.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1
    The Ruler of Tides Мега фен Аватара на NaOH
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    /dev/null
    Мнения
    4 682

    Почина Тодор Колев

    На 73-годишна възраст почина един от най-обичаните българи Тодор Колев. Актьорът дълго време се бореше с диагнозата рак. Макар да е правил забележителни роли в театъра, любимец на няколко поколения той се превърна благодарение на киното. Незабравими са участията му в комедиите "Топло", "Двойникът", "Господин за един ден", "Опасен чар".

    В началото на 90-те години на миналия век Тодор Колев беше депутат, съветник по културните въпроси в посолството ни в Канада и телевизионен водещ. Занимаваше се и с музика - пееше и свиреше на цигулка.

    Наричаха го българския Чарли Чаплин. А той харесваше това определение за себе си, защото обожаваше знаменития комик. За Тодор Колев Чаплин беше най-великият творец в киното. Идолът, който през 1973 година успява да види на живо, съвсем за кратко, и така да сбъдне една от най-големите си мечти.

    През 2011 година в интервю за Дарик актьорът каза: "Аз не само съм го величаел вътре дълбоко в себе си, не само съм изпитвал преклонение, не само съм си позволявал да се уча от него, ами в един момент аз не се усещах как мисленето ми е подобно. Даже съм има случаи, някои от режисьорите, с които съм работил в киното, съм ги чувал да ми казват: Знам, че сега искаш да направиш тука някаква Чаплиниада. Думата "Чаплиниада", която употребяваха ми харесваше. И аз правих. Умишлено".

    До преди да стане актьор, Тодор Колев е имал желанието да бъде музикант. Известно време дори си е изкарвал хляба, свирейки по заведения. За да го приемат във ВИТИЗ, прибягва до хитрост. При втория опит слага обувки с високи токове, за да изглежда по-висок, и преправя гласа си на по-дебел, за да влезе в профила, който предпочитали в Академията.

    Актьорската му кариера преминава през театрите в Смолян, Шумен и Пловдив, както и столичните "Сълза и смях" и театър "София". В киното се снима в над 30 филма.

    През 1994 година Тодор Колев става и тв водещ. Започва да прави предаването "Как ще ги стигнем...с Тодор Колев". След това "Вход свободен", а през 2008 година се завръща в телевизията като домакин на първото издание у нас на шоуто "Dancing stars".

    Дълги години Тодор Колев беше и преподавател по актьорско майсторско в НАТФИЗ. Сам се отказа да бъде учител, защото не харесваше съвременната действителност в Академията. Беше му мъчно, че днешните млади не са достатъчно образовани и сред тях трудно ще се появят достойни наследници на златното поколение български артисти.




    Да почива в мир.

  2. #2
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Бог да го прости,голям беше!!! Дано намери мир.
    Много жалко,наистина страхотен човек. Ужасно е как един по един такива големи имена ни напускат. За мен той си остава незабравим!
    Поклон!
    maDamn

  3. #3
    Мега фен Аватара на TrollFaace
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    3 963
    Да почива в мир.

  4. #4
    Banned
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    20
    Лека му пръст!

  5. #5
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Най-уважаваният от мен артист. Загубихме един голям човек!

  6. #6
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    да почива в мир !

  7. #7
    Мега фен Аватара на li0n
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    4 974
    Още не мога да повярвам. Първоначално помислих, че е някаква шега.
    Да почива в мир!

  8. #8
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Много жал ми стана като гледах материала,който БНТ бяха направили , същевременно пък ме усмихна,защото е оставил толкова много след себе си. Винаги,когато се сещам за него се усмихвам,много лъчезарен и забавен ще го помня.
    maDamn

  9. #9

    Един от най-големите...
    Израснах с него...
    "Всичко отдалечено от морето е провинция." Ъ. Хемингуей
    Може и да плува, може и да лети, но не го прави защото го мързи!

    Мишинка
    BrainDamage

  10. #10
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Мир на праха му!

  11. #11
    Goddess Мега фен Аватара на LovEsIckk
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Навсякъде, по всяко време
    Мнения
    4 886
    Голям човек, велик актьор.. Поклон пред светлата му памет!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си