.
Отговор в тема
Страница 53 от 61 ПървиПърви ... 343495051525354555657 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 301 до 1 325 от общо 1524
  1. #1301
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    прочетох си списъка от фентъзи,
    остана само силмарилион
    После минавам на фантастика
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  2. #1302
    AnarchyBoy, много ще те обичам, ако си споделиш списъка от фентъзи

  3. #1303
    Цитирай Първоначално написано от Jaune Виж мнението
    навсякъде виждам "оkay?-okay."
    Eто нещо, което намерих в тъмблр : https://31.media.tumblr.com/a699d95e...rc8o1_1280.jpg

    DisappointedDreamer, не говори за книга, която не си чела, че е глупост... Иначе опитах се да намеря онази, която си препоръчала, но я няма преведена на български, а ако я започна на английски вероятно няма да я разбера напълно.

  4. #1304
    Защо пък да не говори,аз поне една книга мога да я преценя по корицата дали става или не.Дори и по автора,на Stephanie Meyer ,не бих прочела повече нищо.Просто човек си има вътрешно усещане коя книга ще му хареса и коя не.



    По темата
    Живо ме интересува дали някой е чел Dr Armen Victorian-Mind controlles

    Имам да я чета заедно с списък от още 10 подобни книги и ако някой я е чел нека сподели мнение.

    Освен това молбата ми е по скоро към Маги,но ако и друг знае нека сподели.Търся си някакви книги на тема шведска политика :Д

  5. #1305
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от girlwithblueeyes Виж мнението
    аз поне една книга мога да я преценя по корицата дали става или не

  6. #1306
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    ^и моята реакция беше същата
    В тая тема се чувствам като класически консуматор, хаха. Досега съм влизала само за да питам; все пак обещавам скоро да споделя впечатления.
    Има ли чели "Полет над кукувиче гнездо"? Какво мислите?

  7. #1307
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Чак пък по корицата...

    Може да не съм я чела нея, но съм чела други на автора, тоест познавам стила му. Който е меко казано никакъв. А самата история е изтъркана. Бях писала за това в друга тема. Не харесвам автори, които използват такива теми, за да привлекат внимание и читатели. Предпочитам автори, които успяват да внесат някаква нова и убиваща емоция, която те разтърсва до мозъка на костите ти. Емоции породени в някакъв почти магически момент. Като тези в the Blind assassin, например.

  8. #1308
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Цитирай Първоначално написано от BloodyDreamer Виж мнението
    AnarchyBoy, много ще те обичам, ако си споделиш списъка от фентъзи
    i know you will.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  9. #1309
    Погледът на околните, когато кажеш "Ще отида до библиотеката да си взема "Парфюм""... priceless.
    Иначе сигурно от един месец я чета тая книга и още съм на две трети от нея. Като я прочета, ще изгледам филма и ще си изкажа мнението и за двете.

  10. #1310
    Голям фен Аватара на Barbie47
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    547
    За това лято и аз смятам да си направя списък с книжки. Никога досега не съм го правила, като изключим тези за училище, разбира се. Иначе си чета "Вино от глухарчета" и се радвам супер много как улучих точното време- в началото на лятото, за да я започна.
    Последно редактирано от Barbie47 : 06-23-2014 на 18:14

  11. #1311
    Цитирай Първоначално написано от Barbie47 Виж мнението
    За това лято и аз смятам да си направя списък с книжки. Никога досега не съм го правила, като изключим тези за училище, разбира се. Иначе си чета "Вино от глухарчета" и се радвам супер много как улучих точното време- в началото на лятото, за я започна.

    ооо "Вино от глухарчета" е една от най-уютните книги за мен:Д и при мен времето на четене също беше подходящо - краят на лятото;
    иначе в момента съм на "Ана Каренина", почти няма момент, в който да ми се струва дори леко отегчителна; интересното е, че героите са представени в своеобразната си сложност и някак си не можеш да ги опишеш просто с 2 думи:Д

  12. #1312
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Аз прочетох A room of one's own by Virginia Woolf. Като цяло, авторката обяснява защо преди нея и по нейно време не е имало много, пък дори и изобщо, жени автори на книги. Обяснява каква е вината на мъжете за това, но споменава и грешките на жените - липсата им на кураж, например.

    Цялата книга се върти около идеята, че на една жена и е нужна една стая и 500 паунда годишно, за да може да пише успешно. Хареса ми, макар много от страниците да бяха просто нахвърлени, несвързани мисли.

    Няколко цитата:

    “One cannot think well, love well, sleep well, if one has not dined well.”

    “It is strange how a scrap of poetry works in the mind and makes the legs move in time to it along the road.”

    "Fiction is like a spider's web, attached ever so lightly perhaps, but still attached to life at all four corners. Often the attachment is scarcely perceptible; Shakespeare's plays, for instance, seem to hang there complete by them- selves. But when the web is pulled askew, hooked up at the edge, torn in the middle, one remembers that these webs are not spun in mid-air by incorporeal creatures, but are the work of suffering human beings, and are attached to grossly material things, like health and money and the houses we live in."

    "A very queer, composite being thus emerges. Imaginatively she is of the highest importance; practically she is completely insignificant. She pervades poetry from cover to cover; she is all but absent from history. She dominates the lives of kings and conquerors in fiction; in fact she was the slave of any boy whose parents forced a ring upon her finger. Some of the most inspired words, some of the most profound thoughts in literature fall from her lips; in real life she could hardly read, could scarcely spell, and was the property of her husband."

    "Women are supposed to be very calm generally: but women feel just as men feel; they need exercise for their faculties and a field for their efforts as much as their brothers do; they suffer from too rigid a restraint, too absolute a stagnation, precisely as men would suffer; and it is narrow-minded in their more privileged fellow-creatures to say that they ought to confine themselves to making puddings and knitting stockings, to playing on the piano and embroidering bags. It is thought- less to condemn them, or laugh at them, if they seek to do more or learn more than custom has pronounced necessary for their sex."

    Ще видя какво ще почна сега...

  13. #1313
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Ще четееем The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

  14. #1314
    "Когато боговете се смеят" на Александра Маринина.. залагам много на тая книжка.. обожавам руската проза. Това е криминален роман и се надявам и в тея води да са ненадминати. ^_^

  15. #1315
    Голям фен Аватара на x7aZzy
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    740
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Ще четееем The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
    Завиждам.

    Аз нямам време за нищо.
    Пълен хаос съм, а трябва да се хармонизирам скоро. Не знам кога ще стане.
    Набелязала съм си the perks of being a wallflower и Моби Дик.


    Съжалявам. Не преминавам през линия, която очертавам [!]

  16. #1316
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Мхммхм. И аз си завиждам. Искам да видя сметката и на Albert Camus, защото ми се вижда вълшебен. Всъщност, вълшебно реалистичен.

  17. #1317
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Какво на Камю четеш?
    Аз го намерих, като бях на 15. Много ми повлия. Определено ми беше рано.

  18. #1318
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Бр.
    Той отдавна ми седи на виртуалната полица като име. Набелязала съм си "The stranger" и "The Rebel" засега. Някакви препоръки и съвети да ми дадеш относно него? :Д

  19. #1319
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    Бих ти препоръчала да започнеш с The fall или The stranger - двете имат много сходен привкус, късички са и ще те депресират бързо. :Д The rebel не съм я чела, погледнах ревю и ми звучи ми доста различно от това, което познавам от Камю. Ох, искам да чуя какво мислиш и да прочета цитати, които те впечатляват!

    Аз също чета The hitchhiker's guide to galaxy и ми върви много леко и приятно. Освежаваща книга за четене навсякъде и по всяко време.

    Другата, която чета, е Happiness: A guide to developing life's most important skill на Matthieu Ricard. Книга, която подхванах с идеята, че е ще е по-малко пропагандна от другите, представящи будизма-като-за-западняка. Изглежда сякаш авторът, като доктор по генетика и бивш рисърчър, иска да построи мост между науката и будистките практики. Пише за рисърча върху влиянието на медитацията върху човешкия мозък, но не показва критичност. Засега дискутира дефиницията за щастие от будистка гледна точка и дава някои начални инструкции за медитация. Прочела съм около една трета. Не е лоша, но тези неща съм ги чувала вече и за момента не ми носи свежи идеи.

  20. #1320
    Реших да си взема Ст. Кинг, просто изчетох толкова коментари за него, че нямаше как.. Взех си "Четири след полунощ" първа част и мога да кажа,че ме грабна

  21. #1321
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Deadlock, ще те държа в течение тогава! :Д

    Първия цитат от "the stranger" е следния:

    “When she laughed, I wanted her again.” Бррр. Обичам.

    Иначе, и мен това, което ме отказва най-много от дадена spiritual book са липсата на нови идеи, и четене на повтарящите се такива.

  22. #1322
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    И тези двете си харесах в интернет отдавна:

    "Get scared. It will do you good. Smoke a bit, stare blankly at some ceilings, beat your head against some walls, refuse to see some people, paint and write. Get scared some more. Allow your little mind to do nothing but function. Stay inside, go out - I don’t care what you’ll do; but stay scared as hell. You will never be able to experience everything. So, please, do poetical justice to your soul and simply experience yourself."


    "An intellectual? Yes. And never deny it. An intellectual is someone whose mind watches itself. I like this, because I am happy to be both halves, the watcher and the watched. ‘Can they be brought together?’ This is a practical question. We must get down to it. ‘I despise intelligence’ really means: ‘I cannot bear my doubts.’"


  23. #1323
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    ^това е релевантна стратегия, но не изключвай факта, че не четеш хронологично на литературната история, така че, ако нещо ти се повтаря, то е от натрупването в теб, но обективните първоизточници си остават... ами, обективни първоизточници))

    чета последното преведено от Кундера, Granta и няк'ви чешки пиеси.
    //екзистенциалистите са ми любими, с тях се открих в литературата/културата/времето/света преди... години:Д

  24. #1324
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от Blab Виж мнението
    ^това е релевантна стратегия, но не изключвай факта, че не четеш хронологично на литературната история, така че, ако нещо ти се повтаря, то е от натрупването в теб, но обективните първоизточници си остават... ами, обективни първоизточници))
    Разбира се. Но това не означава, че не се ядосвам на тях (и себе си).

  25. #1325
    хора, препоръчвам ви "Замъкът на шапкаря". Мн увлекателна история за деспотичен баща и семейството му, което страда от ограниченията възлагани от него. Заслужава си да се прочете

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си