"Големите надежди" - Чарлс Дикенс

От години мечтая да я прочета,лятото най-накрая успях.Едва ли не ми стана любима.Най-вече заради героите.Харесвам ги,защото са много различни - жестоки,наивни,раними,
чистосърдечни,горди и т.н. И самата история,имаше много неочаквани обрати.Постепенно почти всички от персонажите се свързваха или се оказа,че са свързани по някакъв начин.Най-вече самото заглавие и главният герой.Всичките му мечти и надежди,към които го тласкаше единствено една неосъществима любов в детството.Живееше в чакане,в бъдещето,едва ли не в някакъв въображаем свят,докато в същото време забрави кой е бил,пренебрегна едни от най-близките си хора и постепенно започна да затъва в дългове.Изгуби наистина важното и се отдаде на един блян...

Момчето порасна,но си остана също толкова наивно...и един ден всичкият свят,който бе "градил" се срина,най-вече защото беше нереален.Оказа,че е живял в една огромна заблуда,подхранвана от самия него и желанията му...

Доколкото знам книгата има два края,тъй като първият не се харесал на читателите.Аз лично съм чела само първият,и може би затова и книгата не ме разочарова - краят не е (толкова)щастлив,но поне е реалистичен.Както и всичко във и самата книга.

Поотнесох се,но горещо я препоръчвам!