.
Отговор в тема
Страница 14 от 61 ПървиПърви ... 410111213141516171824 ... ПоследнаПърви
Резултати от 326 до 350 от общо 1524
  1. #326
    Голям фен Аватара на Kaena Smith
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    620
    Вчера си купих "Нощен патрул"(Сергей Лукяненко) и я започнах.Много е интересна,грабна ме в самото начало,дори момичето от книжарницата каза,че книгата е добра.Различава се от филма,но пък и той е доста интересен.
    Ето и резюмето :

    По нощните улици е опасно, но не заради престъпници и маниаци. Там броди друга опасност – онези, които наричат себе си Различните. Вампири и върколаци, магьосници и вещици. Онези, които излизат на лов, когато слънцето залезе. Онези, чиято сила е огромна и срещу които обичайните оръжия не действат. Но тези ловци от векове са наблюдавани от други ловци – Нощния патрул. Той е призван да се сражава със създанията на мрака и да бди над хората, като при това строго спазва древния Договор, сключен между силите на Мрака и Светлината.

  2. #327
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    ^ Сподели мнението си, след като прочетеш книгата.
    Тя е сред списъка ми, които съм си поставила да прочета, но още не й е дошъл време.

  3. #328
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Абе, какви книги четете...

  4. #329
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Абе, какви книги четете...
    хахах, като гледам тийн книги.

  5. #330
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114

  6. #331
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    Все се надявам да им мине времето скоро на тия вампири, отворковци, вещици, върколаци.... Изтъркаха се доста. Ама явно ще има още да чакам да се забравят..

    /Е, Хари Потър единствено си остава класика, която засяга толкова много проблеми и теми и тн.../

  7. #332
    Здравейте, вчера намерих едно много хубаво приложение на телефона си- 50 000 free ebooks но всички са на английски. Много се зарадвах като го видях. Всички книги са безплатни Така че, всеки който може да ползва google market на телефона си може да си го изтегли, надявам се да е от полза на някого )
    Последно редактирано от didencetto7 : 03-21-2013 на 18:03
    I don't care if everything is black and white... 'couse my world is colorful =]]

  8. #333
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    За половин ден преполових "Фани Хил или мемоарите на една лека жена" на Джон Клилънд. Сравнително известен еротичен роман, описващ живота на бедно момиче, останало рано без родители и рано запознало се с проституцията. Темата ми е безкрайно интересна. Прекалено описателните и детайлни сцени в леглото ми идват леко дразнещи. Прекалено много повторения. Всичко е представено като от захарна фабрика, толкова сладникаво ми се струва на мен. В грозните сцени, показващи до какво ниво може да падне човек, си личи, че авторът е опитал да пресъздаде моментното усещане на Фани, описващ красота, блаженство, удоволствие. Грозното и гнусното да се описва по този начин на мен не ми харесва.
    Когато започнах да чета, очаквах авторът да представи детайлните сцени в друга светлина. Исках докато чета, да се отвратя от случилото се с това момиче. Фен съм на по-грубия стил на писане.

    Все пак мисля, че книгата си заслужава.
    След като я довърша, че пиша отново.
    По това, което прочетох до сега, съдя, че ще има "happy end" или поне нещо доближаващо се до него.
    И спря да се върти за миг земята..




  9. #334
    anonymous708973
    Guest
    Проституция със сладникави детайли?! Какъв е тоя филм?

  10. #335
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Абе, какви книги четете...
    Мхм.
    Една позната е така: спуква се да чете, ама винаги е с книгата. Прочела е над 50 вампирско-върколашки романа... Пълно разочарование.

  11. #336
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Мхм.
    Една позната е така: спуква се да чете, ама винаги е с книгата. Прочела е над 50 вампирско-върколашки романа... Пълно разочарование.
    Не и ли е писнало.. общо взето един и същ сюжет, лол.

  12. #337
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Проституция със сладникави детайли?! Какъв е тоя филм?
    Точно това не ми харесва в книгата.
    Авторът предполагам е писал повече за собственото си удоволствие и фантазии.
    Снощи четох за публичен дом, в който всичко е представено толкова... морално и приятно.
    Да не говорим пък, че в книгата нищо не е представено с реалното си име, което както вече казах, също ме дразни. Например еякулацията най-често се споменава като ''балсамена инжекция''.
    От инат и любопитство ще си довърша книгата!
    И спря да се върти за миг земята..




  13. #338
    Голям фен Аватара на Kaena Smith
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    620
    Не бих определила "Нощен патрул" като тийн боза в никакъв случай.Книгата е от 1998 и не развива поредната любовна история между смъртен и вампир/върколак.Макар,че съм все още на седма глава,общо взето става дума за доброто и злото,но не и обичайната тема за борбата между тях(поне не засега).Разказва се за поддържането на баланс,установен чрез подписването на Древен договор и създаването на Нощния и Дневния патрул.За хора,които са Различни,за свят невидим за хората - Сумрака.
    Както и да е,отнесох се...книгата е оригинална и представя може би най-често засяганите теми по по-различен,лесен и приятен за четене,начин.А вампирите и върколаците са споменати като олицетворение на злото(визирам резюмето).
    Не съдете за една книга по корицата или в случая по заглавието или жанра.А и в крайна сметка,всеки си има предпочитания...

  14. #339
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Например еякулацията най-често се споменава като ''балсамена инжекция''.
    !
    *задавя се от смях*

  15. #340
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Абе, какви книги четете...
    Лукяненко си е фантаст, стабилен писател. Това, че в днешно време всичко се пробутва като вампирско-върколашка бумащина е друг въпрос.
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  16. #341
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^Дефинирай стабилен.

  17. #342
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Буреносните облаци.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  18. #343
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    ^Дефинирай стабилен.
    Стабилен, в смисъл че пише в жанра си. Признавам си, само разкази негови съм чела, но мои познати го определят като писател със стойностни произведения. От всичко, което съм чела/чула за него съм напълно убедена, че не пише пуберски подлистници. Макар, че и на мен ми се повдига вече, като чуя вампир...
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  19. #344
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    up

    Какво четете? Какво мислите да четете? Какво прочетохте?
    И спря да се върти за миг земята..




  20. #345
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Четем Never Let me go. Японски писател, преместил се в Британия на 5 годинки. Има филм по книгата, излязъл 2010 с участието на Кийра Найтли и Карей Мълиган. Може би сте го гледали. Още в самото начало съм и не мога да изява мнение по книгата. (на 10 страница съм сигурно)

    Мисля, да прочета поне 2 книжки тази ваканция. Чакат ме на рафта и гледат жално Но преди това ще трябва да си свърша всички останали глупости.
    Ех.

  21. #346
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Аз искам да се похваля, че съм горд читател на е-четец <333 Какво четене ще пада самооо :3
    В момента дочитам "Бонбонени обувки" на Джоан Харис. Въпреки лошите мнения, които чух за втората част на "Шоколад", дали защото съм пристрастна, не знам, но ми харесва доста.
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  22. #347
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Четем Never Let me go. Японски писател, преместил се в Британия на 5 годинки. Има филм по книгата, излязъл 2010 с участието на Кийра Найтли и Карей Мълиган. Може би сте го гледали. Още в самото начало съм и не мога да изява мнение по книгата. (на 10 страница съм сигурно)
    Това е един от най-любимите ми филми. Изревах си душата на него, когато го гледах за първи път.
    Ще искам от теб подробни впечатления от книгата.
    И спря да се върти за миг земята..




  23. #348
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Това е един от най-любимите ми филми. Изревах си душата на него, когато го гледах за първи път.
    Ще искам от теб подробни впечатления от книгата.
    Не съм очарована досега, да ти кажа. Прочела съм 1/3 от книгата. Kathy разказва за Ruth, Tommy и различни неща случили им се, докато все още са били ученици в Hailsham. Езикът на книгата е лесен, не използва сложен език, плавен е. Обаче, книгата върви много бавно и имам чувството, че автора постоянно се повтаря.

    Примерно, Kathy постоянно разказва за различни неща случили им се и езикът се повтаря, случките се повтарят, емоциите и те, само дето хората са различни. Интересен е целия замисъл с the Gallery, the Sales и етц, просто не мисля, че историята (досега) е написана увлекателно.

    Ще видим как е по- нататък.

  24. #349
    Повече от фен
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    435
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    ^Дефинирай стабилен.
    Стабилен в смисъл знае кое и как се прави.
    И "Нощен патрул" има толкова общо със "Здрач" и здрачоподобните диарии, колкото "За кого бие камбаната" с 50 нюанса.

  25. #350
    A "Долината на куклите" някой чел ли я е ? Като видях темата веднага тя ми изникна в ума. Още довечера си я хващам за препрочитане. А 50-те нюанса добра поредица ли е, че доста и се чудя ?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си