.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1
    Голям фен Аватара на zombolovesu
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    796

    Unhappy ИСПАНСКИ :(

    Значи хора имам за домашно да попълня глаголи в някви тъпи изречения и трябва да избера или в preterito indefenido или preterito imperfecto.Та въпросът ми е може ли някой да ми обясни кога да ги използвам ?? Моля и да с примери

  2. #2
    Аватара на HiddenSmile
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Пловдив
    Мнения
    82
    Indefinido - мин.свършено време; еднократно действие,завършило преди настоящия момент, опр. момент в миналото (вчера,мин.седмица, през '98ма)
    imperfecto de indicativo- мин.несв.вр.; повтарящо се действие в миналото; д-е, което не знаем дали е приключило
    Накратко по това може да се водиш, а примери..
    En 1992 se organizaron los Juegos Olímpicos en Barcelona y la Exposición Universal en Sevilla. /Ayer estuve en el teatro.

    Carla iba mucho a la playa cuando era pequeña./ Ella era muy guapa, tenía el pelo largo y los ojos verdes.

    Следващият път можеш просто да провериш в гугъл Има абсолютно всичко - спрежения на глаголи,обяснения, примери, упражнения и какво ли още не.
    Шофирай разумно! Това е отгворност, а не гъзария. Заслужава ли си за няколко секунди адреналин да погубиш живот - НЕ, крайно време е да го осъзнаеш. Ти, твоите приятели, познати, всички... защото може да се случи на всеки!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си