- Форум
- По малко от всичко
- Информационни технологии
- Проблеми с Рутера
Наскоро си взех рутер защото имам и лаптоп и компютър, дойде един човек от интернета и го инсталира (не съм много запозната с това ,мислех че ръгаш двата кабела и то си тръгва ама както и да е ). И като отворя сайт например като Tumblr не ми го отваря :/ Защо ? Мислех си че има някаква защита.Преди да си взема рутера на компютъра ми го отваряше и след това не ще. Ако някой знае защо да пише.
какъв е точният модел на рутера?
Кажи какъв ти е рутера, ама точния модел.
"И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
под пазвата трепна полека,
удари с криле и натам полетя,
където не стигна човека."
Следвал ли си всички инструкции за инсталация на драйверите, защото си има и драйвери? В тъмблър са джифчета, ако не ти отваря и сайтове за видео споделяне, преинсталирай си флаш плейъра.
"И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
под пазвата трепна полека,
удари с криле и натам полетя,
където не стигна човека."
Иди в офиса на интернет компанията ти.
"И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
под пазвата трепна полека,
удари с криле и натам полетя,
където не стигна човека."
можеш да пробваи да изключиш firewall-а и да видиш дали ще има промяна след това, за целта първо трябва да изчистиш историята на браузъра, след това трябва да напишеш в адресното поле на браузъра "192.168.0.1" (без кавичките) и да натиснеш клавиш 'enter', след което ако нямаш user name и password трябва да напишеш "admin" (без кавичките) в полето на потребителското име и да оставиш полето на паролата празно - така се влиза по default, след това влез в меню advanced --> firewall & dmz и там изключи защитната стена от опция enable spi, след което натисни бутон save settings (горе), при такива настройки можеш да провериш дали ще имаш достъп до онези интернет страници, до които не си имала достъп досега, обаче ако разчиташ на защитата на firewall-а на рутера, тогава имай предвид че ще останеш без нея, друг вариант е да се обадиш в фирмата, от която рутера е закупен или до фирмата, която ти го е инсталирала (както prosto_chovek те е посъветвал)
Последно редактирано от npp : 05-25-2013 на 13:40
Много благодаря за информацията , ще пробвам първия вариант да махна защитата.