.
Отговор в тема
Страница 7 от 61 ПървиПърви ... 345678910111757 ... ПоследнаПърви
Резултати от 151 до 175 от общо 1524
  1. #151
    Някой чел ли е ''Възпитание на чувствата'' на Флобер.
    Хубава ли ?

  2. #152
    Повече от фен Аватара на ROFLWTF
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    368
    Цитирай Първоначално написано от teenems Виж мнението
    ^Аз в момента чета книгата "Fucking Берлин" ,тя е по истински случай



    Ооо..значи затова е написана така!А на мен ми се стори,че е на руски.
    Мда, аз я прочетох. Интересен е превода и, книгата според мен е 1:1 с филма.

  3. #153
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    Тая тема е golden mine. Къде се е крила досега, че не съм я нападнала още?

    Цитирай Първоначално написано от NJ Виж мнението
    препоръчайте ми някоя книга, която да е за нещо по истински случай или как да го кажа да е за нещо истинско.Много обичам измишльотини ама сега искам малко да си обогатя общата култура.Чакам идеи
    Ама историческа книга ли искаш, че да си обогатиш общата култура или...?

    В момента чета "Историкът" на Елизабет Костова. Интересна книга е, макар да ми е малко объркана с тези писма, падащи от сам и там. Губя се понякога по линията на сюжета, защото вече забравям кой разправя и какво се случва. Но възнамерявам след това да прочета и другата книга на Костова - "Крадецът на лебеди".
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  4. #154
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ОООООО, Историкът беше вълшебна! В края малко я оплескаха, беше бавен и някак флегматичен, скучен, но прочетох я преди 2-3 години и не останах разочарована.

    Докато 'Крадецът на лебеди' е НЕВЕРОЯТНА! Сред любимите ми. Влюбих се в историята, в героите. Плаках дори. Брр, чети, чети и искам да чуя отзиви!

    едит: ако сега се губиш сред падащите писма в Историкът, значи крадецът на лебеди тотално ще те обърка ха-ха.

  5. #155
    Никой ли няма да ме отрази мене

  6. #156
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Не съм я чела :с съжалявам. Пиши в гугъл за отзиви, и коментари в други форуми

  7. #157
    Супер фен Аватара на brutaLxxbunny
    Регистриран на
    Dec 2009
    Мнения
    2 039
    И аз не съм я чела, Лана, дори авторът не съм чувала. Хващай и чети, едва ли ще загубиш много.

    Не че се обърквам, но ми стават много разкази в разказа, така да се каже. Като я хвана да я чета обаче, няма оставяне поне 1-2 часа... В училище всички учители вече мразят книгата обаче, защото я чета в почти всеки скучен час.
    Бях хиляди пъти Жулиета.
    Само че накрая не умирах.
    Милост ли?Проклятие е,Боже,
    че след любовта оставаш жива

  8. #158
    Ами историческа в смисъл с имена и години чак не, но нещо такова не знам и аз как да го обясня

    П.П Иначе да се похваля започнах "451 по Фаренхайт", много ми харесва вече съм на половината, а вчера я започнах.

  9. #159
    Някой чел ли е Вечната Амбър на Катлийн Уинзор? Исторически роман, но доста интересен. Краят е малко.. необичаен, но наистина е хубава

  10. #160
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Цитирай Първоначално написано от NJ Виж мнението
    препоръчайте ми някоя книга, която да е за нещо по истински случай или как да го кажа да е за нещо истинско.Много обичам измишльотини ама сега искам малко да си обогатя общата култура.Чакам идеи
    Биографията на Едит Пиаф. Книгата е дебела, но се чете на един дъх. Няма да съжалиш.

    Цитирай Първоначално написано от Laana Виж мнението
    Някой чел ли е ''Възпитание на чувствата'' на Флобер.
    Хубава ли ?
    Не съм чела тази, но вчера довърших "Мадам Бовари", която също е на Флобер и не съм очарована. Прекално описателен е на места, героите бяха много едностранчиви. По принцип "Мадам Бовари" и "Възпитание на чувствата" му се водят двете най-добри книги. След прочита на първата едва ли скоро пак ще подхвана Флобер. Дано съм ти помогнала до някъде.
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  11. #161
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Хораа, давайте малко повече информация за книгите, които споменавате. "Интересна е" не върши работа и не грабва читателя.
    И спря да се върти за миг земята..




  12. #162
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Хораа, давайте малко повече информация за книгите, които споменавате. "Интересна е" не върши работа и не грабва читателя.
    Това беше и замисълът на темата :с.

    Аз в момента нищо не чета. Искам да почна Великия Гатсби, ама другата седмица, когато съм ваканция. Тогава ще се разпиша повече в тази тема. :3

    Хохи, ти какво четеш в момента?

  13. #163
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Бях започнала "Библиотеката на мъртвите", но я оставих за сега, защото всяка глава ме прехвърляше в различен град, различна година, различни имена... сбърках се малко, въпреки че ми е интересно. Както си четох за компютри, електронни книги и т.н., изведнъж книгата ме прехвърли в някакъв бункер с Чърчил. Екстремно въртене из хронологията на времето. Оставих книгата, защото още не съм дочела "Гробище за домашни любимци" и докато четох за Чърчил, непрекъснато си мислех за котката на Ели от другата книга.
    Остават ми още около 200 страници от гробището и приключвам. Чудя се обаче коя друга книга на Кинг да подхвана. Изтеглила съм си близо 40 негови и съвсем вече се затрудних с избора.
    И спря да се върти за миг земята..




  14. #164
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Ооо, прочитай я! Кои си си изтеглила? Давай да помагаме.

    Препоръчвам Проклятието, както и някои книги с разкази като Full Dark, no stars. Insomnia беше наистина страхотна книга. Интересен замисъл и история, прекрасно тъжен и разбиващ край (както всички книги на С.К.), и пълна торба с цинизми, черен хумор и прекрасни сравнения. Нея препоръчвам горещо, ако все още не си я прочела.

    Аз съм си дала почивка от С.К. по предложение на една моя любима потребителка. Имам списък с 60 други книги, които трябва да прочета и искам да прочета, но все не намирам време. Надявам се тази ваканция да отмнетна няколко (поне 2-3.)

  15. #165
    Супер фен Аватара на CoNviCt
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Over the law
    Мнения
    2 250
    Мога ли да разгледам творческия ти блог?

  16. #166
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Нямам търпение да я прочета вече, но все не намирам 2-3-4+ часа да отделя и да я приключа. Много бавно я чета, а умирам от любопитство. Full dark, no stars я приключих преди седмица някъде. Като всяка негова книга ми хареса, но от книгите с разкази предпочитам Татик, много повече емоции ми донесе и повече въображение видях в нея.
    Insomnia я имам, ще я прехвърля на по-предна позиция в списъка. Чете ми се нещо от сорта на Кери и Мизъри, т.е. книга въртяща се около определено лице. Колебая се между Долорес Клейборн, Кристин, Песента на Сузана, Подпалвачката, Романът на Лизи...
    И спря да се върти за миг земята..




  17. #167
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Романът на Лизи тогава. По-добра е от Кери или Мизъри. Поне по моето скромно мнение :с. Историята беше добре измислена, имаше хубав twist, и краят и мъничко приличаше на краят на 'То' - вълшебно, тъжно и съвсем леко дразнещо. Съпругът на главната героиня отново е писател, а героинята е много по-различна от всички други вдовици, за които съм чела.

    Конвикт, какъв творчески блог?

  18. #168
    Супер фен Аватара на CoNviCt
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Over the law
    Мнения
    2 250
    С твои разкази, стихотворения...

  19. #169
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Нямам такъв. Има сайт където поствам (понякога) свои английски 'творби', а иначе имам и блог в тъмблр, където гледам да пускам по едно нещо всеки ден, но не винаги се случва. :с

    От где тоз интерес?

  20. #170
    Супер фен Аватара на CoNviCt
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Over the law
    Мнения
    2 250
    Нещата се променят.

  21. #171
    Голям фен Аватара на Bloodlust
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    ...
    Мнения
    618
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    Хораа, давайте малко повече информация за книгите, които споменавате. "Интересна е" не върши работа и не грабва читателя.
    Не знам към кого беше насочено, но ще взема бележка и ще "разширя" предния си пост.

    Биографията на Едит Пиаф е написана от сестра й Симон. Те са били неразделни през почти целия живот на Едит. Книгата е увлекателно написана, детайлна, но без излишни подробности. Много добре е уловен духът на времето, направо се пренасяш във Франция по онези години. Харесва ми това, че авторката описва сестра си без да я идеализира. Не съм фен на автобиографиите, но животът на Едит е бил направо като роман - успехи, провали, любовни авантюри, парични проблеми, слава и т.н. Самата мисъл, че всичко това реално се е случило, през цялото време ми подклаждаше интереса. Препоръчвам с две ръце

    "Мадам Бовари" е съвсем друг случай. Признавам си, имах големи очаквания и те изобщо не се оправдаха. Флобер пише много подробно, има едни дъъъълги пасажи описващи обстановката, които направо ме убиваха. Сюжетът върви що-годе плавно, на моменти леко скучно. Всички персонажи ми бяха блудкави, едностранчиви и досадни. Особено мадам Бовари. Тя постоянно ме дразнеше с глупостите си, които с напредването на сюжета растат прогресивно. Като цяло могат да се извадят няколко хубави цитата. Книгата е била скандална за времето си, искали са да я забранят. В днешно време прелюбодеянието не е нищо сензационно. Определено не препоръчвам.
    let them have the
    stage
    so long
    as I need not be
    in the
    audience.

  22. #172
    Дрийм понеже се зачетох в онази тема за парите видях , че си ми предложила една книга The Handmaid's tale - Marget Atwood. Смятам да я прочета обичам да чета стойностни неща , дано тази книга е такава лПрочетох резюме на книгата и ме стори интересна .

  23. #173
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Цитирай Първоначално написано от Bloodlust Виж мнението
    ...
    Към всички беше насочено.
    Докато четях поста ти, си спомних за автобиографията на Чарли Чаплин. Бих я препоръчала, ако на някой му се занимава да я чете. Аз я бях почвала поне 5 пъти, когато бях по-малка. Когато стигнах някакви години, на които да разбирам написаното, прочетох книгата за отрицателно малко време. Препоръчвам старото издание, ( цък ) защото от новото чух няколко не добри отзива.
    С много подробности, Чарли разказва за целия си живот. Като се започне от ранното му детство, та до напредналата му старост. Аз какви ли не различни чувства изпитвах към него, докато четях автобиографията му. В началото изпитвах съжаление, към средата вече с мъка го четях, защото ми звучеше прекалено надменно (може би не е това правилната дума), студено и някак далечно от образа, който си бях изградила. Към края на книгата вече четях скорострелно, защото добих ясна представа за Чарли Чаплин като човек и творец. В различните си етапи от живота ми правеше различно впечатление.
    Много интересно ми беше и да чете за историята зад всеки негов филм, за идеите му, за всичко... Интересен живот е имал, съумял е да запази човещинката в себе си.
    Това е може би една от най-ценните книги, които притежавам. Много трудно бих се разделила с нея.
    И спря да се върти за миг земята..




  24. #174
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от girlwithblueeyes Виж мнението
    Дрийм понеже се зачетох в онази тема за парите видях , че си ми предложила една книга The Handmaid's tale - Marget Atwood. Смятам да я прочета обичам да чета стойностни неща , дано тази книга е такава лПрочетох резюме на книгата и ме стори интересна .
    Стойностна е. Няма да останеш разочарована. Това е една от малкото книги, които наистина ме накара да изпитам нещо различно - гняв и безпомощност.

    Конвикт, ще вземеш да ме накараш да си направя такъв блог.
    Последно редактирано от DisappointedDreamer : 02-20-2013 на 04:33

  25. #175
    Ами тогава щом си приключа с моята книга я започвам тази . Прочетох резюмето и ми се видя интересна .

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си