- Форум
- По малко от всичко
- Всичко тийн накуп
- гаден проблем , моля дайте съвет!
Здравейте! аз съм момиче на 15 години и от около 1 година си ям кожичките около пръстите на ръцете . Първоначално бяха малки, но сега раните са много големи. Опитвам се да се откажа от този вреден навик, но не мога ..... моля ви дайте някакъв съвет![]()
Явно просто много ти се ближе.Намери си гадже
![]()
Спри да ги гризеш и ги остави да зараснат. С някой крем ги мажи определено време![]()
"Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте
"Scio me nihil scire" - Сократ
Преди се продаваше горчив лак,предполагам,че ако се продава още може да пробваш с него.Ако не се бъркам беше прозрачен.
Толкова ли са ти вкусни кожичките!Просто спри да ги ядеж!Ръкавици ако трябва си сложи, мажи се с крем Здраве(за кожни раздразнения).![]()
има такъв лак на dm ако се интересуваш то и аз си ям кожичките но не чак до рани![]()
Намажи си пръстите с чили !!
Това е някакъв нервен тик явно... :/ Опитай се да го заместиш с нещо друго, с което да не се нараняваш, например носи си ластик за коса на ръката или някоя гривна и когато се притесниш си играй с нея. Това ще ти държи ръцете заети.