.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237

    Знаете ли, че..

    ох мислех да пусна един огромен текст, свързан с астрономията, но се отказах, защото е страшно много нещо... и супер интересно и се чувствам като дете в сладкарница. <3
    Бих искала да умра тук-там-вътре-засмукана-погълната-изядена от това:

    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    *Според древногръцката легенда, Зевс решил да направи своя син Херакъл, роден от смъртна жена, безсмъртен и затова го сложил до спящата си жена, Хера, за да пие божествено мляко. Но Хера се пробужда и вижда, че това не е нейното дете и го отблъсква. Струята мляко от гърдата ѝ се превръща в Млечния път.
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    *Една светлинна година е еквивалентна на 9.46053x1012 километра[1], 5 880 000 000 000 мили или 63 240 АЕ. 3.6 светлинни години се равняват на един парсек (пс, ps). Разстоянието от Слънцето до Земята светлината изминава за 8 мин.


    Една светлинна година е равна на:

    9454254955488км
    приблизително 63 240 астрономически единици
    приблизително 0,3066 парсека






    разстоянието от Земята до ръба на наблюдаемата вселена 46 500 000 000 години.
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    пиши за астрономията, Щруделче. Не митове и легенди.
    Знаете ли, че...
    откритият наскоро хигс-бозон потвърди опасенията на учените, че вселената е нестабилна. Тоест се страми към промяна и е възможно тази промяна да дойде от Хигс-Бозона. Все някога вселената ще се самоунищожи като това ще е последица от нестабилността на хигс-бозона. Представете си, как от дадена точка започва да се разширява вакуум, който унищожава всички електрони по пътя си исе движи със скоростта на светлината. Найс
    Grumpy old madman

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    eweweww чак свят ми се вие като се опитам да си представя, че съм в космоса и всичко е толкова огромно и просторно и ewewewewew :3

    *Квазар е астрономически звезден обект, един от най-отдалечените обекти във Вселената. Квазарите излъчват огромно количество енергия - те могат да бъдат няколко милиарда пъти по-ярки от Слънцето. Смята се, че източникът на тяхната енергия са огромни черни дупки в центъра на галактиките, където са разположени самите квазари. Понеже тяхната яркост е много голяма, те закриват светлината на останалите звезди в същата галактика. Въпреки своята огромна яркост, квазарите не се виждат с просто око заради огромното разстояние, което ни разделя от тях. Енергията на квазарите пътува милиарди години, докато достигне до Земята. По тази причина, изучаването на квазарите може да даде на астрономите информация за ранното състояние на Вселената.
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Щрудел, знаеш ли, че ако ми паднеш и ще видиш звезди посред бял ден?
    Grumpy old madman

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus Виж мнението
    Щрудел, знаеш ли, че ако ми паднеш и ще видиш звезди посред бял ден?
    ЩО БЕ?! *влага сериозност в интонацията си*
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  8. #8
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    do try
    Grumpy old madman

  9. #9
    Hi, Canis Du hast dich kein stückchen geändert
    You think you're so clever and classless and free
    But you're still peasants as far as I can see

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си