкото и да го учиш, като идеш в чужбина, ще гледаш като теле

  4. #4
    Мега фен Аватара на fUcKsMiLe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    5 733
    Ти първо усъвършенствай единия и после се захвани с втори + да упражняваш и първия, защото се забравя с времето. А за третия, ако вече ако ти се занимава. Но 3 наведнъж недей. Просто в един момент ще изпушиш и информацията нито ще я приемаш, нито ще я предаваш като хората.
    *сън*

  5. #5
    Banned Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    522
    я виж сашо тайния колко бил важен
    мисля, че е време да смениш тактиката, тъй като на концерта на мадона явно не те разбраха и ти скъсаха плакатчето

    крисо, ти земи български научи първо

  6. #6
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    Aз съм го научила много добре, бейби. Не ме мисли.
    Да не говорим, че го уча доста по-подробно от две години. Нямаш кяр да се надуваш, како :* Знам го по-добре от теб.

  7. #7
    Banned Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    522
    мечтай

  8. #8
    Мега фен Аватара на DaNGeRousLy
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Шумен
    Мнения
    11 759
    Аз лично говоря 3 езика перфектно и ми се струва, че това са максималните, които може да научи човек.
    Поне аз не мога да помня други езици повече

  9. #9
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Зависи. Ако нямаш много опит с езиците, ще ти дойде в повече. Ако езиците са свързани, много ще се бъркаш. Примерно не трябва да учиш едновременно френски и испански, има супер много думи които се различават само с една буква и се чудиш "ся тва на френски ли беше, на испански ли беше".

    Ако не са свързани и ти се отдава, може и да се оправиш.

  10. #10
    Повече от фен Аватара на Delvecchio
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    346
    Цитирай Първоначално написано от EinGutesKind Виж мнението
    Език се учи в страната, в която се говори. Тук колкото и да го учиш, като идеш в чужбина, ще гледаш като теле
    Абсолютно.5 Години учих Френски,взех си сертификатите,изкарах шестица на матурата,отидох да живея там и гледах умно половин година.В България можеш да получиш основа,но за да научиш наистина един език,трябва да поживееш в страната,в която се говори.

  11. #11
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    Ако учиш два-три езика от една езикова група, няма да имаш никакъв проблем. Испански, френски, италиански например. Китайски и руски абсурд. Пробвала съм. Нямаш ли езикова бариера от дете, без проблем може да ти се отдаде почти всеки език. По-важна е слуховата част за бързото учене, отколкото писмената.
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  12. #12
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    учи го към 4 5г езика после иди в държавата дето го говорят за да почнеш да го учиш най-накрая и се върни след 4г
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  13. #13
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    аз ако отида,нема се върна

  14. #14
    Супер фен Аватара на BadAss
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    1 561
    Цитирай Първоначално написано от Delvecchio Виж мнението
    Абсолютно.5 Години учих Френски,взех си сертификатите,изкарах шестица на матурата,отидох да живея там и гледах умно половин година.В България можеш да получиш основа,но за да научиш наистина един език,трябва да поживееш в страната,в която се говори.
    Ще го научиш на разговорно ниво. Ако мислиш да работиш някъде на по-сериозен пост, реплики като "дай ми един хляб, половин килограм домати и 2 краставици" няма да ти свършат работа.

  15. #15
    Повече от фен Аватара на Delvecchio
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    346
    Цитирай Първоначално написано от BadAss Виж мнението
    Ще го научиш на разговорно ниво. Ако мислиш да работиш някъде на по-сериозен пост, реплики като "дай ми един хляб, половин килограм домати и 2 краставици" няма да ти свършат работа.
    Съгласен съм,без основата,която получих в училище,щях да говоря Френски,като циганин Български,или най-малкото щях да съм неграмотен.Втората ми работа беше доста по-сериозна и отговорна от първата и нямаше да мога да я върша както без опита придобит в самата държава,така и без това което съм учил в България.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си