.
Отговор в тема
Страница 52 от 61 ПървиПърви ... 242484950515253545556 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 276 до 1 300 от общо 1524
  1. #1276
    Супер фен Аватара на psych0
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 019
    Тоя месец всичките си спестявания ги дадох за книги и след последния изпит -почвам!
    Вечер чета малко от " Да убиеш пресмехулник " и много ми харесва историята. Интересно е да видя как ще се развият действията.
    Другите , които ме очакват са две на Джон Стайнбек - " На изток от рая" и " За мишките и хората " , Умберто Еко " Махалото на Фуко " и Джейн Остин " Гордост и предразсъдъци " .

    Нямам търпение , много ми се чете ...
    Paint me a picture of eyes that never see
    With flashes of lightning
    that burn for only me

  2. #1277
    Супер фен Аватара на Wednesday666
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 063
    "Гордост и предразсъдъци" - няма да сгрешиш с нея ))

  3. #1278
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    гледала съм постановка на "За мишките и хората" и просто.. ах. <3
    аз утре ще ходя на пазар за книги, малко стипендията да изхарча :д много хора ми препоръчаха 18% сиво, така че ще си я взема, чудя се за "Вината в нашите звезди" и друго.. което ми хване окото :д

  4. #1279
    Мега фен Аватара на pandabear
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    3 697
    завърших "Битие" на Дейвид Брин.

    г.е.н.и.а.л.н.а

    каквото и друго да кажа ще е малко
    доволна съм много и силно я препоръчвам ((:

  5. #1280
    В момента чета "Сияние" на Кинг и съм просто влюбена в автора и начина му на писане. След като я приключа съм си приготвила "Дългата разходка" и "Мизъри". Ще видя с коя да продължа.
    Изрових си стария профил в Goodreads и приемам покани
    https://www.goodreads.com/user/show/16590788-mariya

  6. #1281
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Добавих те :Д

    В тази тема най-споменават е Кинг, хаха. Трябва да ви забраня да го четете, че да имаме по-разнообразни дискусии. И да открием други интересни автори.

  7. #1282
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006
    днес си купих най-накрая "18% сиво" <3 и тъй като нямаха Физика на тъгата грабнах друга книжка на Господинов, която ми се стори интересна - "И всичко стана луна", нека четенето започне сега!

  8. #1283
    Цитирай Първоначално написано от Dagichka Виж мнението
    днес си купих най-накрая "18% сиво" <3 и тъй като нямаха Физика на тъгата грабнах друга книжка на Господинов, която ми се стори интересна - "И всичко стана луна", нека четенето започне сега!
    Георги Господинов е найнананйнанйнайнай-любимият ми български автор. Книгата с разкази, която си си взела, както и другата "И други истории" със сигурност биха ти харесали. Всеки разказ си го препрочитах и си мислех колко е гениален:с Препоръчвам ти и лириката му всъщност (въпреки че тя допада главно на хора, които са се отърсили от строгите норми, ритъм и рима в поезията). А "Физика на тъгата" е отатажоагажащоететиги.. Не знам как се описва такава книга. Мненията за нея за разнопосочни, защото някои не я смятат за роман, а сбор от есета, но пък на мен ми се струва странно цялостна и прекрасна: )

  9. #1284
    Супер фен Аватара на sl1nceetoo
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    1 095
    Чух доста добри отзиви за "Красив негодник" от Кристина Лорен и я започнах. Следващата ми ще бъде "Любов" на Елиф Шафак, макар че била малко трудна за четене.

  10. #1285
    Цитирай Първоначално написано от sl1nceetoo Виж мнението
    Чух доста добри отзиви за "Красив негодник" от Кристина Лорен и я започнах. Следващата ми ще бъде "Любов" на Елиф Шафак, макар че била малко трудна за четене.

    От книгите на Елиф Шафак ти препоръчвам "Чест" и "Черно мляко" - те най - много ми харесаха. "Копелето на Истанбул също не беше зле.

  11. #1286
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Приключих с Куджо на Кинг и ми е тъжно. Брр, тъжно ми е за Тад.

    Някакви глупости от книгата:

    “But in high school the business of irrevocable choices began. Doors slipped shut with a faint locking click that was only heared clearly in the dreams of later years.”

  12. #1287
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Хах, направих си списък с книги за лятото. Изрових ги от списък Get Smart! в Гудриийдс. :Д Включват следните:

    1. A room of one’s own - Virginia Woolf

    2. The Prince by Niccolò Machiavelli

    3. The 7 Habits of Highly Effective People by Stephen Covey

    4. Blink: The Power of Thinking without Thinking by Malcolm Gladwell

    5. The Road Less Traveled by M. Scott Peck



    6. The Interpretation of Dreams by Sigmund Freud

    

7. Tao Te Ching by Lao Tzu



    8. Duty: Memoirs of a Secretary at War by Robert M. Gates

    

9.Guns, Germs, and Steel: The Fates of Human Societies by Jared Diamond 



    10. Man's Search for Meaning by Viktor E. Frankl

    
11. Outliers: The Story of Success by Malcolm Gladwell



    12. Lord of the Flies by William Golding

    
13. Thinking, Fast and Slow by Daniel Kahneman 



    14. Predictably Irrational: The Hidden Forces That Shape Our Decisions

    

15. Hopes and Prospects by Noam Chomsky



    16. How the Mind Works by Steven Pinker

    

17. Understanding Power: The Indispensable Chomsky

    И много други.

    Номер 9 приятелят ми четеше, а за номер 8 четох статия в списание "Аспекто". Струва 10 лв, но наистина си струва парите - невероятни статии по политически и др. въпроси. Дебеличко е, ограмотява и отваря очите.

    Започнах с номер 3 и до тук съм наистина доволна. Изтеглих си ги всичките от интернет :Д

    The 7 Habits of Highly Effective People by Stephen Covey
 е 
наистина интересна и полезна книга, за всеки който търси грешките в себе си; хармония в живота си; улеснение на движението по него ии чисто, кратко и простичко - за всеки, който търси щастие.

    Съдържа някои наистина добри примери, цитати, поуки и други. Но като всяка друга книга от същия жанр е изпълнена и с ненужни редове и мисли, които (досущ като книгите на Букай и Коелу) са очевидни.

    Препоръчвам я. И споделям някои неща, които ми харесаха и направиха впечатление. Досега. Имам още доста да чета от нея :Д

    "Your attitude determines your altitude".

    "I am not suggesting that elements of the personality ethic -- personality growth, communication skill training, and education in the field of influence strategies and positive thinking -- are not beneficial, in fact sometimes essential for success. I believe they are. But these are secondary, not primary traits. Perhaps, in utilising our human capacity to build on the foundation of generations before us, we have inadvertently become so focused on our own building that we have forgotten the foundation that holds it up; or in reaping for so long where we have not sown, perhaps we have forgotten the need to sow.
"

    "Where we stand depends on where we sit."

    "As Cecil B. deMille observed of the principles contained in his monumental movie, The Ten Commandments, "It is impossible for us to break the law. We can only break ourselves against the law."

    Thoreau taught, "How can we remember our ignorance, which our growth requires, when we are using our knowledge all of the time?"

    Albert Einstein observed, "The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them.”

    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.


    -- Aristotle

    И две неща, които ме накараха да се замисля наистина много:

    1. To relate effectively with a wife, a husband, children, friends, or working associates, we must learn to listen. And this requires emotional strength. Listening involves patience, openness, and the desire to understand -- highly developed qualities of character.

    Мисля, че удебеленита част от поста е изключително вярна.

    2. It's easy to see that independence is much more mature than dependence. Independence is a major achievement in and of itself. But independence is not supreme.
 Nevertheless, the current social paradigm enthrones independence. It is the avowed goal of many individuals and social movements. Most of the self-improvement material puts independence on a pedestal, as though communication, teamwork, and cooperation were lesser values. But much of our current emphasis on independence is a reaction to dependence -- to having others control us, define us, use us, and manipulate us. 

Interdependence is a far more mature, more advanced concept.

    Всеки, който е чел постовете ми във форума може да е забелязал, че се жегвам изключително много, когато става дума за 'независимост'. Виждах независимостта като сила, която трябваше да притежавам. Но горните редове промениха това мое вярвание. Всъщност, обърнаха го с краката нагоре; завъртяха го на 360 градуса; стъпкаха го. И ми дадоха храна за размисъл.

    Последно за днес:

    As Eleanor Roosevelt observed, "No one can hurt you without your consent."

    What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us
. - Oliver Wendell Holme

    "I know of no more encouraging fact than the unquestionable ability of man to elevate his life by conscious endeavour.
"

    - Henry David Thoreau

    "We are not our feelings. We are not our moods. We are not even our thoughts. The very fact that we can think about these things separates us from them and from the animal world. Self-awareness enables us to stand apart and examine even the way we "see" ourselves -- our paradigm, the most fundamental paradigm of effectiveness. It affects not only our attitudes and behaviours, but also how we see other people. It becomes our map of the basic nature of mankind.
"

    И преставам. И се извинявам. За дългите мисли.

  13. #1288
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Започнах да чета "Вината в нашите звезди". Преди малко я започнах и подозирам, че още днес ще я завърша.
    Историята, която авторът развива е тягостна, тежка за четене, неприятна за обсъждане и като цяло чета с буца в гърлото и намръщен поглед. Въпреки това, езикът в книгата е неприятно елементарен. На първите страници ми направи впечатление, че едно и също сравнение се повтаря отново и отново.
    Действията се развиват като от тийн филм на Дисни - предвидими са, прибързани и елементарни.
    Стилът на писане определено не ми харесва. Любовната история пък в книгата вече е толкова изтъркана, че мога от сега да кажа какво ще се случи в края. Продължавам да чета обаче, има нещо, което ми е интересно, но още не мога да разбера какво е точно.

  14. #1289
    Приключих с "Любовта трае три години" от Фредерик Бегбеде - не ми хареса. Имаше няколко хубави цитати, които си заслужаваха вниманието, но това е всичко. Много философска, без почти никакво действие и много обяснения как героя страда, как е жив мъртвец, etc.
    П.С Колкото до "Вината в нашите звезди" за мен е прекрасна, въпреки, че не мога да я нарека любима книга, защото самата тема за рака и любовта е толкова е изтъркана,сигурно мога да изредя поне 5 филма и 5 книги на същата тема.

  15. #1290
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^Кое тогава я прави прекрасна?

  16. #1291
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    ^Кое тогава я прави прекрасна?
    Еми самата историята е интересна. Интересно е как търсят онзи писател,как заминават за Холандия и тн. Интересен е и самият образ на Огъстъс - метафорите му, любовта му към Хензъл, как се срива психически и физически, когато умира и т.н.
    И също така книгата е прекрасно защото е причина все повече млади хора да започнат да четат .

  17. #1292
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Не е важен фактът, че четеш, а какво четеш, aka какво извличаш от цялото действие.

  18. #1293
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Не е важен фактът, че четеш, а какво четеш, aka какво извличаш от цялото действие.
    Съгласна съм.
    Но всеки човек разбира всяка книга различно. Т.е може ти да си се впечатлила от нещо, докато аз да не съм му обърнала внимание, така и обратното. Мисълта ми е, че от всяка книга може да се излече нещо, зависи си от човека, неговите мисли, преживявания и т.н.

  19. #1294
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Не я разбира различно. Чувства я различно, в зависимост от емоционалното си състояние в момента на четене.

    Чела съм "Къде си, Аляска?" на същия автор и... нищо не извлякох. Нищо не ме впечатли.

  20. #1295
    Мен пък в "Къде си Аляска" ме впечатли много образа на Аляска, някакси непринуден и знам ли. Просто ми хареса. Много. Иначе самата книга според мен не е написана кой знае колко добре. Самият език и някои епизоди въобще не ми допаднаха.

  21. #1296
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    WPotter като говориш за сюжета на някоя книга, поне предупреждавай, че е спойлер...

  22. #1297
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    WPotter като говориш за сюжета на някоя книга, поне предупреждавай, че е спойлер...
    охх, извинявай.
    Ното и без това - книгата където героят е болен от рак => 99% някой ще умре.

  23. #1298
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Tова да, но не знаех, че ще търсят писателя и ще заминават за Холандия.

  24. #1299
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Ако някой иска да прочете нещо наистина разтърсващо истинско, то прочетете 13 Flowers of Nanjing от Geling Yan, вдъхновена от дневника на Minnie Vautrin.

    Такива глупости като "Вината в нашите звезди".... Тц.

  25. #1300
    Супер фен Аватара на Jaune
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    2 490
    Първоначално и аз много харесах Вината, след като я прочетох.
    Грийн използва хубави метафори, но е факт, че историята е изтъркана, а откакто се комерсиализира така и навсякъде виждам "оkay?-okay." + gif-чета на филма, просто изпитвам някаква неприязън...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си